Nowa gra nad którą pracuję od 3-4 dni, planuję ją skończyć do końca czerwca. W grze będzie się biegało ludzikiem, skakało po platformach, zbierało bonusy i omijało przeszkody, to co widać na filmiku to początek dynamicznej kamery. Płaszczyzny będą na różnej wysokości.
Koncepcja fajna, dynamiczna kamera też, trzymam jednak kciuki za to, żeby gra była grywalna, bo piszesz że robisz grę, a w grze jednak grywalność jest najważniejsza, pamiętaj o tym! :-)
CommentTime9 Jun 2026 23:04 (4 dni temu) zmieniony
jest to chyba najbardziej skomplikowany projekt, jaki robiłem na Atari, ale planuję grę skończyć do końca czerwca, jest jeszcze trochę błędów na ekranie
u nas sporo ludzi gra w tą gre, szczególnie w piątek po południu na chodnikach, dodatkowo co bardziej dziarscy włanczają sobie własną muzyczkę(głównie wokal)
playground is just precalculated lines in 16 variants (16 vaiations of 4 fieldks) which takes 32 kb in memory, the lines are being arranged in Display List on the fly taking into account horizontal shift (HSCR register and different offsets of particular lines) the hero as well as bonuses/obstacles are made of hardware sprites
@gorgh OK. The point is that, if you use the "wide" PMg for the platform (road), you use the low details where they fit into. If you create the platforms with PMg , you could add a lot elements on the screen that allow to have 5 colors and detailed elements. No need for complex shaping of small elements. If that is done, any "road racer " game will get possible.