atarionline.pl Silly Venture - rebuilding the ruins... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Dec 2014
     
    @Szeryf: masz rację :) To mogłoby spowodować pewne nieporozumienia, na to potrzeba więcej czasu :D
    • 2: CommentAuthorRocky
    • CommentTime29 Dec 2014
     
    W sumie racja, że jak na sli będzie więcej Atarowców, to prace na Atary zgarnęłyby więcej punktów.. z czystej solidarności...
    Jeśli jeden dzień zrobisz np. dema Atari, a na drugi dema C64, to też podzielisz ludzi..

    W sumie można prace wymieszać, a punkty liczyć osobno.
    • 3:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime29 Dec 2014
     
    Najprościej tak jak do tej pory - kompoty wg. kategorii na daną platformę (Atari Falcon gfx, Atari ST gfx, Atari XL gfx, C64 gfx, itd.).
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime29 Dec 2014
     
    Rocky: liczenie punktów osobno oznacza właśnie dwie osobne kategorie.

    A tym którzy uważają, że kompoty dla małego atari i C64 powinny być wspólne, gratuluję ignorancji. Tu nie chodzi o zbliżone możliwości a zupełnie inny charakter obu komputerów, co odzwierciedla się też w charakterze prac. Używając Waszej argumentacji wszystkie demosy, włącznie z ST, Falconem, Amigą i Pecetem wrzuciłbym do jednej kategorii, bo przecież to komputer i to komputer. Możliwości ma zbliżone - ma CPU, grafikę, dźwięk i pamięć, może wykonywać programy.
    • 5: CommentAuthorRocky
    • CommentTime30 Dec 2014
     
    Wieczor: idziesz trochę za daleko...

    Porównywanie prac na komputerach jednej generacji (ten sam CPU, pamięć, zbliżone dźwięk i grafika) ma jak najbardziej sens.. problem mogą stanowić inne względy.

    Wykształciły się w zasadzie 3 kategorie sprzętu, na który można zestawiać produkcje:
    - Atari XL/XE, C64
    - Atari ST/STE, Amiga 500
    - Atari Falcon, Amiga 1200
  1.  

    wieczor:

    Używając Waszej argumentacji wszystkie demosy, włącznie z ST, Falconem, Amigą i Pecetem wrzuciłbym do jednej kategorii, bo przecież to komputer i to komputer.
    A jeśli chodzi o gry to taki układ się przecież sprawdza, nie? Zapytaj Larka ;-)
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime30 Dec 2014
     
    • 8: CommentAuthornosty
    • CommentTime30 Dec 2014
     
    "Porównywanie prac na komputerach jednej generacji (ten sam CPU, pamięć, zbliżone dźwięk i grafika)"

    Rocky, chyba nie miałeś na myśli Atari XL/XE i C64 pisząc to zdanie? :P

    Co do gier: jedna kategoria jest tylko dlatego, że Grey traktuje gry na SV po macoszemu i nie ukrywa tego. Wg mnie to bardzo zły pomysł, ale gier jest po prostu trochę za mało na osobne kategorie.

    Ja podtrzymuję swój wcześniejszy pomysł, aby kompoty rozdzielone na kategorie "rozsmarować" po piątku i sobocie podając ścisły harmonogram czasowy i trzymając się go. Chyba mało kogo interesują wszystkie kategorie, więc każdy będzie mógł zaplanować sobie zajęcia tak, by być tylko na tych, które lubi.

    To co było w tym roku, nie może się powtórzyć. Wyobraźcie sobie co czuli autorzy prac na 2600, które były prezentowane o 4:00 przy 1/6 osób, które rozpoczynały oglądanie kompotów.
    • 9:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Dec 2014 zmieniony
     

    nosty:

    Co do gier: jedna kategoria jest tylko dlatego, że Grey traktuje gry na SV po macoszemu i nie ukrywa tego. Wg mnie to bardzo zły pomysł, ale gier jest po prostu trochę za mało na osobne kategorie.


    Nosty, nic bardziej mylnego :) Kibicuję każdej grze i te które powstały na SV (bez wyjątku) mają wielki wkład pracy. Pozycja gry Larka dała mi do myślenia, błędem było wrzucenie tych gier do jednego wora - a tak często się dzieje na zachodnich parties (spotkałem już taką kategorię i ją zapożyczyłem). Nie było pewności (ani nawet przecieków) - ile będzie gier na jaką platformę, więc zostawiłem to. Zwracał mi już na to uwagę mailowo Adam, przyznaję.

    Dlatego też postanowiłem nagrodzić autora "The Great Return of the Penguins" mimo miejsca, które zajęło - a może właśnie dlatego :/
    • 10:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime30 Dec 2014 zmieniony
     
    Jako, że ja tworzę głównie gry (o ile można je tak nazwać), zatem właśnie tej kategorii najbardziej kibicuję. Nigdy nie usłyszałem od Greya, zwłaszcza otwarcie, że traktuje on gry po macoszemu :)
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Dec 2014 zmieniony
     
    Mac-OS-z-Emu...

    Ja takiego mam.

    Ma Coś z Emu...

    Nie mam.
    • 12: CommentAuthornosty
    • CommentTime30 Dec 2014 zmieniony
     
    @Grey, ja tak właśnie zrozumiałem Twoją wypowiedź na sąsiednim forum - że gry na SV są "na doczepkę". Zresztą to nic złego i to nie był zarzut. Dla mnie akurat gry są najważniejsze, ale nie dal każdego i na każdym zlocie muszą być. Ale cieszę się jeśli zyskają osobne kategorie i obiecuję z związku z tym coś wystawić :)

    "Czy to, że piszę iż dla mnie ważne są przede wszystkim prace na compo w kategoriach intra oraz dema, od VCS po Jaguara, a na innych imprezach target jest zupełnie inny - GRY (bo przecież TAK JEST) [...]"
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Dec 2014 zmieniony
     
    @Nosty: no dokładnie tak - skoro na niektórych imprezach jest _TYLKO_ kategoria "GAME" (+ dodatkowo music i gfx), to target na nich jest jasny :) SV to impreza stricte-scenowa, nastawiona GŁÓWNIE (ale nie jedynie) na intra i dema - nawet z definicji :) Gry są tak samo cenną pracą konkursową, jak każda inna kategoria - ale czy stricte scenowa? nie wiem :) I to wszystko.

    Tym samym mógłbym zrezygnować z tej kategorii na SV (chodzi o gry na małe Atari), żeby np. wspomóc Fortification. Nie wiem czy to się dzieje z automatu (czy autor w takim układzie faktycznie wystawi u sOnara grę), ale jeśli miałbym choć trochę pewności to właśnie tak bym zrobił (oczywiście zostawiając tą kategorię dla ST/Falcon/Jaguar itd.).
    • 14: CommentAuthoras...
    • CommentTime30 Dec 2014 zmieniony
     
    Grey!!!!!
    Forti czeka na gry :)
    SV ...
    Mam nadzieję że będziesz na forti :)
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Dec 2014
     
    Las Maquinas de la Muerte – oto idzie on
    Monstrum opanowuje tron, zabiera mój dom! :)

    (c) by KULT



    ATTTTARI ! :) Na 10 produkcji "Top of The Month" w Grudniu 6 należy do naszej ulubionej platformy :)
    • 16:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime30 Dec 2014
     
    WOW!
    • 17: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime30 Dec 2014
     
    2 x WOW!!
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Jan 2015 zmieniony
     
    No cóż, jest nawet lepiej. Już 7 produkcji na 10 należy do Atari ! :) Najlepszy dowód na to, że było warto - wiele miesięcy pracy nie poszły na marne.

    Long live Atari scene !



    Kolejna ciekawostka - nasi zagraniczni goście już zadbali o swoje "tablice" :D

    • 19: CommentAuthoras...
    • CommentTime3 Jan 2015
     
    nie tylko oni.. ja mam dwie założone :)
    • 20:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Jan 2015
     
    He he i tak trzymać!;)
    • 21:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Jan 2015
     
    Gdyby było tam jeszcze demko Agendy "NEAR"... 8 pozycji byłoby dla nas pewniakiem. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili ! To zaszczyt robić dla Was imprezę i wielkie zobowiązanie na przyszłość.
    • 22:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Jan 2015 zmieniony
     
    Kochani, zmienia nam się nieco "sub-title" imprezy i w tym roku będzie on brzmiał:

    40th anniversary of the 6502 !

    Podziękowania dla AdamaK, który poinformował mnie o tej zacnej rocznicy. Tym samym zmianie ulega też tytuł wątku.

    Prezentacja logo powinna mieć miejsce do najbliższego poniedziałku. Przedstawione zostaną też osoby odpowiedzialne za compo na poszczególne platformy oraz konfiguracje. Podobnie zmiany dotyczące regulaminu.
    • 23: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime9 Jan 2015
     
    Można zrobić podwójny subtitle, tak jak to miało miejsce ostatnio (Lynx i STE) bo rocznice się mnożą smile Proponuję dodać jeszcze 15th anniversary of Silly Venture (nikt nie zauważył?)
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Jan 2015 zmieniony
     
    GREY/Witam ,zakładam iż tolerancyjny z ciebie człowiek ,więc miło by było gdyby dla ZX/a miejsca wystarczyło .
    abstrahując / Pinek z Amstradem da radę ?
    • 25:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Jan 2015 zmieniony
     
    Nooo, taki jubileusz to rozumiem - wreszcie coś dla małoatarowców i commodziarzy. :D
    • 26: CommentAuthorguSTaw
    • CommentTime10 Jan 2015
     
    Ps. W tym roku

    30th Atari ST
    20th Jaguar CD

    :)
    • 27: CommentAuthorpin
    • CommentTime10 Jan 2015
     
    za dwa lata 30 rocznica powstania interfejsu ICD złączu ACSI ;)
    • 28:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Jan 2015
     
    Kochani, łatwiej mi to będzie napisać niż powiedzieć... Niestety, nie wytrzymałem napięcia wokół SV. Nie mogę pozwolić sobie na to, aby ktoś niszczył mój wieloletni dorobek. Każda edycja SV kosztowała mnie wiele miesięcy pracy oraz wyrzeczeń - nierzadko kosztem Rodziny (do dziś nie mieszkam w nowym domu, który czeka na mnie od lutego 2014 roku - wolałem skupić się na SV2k14). Teraz gdy czytam o tym, że chcę zniszczyć jakiś zlot, przypisuje mi się złe intencje, nazywa hipokrytą, a nawet megalomanem - czas powiedzieć STOP. Dosyć tego. Skoro letnia edycja SV przez kogokolwiek odbierana jest jako cios w kierunku niszczenia sceny Atari - wycofuję się. Jak dotąd udawało mi się ignorować pojedyncze znaki niechęci skierowane bezpośrednio do mnie lub SV, jednak skrajne zmęczenie po ostatniej edycji + wspomniane nieustanne ataki całkowicie zabiły "fun" płynący z organizacji takiej imprezy. Każdej edycji SV oddałem kawałek swojego życia - nikt mi tego nie zwróci. Cieszę się, że udało mi się zintegrować środowisko od VCS po Jaguara, że powstało tyle fantastycznych produkcji. I teraz ja będę miał czas, aby się nimi nacieszyć.

    Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie w ciężkich chwilach i przepraszam wszystkich tych, którzy podzielali moją wizję eventu także w 2015 roku - przepraszam że Was zawiodłem.

    Życzę powodzenia pozostałym organizatorom. Mam nadzieję, że dzięki mojej rezygnacji Wasze eventy pozostaną stałą częścią corocznych imprez dedykowanych komputerom oraz konsolom Atari. Wszystkiego dobrego.
    • 29: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime11 Jan 2015
     
    @Grey:mam nadzieję że to tylko chwilowe podłamanie :). Nie zwracaj uwagi na te wszystkie wypowiedzi które są pisane w kierunku organizacji SV. Poprostu rób swoje i tyle jeżeli ktoś nie chce przyjechać i taka odsłona mu się nie podoba to niech siedzi w domu a nie zatruwa życia innym. Greyu mam nadzieję że na spokojnie przemyślisz swoją decyzję, ochłoniesz i spotkamy się w lipcu na SV. Pozdrawiam i trzymam kciuki :)
    • 30: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Jan 2015 zmieniony
     
    Ręce opadają... Grey, ja rozumiem, że możesz mieć dość, że potrzebujesz przerwy, to jest zrozumiałe. Byłbym w stanie zaakceptować jakikolwiek z tych powodów, ale tego co napisałeś - sorry, nie umiem. Zwłaszcza przez odniesienie do tzw. "kogokolwiek". Ja mam takie podejście i gorąco je polecam - nie przejmować się głupim pieprzeniem "kogokolwiek" - brać pod uwagę zdania i opinie tylko tych ludzi, które mogą mieć jakąś wartość czy znaczenie. Uzależniać organizację imprezy scenowej od utyskiwania osób które ze sceną mają tyle wspólnego, że dużo o niej mówią odmieniając przez przypadki, natomiast same niczego nie wnoszą, jest co najmniej dziwne.


    Podsumowując - decyzję rozumiem i akceptuję, argumentacji i powodów - nie :)
    • 31: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime11 Jan 2015
     
    Jeśli dobrze zrozumiałem decyzja dotyczy tylko LETNIEJ edycji SV 2k15 a co do zimowej, jeszcze nic nie wiadomo.

    Grey, udanego odpoczynku od forum.
    • 32:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime11 Jan 2015
     
    Niestety, dzięki paru oszołomom można stracić chęć do robienia czegokolwiek.
    Szkoda, wielka szkoda. Osobiście rozumiem decyzję Greya, bo to czego doświadczył od tych oszołomów... ehh... Człowiek robi coś z pasją, poświęca swój czas, rodzinę... a tu taki Sikor.
    • 33: CommentAuthoras...
    • CommentTime11 Jan 2015
     
    Jakże to smutne i prawdziwe :(
    • 34:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime11 Jan 2015 zmieniony
     
    Spokojnie, to dopiero 2. podejście Greya do letniego party w ciągu ostatnich lat. ;)
    Jeszcze wszystko może się zmienić... Lepsza pogoda plus sala odpowiadająca dużej frekwencji i będzie OK. Jeśli teraz jest zniechęcony i rodzina czuje się zaniedbana, to tym bardziej warto przyhamować...
    Dawno twierdziłem że jakby SV odbywało się co dwa lata to tylko same korzyści:
    - ludzie zdążą przygotować dopracowane dema gotowe do dystrybucji zaraz po zlocie (yeah!)
    - możliwe że więcej czasu to więcej prac na compos
    - Grey nie będzie musiał robić za "męczennika" regularnie co rok i nie nastąpi tak szybkie "zmęczenie materiału"
    - itp., itd.

    Skoro użytkownicy commodore mają swoje najważniejsze party rzadziej niż co rok, to co nam szkodzi mieć podobnie ?! :o
    • 35: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Jan 2015
     
    Dracon, rok to więcej niż trzeba na przygotowanie dopracowanego dema i to zostało już wykazane :) Jeśli komuś rok nie starcza to i dwa będzie mało, bo przyczyny leżą gdzie indziej :)

    Brak party co rok ma skutek negatywny bo powoduje rozłażenie się wszystkiego w szwach, brak czynnika spinającego ludzi razem, motywującego ich do robienia czegokolwiek. Przytoczony przykład użytkowników commodore tylko to potwierdza, okazuje się, że nie mają party w ogóle, stąd pomysł na zaproszenie ich na SV.
    • 36: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime11 Jan 2015
     
    @wieczór : nie do końca sie zgodzę, że rok więcej nic nie da. Unshaped robiliśmy półtora roku. Prawie codziennie cos tam dlubalismy.
    • 37: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Jan 2015
     
    No, ok, w takich okolicznościach się zgodzę :) Z doświadczenia wiem, że zbyt duża ilość czasu może też działać demobilizująco (bo przecież tak dużo czasu jeszcze jest) i to co można zrobić w pół roku, robi się w półtorej ;)
    • 38:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime11 Jan 2015
     
    Bardzo dziękuję Grey za te edycje SV w których dane mi było uczestniczyć. To było coś wielkiego i niesamowitego. Zrobiłeś coś z niczego i swoją konsekwencją wyprowadziłeś scenę Atari na bardzo wysoką pozycję. Inne sceny mają większy potencjał ale nie mają Greya.
    Trzymam kciuki za to aby poukładało Ci się wszystko, abyś nabrał sił i odpoczął trochę - you deserve on it.
    Mimo tego, ze to robiłeś nie musisz się przed nikim tłumaczyć. Wykonywałeś pracę przeznaczoną dla 5-7 osób w mojej ocenie i tego nikt Ci nie zabierze. Ale przynajmniej jesteś Legendą :) Mam nadzieję, że nasze drogi jeszcze się skrzyżują
    • 39: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime11 Jan 2015
     
    @Xeen: to nie legenda bo tak pisze sie o zmarłych, Grey nadal żyje i SV będzie tylko dajcie mu w końcu ŚS i po jego myśli i zawsze trafiał, spokojnie pomyśleć. Nie ciśnijcie że "nie zdążę czy jak tam" to jego wyzwanie i ja popieram w 100% i jeżeli będę mógł mu pomóc to to zrobię.
    • 40: CommentAuthorAmun-Ra
    • CommentTime12 Jan 2015
     
    @jesionen
    legenda: 2. «o osobie otoczonej niezwykłą sławą»
    Źródło: ->link<-
  2.  
    Jest wiele takich określeń np; "juz za zycia stał sie legendą" albo "jest zywa legendą" i właśnie taki jest GRey jest żywa legendą Sceny Atari. i mam nadzieje ze SV 2k15 sie odbedzie wbrew złorzeczeniu niektórych osób.
    • 42:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Jan 2015
     
    A ja sobie roku bez SV nie wyobrażam...
    • 43:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime13 Jan 2015
     
    @tdc
    No coż, widać musisz. Będziesz miał przynajmniej więcej czasu na dokończenie zaległych projektów, np. tej kosmicznej strzelanki z ładną muzyką Wieczora. :P

    A sam organizer odpocznie, dokończy przeprowadzkę, itd. i też mu to wyjdzie na zdrowie. :)
    • 44:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Jan 2015 zmieniony
     
    Odpoczynek Greyowi się należy i bardzo mu tego życzę, choć przy przeprowadzkach itp. to sobie nie wypocznie :P

    A co do kosmicznej strzelanki to nie był projekt z Silly Venture;)


    Mnie tutaj bardziej zadziwia całe to zamieszanie, niech Grey wypoczywa, ale o co chodzi, kto, gdzie, jak i po co... :/
    Jak mu mało wypoczynku to niech podejmuje takie decyzje, ale do tego nie potrzebne są żadne inne powody. Jeśli takie decyzje podejmowane są pod wpływem "nacisku" czy obrażania go, to już gorzej... :/

    W mojej ocenie to destrukcja naszej sceny czy społeczności, a nie chęć odpoczynku... :-(
    [dla uściślenia ^ to nie jest zarzut do Greya]
    • 45: CommentAuthorRYSIEK_M
    • CommentTime13 Jan 2015
     
    maly_swd

    "Niestety, dzięki paru oszołomom można stracić chęć do robienia czegokolwiek.
    Szkoda, wielka szkoda. Osobiście rozumiem decyzję Greya, bo to czego doświadczył od tych oszołomów... ehh... Człowiek robi coś z pasją, poświęca swój czas, rodzinę... a tu taki Sikor."
    Ja Cię osobiście nie znam, ale przeczytałem kilka Twoich wypowiedzi i wydaje mi się że nie lubisz SIKORA.
    A ja wręcz przeciwnie bo człowiek jest szczery i nie owija ... a po za tym on dopiero co rozpoczął swoje party a wy je UDUPILIŚCIE.
    Poza tym uważam że generalne POLSKIE ATARI PARTY ma być w WARSZAWIE.
    • 46:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime13 Jan 2015
     
    @Rysiek_M:
    Sikora znam od około 20 lat, do niedawna go lubiłem i uważałem za fajnego gościa (jak wiadomo każdy ma swoje humorki itp, robił dużo fajnej roboty).
    Ale od pewnego czasu, jego "ulubionym" zajęciem stało się dokopywanie innym, którym podoba się SV.

    Byłem też na Wapniaku, Głuchołazach i SV, każde z tych pary ma swój klimat i nie ma co "dowalać", że SV zabija inne party.

    Ale Sikor zbyt ambitnie/emocjonalnie do tego podchodzi.

    @Jeśli dobrze pamiętam to chyba rozmawialiśmy na Głuchołazach:)
    • 47:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime14 Jan 2015
     
    @Grey Jeśli jesteś zmęczony, odpocznij. Trzeba. Rodzina jest ważna. Ale nie jestem pewny, czy zimowa edycja nie byłaby konieczna. Ludzie na Tobie polegają. Chleba mają, igrzysk trzeba.
    • 48:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Jan 2015 zmieniony
     
    Liczę (jestem głęboko przekonany), że sytuacja się unormuje i wszystko pójdzie w jedynie słusznym kierunku.

    A takie fajne demko bym zrobił... Koncept jest, proof of concept jest...

    Będzie czekało.
  3.  
    ja chce proofa zobaczyć bo ni chu,chu nie wierzę;)moze jakas graficzke??;)
    • 50:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Jan 2015
     
    Rysiek jeśli już tu jesteś, to napisz czy czujesz się zagrożony SV lub może czujesz się źle potraktowany?
    (pytam bo nie wiem, a szumu jest tyle jakby to i w Twoim imieniu było).