atarionline.pl TABLET A ATARI - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorDamaskRose
    • CommentTime19 Sep 2015
     
    Witajcie Czy mozna zainstalowac emulator Atari na tablecie? Jesli tak to jak sie tam gra? Przeciez nie ma klawiatury.
    • 2:
       
      CommentAuthorIron
    • CommentTime19 Sep 2015
     
    Jeśli masz Androida to pobierz z Google Play program co sie zowie Collen albo Callen, jakos tak to bylo ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Sep 2015
     
    ...masz wirtualną .
    Średnio to działa ,ssie dźwięk ,jak dla mnie niegrywalny .
    • 4: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime19 Sep 2015
     
    Całkiem fajny emulator Atari XL jest na Sony PSP. W niektórych grach dźwięk trochę bardziej piszczy niż powinien, ale w większości jest ok. To jest dopiero frajda, nagrać sobie full gierek na kartę i nosić je w niewielkiej kieszonsolce.
    • 5: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime19 Sep 2015
     
    Jeśli tablet ma Androida, to IMHO:

    Duże Atari:
    Hataroid: - super wygodny, duże możliwości personalizacji (np. definiowane przyciski w GUI - OSD). Na CIVILISATION, po dopasowaniu interface i "podkręceniu" zegara, gra mi się wygodniej niż na oryginale!!!

    Małe Atari:
    Coleen: takie Atari800 na Androida, do demosów OK, ale granie średnio wygodne ...
    • 6: CommentAuthoras...
    • CommentTime19 Sep 2015
     
    A na iOS 9 cos znacie ?
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Sep 2015
     
    @falcon: chyba żartujesz. Każdy jeden emulator - BTW : Droid 800 był lepszy od wszystkich obecnych - nadaje się MAX do grania (w pewne gry, ja miałem Desire Z - z fizyczną klawiaturą). Do dem absolutnie nie, bo dźwięk we wszystkich tnie się aż boli. Nie trzeszczy nie szumi ale gubi tempo co kilka sekund, nie da się słuchać :) Niech ktoś to w końcu naprawi, bo te nie wina wydajności a ewidetnie błąd :)
    • 8: CommentAuthorpaptak
    • CommentTime20 Sep 2015
     
    @wieczor: Potwierdzam. Uruchamiałem ten emulator na różnych sprzętach i niezależnie od ich wydajności dźwięk jest zawsze "pływający". Jak dla mnie ten emulator jest zupełnie do luftu.
    • 9:
       
      CommentAuthorIron
    • CommentTime20 Sep 2015
     
    Potwierdzam, tnie dźwięk na LG E460, myślałem że mam muła ale wychodzi na to że to nie wina telefonu ;)
    • 10: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime20 Sep 2015
     
    Hmmm, a możecie podać jakiś konkretny tytuł?

    Odpalałem różne rzeczy na NOTE3 i nie zauważyłem nic takiego ...
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Sep 2015
     
    kurcze teraz chodzi niby ok (Cooolen) ,tzn dzwiek jakby troszke wolniej ale moze takie mam wrazenie i szukam czegos na sile,slowo daje jakis czas temu dzwiek przycinal niemilosiernie a zadan w tle nie mial zadnych , za raz cos posciagam i odpisze (jestem na dzialce ),Psp zamierzam kupic wlasnie dla A8 a dokladniej PSP Goo ,na Ds emulator jest slabiutki ,najlepsza do emulacji jest DINGOO A320.
    • 12: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Sep 2015
     
    Muzyka gubi tempo wszędzie gdzie jest odgrywana na vblanku. Moim zdaniem to nie problem z dźwiękiem tylko z vblankiem, po prostu przy efektach wizualnych się tego nie zauważa, trzeba się przyjrzeć (kwestia percepcji). Ale sprawdzę, może ktoś coś poprawił.

    To nie kwestia wydajności na bank, bo jest ten sam efekt na telefonach z różnej epoki i tak samo wyraźny (od Desire Z z 800 MhZ do Experia Z1 , Q-Core, 2.2GHz). Podobny bardzo problem ma emulator Virtual Jag pod Winde.
    • 13:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Sep 2015
     

    IRATA4:

    a dokladniej PSP Goo

    Da się na tym uruchomić emulator Atari?
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Sep 2015 zmieniony
     
    jasne ,da rade przerobic i wszystko smiga ,homebrew.znam dobry sklep gdzie w idealnym stanie z roczna gwarancja kosztuje 170 zl a ceny Goo widywalem juz rozne ,gdyby nie przprowadzka i kilka innych wydatkow to bym juz mial .
    Goo ,to takie PSP pozbawione napedu UMD ,nastawione na cyfrowa dystrybucje ,mniejsze (suwane),dluzszy czas pracy ,lepszy ekran .
    • 15: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime20 Sep 2015 zmieniony
     
    W wersji 3.0 Coleen pojawiła się natywna obsługa OpenSL ES (w Antkach powyżej 2.3) i problemów z audio być nie powinno (ja nie widzę). Coleen to port atari800 w wersji 3.1.0 więc poziom kompatybilności, wiadomo nie jest 100%, ale jest bardzo wysoki. Warto byłoby porównać czy audio w zauważonych dziwnych przypadkach świruje też na Linuksie, może sprawa jest łatwa do poprawienia?

    Da się podłączyć joy/pad usb do sterowania, da się podłączyć klawiaturę. Czego chcieć więcej od emulatora?
    • 16: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Sep 2015 zmieniony
     
    Mam 3.0. Problemów z dźwiękiem jako takich nie ma - to nie jest problem z dźwiękiem, tylko z synchronizacją. Po prostu raz na X ramek zwalnia. Próbowałem już różnych ustawień, to samo jest dokładnie przy dowolnym frame skipie od 0 do X i przy najsłabszym dźwięku - to nie dźwięk. To VBLANK. Pod linuxem sprawdzę.
    • 17: CommentAuthorDamaskRose
    • CommentTime20 Sep 2015
     
    nie mi chodzi o windows nie android to idzie
    • 18:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Sep 2015 zmieniony
     
    Jedno jest pewne - na tym tablecie nie ma przecinka.
    No, ale skoro nie ma klawiatury... :-P
    • 19:
       
      CommentAuthorIron
    • CommentTime21 Sep 2015
     
    Najbardziej mi zapadło w pamięci cięcie w Drunk Chessboard, do tego wnerwiało mnie wywoływanie klawiszy funkcyjnych wiec odistalowałem dziada ;)
    • 20: CommentAuthormarekp
    • CommentTime21 Sep 2015
     
    @larek: Interpunkcja tu wiele nie pomoże. Spróbujmy:
    Nie mi. Chodzi o windows. Nie android. To idzie.
    Nie mi chodzi. O windows nie. Android to idzie.
    Nie mi chodzi o windows. Nie android to - Idzie.
    Nie mi chodzi. O windows, nie android to idzie.
    Nie! Mi chodzi o windows, nie android. To idzie.
    ...
    ;-)
    • 21: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime21 Sep 2015
     
    "W tym szaleństwie jest metoda"

    Google translator widzi to tak:
    "not my point about Windows not it goes Android"
    Może trzeba iść w tym kierunku z rozumowaniem? :-)

    A tak na poważnie to DamaskRose uściślij proszę:
    1. Jaki masz tablet (niektóre modele mają jakieś specyficzne "zachcianki")
    2. Jaki masz system operacyjny na tym tablecie(Android, Windows) i którą wersję systemu

    Co do DrunkChessboard, to właśnie odpaliłem (który to już raz?) i może i mnie słoń nadepnął na ucho, ale nie słyszę jakichkolwiek irytujących zmian w tempie odtwarzania utworu. Nie mam niestety nic pod ręką >64kb więc nie mam jak porównać z oryginałem.
    • 22: CommentAuthormarekp
    • CommentTime21 Sep 2015
     
    Co do sterowania na padzie, to gra w stare zręcznościówki jest jak dla mnie niemożliwa. Ja mam tablet z nadgryzionym jabłkiem więc bez pozwolenia Apple nic się zrobić nie da, ale ZTCP Android można spiąć z padem od PS3 i wtedy gra się zupełnie inaczej :-)
    • 23: CommentAuthoras...
    • CommentTime21 Sep 2015
     
    Właśnie czy na tablet z ogryzkiem można zainstalować jakieś emu atari? W appstrore nic nie znalazłem.
    • 24: CommentAuthormarekp
    • CommentTime21 Sep 2015 zmieniony
     
    AS: Nie mam całkowitej pewności, ale raczej nie znajdziesz emulatora czegokolwiek. Ja mam "apkę" ze starymi grami Atari z automatów i czeszą Cię tam za każdy automat. Nie wierzę żeby Apple pozwoliło Ci zainstalować emulator do którego wrzucisz sobie co będziesz chciał ;-)
    Co więcej, bez "Jailbreaka" nie uda Ci się zainstalować pada z bluetoothem (Bo nie. Jakoś dziwnie z Jailbreak się da).
    Dżojstik który dokupiłem do apki z Atari działa _tylko_ z tą apką więc w montezumę (oczywiście z Appstora) trzeba grać dalej macając ekran (niegrywalne). Trochę się rozpisałem, ale jak nie chce Ci się hakować Appla to raczej emulatora tam nie odpalisz. Pewności nie mam, bo też nie wgłębiałem się specjalnie w ten temat - mam zhakowane PSP ;-)
    • 25: CommentAuthoras...
    • CommentTime21 Sep 2015
     
    Widziałem tego joy-a, ale fakt tylko do jednej appki jest.
    Trzeba będzie schakować tego ogryzka.. Czyt, kupię sobie coś normalnego z androidem. A młodemu nie będę psuł ogryzka :)
    Bo zaraz angry birds go i inne przestaną działać...
    • 26: CommentAuthormarekp
    • CommentTime21 Sep 2015
     
    Ja w sprzęcie od Apple cenię sobie to, że "po prostu wszystko działa". Jak mam zacząć w tym grzebać (np. kolejne poprawki wywalą Ci Jailbreaka albo coś zacznie się pieprzyć i trzeba będzie kombinować OCB) to wolę sobie odpalić Linuxa i tam "z łapy" ustawiać co mi potrzebne. Na Androida są emulatory, da się go spiąć z padem, można wsadzić tam kartę 32GB...
    Myślę, że sposób "hakowania" który podałeś jest najlepszy :-)
    • 27: CommentAuthoras...
    • CommentTime21 Sep 2015
     
    He he...
    Też mi się to podoba w ogryzkach ze nie trzeba za bardzo wnikać i to działa, szczególnie jak użytkownikiem jest człowiek w wieku 6lat :)

    Czyli kupię sobie coś innego niż ogryzek.