atarionline.pl thend - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime28 Jul 2015
     
    No, w wydaniu xeena to wychodzi raczej "jak się nie da naprawić to należy strzelić focha i uciec".

    Mnie to bawi za każdym razem, jak znowu ktoś podnosi larum o to, że na scenie wielki podział, że ciągle wojenki i że "powinno nam zależeć, żeby nasza społeczność się nie spierała" (cyt. QTZ) bo inaczej to już jest koniec sceny.

    Bawi mnie to, bo świat jeszcze nie widział społeczności, w której wszyscy się ze sobą lubią i się nie spierają - a niektórzy tutaj chyba oczekują, że "społeczność Atari" będzie w tym względzie wyjątkiem.

    Jak w każdej większej grupie, tak i u nas są ludzie których nie da się lubić, albo ludzie z problemami emocjonalnymi, albo taki TDC. Z niektórymi po prostu nie da się żyć w zgodzie. Normalna sytuacja. A jednak regularnie trafia się ktoś, komu to się w głowie nie mieści, i zaczyna się kolejny dramat rozpisany na sto pięćdziesiąt postów, z obowiązkowymi deklaracjami, że tym razem to żegnam się z wami na zawsze, obiecuję.

    I dobrze że się żegna, będzie mniej dramy na forum.
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime28 Jul 2015 zmieniony
     

    Krótki:

    (...)albo ludzie z problemami emocjonalnymi, albo taki TDC. Z niektórymi po prostu nie da się żyć w zgodzie.

    Nie podoba mi się to zestawienie treści z moim nickiem, tym bardziej że byłem nieobecny w tym co się rozgrywa, więc nie byłem nawet obserwatorem.

    Wypraszam sobie wplątywanie mnie w swoje wypowiedzi o treści nacechowanej negatywnie.

    Krótki:

    I dobrze że się żegna, będzie mniej dramy na forum.

    Ale chyba za bardzo to się nie zastanawiałeś pisząc to?? :P
    • 3: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime28 Jul 2015 zmieniony
     
    Napisałem dość dużo, a niestety błąd serwera i wcięło...

    Powiem więc dziś tylko tak:

    @Krótki
    Ja o podziałach nie pisałem! Nie wiem po co TDC o tym napisał i czemu udaje, że go przy tym nie było... Z tego co napisał wynika, że podział dotyczy jego i kilku osób, a nie całej społeczności i nie miało to związku ze sprawą którą poruszyłem! Tak więc użycie cytatu ze mnie w takim kontekście jest bezzasadne.

    Bardzo to przykre, że ktoś, kto zostaje obrażony nie dostaje wsparcia, a wprost przeciwnie jego problem jest umniejszany i bagatelizowany.

    Wstydziłbyś się Krótki...

    @Xeen
    Życzę Ci wszystkiego dobrego i żebyś się z hobby nie rozstawał, choćbyś miał pisać do szuflady. A tych nieokrzesanych może się uda przywrócić do porządku...
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime28 Jul 2015
     
    admin tego forum powinien rozważyć dodanie nowej funkcjonalności, pt. 'ignoruj użytkownika'

    oszczędzi to nerwów i stresów co poniektórym, np. taki XXL wstawi sobie na listę ignorowanych Pinokia, Pinokio wstawi sobie XXL i będą szczęśliwi że jeden nie widzi postów drugiego, nie będzie o co się kłócić
    • 5:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime28 Jul 2015
     
    E, akurat to to się czyta fajnie ;)
    To chyba nie jest tak do końca kłótnia.
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime28 Jul 2015 zmieniony
     

    tebe:

    admin tego forum powinien rozważyć dodanie nowej funkcjonalności, pt. 'ignoruj użytkownika'

    Ale powinno być ograniczenie - nie można ignorować więcej niż np. 50 osób ;p

    Z drugiej strony chyba nie do końca jest to dobre rozwiązanie, bo wówczas jak jeden mógłby się dowiedzieć o tym, że ten drugi go przeprosił? No, chyba że przyjmiemy zasadę, iż przeprosiny muszą iść na głównej stronie AOL.
    • 7: CommentAuthoras...
    • CommentTime28 Jul 2015
     
    Co znowu się porobiło???
    • 8:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime28 Jul 2015
     
    A ja sugeruję wszystkim stronom zaplątanym w domniemany konflikt nabranie dystansu do całej sprawy, wzięcie paru głębszych (oddechów), policzenie do dziesięciu i ochłonięcie. Panowie, róbcie swoje, tak jak robiliście to do tej pory. Animozje będą zawsze, no ale dajcie spokój... Jest nas mało, a przez te dramy coraz bardziej ubywa.

    Luz, panowie... :)
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Jul 2015
     
    @voy: thumb up.

    Kiedy ktoś zaczyna w czyimś kierunku smarować nieładne teksty lub wyśmiewać (bo krytyką tego nazwać nie można) coś co robimy, czy zwyczajnie obrażać, najgorsze co może zrobić ta druga osoba, to podejść do tego poważnie i zareagować. Jest to postępowanie dokładnie takie, jakiego złośliwiec oczekuje i ma z tego satysfakcję - najczęściej właśnie po to to robi. Osoba obrażana natychmiast staje się marionetką, jej decyzja zostały sprowokowane, postąpiła dokładnie tak jak tamten oczekiwał. Chcecie tak? :)

    Ignorowanie zaczepek jest jedynym sensownym postępowaniem w takim wypadku. Tym bardziej jeśli zdamy sobie sprawę, że osoby je wypowiadające stanowią margines całości - warto też przyjrzeć się co one same robią. Nadzwyczaj często okazuje się, że nic specjalnego i wówczas można już prosto wyciągnąć wniosek, że w ten sposób wylewa się z nich frustracja oraz poczucie niższości wobec tych, którzy coś wartościowego robią. Powinniśmy im współczuć ale w żadnym wypadku nie dać się wciągnąć w ich problem reakcją, jakiej oczekują.
    • 10:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime28 Jul 2015
     
    No kiedyś, jak ktoś nie miał zdolności muzyczno-graficznych ani nie brało go programowanie mógł zostać swapperem (zresztą było ich najwięcej na scenie). Niestety, internet ...
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Jul 2015
     
    @TheFender: nic nie stoi na przeszkodzie. Internet internetem, ale poczty, koperty i znaczki istnieją i działają nadal :)) Obawiam się jednak, że to nie brak zajęcia jest przyczyną, a wewnętrzna niemoc, brak motywacji itp. Do tworzenia czegokolwiek nie potrzeba wiele talentu, tylko chęci i pracy. Np. Yerzmyey mimo talentu głównie muzycznego jest autorem znanych i cenionych grafik :D
    • 12:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime28 Jul 2015
     
    @wieczor: ooo :o Utalentowana jednostka.
    • 13: CommentAuthorAdam
    • CommentTime28 Jul 2015
     
    No nie tylko - Yerzmyey m.in. pisze też specyficzne opowiadania. Z jego różnymi rodzajami twórczości można się zapoznać np. tutaj – jeden numer magazynu Ha!art był poświęcony demoscenie, a teraz jest dostępny online (fragment grafiki Yerza zawędrował nawet na okładkę):
    ->link<-

    Przepraszam za zaśmiecanie wątku.
    • 14:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime28 Jul 2015
     
    @QTZ, TDC: Panowie, ja nie twierdzę, że QTZ coś pisał o podziałach, albo że TDC ma cokolwiek wspólnego z fochem xeena. Wykorzystałem tylko okazję, żeby nawiązać do szerszego zjawiska, czyli nawracających jak trądzik lamentów na temat upodlenia "sceny". QTZ został przywołany jako najświeższy przykład tęsknoty za, powiedzmy, "uniwersalną zgodą na scenie", a TDC jako przykład osoby kontrowersyjnej, skonfliktowanej, no chyba mi nie powiesz że te epitety do Ciebie nie pasują, panie "jestem prześladowany przez forum AA".

    Mam nadzieję źe już jest jasne, po co tu o Was wspomniałem.

    tdc:

    Ale chyba za bardzo to się nie zastanawiałeś pisząc to?? :P

    Wręcz przeciwnie, chciałem to napisać już gdy ogłaszali secesję Sonar, Sikor i Bluki, ale za każdym razem akurat mnie nie było.

    QTZ:

    Bardzo to przykre, że ktoś, kto zostaje obrażony nie dostaje wsparcia, a wprost przeciwnie jego problem jest umniejszany i bagatelizowany.

    Ani nie umniejszam, ani nie bagatelizuję, lecz daję do zrozumienia, że jego problem nie jest problemem "społeczności", i że jest beksa. Czy to forum jest Grupą Wsparcia dla Osób, Które Ktoś Zj* w Internecie?
    • 15: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime28 Jul 2015
     
    @Krótki
    A Ty swoje..., nadal mnie nie rozumiesz, oczywiście super by było gdyby wszyscy się lubili, a spory dotyczyły tylko spraw technicznych i prowadziły do nowych pomysłów i zdrowej konkurencji. Ale ponieważ nie widzę jakiegoś globalnego podziału (i mam nadzieję, że go nie ma, a tylko TDC swój personalny spór uogólnia na całą społeczności, co swoją drogą robi niepotrzebnie i wprowadza nerwową atmosferę), to z mojej strony nie może być mowy o tęsknocie, etc..

    Ja wstawiłem się za Blukim. Uważam, że został zaatakowany bez powodu, nie dostał wsparcia, a wprost przeciwnie..., przy lekceważeniu kolejnych, tylko kilka osób się za Nim wstawiło.

    Podobnie jest teraz z Xeen-em, choć w tym przypadku myślę, że niewiele osób zdaje sobie sprawę, co się właściwie stało (włączając mnie). Myślę jednak, że wpisy pod wątkiem dotyczącym Blukiego mogły się do jego decyzji przyczynić, nad czym ubolewam.

    A co Ty masz na celu? Dowalić chciałbyś każdemu, a żeby wesprzeć nie czujesz się powołany?

    To nie jest tak, że "ktoś", "gdzieś", tylko tu i konkretna/e osoba/y, do tego bezpodstawnie. Jeżeli takie będzie nastawienie jak Twoje to trzeba się liczyć, że wkrótce kolejne osoby zostaną zaatakowane i będą musiały walczyć na własną rękę lub odejść.
  1.  
    oooo coś mnie ominello .dzieki xeen ...paredziesiąt godzin rysowania idzie w piasek...
    • 17:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime28 Jul 2015
     

    QTZ:

    tylko TDC swój personalny spór uogólnia na całą społeczności, co swoją drogą robi niepotrzebnie i wprowadza nerwową atmosferę

    Co to jest za bzdura?? ja robię coś niepotrzebnie? Chcesz powiedzieć ofierze ataków, że niepotrzebnie coś robi?? A co może robić ofiara: albo milczeć albo mówić.
    Jeśli chcesz aby coś niepotrzebnego nie miało miejsca idź do agresorów i ich przekonaj! a ofiary lepiej zostawiać w spokoju...

    Zastanów się poważnie: "wprowadza nerwową atmosferę" agresor, gdyż może w każdej chwili zaatakować w tym dowolną osobę, jeśli chcesz komuś wmówić że ofiara np. napadu, kradzieży, poniżania czy czegokolwiek innego "wprowadza nerwową atmosferę" to coś Tobie umknęło!

    Z mojej strony możesz być pewien, że nie mam zamiaru sprawy nagłaśniać czy też wprowadzać nerwową atmosferę, jeśli nie będzie problemu ja nie będę miał o czym pisać... nie robię tego dla własnej przyjemności, wolę pisać kod niż pisać o wybrykach osób których nie zrozumiem...


    triplex aka blasph:

    ...paredziesiąt godzin rysowania idzie w piasek...
    A tam od razu w piasek, wielu autorów chętnie wykorzysta Twoją grafikę ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Jul 2015
     
    Z tego co wiem osobiście, Xeen bardzo dobrze czuł się na SV. Odwołanie tego megazlotu (przez warcholstwo pewnych osób, że to tak określę), szczególnie w tym roku (m.in. okrągła rocznica narodzin procka 6502) była zapewne jednym z przyczyn jego decyzji. Coraz mniej zlotów i produkcji przy okazji...
    • 19:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime29 Jul 2015
     
    Co znowu się stało?
    • 20: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Jul 2015
     
    Nie wiadomo jak na razie.
    • 21:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime29 Jul 2015
     
    @Xeen 50 godzin po 150 zł za godzinę pixelowania ;) To ceny po promocyjnej obniżce. Triplex tyle co się obudził ze snu, nie można dołować kolegi i ostudzać zapału.

    Ja uważam, że Krótki ma rację. Dajcie spokój z pożegnaniami. Przeczytałem żale, przyjmuję, współczuję, ale i tak Cię Xeen lubię.

    Oczekuję szybkiego powrotu do żywych. Od Atari nikt nie ucieknie, ta klątwa jest dożywotnia.
    • 22: CommentAuthortebe
    • CommentTime29 Jul 2015
     
    zwolnijcie
    ->link<-
    • 23: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Jul 2015
     
    dobre, ale dalej nie wiadomo o co chodzi..?
  2.  
    adv@ wiecej niz 50 godz rys .. a mialo byc jeszcze wiecej bo projekt miał wykorzystac(pierwszy raz w historii) 1mb
    • 25: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Jul 2015
     
    blasper!!! Twoja praca jest zajebista, ale jak walniesz taką na 1mb…
    • 26:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Jul 2015
     
    Pierwszy raz w historii to była gra Space Harrier.
    • 27: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Jul 2015
     
    Tak i specjalnie nawet zakupiłem pod tą grę cart atarimax….
    Katowałem kilka razy, na sztaby i zloty woziłem tego carta ..


    Grafika w 1mb na atari xe/xl to by było to , aż strach pomyśleć!
    Zapewne nawet na ide+/side wolno by się to wczytywało :)
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Aug 2015
     
    posiada może ktoś wersję plikową gry Xenophobia którą mógłby udostępnić ?
    sorka że tu to wrzuciłem.
    • 29:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime19 Aug 2015 zmieniony
     
    Irata, już nie pamiętasz? ->link<- i tu ->link<-