atarionline.pl Zły Błąd AOL. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Dec 2014 zmieniony
     
    Poprawiłbym jedną rzecz - BŁĄD (ZłyBłąd) na AOL:

    Jak go wygenerować:

    1. otwieramy stronę główną AOL
    2. Klikamy w "czarne" logo Atari Online u góry strony, lewo
    3. Klikamy ... newsa "Czeski Film 2" z roku 2004 (!)
    4. Oglądamy co się dzieje ;) Efekty specjalne widzę na google chrome - chwilowo to jedyny syf, który mam w sensie www zamontowany na piecu.


    Czy logo może domyślnie prowadzić do strony głównej do aktualnych newsów a nie do początków ery kamienia łupanego?

    Tyle ;)-
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Dec 2014
     
    Zależy kto klika :)

    A na poważnie - link prowadzi do strony http: / / atarionline.pl/, więc domyślnie jest to najnowsza nowinka. Jedynie czasami robi się czarna dziura i lecimy na skróty do nowinki z 2004 r. Dlaczego tak jest? Tego najwięksi naukowcy nie wiedzą ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 Dec 2014
     
    To wg mnie wina kesza. Wystarczy obciąć wszystko po atarionline.pl i powinno zabanglać.

    Lub jakiegośtam przekierowania. Też to czasami mam, ale jakoś z tego zawsze wychodzę nie-wiem-jak.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Dec 2014
     
    Ufff- czyli to nie tylko u mnie występuje ;)
    • 5: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime25 Dec 2014
     
    Linki w lewej kolumnie są generowane z casha. Ten system coś nie bangla, kiedy pojawia się nowy komentarz, lista linków pokazuje starocie. To jeden problem do naprawienia.

    Drugi problem jest taki, że te starocie nie działają. X miesięcy temu miała miejsce poważna awaria i nowinki sprzed 2011 roku nie są dostępne. Próba odwołania do którejś z nich powoduje niekończącą się pętlę przekierowań. Nowinki wraz z komentarzami są zarchiwizowane, problem polega na tym, że archiwów jest Y i muszę to ogarnąć aby prawidłowo je przywrócić. Stay tuned, te problemy są następne na liście do wyeliminowania.
    • 6: CommentAuthorjury
    • CommentTime25 Dec 2014
     

    jhusak:

    To wg mnie wina kesza. Wystarczy obciąć wszystko po atarionline.pl i powinno zabanglać.


    O, spróbuje tego 'obcięcia', bo też to dziwactwo dość regularnie miewam i dotychczas nie wpadłem jak się tego pozbyć, ale całe szczęście po jakimś czasie wszystko wracało do normy :)
    • 7: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime19 Apr 2020 zmieniony
     
    Co to ma być ja się pytam?! :D Musiałem dziecku oczy zasłaniać ;)

    • 8: CommentAuthormono
    • CommentTime19 Apr 2020 zmieniony
     
    No oryginalna okładka z '90. To były inne czasy - Europa, Ameryka, gołe baby.

    Edit: Było jeszcze takie czasopismo dla dzieci i młodzieży p.t. "Świerszczyk" :P
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Apr 2020
     
    Mono - to akurat czeska okładka :)

    Zbyti - ciekawe jak w takim razie matka dziecka karmiła to dziecko? Wyłącznie z butelki? :)

    PS. A dzisiaj dostrzegam taką nieścisłość w górnym pasku AOL:
    • 10: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime19 Apr 2020 zmieniony
     
    @mono było też coś w jakimś czasopiśmie dla żołnierzy ;)

    @Kaz proszę bez szarad, dziś w zabawie znajdź 10 różnic odpadam przed znalezieniem pierwszej :D

    EDIT: @Kaz to o cyckach załapałem ;) o AOL nie ;D

    Chodzi, że jednak @wieczór coś ogarnął? ;) Bo chyba layout jakby inny :D Style jakby lekko inne, ale nie chce mi się wbijać na FTP by to sprawdzać.

    Tak już 20.04.2020 16 lat stuknęło :D
    • 11: CommentAuthormono
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    "Razem" się to chyba nazywało. Kojarzy mi się jeszcze jakieś "Veto".
    • 12: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    @mono a nie Żołnierz Polski?
    • 13: CommentAuthormono
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    Możliwe, możliwe, albo "Żołnierz wolności".
    • 14: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    Ta Pani to ładna jest. Proszę jej nie wywalać.
    • 15: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    @astrofor ty silikonowy fetyszysto ;D
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    Zbyti - pionowy pasek między czarnymi przestrzeniami bardzo kłuje w oczy :)
    • 17: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    @Kaz a ktoś nie zmieniał styli, nie jestem dobry w kolorach, ale czy AOL nie był zazwyczaj czerwony?
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    Dzisiaj wystrój urodzinowy przez całą dobę :)
    • 19: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime20 Apr 2020 zmieniony
     
    To jak się doba skończy i "pasek" wróci to naprawię ;)
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    Spoko, dzięki :)
    Akurat będziesz po lekcji TDC-a nr 4 to naprawisz korzystając z Action! ;)
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    O, już zniknęło - interweniował ktoś?
    • 22: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime20 Apr 2020 zmieniony
     
    Ja nie, ale doświadczenie uczy poczekać o ile się nie pali może się "samo" zrobi albo zrobi ktoś ;)
    • 23: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime21 Apr 2020 zmieniony
     
    Nie wiem gdzie to wkleić, więc "zły błąd" wydawał mi się OK.
    Ostatnio coraz częściej się zdarza właśnie "dziwny błąd" zgłaszania AOL jako niebezpiecznej strony. Też tak macie? Częstotliwość podwoiła się od 2-3 miesięcy. Najdziwniejsze jest to, że po wyświetleniu raportu ze stron Norton, nie stwierdza zagrożenia. Ja sobie z tym problemem radzę ale chciałbym wiedzieć czy to tylko u mnie :) Jak tam wasze antywirusy?

    Pzdr :)
    • 24: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime21 Apr 2020 zmieniony
     
    Dziwne, prawda ?
    • 25: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Apr 2020 zmieniony
     
    Na Ubuntu nie używam aktywnego antywirusa - nie doświadczam problemu ;)

    Lech Wałęsa:

    Stłucz pan termometr, a nie będziesz miał gorączki.
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Apr 2020 zmieniony
     
    Trudno powiedzieć, mnie się jeszcze nie zdarzyło. Może w przeglądarce wciągnij na białą listę?
    • 27: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime23 Apr 2020
     
    Pytanie co to za informacja - jak ją zobaczysz, to zrób zrzut ekranu, sprawdź co i jak. I koniecznie co to była za strona.
    Obstawiam, że to coś co jest wciągane z zewnątrz, jak np. czyjś awatar na forum.
    • 28:
       
      CommentAuthorMWK
    • CommentTime23 Apr 2020
     
    haha, Mono, był jeszcze magazyn dla majsterkowiczów "Twój Weekend".
    • 29:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime23 Apr 2020 zmieniony
     

    TMJ:

    Ostatnio coraz częściej się zdarza właśnie "dziwny błąd" zgłaszania AOL jako niebezpiecznej strony. Też tak macie?


    coś w tym jest

    AOL powoduje uzależnienie od retro, a to jest niebezpieczne, kosztowne, w skrajnej formie doprowadza do utraty kontaktu z rodziną...
    • 30: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime24 Apr 2020
     
    jakubd - monit pojawia się po kliknięciu linku z odnośnikiem do forum - różne strony, bez znaczenia które.
    • 31: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime24 Apr 2020
     
    jakubd : O właśnie tego typu komunikat:

    ->link<-

    Zgłoszenie występuje tylko dla częsci AOL, na której jest forum.

    Używam plugina do przeglądarki Norton Safe Web, który informuje czy dana strona jest zgłoszona do Nortona jako potencjalnie niebezpieczna:

    ->link<-

    Pzdr.
    • 32: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime24 Apr 2020 zmieniony
     
    @TMJ jeżeli wchodzisz tutaj świadomie to dodaj sobie forum do wyjątków, bo z poniższą informacją nie wygrasz ;)

    • 33: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime24 Apr 2020 zmieniony
     
    Czasami google wpycha ten komunikat po złośliwości. Na przykład na stronę zajmującą się krakowaniem eseta. W sensie że strona nie jest niebezpieczna, ale piraci są, więc ich zablokujemy. Może google uznał aol za niegodziwców, a przynajmniej podejżanych typków ;) ??
    Edit: W sensie z google to nie wiem. To chyba z poziomu przeglądarki działa. Jakaś zła organizacja po prostu.
    • 34: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime24 Apr 2020 zmieniony
     
    To jest Northona z linku jaki podał @TMJ ->link<-

    Może po ukazaniu się cracka Gravity Worms @xxl zgłosił gdzie trzeba? Zapowiadał przecież podjęcie jakiś działań względem AOL, może @xxl się rozpruł?! :D
    • 35: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime24 Apr 2020
     
    Wysłałem im zgłoszenie do review. Zobaczymy co to da.
    • 36: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Apr 2020
     

    zbyti:

    Może po ukazaniu się cracka Gravity Worms @xxl zgłosił gdzie trzeba? Zapowiadał przecież podjęcie jakiś działań względem AOL, może @xxl się rozpruł?! :D


    subtelnie powiedz koledze z czyjego palca wssales te rewelacje zeby zadbal o higiene bo widac wirusa zlapales :D
    • 37: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime24 Apr 2020 zmieniony
     
    @xxl cytujesz mnie ale do kogo piszesz to nie wiem. Poczynię śmiałe założenie, że do minie, wtedy nie wiem o jakim koledze mówisz.

    Przypomnę Ci tę historię:

    1. @Voy publikuję twoją grę ze swoją poprawką na forum AOL.

    2. Po jakimś czasie prosisz o usunięcie tego materiał.

    3. Niedoczekawszy się natychmiastowej reakcji ze strony obsługi AOL zapowiedziałeś, że będziesz musiał w związku z tym poczynić jakieś kroki by twoje prawa (tak jak je pojmujesz) były respektowane.

    4. AOL po jakimś czasie ląduje na blackliście antywirusa z powodu jak na screenie powyżej.

    @xxl to się nie nazywa "palec" tylko prosta dedukcja. Z udzielających się tutaj osób tylko dwie osoby w ostatnim roku straszyły AOL konsekwencjami: IRATA4 i xxl.

    Nie mówię, że to zrobiłeś ale jesteś na liście ;P
    • 38: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Apr 2020
     
    a jakies zrodla? :-) zaraz zaczniesz zarazac...
    • 39: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime24 Apr 2020
     

    xxl:

    a jakies zrodla?

    Zbiorowa pamięć czytelników AOL :P
    • 40: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime24 Apr 2020
     
    W sumie na tym forum jest w załącznikach sporo exe-ków różnego typu, może to jest przyczyna?
    • 41: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Apr 2020
     
    @zbyti: :D czli nie jestes zwyklym trolem tylko trolem z funkcja generowania fake newsow :-) mowilem... myjcie sie.
    • 42: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime24 Apr 2020
     
    @xxl jak uważasz, masz swój świat to jasne.
    • 43: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime24 Apr 2020
     
    Zgłoszenie zostało zaakceptowane. Jesteśmy źródłem zagrożenia już tylko z powodu zajmowania się technologiami i grami. Ale już nie Malware. W ciągu kilku dni wpis się rozprzestrzeni.
    • 44: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime24 Apr 2020 zmieniony
     
    @Kaz błąd który zgłosiłeś w #9 raczej wygląda na nieszczęśliwie przygotowany baner/logo niż błąd w stylach.
    • 45: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime24 Apr 2020
     
    @jakubd - dziękuję za interwencję i zgłoszenie...

    @xxl - nie chciałem swoim wpisem wszczynać niepotrzebnych domysłów, jednak mój wpis sprowokował takowe, dlatego przepraszam Ciebie ...

    @zbyti - dzięki za sprawdzenie linku, przekonałem się że pojawienie się monitu dotyczy nie tylko mojego komputera ...

    Pzdr.
    • 46: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime25 Apr 2020 zmieniony
     
    EDIT: a zrobię ten "pasek"... bo mam akurat piwo ;)

    @Kaz teraz dobrze? dorobiłem te 2px :]