atarionline.pl Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation ! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Jan 2016 zmieniony
     
    pre-Silly Venture 2k16 nie byłoby tylko małym spotkaniem - byłby to trening przed próbą generalną :) oczywiście chciałbym aby na imprezie były wszystkie osoby chcące pomóc w organizacji, ale uczestniczyć może każdy kto zwróci się o zaproszenie. Max 100 osób, jeden z gdańskich klubów w samym centrum Gdańska, impreza od piątku do niedzieli. Konkursy? Tak jak już wspominałem - invitki na SV2k16, na przeróżne platformy (np. Atari 7800) itd. Im bardziej egzotyczna maszyna - tym lepiej ! Trzeba zrobić hałas :)

    Co do koszulek - jeśli będą chętni to czemu nie :)

    ->link<- - time is running up! Thx Wieczór :)

    GET READY FOR ADVENTURE AT SILLY VENTURE !
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime27 Jan 2016
     
    like :)
    • 3:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Jan 2016
     
    Z tego co słyszałem AdamK narzeka, że zegar za wolno odlicza czas. Czy ktoś zgłasza podobne uwagi? :D
    • 4:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime27 Jan 2016
     
    dziwne...
    od osób które coś robią mam uwagi, że czas biegnie za szybko ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Jan 2016
     
    @xeen: Wieczór właśnie zasugerował Adamowi takie rozwiązanie :)
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime28 Jan 2016
     
    Zegar? Ja bym się skoncentrował na kalendarzu ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Jan 2016 zmieniony
     
    Dzisiaj udało mi się w końcu rozpakować paczkę od kolegi Charlie Chaplin'a z Niemiec. Jest to pierwsza porcja nagród na tegoroczne Silly Venture 2k16 ! W pokaźnym pudle znajdują się m.in. liczne płyty CD z softem na Atari, kasety POISON, odtwarzacze MP3/MP4/CD/DVD ("Music Angel" - 2 szt.), papierowe magazyny o Atari (w tym "Happy Computer", "Atari Magazin"...), dyskietki, kable itd. :)

    Vielen Dank, Andreas !

    • 8: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime5 Feb 2016
     
    Jest już lista obecności :)

    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime5 Feb 2016
     
    będzie druga na lato? ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Feb 2016
     
    No fajnie ,nie wiem tylko czy ban odwołany .
    Odwołany ?
    • 11:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Feb 2016
     
    @xeen: tak, ale raczej nie tak oficjalnie jak główna edycja :) na stronie będzie zakładka SV2k16 SE (summer edition).

    @Irata4: odwołany. zapraszam (ale koniecznie z grafiką na compo - nie żartuję!).
    • 12:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime9 Feb 2016
     
    zapytam nieśmiało czy będą koszulki? :)
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Feb 2016 zmieniony
     
    @Xeen: będą, najbardziej prawdopodobny kolor to szary (zgadnij dlaczego! - bo chyba taki Ci się zamarzył?)
    • 14:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime9 Feb 2016
     
    Czy to nie oczywiste dlaczego szary? :)
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Feb 2016 zmieniony
     
    Pamiętam naszą rozmowę przez tel. gdzie właśnie taki kolor zaproponowałeś :)

    No oczywiste - kolor serii XE i ST! :)
    • 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Feb 2016
     
    znam takich ktorym z miejsca sie skojarzy :D
    • 17:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime9 Feb 2016 zmieniony
     
    @Greymsb: Czadowo :)
    Kiedy i gdzie zapisy na koszulki?

    Gdzie wątek dla sponsorów?
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Feb 2016 zmieniony
     
    @maly_swd:

    • 19: CommentAuthoras...
    • CommentTime9 Feb 2016
     
    A kiedy odbędzie się letnia edycja?
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Feb 2016
     
    @As: nie jestem w stanie na ten moment odpowiedzieć czy będzie to lipiec czy sierpień. w tym miesiącu na pewno dam jednoznaczną odpowiedź.

    A tak z innej beczki:

    Czynię starania, aby do Polski na SV2k16 ściągnąć cTrix'a z Australii - twórcę gAtari :)

    Co to takiego?

    Odpowiedź poniżej !

    • 21:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime9 Feb 2016
     
    Australia - wow! :)
    ST tam chyba był w szkołach w pewnym okresie?
    • 22: CommentAuthoras...
    • CommentTime9 Feb 2016
     
    @Grey, czekam na info!!!
    • 23:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Feb 2016 zmieniony
     
    Kolega cTrix często używa Amigi jako samplera, ale widać że jego miłość pomiędzy Atari a Amigą jest podzielona raczej po równo :D




    Właśnie rozmawiam z cTrixem, za parę dni widzi się z Ultrasydem, zna gwEma smile Poprosiłem go aby w sytuacji gdy Jego przyjazd dojdzie do skutku używał Atari ST i się zgodził smile Fragmenty dyskusji sprzed kilku sekund:

    "I can certainly use Octalyser to play various MODs I have; but I'll try and smash out some new Atari YM material for you. I can certainly have a go at converting some of my Vectrex tracks :)"
    "I'd love to make some YM bangers if I can. UltraSyd will be using my ST while he is here so I'll get him to set it up properly for me." :)

    Także sprowadzam kolegę na dobrą i jedynie słuszną drogę ! :D

    W strefie klubowej widziałbym coś takiego -


    Ale zamiast Amigi - Atari STe. Już się cTrix zgodził i spytał czy ktoś mu w razie czego udostępni 2 Atari STe? Bo samo gAtari przewieźć do Polski będzie wystarczającym hardcorem :D
    • 24:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime11 Feb 2016
     
    fajna chip-muzyczka 505 na stronce :)
    • 25:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime11 Feb 2016
     
    O! Super! Koniecznie kolegę należy sprowadzić na dobrą drogę i koniecznie również do PL:)

    BTW, nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytania/prośby: czy na SV2k16 mogliby zagrać nasi, rodzimi Artyści?
    • 26: CommentAuthoras...
    • CommentTime11 Feb 2016
     
    kris3d, to bardzo dobre pytanie!
    Słuchając jak gra YERZMYEY oraz jak Drewniak tłucze w perkusję..do tego... Tych dwóch panów potrafi dać czadu.
    • 27:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Feb 2016
     
    @kris3d, as: jeśli tylko starczy nam czasu to nie widzę przeszkód. ale za wcześnie na takie deklaracje - może w końcu uda mi się zrealizować program SV w 100%, zgodnie z zamierzeniami :D
    • 28: CommentAuthorpin
    • CommentTime11 Feb 2016
     
    .... sorry, nie mamy czasu w tym czasie ;)
    • 29:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime11 Feb 2016
     
    @pin, czyli że Cię nie będzie na SV? Hmmm...to chociaż Kadeta pożycz;)
    • 30: CommentAuthorpin
    • CommentTime11 Feb 2016
     
    nie no, na party to się pojawię chwilowo zapewne. Tym razem może wreszcie mając trochę wolnego czasu wyruszę na miasto ;)
    • 31:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Mar 2016 zmieniony
     
    W najnowszym numerze pisma RetroKomp jest sporo rzeczy o Atari, w tym artykuł o nadchodzącym Silly Venture 2k16.



    Wkrótce napiszę recenzję najnowszego numeru :) Podziękowania dla wydawcy - Adama Zalepy !
    • 32: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime23 Mar 2016 zmieniony
     
    UWAGA: Na skutek nieprzewidzianej awarii technicznej utraciliśmy dotychczasową listę chętnych uczestników wieczorem 21-ego marca.
    Zostały podjęte odpowiednie kroki, aby uniknąć podobnych wypadków w przyszłości - najmocniej przepraszamy za niedogodności i uprzejmie prosimy o ponowienie wpisu.

    Także ten... Zgodnie z komunikatem powyżej, przepraszamy za niedogodności i uprzejmie prosimy o ponowienie wpisu. Tym razem nie zginie, bo tym razem backup jest co chwilę robiony (a nie było w ogóle, no...). Służby techniczne kajają się pokornie posypując głowę popiołem.
    • 33:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime23 Mar 2016
     
    Komisja badająca przyczyny awarii stwierdziła zanik napięcia na kilkanaście sekund przed wykasowaniem danych. Winni muszą ponieść karę!
    • 34: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 Mar 2016
     
    ta sama sluzba tech zajmuje sie atarionline? bo nie wiem czy zrobic backup atarioline na pendrajwie
    • 35: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime23 Mar 2016 zmieniony
     
    Nie, nie ta sama :) Tzn teraz już tak - backup jest robiony zewnętrznie ;)

    @larek: wiem co - jeszcze chwila , pliizz :)
    • 36:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime23 Mar 2016
     
    no chwila, chwila, a ja już z produkcją ruszyłem...
    • 37:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime24 Mar 2016
     

    larek:

    stwierdziła zanik napięcia na kilkanaście sekund przed wykasowaniem danych

    To naprawdę NIESAMOWITA teoria spiskowa, bo gdyby ktoś usunął przed zanikiem napięcia to rozumiem, ale kto mógł wykasować dane na niedziałającym serwerze ?? i to na kilkanaście sekund przed... To dla mnie jakaś magia.
    • 38:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Mar 2016
     
    Są takie rzeczy na świecie, które się nawet fizjologom nie śniły.
    • 39:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime15 Apr 2016
     
    Chciałbym powrócić do tematu listy obecności. Jak już wspominał Wieczór, na skutek pewnych "okoliczności" zmuszeni zostaliśmy do jej "ponownego otwarcia". Na liście z tego co pamiętam było 137 osób, natomiast na "facebookowej" - 107. Co ważne - listy te "nie przenikały się", a więc na jednej i drugiej liście były osoby, które nie deklarowały się na "tradycyjnej" bądź "facebookowej".

    Obecnie lista na domenie www.sillyventure.eu liczy ok. 80 osób, a więc o wiele mniej niż na którejkolwiek ze wspominanych list. Dla mnie, jako organizatora, ma to bardzo duże znaczenie. Wiele osób na liście to "dobra taryfa przetargowa" przy oficjalnych rozmowach z ewentualnymi sponsorami. Oficjalna strona SV2k16 jest już praktycznie gotowa, ale ukaże się w momencie, gdy lista obecności osiągnie poziom sprzed miesiąca.

    Dlatego Kochani - proszę Was raz jeszcze - zapiszcie się ponownie na listę.
    • 40:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime15 Apr 2016
     
    Uprzejmie donoszę, że jestem na liście dwa razy. Pisałem w tej sprawie wyjaśnienie na adres mailowy podany na stronie, ale chyba nic to nie dało, bo błąd nie został skorygowany.
    • 41: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Apr 2016
     
    Najmocniej przepraszamy za wynikłe niedogodności - błąd zostanie natychmiast naprawiony, a osoby winne nie dopełnienia procedur - przykładnie ukarane. Dziękujemy za współpracę i życzymy miłego weekendu!
    • 42: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Apr 2016
     
    Informujemy że nadmiarowy wpis został usunięty, a przyczyną było dokonanie go przez Pana dwukrotnie: 23 marca i 4 kwietnia. Niestety, nie raczył Pan podać swojego adresu e-mail (który jest oczywiście nieobowiązkowy), a lista nie jest wyposażona w mechanizm rozpoznawania podwójnych wpisów w związku z tym, zostały potraktowane niezależnie. Dziękujemy za informację.
    • 43:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Apr 2016 zmieniony
     
    No i stało się, pękła "setka" :D Co prawda do poziomu sprzed miesiąca brakuje blisko 40 osób, ale jest to wystarczająca liczba, aby zaprezentować nową stronę SV2k16.

    Wieczór już mi podesłał taśmę z najnowszą wersją :D

    Dlatego, już za momencik, już za chwileczkę...



    Tylko skopiuj tą taśmę, zanim ją szlag trafi :D
    • 44: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 Apr 2016
     
    Spoko, kopię położyłem tam gdzie zawsze, przy kolumnach.
    • 45: CommentAuthorVLX
    • CommentTime19 Apr 2016
     
    Na wszelki wypadek połóż na niej telefon komórkowy, żeby nie spadła ze stołu.
    • 46:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Apr 2016 zmieniony
     
    Mamy przyjemność zaprezentować Wam nową stronę SV2k16 ! Co jakiś czas będziemy tam wrzucić nowinki związane z tegoroczną edycją, w tym niepublikowane wcześniej materiały.

    ->link<-

    Życzymy miłego odbioru ! :)
    • 47:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime21 Apr 2016 zmieniony
     
    505 roxxx ;-)

    ps. sa cycki :-)


    ps2. literowka "jest w czym wybierać i o co powlaczyć ! :) "
    czepiam sie ;-)
    • 48: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Apr 2016
     
    Naprawione :)
    • 49: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Apr 2016
     
    Oczywiście lista chętnych jak najbardziej wciąż działa (sekcja GOŚCIE) i czeka na spóźnialskich :)
    • 50:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Apr 2016 zmieniony
     
    Na stronie dodaliśmy nowy dział - "Zapowiedzi" (w wersji angielskiej "Declarations") :) Będą znajdowały się w nim bardzo ogólne informacje odnośnie planowanych prac na compo, wg. poniższego wzoru:

    Atari XL/XE (1 demo, grupa z Polski, 80%)
    Atari ST/STe (1 intro 96kb, grupa z Francji, 60%)

    Gdzie "%" oznaczać będzie deklarację co do wystawienia pracy w compo. Nie chcemy do końca zdradzać kto i nad czym pracuje, chcemy żeby szczegółowe informacje zostały niespodzianką do czasu party. Natomiast sama już taka "zapowiedź" powinna działać motywująco - być może znajdą się osoby/grupy, które będą chciały "podjąć rękawicę" i stanąć do wspólnej rywalizacji - na to właśnie liczymy ! Dlatego mała prośba do wszystkich chcących wystawić prace na SV2k16 - podeślijcie mi info j.w. na mail'a. Nie będziemy zdradzać "co i kto", tylko zmieniać "statystykę" planowanych prac.

    Po zaprezentowaniu strony SV2k16 nadszedł czas na invitki. Obecnie powstają 3 w różnym stopniu zaawansowania (25%, 75% i 80%). Poszukiwana jest osoba, chcąca pełnić funkcję designera do invitki na Atari VCS 2600 - ktoś, kto ma pomysły co mogłoby się w niej znaleźć, jakiś scenariusz itd. Koder i muzyk już jest. Osoby chętne do pomocy proszę o bezpośredni kontakt na mail'a - błagam, tylko nie przez forum, żadnych PW itd. Z góry dziękuję !