atarionline.pl Retro Na Gazie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Witamy w poranek weekendowy.

    Dzisiaj startujemy z przeglądem gier na najbardziej zaniedbany na naszej witrynie sprzęt czyli Atari ST.
    Zamiast odcinka giganta, stwierdziłem, że podzielę wpis na kilka części i raz w miesiącu będę was raczył krótkimi opisami gier na Atari ST(E).

    PRZEGLĄD GIER NA ATARI ST(E) CZEŚĆ I

    ->link<-

    Przegląd ten odbył się na ostatnim zlocie Amigowców :-), gdzie wraz Larkiem ograliśmy kilkadziesiąt najróżniejszych gier na ten system. Amigowcy także znajdą w tym wpisie coś dla siebie, gdyż często porównuję wersję gry na Duże Atari z Przyjaciółkową. No i oczywiście znajduję się tam także zdjęcia z SACPa.

    Zachęcam do lektury o komentowania.
    PS. Do zobaczenia jutro na SACP (kto będzie).
    • 2:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime8 Feb 2019
     
    RetroBorsuk: powiem krótko - YEAH.
    Whisky na wieczór już przygotowana. Jak bym pisał na stronie Retro, bełkoty w komentarzach to moderuj;D
    • 3:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime10 Feb 2019
     
    Ledwie wczoraj wróciliśmy z ostatniego Silesian Amiga Classic Party, a tu dzisiaj już nowy materiał na stronie. Nie, jeszcze nie relacja z SACPA, która przygotuje osobiście. Dzisiaj mamy fajne kombo od Nowego80Retro czyli dużo tekstu plus bardzo fajny materiał video.

    Nowy80Retro prezentuje swoją wypasioną na maksa Małą Atarynę i zastanawia się, czy to jeszcze Atari czy jakiś potwór z kosmosu albo inszy cyborg. W środku przecież siedzi Rapidus, VBXE, Ultimate 1MB i dwa pokeye.

    SPRZĘT | CZY TO JESZCZE ATARI?


    ->link<-

    Zapraszam do lektury tego ciekawego artykułu i oczywiście do obejrzenia filmu, który jest daniem głównym tego wpisu. Myślę, że dobra rzecz dla miłośników rozbudowy retro sprzętów. Nowy przygotowł nawet dwie wersje językowe swojego dzieła. Polską i angielską.

    A Wy jak myślicie? To jeszcze Atari? Czy jakiś retro cyborg udający Atari? Zapraszam do opinii.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime10 Feb 2019
     
    Moją opinię chyba wszyscy znają ;)
    • 5: CommentAuthorurborg
    • CommentTime10 Feb 2019 zmieniony
     
    W opisie STE należałoby wspomnieć jeszcze o bardzo istotnym usprawnieniu względem ST. STE miało ulepszony Shifter(tak nazywał się chip graficzny w Atari ST), który potrafił sprzętowo skrolować ekran. W ST aby płynnie skrolować ekran trzeba by go przerysowywac w całości w każdej klatce animacji. Choć u schyłku żywota ST scenowcy wymyślili trick zwany syncscrollem. Większość jednak gier albo miała ślamazarny skokowy skroll, albo taki jak w Giana Sisters ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime10 Feb 2019
     
    Nie wiedziałem o tym Shifterze. Dzięki za piszerzenie wiedzy.
    • 7:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime11 Feb 2019
     
    RetroBorsuk: niestety, żeby robić ładny scroll horyzontalny, całego ekranu na ST to trzeba robić pre-shifting. Czyli w skrócie wyliczenie całego ekranu do ramu ze skokiem co 1px i potem ponowny zrzut na ekran. Na 512 kb niewykonalne. Przy 2mb już można było by się pobawić. Niestety gry w takim okresie miały "latać" na 512kb.
    W nowym STOSie /język programowania/ jest już taka możliwość i całość zgrabnie lata na ST, ale min. 2mb.
    Scroll wertykalny można było zrobić dużo prościej;)
    • 8: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime12 Feb 2019
     
    Eh, Atari olało rozwój Stka, widząc co potrafi Amiga, mając świadomość że Strona to konstrukcja kompromisowa powinni dążyć do rozwoju tej konstrukcji oczywiście zgodna w dół z St, po max 2 latach powinien wyjść taki minimum STE
    • 9:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime14 Feb 2019
     
    Szkoda, że programistom gier tak utrudniono życie na Atarynie ST z tym scrollingiem i się bidulki muszą namęczyć bardziej. Wieć jeżeli miałbym kiedys tam zainwestowć w ST to tylko STE takie jak ma Larek. Ale doby do niego w promocji nie dają to pewnie odpuszczę, ale nie martwcie się - będzie jeszcze z 5 odcinków tego przeglądu. A jak będe chciał pograć na dużej Atarynie to zaproszę Larka i sobie pogramy u mnie w Norze. Albo odpalę emulec na Retropie bo grałem w Mouse Trapa i nawet to fajnie chodzi.

    Ale wracając do dzisiejszego tematu:

    Witam w czwartkowy poranek i zapraszam do recenzji na Commodore 64.

    Nowatorski i wielki przebój logiczno-zręcznościowy z widoku FPP przeniesiony do widoku 2D i w świat pikseli,czyli PORTAL. Napalałem się na tę grę strasznie, gdyż wszystko w niej wyglądało super i rzeczywiście zagrało oprócz faktu, że ktoś zapomniał w niej projektach poziomów... Straszne marnotrawstwo.

    Wszystkiego dowiecie się w recenzji repipa/

    RECENZJA | PORTAL (COMMODORE 64)


    ->link<-

    Zapraszam do recenzji, podzielenia się opiniami.
    • 10:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime16 Feb 2019
     
    Zapraszamy ponownie do Dziupli Sikora.

    Tym razem przyjrzał on się grom biorącym udział w konkursie Atari Awards 2018 na konsolkę Atari 2600 i omawia pokrótce najlepsze jego zdaniem produkcje. W tym polskiego RoboMechanika.

    Przegląd | Najlepsze Gry Atari Awards 2018 (Atari 2600)

    ->link<-

    Zapraszam do lektury i komentowania.
    • 11:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Feb 2019 zmieniony
     
    Po długiej przerwie już jest... a w zasadzie to będzie w najbliższą sobotę o godzinie 10:00



    ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime17 Feb 2019
     
    Witajcie w słoneczną niedzielę.

    Uruchamiamy nowy cykl, w którym będziemy przedstawiać wam mniej znane gry na Amigę, ich recenzję oraz rozgrywkę video z nich. Rozpoczęliśmy współpracę amigowcem Marechckiem. W pierwszym odcinku: platformer HARD N HEAVY,
    wariacja Ponga - LORDS OF WAR, CYTRON - czyli Alien Breed na gąsienicach :-).


    Gra Wstępna | Video – Hard’n Heavy, Lords of War, Cytron (Amiga)

    ->link<-

    Dodatkowo we wpisie macie także informacje i oceny wersji Hard n Heavy na Commodore 64 i Atari ST(E)

    Miłej lektury i zapraszam do komentowania.
    • 13:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime17 Feb 2019
     
    Protestuję w sprawie premiery Xenophobe.
    Planowałem piwko standardowo kiela 19:00, a o 10:00 rano (w sobotę!) to ja nawet nie będę przytomny :(
    Przesuńcie na 19...
    • 14:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime18 Feb 2019
     
    Trzeba by pogadać z Larkiem... Od niego zależy - bo film jest mega duży pod względem objętości.

    ccwrc - pozwolisz, że gry odeślę Ci po premierze, jak napiszę tekst. bo może będę chciał sobie coś włączyć celem przypomnienia, a bez cartridgea to raczej nie włączę hehe.

    Pozdrawiam
    • 15:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime18 Feb 2019
     
    Spoko, postaram się wytrzymać do wieczora z oglądaniem...

    Odsyłka - nie ma pośpiechu, jedyny warunek to ten rok :)
    • 16:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime19 Feb 2019
     
    Witam serdecznie. Zapraszam na relację z ostatniego Silesian Amiga Claasic Party, które odbyło się w Siemianowicach Ślaskich 9 lutego tego roku. Impreza bardzo się udała, najlepszy SACP na jakim byłem i najbardziej liczny.

    We wpisie:
    - Najwięcej miejsca o gospodyni czyli Amidze, w różnych wcieleniach.
    - Zapowiedz i pierwsze wrażenia z Bridge Strike (Amiga) - duchowego następcy River Raid.
    - Texas Instruments i BBC Micro oraz gry na te sprzęty.
    - Oczywiście Mała Ataryna.
    - Trochę o paru Komodach, które tam stały.
    - I o Megadrive
    oraz inne ciekawe relacje ze zlotu.

    RELACJA | SACP LUTY 2019 + ZAPOWIEDŹ BRIDGE STRIKE

    ->link<-

    Zapraszam do lektury i do podzielenia się z nami waszymi opiniami zarówno o Zlocie jak i o wpisie.

    Pozdrawiam
    • 17:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Feb 2019
     
    Dzisiaj przeniesiemy się w świat jednego z pierwszych trójwymiarowych hack'n slashy - czyli bardzo dobrego Darkstone (PC, PSX) - który fanom Diablo przysporzył wiele radości w młodości.

    RECENZJA | Darkstone (PC, PSX)

    ->link<-

    w wykonaniu Mroka.

    Zapraszam do lektury, komentarzy. Znacie jeszcze jakieś fajne hack'n slashe z tamtych czasów oprócz Diablo?

    Pozdrawiam
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Feb 2019
     
    Znam troszkę młodsze,np świetny acz niedoceniony Record of Lodoss War, tytuł który swego czasu zarzadzil na konsoli Dreamcast a i wcześniej z uniwersum mogli zapoznać się właściciele PC,SegaCD i Snesa. W odróżnieniu od Diablo rozgrywka w pełnym 3d ukazanym z rzutu.
    • 19:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime22 Feb 2019
     
    Tak Record of Lodoss War był wybitny. Widziałem jak kumpel na Dreamie grał w czasach premiery. Oryginał chyba drogi w juch...
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Feb 2019
     
    No co ty , za free w sieci znajdziesz ;-) ...ja do tej pory pamiętam ten wkurzający dźwięk który generowały podkute buty i kumpla który się z tego śmiał jak mu pokazywałem grę , najlepsze było to jak jakieś pół roku później niespodziewanie odwiedziłem owego kumpla ,wpuściła mnnie do domu jego mama a ja już od przedpokoju słyszłem charakterystyczny stukot he,he,he.
    nie mogłem innego znaleźć , ale ja takie buty miałem sporo wcześniej i non stop ten dźwięk ...
    • 21:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime23 Feb 2019
     
    Dzień dobry, dzień dobry w pierwszy ranek weekendu.

    Tradycyjnie z tej zaszczytnej okazji (laba) przygotowaliśmy dla Was trochę atrakcji.

    Lubicie klimaty horror scifi plus prucie ołowiem (laserem) do potworów z kosmosu? Zapraszamy do najnowszego Gramy na Gazie, w którym przedstawiamy niewydaną oficjalnie na Atari XL/XE strzelaninkę chodzoną XENOPHOBE. Dostępna jest także na wiele innych systemów.

    GRAMY NA GAZIE | XENOPHOBE - VIDEO (recenzja, przejście gry, ciekawostki)

    ->link<-

    Tradycyjnie gwoździem numeru jest:

    1. Najnowszy odcinek Gramy na Gazie o XENOPHOBE, długaśny strasznie!
    2. Recenzja wersji na Atari XL/XE
    3. Omówienie konwersji gry na inne maszynki Amiga, Atari ST, C64, Nes, Atari 7800, Speccy i inne
    4. Fabularyzowana historyjka inspirowana KsenoFobią.
    5. Recenzja wersji na Automaty Arcade.

    Miłej długiej lektury życzę i podzielcie się z nami komentarzami o filmie na kanale Larka, jak i o samym wpisie na Retro Na Gazie.

    Pozdro retromaniacy!
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Feb 2019
     
    a ja grę mam w wersji na Malucha i se gram :-) ,fajna .
    • 23:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Feb 2019
     
    Pora zaplanować chwilę czasu na obejrzenie kolejnego odcinka Gramy na Gazie!

    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Feb 2019
     
    ej , tak się nie robi ,to już prze-sadyzm
    • 25: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime24 Feb 2019
     
    IRATA4: nie narzekaj bo dostaniesz promieniami JEDI od Larka ;)
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Feb 2019
     
    Dobra recka ksenofobów, dzięki.
    • 27:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime25 Feb 2019
     
    Witamy.

    Dzisiaj długo wypatrywana recenzja oraz materiał video od Nowego80Retro, w której
    przedstawia on w miarę nową oraz dosyć głośną grę tekstowo-przygodową 07 Zgłoś Się.
    Polecam zapoznać się zarówno z filmem jak i z entuzjastycznym wpisem.

    RECENZJA VIDEO | 07 ZGŁOŚ SIĘ z perspektywy gracza niewychowanego w PRLu (Atari XL/XE)

    ->link<-

    Jako kontrapunkt w komentarzach wyróżniona minirecenzja starego zgreda RetroBorsuka wychowanego w PRLu na temat tej gry.

    Miłej lektury.
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Feb 2019
     

    Retroborsuk:

    Ja się rozczarowałem, bo spodziewałem się jakiegoś "mesjasza" przygodówek.


    Ha ha, a na jakiej podstawie się spodziewałeś? To paragrafówka i to prosta, o czym wspominałem przy każdej okazji w materiałach, a większość ludzi wie o tym od lat 80-tych... :) Można też przeczytać o tym w instruckji, można było też na stronie.

    Graczu, przed zagraniem czytaj instrukcję albo chociaż interesuj się tym, w co zamierzasz grać :D, bo skarżenie się, że paragrafówka nie jest rozbudowaną grą tekstową, przygodową... jest słabe :D. Co innego opinia, można mieć dowolną, a co innego narzekanie, że dany typ gry nie jest tym, który by się chciało mieć :D
    • 29:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    Zanim przestaniesz rżeć jak koń :-) , albo pękniesz że śmiechu to powiem Ci, że przeczytałem przed grą to:

    ->link<-

    Pięknie napompowany balonik... Sam przyznaj, że fest zachęca. Ale nie ma się co spinać. Gra przecież dostała też piękną ocenę, więc dla każdego coś miłego.
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    Jeżeli porządne wydanie gry i porządne nagłośnienie wypuszczenia gry nazywasz napompowaniem balonika... to świadczy raczej o niskich standardach, na które się godzisz w innych przypadkach, niż o tym, coś zostało źle zrobione w tym przypadku.

    I chyba nie rozumiesz, co jest moim zarzutem. Nie Twoja ocena, poziom oczekiwań czy rozczarowania, bo możesz sobie mieć dowolne. Możesz całkowicie nieprzychylni ocenić - i dla mnie w porządku, masz prawo.

    Mnie intryguje, skąd pomysł, żeby w recenzji gry paragrafowej narzekać na brak przedmiotów do podnoszenia, używania? Moim zdaniem nie wypada takich baboli sadzić, że narzeka na brak w grze elementów, której ta gra mieć nie będzie, bo byłaby innego rodzaju grą. Jak grasz w "Pit Stop" to narzekasz, że nie ma w niej elementów strzelania do przeciwników, co by ożywiło grę? :P

    Tam w tym "kontrapunkcie" jest więcej takich wypowiedzi, choćby ta o "ginięciu bez ostrzeżenia". Ktoś nie odrobił lekcji i nie wie, jak się nazywa ten typ gier. Wszystko można skrytykować, ale wypada chociaż wiedzieć co się krytykuje.

    Acha, i gra nie jest historią "zakorzeniona w PRL" tylko gra pochodzi z czasów PRL. Więc oddaje epokę tak jak przedstawił ją autor z tamtych czasów.

    Mylnie oceniasz sytuację, skoro uważasz, że "piękna ocena" to jest to na czym mi zależy. Wolę ocenę rzetelną :). Osobiście również uważam grę za krótką i prostą, i nie robi na mnie wrażenia, o czym zresztą wspominałem choćby na streamach u Tytusa, gdzie dziwiłem się, że niektórzy ludzie tak dobrze odbierają tę prostą grę i mają z niej tyle zabawy. Co innego z kolei z wersją kolekcjonerska - bo wydanie robi na mnie wrażenie i to głównie zasługa Duddiego.

    I tej rzetelności oceny mi zabrakło w tej sytuacji. Z wieloma rzeczami się zgadzam. Ale zarzut, że w grze nie można zbierać i przenosić przedmiotów... Która recenzja to obiecała? Który artykuł albo zapowiedź? To jest po prostu pomylenie rodzajów gier.

    Gra przecież dostała też piękną ocenę, więc dla każdego coś miłego.


    Ta wypowiedź sugeruje, że nie chodzi o rzeteleną ocenę gry, a o przypodobanie się czytelnikom/widzom i zaspokojenie wszystkich. Ja za takimi ocenami nie przepadam.
    • 31:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime27 Feb 2019 zmieniony
     
    @Kaz @RetroBorsuk

    Ja uważam, że tego nie da się rozstrzygnąć ot, tak.
    Jesteście w podobnym wieku i chyba tej samej kategorii wagowej. Pasuje zrobić jakąś ustawkę, coś a'la MMA.

    Zamiast klatki wystarczy zwykłe boisko otoczone siatką, coby obniżyć koszty. Ja bym nawet wysupłał jakieś drobne na bilet.

    Serio, chciałbym to zobaczyć :D

    ...A w sumie to nawet nie musicie być w tej samej kategorii wagowej:
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    Spoko, ale musisz zapłacić za walkę w systemie PPV :P
    • 33:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    STRESZCZENIE REKLAMY KAZA Z LINKA,KTÓREGO DAŁEM

    ->link<-

    (nie wiedziałem, że to reklama i się niepotrzebnie napaliłem na tę przygodówkę tekstową, przepraszam...)

    Streszczenie: tekstowa gra przygodowa, oparta na kultowym serialu z PRLu, o której wykładano na Uniwersytecie Jagiellońskim i która jest pod patronatem IPNu.

    Brzmi cudnie? Nieprawdaż?

    Gram w 07 = rozczarowanie.. Szkoda, ale czy musi mi się podobać? Nie ma takiego obowiązku...

    OCENA BORSUKA W KOMENTARZU (minirecka): ŚWIETNY TECHNICZNIE PROGRAM (piękna grafika i cudowna muzyka). KIEPSKA GRA (paragrafówka na poziomie nastoletnich wprawek w Basicu) i kiepskie czytadło. Dobrze czyta się tylko wstęp i zakończenie. Jako GRA - NIE DAJE RADOŚCI (trochę szkoda zmarnowanego potencjału - tak przy okazji).

    POWYŻEJ MASZ OCENĘ NOWEGO80RETRO - BARDZO DOBRĄ. Jemu się podobało i wyraził swoje zdanie. Fajnie. Czytelnik może zapoznać się także z moim zdaniem na ten temat w minirecenzji. Słowa PIĘKNA nie użyłem jako przypodobanie się czytelnikom, widzom tylko jako synonim BARDZO DOBRA w języku potocznym.

    Ode mnie tyle. Mojego zdania nie zmienię. Najgorsze jest to, że "gra" nie broni się wcale nawet jako paragrafówka.
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    A Ty dalej swoje - "moja ocena", "moje mojsze", etc. Nie musisz tego powtarzać po raz kolejny. Ocenę możesz sobie mieć jaką chcesz, dowolne oczekiwania i roczarowania i niczego nie musisz zmieniać, bo nie w tym rzecz.

    Ja zapytuję o konkretne merytoryczne rzeczy, a nie o Twoją ocenę. Skoro już zarobkowo recenzujesz (bo chyba tak należy odbierać obecność reklam na kanale) to wypada robić to rzetelnie. To z kolei moja ocena, do której mam prawo, że wypada, żeby recenzent miał jakąś wiedzę o grach i o tym, o czym recenzuje. Rozumiem, że gdzieś nakłułem ego, ale bez przesady. Trochę dystansu do siebie :)

    Brnięcie w tezę, że artykuł o grze, w którym opisałem historię jej powstawania - jest "reklamą", która tak podbiła Twoje oczekiwania, że gra powinna być mega-przygodówką jest po prostu słabe i nierzetelne. Chcesz wyrobić sobie u mnie opinię nierzetelnego recenzenta to Twoja sprawa, masz prawo :)
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Feb 2019 zmieniony
     
    to,to ... ta gra to książka ?

    afeee ;-).

    Ale Nysa i wydanie zawodowe - tak nie marudzę bo nie grałem ,książkę cyfrową na A8 i tak mam zamiar kupić bo wydanie EXTRA a dzięki Retroborsukowi wiem że to nie gra :-) i marudzenia nie będzie a to chyba dobrze ?

    @RetroBorsuk dzięki ,właśnie od tego są recenzje , ale gdybyś dorobił fabułę jak w przypadku HERO to zniszczył byś system tzn "gre"tfu książkę ... he,he,he .
    W Łdz .


    Ps.Zapraszam do ŁDZ na Łanową 85 - wpadnijcie do mnie na trening (można zrobić sparing) będzie git .

    *;-)
    • 36:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    ...wypada żeby recenzent miał jakąś wiedzę o grach...

    Naprawdę Ty to piszesz? Wiesz, troszkę się rozczarowałem Twoją osobą. Ode mnie koniec tematu. Nie jesteś osobą wartą by z Tobą pisać.

    Gwoli uzupełnienia, żebyś nie wprowadzał ludzi w błąd czasem - Retro na Gazie jest stroną hobbystyczna zupełnie darmową (nigdy nie wziąłem złotówki za tekst) i myślę, że poziom moich wpisów jest tam całkiem do rzeczy i są napisane z pasją. Zresztą niech sobie czytelnicy ocenią.

    Słaby jesteś Kaz. Bardzo słaby jako człowiek. Myślałem, że wtrącenie się i przerywanie po chamsku Gramy Na Gazie to był wypadek przy pracy z powodu Twoich nerwów. Czym dłużej czytam forum, czym dłużej poznaję Twoje czepialstwo i konflikty z innymi użytkownikami tym z mojego idola, redaktora strony o moim ukochanym komputerze, archeologa przeszłosci - nie pozostaje nic do podziwiania... Miłego wieczoru ci życzę.
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    Tak! Moim zdaniem wypada, żebyś miał jakąś wiedzę o grach, które recenzujesz. Skoro nie wiesz takiej podstawowej rzeczy, kiedy powstał scenariusz gry, czym się różnią paragrafówki od gier ze słownikiem, do jakiego gatunku należy gra tekstowa z celowym natychmiastowym ginięciem - to mam podstawy twierdzić, że takiej wiedzy nie masz. I taka recenzja jest dla mnie słabiutka. I nie ma znaczenia, czy grę oceniasz dobrze czy źle.

    I w takiej sytuacji, skoro już dyskutujmy (a do tego służy forum, a nie jedynie do reklamy), warto okazać trochę pokory i umieć przyjąć merytoryczną krytykę. A nie rozdzierać szaty udając skrzywdzonego i atakować krytykującego personalnie. Dalszą część postu, o tym, jakim to jestem człowiekiem i resztę pominę bez komentarza. Nauczyłem się, że komentarz o kimś świadczy o komentującym, nie komentowanym. Również życzę miłego wieczoru :)
    • 38:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    Proszę o usunięcie tematu reklamowego Retro Na Gazie.
    • 39:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    Ja po prostu nie wierzę w to co tu czytam... Buhahahaha. To się dzieje naprawdę? Buhahahaha. Proszę o usunięcie tego tematu oraz zlikwidowania mojego konta z tej zacnej strony. Co za jad...
    • 40:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime27 Feb 2019 zmieniony
     
    Przy okazji Kazie, moja paragrafówka z liceum w Basicu była lepiej napisana od 07. A uważałem ją za nie wartą pokazywania komukolwiek. Przynajmniej nie każda odnoga oznaczała śmierć, a w paru przypadkach było nawet ostrzeżenie o przykrych konsekwencjach. Ale upieraj się, że to świetna gra i z dobrą fabułą.
    • 41: CommentAuthoradolfinio
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    Jeśli mogę wtrącić coś od siebie, to "merytoryczna krytyka" tej minirecenzji, która ma formę wypunktowania wad i zalet oraz pobożnych życzeń co do zawartości nosi znamiona zwykłego czepialstwa. Już szczyt tego o czym napisałem wyżej stanowi wytknięcie sformułowania, że gra jest zakorzeniona w PRL-u. Ale może się mylę?
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    Panowie , pierwszy kwietnia dopiero będzie ...
    • 43: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    ... Ale telenowela dziś... ;)
    • 44:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    Dobra chłopaki. Śmiesznie było, ale czas kończyć. Proszę o usunięcie tematu i usuniecie mojej osoby z tego forum. Było miło, ale się skończyło.
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    RetroBorsuk, he he, ale to ze mną dyskutuj, a nie z wyimaginowaną osobą, która uważa że "że to świetna gra i z dobrą fabułą." Ja tak nie uważam :). Mnie się podoba tylko oprawa :)

    Tylko nie o grze tu mowa, tylko o niskiej wartości Twojego "kontrapunktu", który wynika z podstawowej niewiedzy o recenzowanej grze. Dramatyzowanie metodą "na skrzywdzoną dziewicę" nic nie zmieni, trzeba się douczyć coś o paragrafówkach.

    A masz jeszcze tę grę, którą napisałeś w liceum? Z chęcią się przyjrzę. Słyszałem również, że będziesz na Grawitacji, to możemy coś tam skrobnąć w Basicu, to język idealnie się nadający do tego typu gier. Zrobię Ci do niej grafę :)
    • 46:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    Ja tam talentu "robienia szumu wokół czegoś i niesamowitego nakręcania hypu tudzież markietingu" Kazowi zazdroszczę ;)
    • 47:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime27 Feb 2019 zmieniony
     
    Żadnej niewiedzy tam nie ma. Sam reklamujesz to coś jako tekstową przygodówkę w swoich wpisach. Niska wartość to jest tekstu w 07 zgłoś się. Za pomoc dziękuje, ale nie skorzystam. Wstydziłbym się tej gry dzisiaj pewnie. Ale napisać fajny tekst do przygodówki tekstowej - to mogłoby być ciekawe i dosyć proste zadanie. Rozplanuję sobie historyjkę, postacie, zwroty fabuły i dialogi. I trochę zagadek, żeby nie było nudno.

    Ciebie mogę prosić tylko o pomoc z jednym - proszę o usunięcie konta oraz tego reklamowego wpisu.
    • 48: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime6 Jun 2022 zmieniony
     
    Ostatnio Retro Borsuk przeprowadził u Siebie na Lajwie licytacje charytatywną z retro sprzętem i zebrał Kilkadziesiąt Tysięcy, na operację oczu . Brawo Borsuk i licytujący!