atarionline.pl Tensor Trzaskowskiego - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Oj bo będzie afera :D
    Ludzie odejdo...
    • 2:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime5 Jan 2021
     
    @mav: może lepiej "ampułkę" strzępionki :)
  2.  
    @sun,
    Potestujesz trochę czy jeszcze gra wychodzi z siebie jak podeślę Ci testowy apk?

    Testowałem dziś po całej rodzinie, ale crashów nie było. Zresztą "u nas działa" od zawsze :)
  3.  
    Anyway, puściłem już do Google Play wersję z poprawkami. Musiałem trochę pocisnąć z czasem, bo inne rzeczy mnie gonią...

    Teraz Google odpalił swoje logarytmy do przypiedzielania się do byle czego, więc aktualizacja niedługo będzie do pobrania albo i nie :D
    • 5:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime7 Jan 2021
     
    Chyba jeszcze jej nie ma - pobrałem wersję 0.3 (bo zmieniałem niedawno phon).

    Swoją drogą zauważyłem, że "clickboxy" do strzałek są ogromne, rozsuwając menu telefonu na środku ekranu łapie obrót ;)
  4.  
    Jeszcze trwa sprawdzanie...

    A jeśli chodzi o clickboxy strzałek, to każdy ma swoją ćwiartkę ekranu :)

    W przeciwieństwie do clickboxów przy wybieraniu leveli - te są za małe i właśnie sobie przypomniałem, że zapomniałem je powiększyć :D
    • 7:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime7 Jan 2021
     
    Zdaje się też, że w tej wersji komunikat o "wartko" jest martwy, tzn nie wiem, czy da sie to zmieniać?
  5.  
    Tak, jest martwy i niezmienialny. Został jako część grafiki z wersji na Atari (podobnie jak malutki numer wersji poniżej).
    • 9:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime8 Jan 2021
     
    No, chyba update się udał. Gram dalej, bo przestało się sypać. ;) Wciągające, przyznaje ze gry na Atari nie odpaliłem. Muszę się pokajać i nadrobić to niedopatrzenie.
  6.  
    Polecam, na Atari to na pewno się nie sypie, bo Atari jest lepsze :)
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Jan 2021
     
    I ja poproszę do testów na Andku 8.0.
  7.  
    Hej Kaz,
    Apka już jest w sklepie, można pobrać oficjalnie.
    Przy ewentualnie kolejnych wersjach będę podsyłał do testów.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Jan 2021
     
    Pobrałem! Gra się świetnie, wszystko pięknie hula. Ale jedna poważna wada na moim telefonie - nie ma jakiegoś przycisku wyjścia z gry, przerwania, wyjścia z trybu pełnoekranowego. Nie mam fizycznych przycisków, tylko wirtualne na ekranie, więc pojawia się problem z wyjściem z gry, gdy gra przejmuje cały ekran i przyciski obsługi telefonu znikają.
  8.  
    "Pociągnięcie" którejś z krawędzi ekranu do środka ujawnia wirtualne przyciski ekranowe.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Jan 2021
     
    No właśnie nie każdej krawędzi, tylko jednej - tej, która jest górną. A, że gra przeorientowuje ekran, to górna staje się prawą. Ja byłem przez chwilę zdezorientowany, nie mogąc w żaden sposób zatrzymać gry, a jednocześnie pasek z prawej mi się nie pojawiał, tylko obracała sie plansza gry. PS. Ja nie zgłaszam błędu! Zgłaszam _mój problem_, który powstrzymuje mnie przed oceną "perfect!" :D
  9.  
    Understood.

    Ja mam tak samo i w sumie przyzwyczaiłem się, że muszę w taki właśnie sposób "wychodzić" z różnych pełnoekranowych aplikacji.
    • 17:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime9 Jan 2021
     
    @Kaz: hm... np na hujałeju można sobie ustawić, czy mają być wirtualne klawiszki czy pociąganie. Ja mam ustawione pociąganie i w zasadzie jest to dość naturalne, że w ten sposób można wyjść z każdej aplikacji.
    Odruchowo zaś faktycznie szuka się opcji "exit".
    • 18:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime10 Jan 2021
     
    Aktualizacja weszła.
    Zauważyłem, że spadający na ścianę migdał potrafi na klatkę czy dwie, rzucić czarny prostokąt tak 2/5 wysokości na tenże murek.
  10.  
    Dzięki za info.

    Mogę trochę poprzestawiać wajchy w ustawieniach wykrywania kolizji w Unity, ale uprzednio musiałbym umieć to zreprodukować, czy raczej dostrzec. Spróbuję zwrócić uwagę na ten element.
  11.  
    I jeszcze w ramach zabawy z Unity przedstawiam oto wersję łebową:

    ->link<-
    • 21:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime11 Jan 2021
     
    Złapałem taką klatkę, w wolnej chwili wrzucę filmik.
    A co do wersji webowej - kolega ma fantazję nie dodając obsługi klawiatury :P
  12.  
    Dodałem w zakresie klawisza "ESC" :D
    • 23:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime12 Jan 2021
     
    łałałi! :)
    • 24:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Jan 2021
     
    to jest rodzaj błędu, ale wyszło świetnie - chodzi mi o to, że klocki spadając przelatują trochę za daleko i wracają na miejsce. daje to poczucie pewnej elastyczności materiału. bardzo fajne.
    • 25: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime12 Jan 2021 zmieniony
     
    W grze brakuje elementów śmiertelnych(kolizja z graczem kończyła by się jego śmiercią), które zobowiązywałyby gracza do większego zaangażowania intelektualnego. Teraz wszystkie początkowe przynajmniej etapy można przejść metodą na miksera, z drobną korektą poruszania postacią - czyli (1)kręcimy w lewo i w prawo szybko i losowo tak szybko aż (2) zobaczymy że jest jakiś przedmiot do którego gracz może dojść i zebrać. Następnie goto (1). Być może moja opinia nie jest do końca słuszna bo doszedłem mikserem do 5 tego etapu i dajej nie wiem co jest. CZy dalsze etapy też da się tak przejść ?
    Edit: Co oczywiście nie zmienia faktu że gra jest bardzo fajna i w dodatku open source, w obudwu wersjach,co czyni ją w ogóle MEGA!
    • 26:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime12 Jan 2021
     
    Niektórych tak nie przejdziesz, ale w większości przypadków - tak, brute force wybawi :) to zarówno wada jak i zaleta.
    • 27:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime12 Jan 2021 zmieniony
     
    Zaraz powstanie książka: "Przeszedłem Tensora Trzaskowskiego mikserem" :) Sprzedam tanio prawa do tytułu jakby co :)
    • 28:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime12 Jan 2021 zmieniony
     

    mav:

    Zauważyłem, że spadający na ścianę migdał potrafi na klatkę czy dwie, rzucić czarny prostokąt tak 2/5 wysokości na tenże murek.

    pirx:

    to jest rodzaj błędu, ale wyszło świetnie - chodzi mi o to, że klocki spadając przelatują trochę za daleko i wracają na miejsce. daje to poczucie pewnej elastyczności materiału. bardzo fajne.

    Jeśli mówicie o tym samym, to chyba wiem, o czym mówicie :) Rzeczywiście, jest to efekt uboczny obsługi kolizji. Mnie również ta uboczność się podoba, co więcej - w nowej wersji elementy lekko uginają się jak Docent po nich chodzi.

    Całość można regulować z poziomu Unity, przy czym dokładniejsze kolizje "kosztują" więcej procka. Poeksperymentuję z tym przy okazji następnej wersji.

    astrofor:

    W grze brakuje elementów śmiertelnych(kolizja z graczem kończyła by się jego śmiercią), które zobowiązywałyby gracza do większego zaangażowania intelektualnego.

    Gra była targetowana w dzieciaki, dlatego nie ma też np. punktów czy limitu czasowego. Jak jedynka mi się zwróci, to może zrobię Tensor 2, trochę bardziej rozbudowany :)

    A co do przechodzenia mikserem to jest tak, jak koledzy to przedstawili.
    • 29: CommentAuthormakary
    • CommentTime12 Jan 2021
     
    @mgr: "może zrobię Tensor 2, trochę bardziej rozbudowany :)"

    jestem.
    • 30:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime12 Jan 2021 zmieniony
     
    Tutaj przy pierwszym i ostatnim obrocie:
    ->link<-

    Aczkolwiek po obejrzeniu filmiku oraz ograniczonym fps widzę, z czego to wynika, więc pewnie w zależności od aktualnie wybranego kształtu migdała, efekt będzie mniej lub bardziej widoczny. Przezroczyste sprity i elo ;)

    A tu na stopklatce:
    • 31: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime31 Jul 2022
     
    ostatnio ogrywam sobie nowsze gry na Atari i dzisiaj uruchomiłem Tensor Trzaskowskiego. Kurcze, ta gra wypełnia wszystkie luki, jakie są obecne w innych grach- ja jestem bardzo kiepskim graczem i zazwyczaj szybko ginę czy to w Scramble, Pangu czy Monty on the Run. w TT nie da się zginąć, możemy tylko szybsiej lub wolniej ją przechodzić. jest to chyba na tę chwilę moja ulubiona gra ever.
    BTW. czy jest metoda aby nie zaczynać gry od 1 levelu, ale aby móc zacząć tam, gdzie skońćzyliśmy poprzednio?
    • 32:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime31 Jul 2022
     
    Wersja na carcie zapisuje postęp gry i dorobek punktowy.
    • 33:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime1 Aug 2022
     
    Wersja atr też zapisuje.
    Jest inny, aktualny wątek o Tensorze, bo ten tutaj jest stary i nie dotyczy bieżącej wersji gry.
    Tu jest aktualny wątek o Tensorze: ->link<-
    A tam w poście #20 jest udostępniona gra w wersji atr, a w poście #22 w wersji na maxflasha i atr do programowania kartridża.
    • 34:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime1 Aug 2022
     
    Może wersja car na AVG z zapisem? Chyba, że jest, to przepraszam. Flob tak ma :)
  13.  
    Hej Gorgh,
    Dzięki! Takie słowa, zwłaszcza z ust (czy może raczej klawiszy) tak zacnego developera cieszą podwakroć :)

    Jeśli chodzi o level startowy, to w *każdej* wypuszczonej wersji Tenosra jest jakaś forma wybieraczki dowolnego levelu. W wersjach starszych robiło się to joyem (lewo-prawo) na ekranie startowym, a w wersji nowej, wybieraczka ma swój osobny ekran.

    W najnowszej wersji gry domyślnie odblokowane jest tylko 10 leveli, a następne odblokowują się w ramach postępu gracza, ale i to da się obejść i zagrać od razu w dowolny level.
  14.  
    @sun,
    Wersji na AVG z zapisem nie ma. Niestety nie planuję też takowej tworzyć.
    • 37:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime1 Aug 2022 zmieniony
     
    Na AVG zadziała udostępniony obraz kartridża Tensora, tylko nie będzie zapisu.
    Zapis na AVG, to nie jest kwestia grzebania w grze, tylko w firmware kartridża. W przypadku FloB-a, to autor kartridża AVG zafascynował się tak grą, że postanowił dostosować zarówno firmware kartridża, jak i samą grę do tego firmware tak, żeby zapis działał. Myślę, że to była wyjątkowa i jednostkowa sytuacja i nie ma co liczyć na to, że uniwersalne multicarty będą takie rzeczy ogarniały - póki co żaden multicart nie ogarnia.
    • 38:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Aug 2022
     
    A jest jakiś dok do tego, jak tworzyć obraz car, który zadziała z AVG cartem i można zapisywać?
    • 39:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime1 Aug 2022
     
    To musiałbyś @tmp zapytać, zdaje się.
    • 40:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Aug 2022 zmieniony
     
    @tmp jest małomówny jeśli chodzi o technikalia AVG, mam wrażenie, że muszę go ciągnąć za język. A może ktoś tutaj wie?

    Chociaż pewnie wystarczy zajrzeć do kodu Floba.
    • 41:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime2 Aug 2022
     
    dokładnie, wystarczy zajrzeć :)
    • 42:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime2 Aug 2022
     
    Zajrzeć na pewno można. Z tym że nie ma źródeł. Nie wiemy jak to jest zrobione, @tmp wziął gotową binarkę FloB-a i zrobił z niej gotową binarkę działającą z AVG, ale też była wymagana do tego aktualizacja firmware do AVG, która z tym współpracuje.
    • 43:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Aug 2022 zmieniony
     
    Aj see. To jest wystarczające wyjaśnienie. Jak ja bym zrobił, to pewnie bym zapisywał do równoległego pliku, żeby nie psuć pliku karta, ale można to łatwo sprawdzić mając AVG.
    • 44:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime2 Aug 2022 zmieniony
     
    Proszę, jest jak mówisz. Pozwala to snuć przypuszczenia, że nie tylko flob może zapisywać :)
    • 45:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime2 Aug 2022
     
    @mgr_inz_rafal: oki, mam kart z grą, także sobie będzie zapisywał ;)
    • 46:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime3 Aug 2022
     
    Przypuszczam, że @tmp zhakował po prostu FloB-a w taki sposób, że znalazł w nim miejsca gdzie następuje zapis do carta i podmienił te procedury na własne, które zamiast na carta zapisywać, to wysyłają coś do kartridża AVG, a on ma obsługę tego czegoś w firmware i zapisuje sobie to do pliku sav we własnym formacie. Podobnież podmienił odczyt we FloB-ie, żeby czytał potem te rzeczy z pliku sav.
    Oczywiście można by tą samą drogą robić zapisy i odczyty w różnych grach, ale musiał by powstać jakiś jednolity standard opisujący całość i wszyscy musieli by się tego standardu trzymać, co jest awykonalne w tą stronę moim zdaniem, bo kartridży jest multum, a każdy chce inaczej je obsługiwać. AVG jest tylko jednym z wielu mediów i nikt nie będzie robił gier specjalnie pod niego, wątpię więc żeeby miało sens opracowywanie specjalnego standardu na te potrzeby.
    • 47:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime3 Aug 2022
     
    No zapis to też emulatory nie wspierają, bo to w zasadzie już nie jest emulacja atari ale kostki wlutowanej w carta
    • 48: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime3 Aug 2022 zmieniony
     
    gram już trzeci dzień w grę, gra się świetnie, ale zauważyłem jeden bug:
    jak się przechodzi powyżej 10 levelu i jest zapis wyniku to potem pojawiają się śmieci na ekranie i zamiast planszy z zabawną nazwą poziomu jest coś takiego (sprite'y)
    Nie przeszkadza to w grze, bo grać można dalej, ale raportuję jakby co.
    Korzystam z Atari 130XE z 320 Kb RAM i SIO2SD i wersji ATR gry udostępnionej w sąsiednim wątku.
    • 49:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime3 Aug 2022
     
    @Mq: jasne, przecież sobie tylko dyskutujemy, nikt (ja) tu nie będzie zmuszał/wymuszał tego typu rzeczy. Ja początkowo myślałem, że to jest wspierane na takim poziomie, że w źródle Flob'a jest "cuś" co robi zapis dla AVG i tyle.
  15.  
    gorgh, dzięki za info, będę musiał jeszcze się przyjrzeć tej wersji .atr, bo też mi się raz czy dwa razy zdarzył taki glicz...