atarionline.pl Silly Venture - rebuilding the ruins... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Apr 2015 zmieniony
     
    @marekp: na razie to Wam dopinguję :) fajnie, że działacie. fajna stronka, super invitka. 3mam kciuki za powodzenie imprezy.
    • 2:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime13 Apr 2015
     
    W wakacje prawdopodobnie będę w Twoich okolicach, więc dla relaxu nakopie Ci Greyu w ( Y ) abyś zabrał się do roboty w 2k16 ;p

    A jak będzie to za mało to zabiorę większą ekipę :)
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime13 Apr 2015
     
    O, fajnie, że wszystko wraca do normy :)
    • 4:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Apr 2015
     
    @maly_swd: tylko nie myśl sobie, że nie czytałem o tym intrze 16 kb :D pamiętam ;)
  1.  
    :) sv2k16 to ja cos takiegooo zrobie z ch....:) grey is Gr8
    • 6: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    Na POhybel maruderom !?! I znów będzie takie 'ostatnie' atariparty. ;)
    • 8:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    Kupować Panowie i Panie, kupować! Następnego SV 2k14 nie będzie ;)
    • 9: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    Dracon ja Ciebie proszę....
    • 10:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    Michal - ROB PROSZE SV, Zapros ludzi ! zapros mala czarna, daj sie spotkac !!!!! integruj wszytskie sceny, olej malkontentow, a jak trzeba wsparcia, priv !
    • 11:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    Grey
    Czytam ten wątek i mam nadzieję że coś się wydarzy.
    musicz to zobaczyć:
    To jest moja niedokończona invitka na SV'15.

    ->link<-
    • 12: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    crrn: obrazek wymiata
    • 13: CommentAuthormono
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    Łaadne.
    • 14:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    Wpis też niczego sobie - skoro zapowiedzieli się znani goście z zagranicy na c64.
    Ale nas ominęło w tym roku!
    • 15:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    A może "spontaniczny" najazd na Greya z transparentami i DemoNstracja pod jego oknami:)

    Skoro wtedy się złamał pod naporem głupków i odwołał SV, to jak jest taki "miętki" to teraz też się złamie pod wpływem zajebistych ludzi:) (nas zajebistych jest więcej)
    • 16:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime14 Apr 2015 zmieniony
     
    @mały_swd
    lubię myśleć że zaliczam się do tych zajebistych...
    okolice "wolnego miasta" nawiedzam regularnie. najbliższa moja rejza to opener... anyone?

    @xeen + @grey
    nie będę ściemniał... Pal/Offence był mocno rozczarowany. Gdańsk dla nich (NOR) to była idealna miejscówa na party w tym roku. W przyszłym jest X więc pewnie się nie skuszą. Nie piszę tego aby dołować Grey'a. Wrecz przeciwnie. Sciągnę innych kumpli z zagranicy jeśli tylko napiszesz że robisz SV. Są tacy którzy np na tegorocznym Revision wystawiali dema ale nie w kategorii C64 a mają głód tworzenia na inne platformy - (go figure ;)

    @grey
    apropos podpisu na moim blogu... na sv15 chciałem zrobić taki mały "homage" dla Odyńca ale jak napiszesz że robisz SV16 A+C= to zrobię trzy tribute'y... Piesiu, Ooz, Odyniec co ty na to? no kto jak kto ale jak ja to zrobię to chyba będzie coś?
    Pewnie mi się nie uda zrobić tego tak jak oni ale będę się starał.
    Więc jak?
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Apr 2015 zmieniony
     
    Pisałem tutaj dość długi wywód, ale nie chciałbym wrócić do stanu, który mnie zniechęcił do zaglądania na forum (kasowałem go 3 razy). Dlatego robię krok na przód - niedługo powstanie nowy wątek, w którym chciałbym wykorzystać fantastyczną grafikę naszego kolegi ze sceny C64 - Carriona (zgadzasz się?). Oczywiście nowe SV (kiedy by się nie odbyło) będzie poszerzone o C-64, zgodnie z założeniami. To dla mnie sprawa honoru.

    Jest już wytypowana osoba do prowadzenia compo na platformę Atari XL/XE oraz regulamin. Ale to wszystko już w nowym wątku...

    Dziękuję wszystkim którzy wierzyli w moje intencje, dla których bliska jest integracja naszego środowiska od VCS po Jaguara. Jeszcze nie czas na pożegnanie. Przepraszam że Was zawiodłem i wystawiłem na próbę Wasze zaufanie. Być może uda nam się to jeszcze odbudować - spróbujmy.

    Niech moc ATARI będzie z Wami!
    • 18: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    /I\
    • 19:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    Będzie!
    • 20:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    tak!
  2.  
    AtaRi!!SV!:)
    • 22: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Apr 2015 zmieniony
     
    Bllllasper :ryju: ty censoreddddttt…
    czy tego "pana" trzeba odprowadzić, nie ten Pan to AdamK… Pamiętasz…
    • 23: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    Wiedziałem :)
    • 24:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    @Grey
    zgadzam się na wszystko.... tylko chłopie weź i rób...
    pisz co potrzeba - wszędzie tylko nie na FB... nie zaglądam ;)
    • 25: CommentAuthormarekp
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    @grey: "Oczywiście nowe SV (kiedy by się nie odbyło) będzie poszerzone o C-64, zgodnie z założeniami. To dla mnie sprawa honoru."
    A już wysnułem teorię, że wymiękłeś z powodu wizji natłoku komodorowców. Powaga, tak myślałem...
    Myliłem się.I jakże mi miło, że się myliłem :-))
    • 26:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    ;)
    • 27: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    @Carrion - wow :)
    • 28:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime15 Apr 2015
     

    Grey:

    nowe SV (kiedy by się nie odbyło)


    Spokojnie, jest czas... Między premierowym SV z 2000 roku a kolejnym minęły 4 lata, kolejny był po 6.
    Wzorując się więc na tym przykładzie, można by stwierdzić, że jeśli kolejna edycja ma się odbyć, to bez pośpiechu warto opracować przejrzyste zasady konkursów, zebrać więcej od sponsorów na nagrody za większość miejsc i jakieś dodatkowe atrakcje, czy odpowiednią ilość piwa na czas trwania imprezy.
    Gdyby jeszcze konkursy odbywały się o ludzkiej porze, a rekordowa ilość uczestników nie tłoczyłaby się w wcale niedużej sali gimnastycznej, to byłoby TO! :)

    Grafika Carriona fajna, zdaje się, że z sukcesem wykorzystuje metodę Dana Fesslera.
    • 29:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Apr 2015 zmieniony
     
    Grafika Carriona fajna, zdaje się, że z sukcesem wykorzystuje metodę Dana Fesslera.

    Mógłbyś rozwinąć myśl? Tak, żebym wiedział o co chodzi :)
    • 30: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime15 Apr 2015
     
    @jhusak - chodzi o technikę pikselowania wspomaganego photoshopem - Carrion opisuje to na swojej stronie
    • 31: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Apr 2015
     

    Dracon:

    Spokojnie, jest czas...


    Nie wiem czy dobrze rozumiem. Co określa w tym przypadku, czy jest czas, czy już się skończył? :) Są jakieś deadline'y?

    Czas jest wieczny. A to co było 10 lat temu obecnie nie ma już znaczenia. Tym bardziej jeśli były błędy, które udało się naprawić.

    Dracon:

    bez pośpiechu warto opracować przejrzyste zasady konkursów


    Tylko po co robić coś, co już zostało zrobione? I działa.

    Dracon:

    Gdyby jeszcze konkursy odbywały się o ludzkiej porze, a rekordowa ilość uczestników nie tłoczyłaby się w wcale niedużej sali gimnastycznej, to byłoby TO!


    To jest definitywnie do rozwiązania poprzez uściślenie dyscypliny i pewne próby zostały podjęte w zeszłym roku, co przyniosło efekty. Natomiast co do lokalizacji to wiadomo już, że będzie ona raczej inna. Dotychczasowa wyczerpała swoją formułę.
    • 32:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime15 Apr 2015
     

    wieczor:

    Nie wiem czy dobrze rozumiem. Co określa w tym przypadku, czy jest czas, czy już się skończył? :) Są jakieś deadline'y?

    Nie ma deadline'ów. Po prostu niech Grey sobie trochę więcej odpocznie, na spokojnie przemyśli.
    Wtedy nie będzie musiał co rok pisać ile go to zmęczenia i wysiłku kosztowało, kosztem czego i kogo.

    Odległość między pierwszymi "Siliwenczerami" daje do myślenia. Jakoś się udało je zrobić.


    wieczor:

    Tylko po co robić coś, co już zostało zrobione? I działa.



    Niby tak, ale przez te dyskusje, niby niewinne, przecież kilku organizatorów nawet odwołało swoje coroczne zloty.
    Przypadek? ;)


    wieczor:

    To jest definitywnie do rozwiązania poprzez uściślenie dyscypliny i pewne próby zostały podjęte w zeszłym roku, co przyniosło efekty.



    Hehe, nigdy nie jest tak dobrze, że nie mogłoby być lepiej! Delaj w kompetyszyns jest pewnikiem co roku. Niektórym to nawet nie pasuje, wiesz?
    • 33: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Apr 2015
     

    Dracon:

    Po prostu niech Grey sobie trochę więcej odpocznie, na spokojnie przemyśli.


    No mam wrażenie, że to właśnie nastąpiło :) Ale poczekajmy na konkluzję, powinna nastąpić niedługo.

    Dracon:

    Niby tak, ale przez te dyskusje, niby niewinne, przecież kilku organizatorów nawet odwołało swoje coroczne zloty.
    Przypadek?


    I właśnie dlatego należy wyciągnąć wnioski; poddawanie regulaminu pod publiczną dyskusję prowadzi do nikąd (lub czegoś jeszcze gorszego). Konsensusu się nie osiągnie, bo zawsze będzie zdanie odrębne, a jego natrętność czy krzykliwość wywołuje efekty uboczne. Należy przyjąć podejście organizatorów Derenegeracji: to jest regulamin. Kropka. A jak się nie podoba to ajlowju :)

    Dracon:

    Hehe, nigdy nie jest tak dobrze, że nie mogłoby być lepiej! Delaj w kompetyszyns jest pewnikiem co roku. Niektórym to nawet nie pasuje, wiesz?


    Pisząc "pewne próby" i "przyniosło efekty" nie miałem na myśli: "problem rozwiązany". Przeszkadza to niemal wszystkim, więc nie trzeba tłumaczyć, że wysiłki muszą być kontynuowane. Chodziło mi raczej o to, że udało się zaobserwować pewną tendencję, związaną z podjętymi działaniami, teraz należy to eskalować ;) To wciąż jest "fucking far from perfect" jak mówią Irlandczycy, ale jest światełko w tunelu ;)
    • 34: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime15 Apr 2015
     
    Wieczorze, mała poprawka na temat tego co piszesz na temat poddawania regulaminu pod publiczną dyskusję. Grey to również zrobił nie angażując się w łatwe do przewidzenia spory zebrał potrzebne mu uwagi aby podjąć decyzję. Dzięki temu, że zostały uwzględnione opinie różnych koderów (sprawy dot. A8) i grafików (sprawy dot. grafik na VBXE) został stworzony regulamin, który specjalnie nikomu nie wadził. Nie zamierzam krytykować podejścia innych organizatorów bo na ten temat dyskutowaliśmy w osobnych wątkach i proszę zostawmy to tam. Mówię tylko, że (1) podobało mi się w przypadku SV to że został uwzględniony feedback od forumowiczów, pomimo proponowanych kontrowersyjnych zapisów, które docelowo nie weszły do regulaminu (2), że obecny regulamin mi odpowiada, (3), że organizator nie daje się wciągnąć w spory ideologiczne tylko podejmuje decyzje na podstawie zebranych opinii z uwzględnieniem szerokiego spektrum dziwolągów należących do sceny Atari.

    Tak trzymać.
    • 35:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime15 Apr 2015
     
    @Grey
    Tak sobie myślę, że skoro chcesz użyć ten obrazek to może ja go dokończę?
    on jest mocno w fazie szkicu, masa detali miałą się jeszcze tam pojawić.
    Więc jak?
    • 36:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Apr 2015
     
    Grey - witaj wśród żywych !;)

    ps. poszukaj mojej starszej korespondencji z załącznikiem;)
    • 37: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Apr 2015
     
    @Szeryf - miałem nic nie pisać, ale z mojego punktu widzenia to regulaminowa proteza ;) I tak wszyscy piszą prace tak, jak im pasuje a ostatni reg. to zlepek pobożnych życzeń kilku autorów.

    Tak było, a co będzie - czas pokaże. W sumie, to w tej materii z mojej strony eot, bo to nie moja działka jest.
    • 38: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime15 Apr 2015
     
    @Pin, co zrobisz skoro "protezy" łatwiej się przyjmują niż nieudane "przeszczepy" ;)

    Dobra, eot to eot :)
    • 39: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Apr 2015
     
    Nic :) - może przyjadę jako gość, jak się oczywiście urlopowo kwestia wyklaruje.
    • 40: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Apr 2015
     
    regulamin kompo jest o tyle ciekawym zjawiskiem, ze praktycznie tylko w Polsce (na szczescie nie na SV) stal sie narzedziem w walce o ograniczenie ilosci programow na atari. smieszne, ze na miedzynarodowych multiplatformowych imprezach np. Revision mozna wystawiac programy na Atari a na niektorych Polskich tak zwanych ataroskich party juz nie :-)
    • 41: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Apr 2015
     
    Ciężko mi twoją głupotę zrozumieć, więc pozwolę sobie nie skomentować by nie doszło do ponownego odwołania zlotu ;)
    • 42:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime16 Apr 2015 zmieniony
     
    @crrn: dam Ci znać jak sprawy się bardziej wyklarują. obecnie prowadzę -nazwijmy to- "zakulisowe rozmowy" i ta chwilowa nieobecność SV niesie za sobą pewne konsekwencje - rzeczywistość nie znosi próżni. zanim podejmę jakąkolwiek wiążącą decyzję muszę się skonsultować z osobami, które zawsze mnie wspierały, a które po odwołaniu SV2k15 "zniknęły" lub mają już "inne plany" (w głównej mierze dotyczy to sceny małego Atari).
    • 43:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime17 Apr 2015
     
    Grey: Ale pamiętaj DUŻA SCENA zawsze z Tobą!!! Czyli ta od DUŻEGO Atari :D
    • 44: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Apr 2015
     
    Grey: pamiętaj MAŁA TYŻ!!! Czyli od LEPSZEGO Atari :D
    • 45:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime17 Apr 2015
     
    Grey: pamiętaj ludzie zawsze z Tobą! Czyli Ci mądrzejsi ;)
    • 46:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime17 Apr 2015
     
    Nocne Wilki także z Greyem ;)

    A teraz wpisujcie miasta
    • 47:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Apr 2015 zmieniony
     
    @grey, te osoby nie zniknęły, one czekają na twój Znak. Poza tym one również mogły być zażenowane sytuacją i dały sobie "na przeczekanie".

    A co do Nocnych Wilków, oni są zdecydowanie mniej groźni, niż pewien Pan, który się ledwo wysławiał na temat specjalisty od kur (czy kór, kto go tam wie).
    • 48:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime17 Apr 2015
     
    @grey
    Commodorowska scena też z Tobą! :D
    • 49: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime17 Apr 2015
     
    @jhusak - wnioskuję o zaproszenie tego pana do video invitki:) szlak ma już przetarty przez innego kandydata na prezydenta:)
    • 50: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Apr 2015
     
    Oj nie wiem co by z tego wyszło. Pewnie w słowie ATARI zrobiłby ze 3 ortografy...
    Choć gdyby wystąpił z szogunem...?
    Grey'u! Działaj! :D Póki jescze ciszy wyborczej nie ma.