atarionline.pl dodatkowy reset do małego Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorturek33
    • CommentTime15 Oct 2016
     
    Podzielę się z Wami tym filmikiem :)
    Temat był pewnie na forum ale tu dodaję dodatkowo zdjęcie do wglądu.
    • 2: CommentAuthortakron27
    • CommentTime15 Oct 2016
     
    no cóż, reset jak reset, działa ;)
    gdyby ktoś chciał, to mam na zbyciu sztuki (także na Giełdzie)
  1.  
    Hmmm,

    these are the papers I have for a hardware-Reset (cold-reset)...
    • 4: CommentAuthortakron27
    • CommentTime16 Oct 2016
     
    !
    taka mała uwaga...

    Podczas dzisiejszej Giełdy wyszło, że
    założony układ reset, w komputrze xe (65xe, eci) powoduje niedziałanie kartridży. (w drugim egzemplarzu w domu -to samo). Kart się nie odpala, włazi basic z 'ready'.
    Resety montowałem wg schematu z MojegoAtari (stronka dostępna gdzieś na pigwie).

    W porównaniu tamtego układu, do układu przedstawionego powyżej przez Charliego, w tym z MojegoAtari brak diody D2 w kierunku na 8pin MMU!

    I zdaje się jeden reset spierdzielił się :P
    Podejrzewając, że niedziałające karty to wina układu reset (bo na innym egzemplarzu gołym kart działał), po kolei odlutowywałem przewody układu reset. Pierwszy - ten od 'sygnału reset'. kart nie działał. przylutowałem nazad. odlutowałem ten od 8pinu mmu. kart ruszył! przylutowałem. odlutowałem zasilanie od układu. kart ruszył. przylutowałem z powrotem jak na początku. kart nie ruszył. a i układ reset też już nie działa! :P

    czyżby LS dostał jakiś sygnał po którym padł?..
    a pin 8 mmu to sygnał RD5. jak sprawdzić, czy to jednak nie mmu / sygnał rd5 się popsiuł ?...
    • 5: CommentAuthortakron27
    • CommentTime17 Oct 2016
     
    help.
    po całkowitym odlutowaniu układu reset, xe już nie wstało :((
    przy włączaniu mrugnie tylko czerwony ekran (jak zazwyczaj), a potem czarno widzę, ciemność widzę ciemność. basic/system się nie ładuje.
    układy w mojej ocenie raczej chłodne, nic nie parzy.
    lutownicą traktowałem tylko +5, gnd, rezystor 40ty i mmu.
    czy objawem padłego mmu jest czarny ekran ??
    • 6: CommentAuthorVLX
    • CommentTime17 Oct 2016
     
    Kiedyś miałem taki hard-reset z "Mojego Atari" zamontowany w 800XL. Sprawiał problemy i zawieszał komputer. Ostatecznie został wymontowany, a isostat dostał blokadkę i działa jako odłączanie jednej linii w SIO, dzięki czemu podłączenie stacji CA2001 nie powoduje przytłumienia dźwięku. Bardziej przydatne. :)
    • 7: CommentAuthortakron27
    • CommentTime17 Oct 2016 zmieniony
     
    do odwołania w 800xl nie przewiduję tego wynalazku. ale w tym konkretnym xe mi się przydaje.
    pomijając ów reset,
    bardziej mnie niepokoi deczko zdechłe xe:P
    wyjąłem mmu z 800xl (scalaki w podstawkach). zasadniczo powinno działać na płycie 65/130 xe, so nie?
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Oct 2016 zmieniony
     
    Według Atariki to jakby się różniły.

    Edit:

    A nie, do 800XL i XE niby to samo.
    • 9: CommentAuthortakron27
    • CommentTime18 Oct 2016
     
    xe:
    to nie mmu padło :(
    pożyczone z xl nie przywróciło xe do życia, zaś z xe zadziałało na płycie xl. szkoda. gdzieś indziej jest usterka.

    układ.reset:
    stanęło na tym, że dodam mały pstryczek-wyłącznik tego układu, żeby mogły cartridge działać.
    • 10:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime18 Oct 2016
     
    Zamiast robić w obudowie dziurę pod kolejny wyłącznik zamontuj Ultimate1MB i będziesz mieć reset w gratisie.
    • 11: CommentAuthortakron27
    • CommentTime18 Oct 2016 zmieniony
     
    jak wspominałem , nie w tym egzemplarzu. ultimate zaś kiedyś do 800xl. w tym xe mam 320kB i stereo (NIE przeze mnie montowane), nie planuję w niego więcej inwestować.
    dziurka będzie mała, wyłącznik będzie w głębi, nie będzie wychodził po za obudowę.
    ... :-| jeśli uda mi się przywrócić do życia to xe

    ED.:
    takie coś 'na warsztacie':
    ->link<-
    • 12: CommentAuthortakron27
    • CommentTime19 Oct 2016
     
    :-) dead - by - NE555
    hura, naprawa za 2-3 zł
    XE żyje, czas zająć się resetem z wyłącznikiem