atarionline.pl Turbo Snail - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime12 Aug 2015 zmieniony
     
    No hej.

    Mam drugą w nocy, piasek w oczach i tropiki za oknem, ale przyszedł czas pochwalić się pierwszą produkcją. Jakiś czas temu, przywitałem się kulturalnie w innym wątku, dostałem parę celnych uwag i delikatną motywację.

    W tym samym wątku odezwał się do mnie kris3D z gotowym pomysłem na prostą, zręcznościową grę. Podesłał parę grafik i całkiem zgrabny opis funkcjonalności. Jak na pierwszy projekt, było to dla mnie i tak niemałe wyzwanie. Zakasałem rękawy i do dzieła. No i mamy pierwszy oficjalny "release" :D

    Gra wymaga być może jeszcze nieco zbalansowania, chociaż już i tak sporo pozmienialiśmy od pierwszej "grywialnej" wersji.

    95% napisane w C (cc65), wielkie ukłony dla kolegi ilmenita, za tutorial dostępny na waszym forum - bez niego trwałoby to pewnie ze dwa razy dłużej.

    Chętnie odpowiem na wszelkie pytania, kris3d pewnie też ;)
    Cieszę się wielce i gotów jestem znieść Waszą najcięższą krytykę.


    Miłego grania!
    • 2: CommentAuthornosty
    • CommentTime12 Aug 2015
     
    Wygląda bardzo zgrabnie, ale:
    1. przydałaby się jakaś instrukcja na planszy tytułowej co zjadać a co nie. Zjadam, zjadam, nic się nie dzieje, i nagle game over.
    2. Te zapitalające w tle losowe duszki, to rozumiem miała być taka ozdoba, a nie bug? ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime12 Aug 2015 zmieniony
     
    @nosty:

    tak, instrukcja jest w planie. obiecuję, że będzie [dlatego wersja 0.98 :D]. Generalna zasada jest taka:
    - zjadamy owoce
    - unikamy krzaków i czaszek

    co do migających duszków - to chyba poprawiłem ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime12 Aug 2015
     
    Oprawa wizualna jest bardzo dobra - podoba mi się. Idź tą drogą! ;)

    Na razie mam trudności z odróżnieniem owoców od innych elementów. Jak napisał Nosty - na ekranie tytułowym mógłby być opis co jest co i co należy zbierać.
  1.  
    Bardzo ładnie to wygląda!
    • 6: CommentAuthornosty
    • CommentTime12 Aug 2015
     
    To jest ciekawe: grafika jest w tej grze bardzo minimalistyczna, czarno-biała, wręcz a la ZX-81, a wszystkim się podoba :)

    Dlatego w którymś z wcześniejszych wątków pytałem o prace hi-res Krisa3D, bo sądzę, że ma duży potencjał jako grafik Atari.
    A ja osobiście mam ostatnio awersję do standardowego trybu $04 i szukam innych, ciekawych opcji wizualnych...
    • 7:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime12 Aug 2015
     
    Bardzo grywalna, podoba mi się.
    • 8: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime12 Aug 2015
     
    @nosty: ja to zauważyłem jakiś czas temu. Na Atari swojego czasu powstało trochę platformówek, niektóre z dużymi postaciami z wieloklatkową animacją. Nie są ani tak ładne ani tak grywalne jak platformówki na spektrum, gdzie ruch postaci jest często dwuklatkowy, postaci małe i w hi-resie. Może to poprostu wygląda i steruje się lepiej :)

    A gra fajna - ale krótki manual by się zdał (chociażby taki animowany na stronie tytułowej w stylu gier arcade, gdzie przedstawiane są skrótowo elementy, punktacja i zasady).
    • 9: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime12 Aug 2015
     
    fajnie,bardzo dziekuje za zrobienie tej gry,poczatkowo ja mialem ja robic, ale niemoc tworcza mnie wziela,kris na pewno sie bardzo cieszy
    • 10:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime12 Aug 2015
     
    Kris jest na wakacjach, ale jesteśmy w kontakcie ;) bardzo się cieszy że się udało. Dziś wieczorem wraca, więc pewnie doda swoje 3 grosze do tego wątku.
    • 11: CommentAuthors2325
    • CommentTime12 Aug 2015
     


    • 12:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime12 Aug 2015
     
    Ok, zgodnie z Waszymi sugestiami, dodałem do strony tytułowej "mini instrukcje". Mam nadzieję, że teraz będzie łatwiej bić rekordy ;)
    • 13: CommentAuthornosty
    • CommentTime12 Aug 2015 zmieniony
     
    Best exp: 109, level 9.

    Ale wciąż nie pojmuję zasad. Tzn. kiedy jest GAME OVER? Przed chwilą miałem GOAL: 10. Myślałem, że tyle muszę zdobyć żarcia. Ale po game over pokazało mi taką planszę jak niżej i nie rozumiem dlaczego przegrałem?

    No i druga sprawa: czasami przy zmiane levelu na planszy pojawia się litera :) Duża. Np "G" ale inne też. Jej wzięcie nic nie daje.
    • 14:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime12 Aug 2015
     
    Aby przejść na następny level, trzeba mieć score wiekszy lub równy wartości goal. Score kasuje się co plansze.

    A te literki to chyba jakiś bug :( nie powinno ich być.
    • 15: CommentAuthornosty
    • CommentTime12 Aug 2015
     
    To dlaczego ja przegrałem mając score 83 przy goal 10? :)
    • 16:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime12 Aug 2015
     
    Po zebranych przedmiotach widzę że score chyba powinno być 8, a nie 83 :(. Pewnie 3 zostało z 13, od poprzedniego levela. Tak przypuszczam. Sprawdze to...
    • 17: CommentAuthornosty
    • CommentTime12 Aug 2015
     
    Drugi raz nie udało mi się uzyskać tych liter ani tego błędu ze score.

    To co wg mnie jest nieudane to strzały. Praktycznie nie da się ich używać, bo po zestrzeleniu owoca, inaczej niż po jego wzięciu, nie pojawia się nowy owoc. Trzeba czekać wiele sekund, żeby wyskoczył losowo. Więc nie opłaca się strzelać.
    • 18:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime12 Aug 2015
     
    Ja też pograłem trochę i nie udało mi się zreprodukować tego błędu.
    Ten błąd miałeś na sprzęcie, czy na emulatorze? Jak na emulatorze to na jakim? z jakim romem?

    A co do strzelania, to jest to celowo zrobione. Strzelać się opłaca dopiero, jak masz już więcej owoców na planszy. Przyspiesza zbieranie i można kosić szybciej expa. Ale trzeba uważać, bo za strzelanie do krzaków (czaszek), też są kary :D

    Btw - zrobiłem życiowkę ;) [w załączniku]

    Od jutra jestem na wakacjach i będę miał utrudnione śledzenie Waszych uwag. Ale zbierajcie feedback, szukajcie błędów. Jak wrócę to będę poprawiał.

    No i po powrocie biorę się ambitnie za pisanie Tower Defensa.
    • 19: CommentAuthornosty
    • CommentTime13 Aug 2015
     
    "No i po powrocie biorę się ambitnie za pisanie Tower Defensa."

    Na Atari?
    A czemu nie od razu MMORPG? ;)

    Ale trzymam kciuki!
    • 20:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime13 Aug 2015
     
    Hey, tu kris3d:)

    Wróciłem z gorącej Chorwacji i już jestem do Waszej dyspozycji;) Dzięki za wszelki feedback! cieszę się że gra się podoba, bo w końcu po 30 latach udało mi się zrealizować dziecięce marzenia: napisać wspólnie grę na Atari i w nią zagrać!

    @Bocianu zrobił genialną robotę, muszę go tu mocno pochwalić, bo to projekt szkoleniowy dla niego od strony programistycznej a dla mnie motywacja do rysowania kolejnych grafik:)

    @Bocianu też robił muzykę, efekty i podkolorował plansze, co nie było przewidziane w pierwszej wersji, on po prostu jest wszechstronny;) sądzę że powstanie wiele dobry produkcji przy jego udziale:)

    Dzięki wszystkim i czekamy na dalszą krytykę i wsparcie:)
    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Aug 2015 zmieniony
     
    Przez wrycie się zasad Snake'a/Mamby można mieć opory przed próbą zawrócenia ślimaka choć tutaj to niegroźne. Dodatkowy bajer który przychodzi mi do głowy to popychanie kamieni z ich poślizgiem jak w Pengo, ale tutaj by zbierać kamieniem owoce zamiast zgniatać nim przeciwników. Drugie małe coś to możliwość zjadania krzaków jeśli będąc przy jakimś wciśniemy fire+kierunek.
    • 22: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime13 Aug 2015 zmieniony
     
    Gratuluję pierwszego ukończonego projektu. Bardzo fajny :)
    Kilka hintów z mojego doświadczenia z CC65 dałem tutaj: ->link<-
    Gdybym się stosował, sztuczna inteligencja w His Dark Majesty by działała dwa razy szybciej...
    • 23:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime13 Aug 2015
     
    Dzięki ilmenit, jeszcze raz. Z pewnością skorzystam. Masz swój cichy udział w tym projekcie :)

    Pisze do Was z plaży, bo się okazało że maja tutaj plażowe Wi-Fi. Bardzo mnie cieszy entuzjazm krisa i daje kopa do dalszej pracy.

    Czytałem jakieś inne nowe wątki na tym forum, gdzie ostatnio leją się żale i smutki. Nie zapominajcie o entuzjazmie! w końcu jesteśmy grupą entuzjastów, prawda?

    Pokey temu domowi :)
    • 24: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Aug 2015
     
    Korzystaj z plaży zamiast czytac retro smęty.
    • 25: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime13 Aug 2015
     
    Btw, wrzuciłem tu ->link<-
    kod źródłowy "The Hunt" z konkursu Abbuc 2013.
    • 26:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime13 Aug 2015
     
    Korzystam jak mogę, pije zdrowie retro-smutasów.

    A kodów źródłowych nigdy dosyć :)
    • 27:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime13 Aug 2015
     
    @bocianu, pij zdrowie retroManiaków i nie przestawaj, ja jestem za tym żeby wakacje spędzać przy/nad tym co się lubi najbardziej, choćby to była plaża w Bułgarii, cóż po wakacjach jeśli się na nich nie odpoczywa od codziennych problemów:) Koduj, koduj, koduj!

    Dziecięce marzenia się spełniają;) Pozdrowienia dla cierpliwych żon i partnerek życiowych;)
    • 28:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime13 Aug 2015
     
    @s2325, dzięki za sugestie! Chcemy ukończyć Ślimaka w jego pierwotnej wersji i nie rozbudowywać funkcji, doszlifujemy jeszcze balanse, dźwięki i może intro:) kiedyś musimy skończyć to co zaczęliśmy;)
    • 29: CommentAuthornosty
    • CommentTime14 Aug 2015
     
    Bardzo słuszne podejście. Trzymajcie się pierwotnej koncepcji i nie przeciągajcie projektu. Ważne by było ładnie, grywalnie stabilnie i poszło w świat robiąc miejsce dla nowej gry na warsztacie.*
    A wszelkie nowinki można zawrzeć kiedyś w Turbo Snail 2 ;)

    *) żebym ja tak umiał jak radzę... ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime14 Aug 2015
     
    @nosty, żebym ja tak umiał ja Ty radzisz;) TurboSnail 2? Hmmmm...@bocianu czy na pewno chcesz robić tego Tower Defense-a?;)
    • 31:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime14 Aug 2015
     
    Chce przynajmniej spróbować. Ale jedno drugiego nie wyklucza ;)
    • 32:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime14 Aug 2015
     
    no to jadziem ze wszystkim:)
    • 33: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Aug 2015 zmieniony
     
    Turbo Snail Pro 3D Special Edition :)

    I ma być wersja kolekcjonerska (breloczki, długopisy etc. :) )
    • 34:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime14 Aug 2015
     
    i multiplayer online.
    • 35:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime15 Aug 2015
     
    Plany na TurboSnaila są ambitne, na ten moment są dwie platformy: PC/Online oraz Atari8bit, wszystko przed nami!:)

    P.S. TS2 mam już w głowie, teraz pozostaje przerysowanie idei na ekran:) Postacie mają być tym razem duże, zajmować pół ekranu, być dynamiczne a gra prosta. Oczywiście wszystko w HiRES podkolorowanym:)

    PYTANIE: czy @bocianu zniesie kolejną porcję ślimaków?;)