atarionline.pl Gra "Plezjochronia" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jan 2018
     
    Tematem przewodnim tegorocznego GGJ jest "transmisja". Dlatego wzięliśmy na tapetę temat transmisji prawie synchronicznej. W pracach nad grą pod tytułem "Plezjochronia" bierze udział TDC jako programista i grafik, ja jako grafik wspierający i Kapitan jako muzyk. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, bo przez te wszystkie nasze atarowskie wykłady mamy spore opóźnienie w pracach. W tym wątku będziemy informować o grze. Trzymajcie kciuki :)
    • 2: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime28 Jan 2018
     
    Czasu już niewiele... Powodzenia!
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime28 Jan 2018
     
    Powodzenia!
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jan 2018
     
    Noe zdążyliśmy ukończyć, ale coś tam Tomkowi udało się pokazać. Będziemy sklejac wersję "afterparty"
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime29 Jan 2018 zmieniony
     
    Dziękujemy;)

    Nie byliśmy jedyni, którzy musieli pokazać co mają, a nie co by chcieli ;)


    Garść informacji:

    W moich grach często miłośnik Commodore robił muzykę czyli V0yager, ale teraz to coś naprawdę niezłego!;) Kapitan wielki miłośnik C= i Sida stwierdził, że zrobi nam muzykę, ale... nigdy tego nie robił! Dlatego miał czas do niedzieli, aby poznać możliwości muzyczne POKEYa, a następnie obsługę programu RMT (tu podziękowania dla Mikera za gorącą linię techniczną;).
    Udało się! Mamy muzykę;)
    Powstała: "Plezjofonia";)

    Grę zacząłem kodować dopiero w sobotę wieczorem (krótko) oraz w niedziele. Do końca trwania GGJ (48 h, tu 46h mieli uczestnicy) udało się przygotować wersję tyle o ile;)

    W czasie prezentacji pokazałem jak wyglądają przykładowe komputery Atari, bo było tyle nowych osób, że mogły nigdy się z takim sprzętem nie spotkać. Zaprezentowałem grę, muzykę itp. (ja bo Kaz już musiał wracać do siebie) a następnie nieco opowiedziałem o programowaniu Atari, w tym pokazałem źródło w Action! (wcześniej Sikor zrobił to samo ze swoim kodem). Wspomniałem jak ogromny wpływ miał ten komputer na rozwój komputeryzacji i gier (i dlaczego) oraz nieco opowiedziałem jak rozwiązałem pewne techniczne problemy, dzięki czemu udało się znacznie uprościć, skrócić i przyspieszyć kod: cała gra chodzi w ramce i ma jeszcze spory zapas mocy obliczeniowej - a na ekranie dzieje się dość sporo (tzn. chyba jeszcze nie było takiej gry na żadnym 8bit komputerze i nie było bo to nie jest proste - a tak ambitne pomysły miał Kaz, czyli "do niedzieli zrobimy coś czego nikt nie robił" :D

    Po prezentacji gry, miałem miły feedback od uczestników Global Game Jamu, ktoś mi nawet pokazywał swoją grę nad którą pracuje gdzie grafika specjalnie jest tworzona w klimacie 8bit. Wiele osób mówiło że się wychowało na Atari i czasami były to całkiem młode osoby!;)
    Jedna młodziutka dziewczyna bardzo chciała poznać Atari więc wymieniliśmy się kontaktami i będziemy ściągać i instalować emulator, gry, dema;) Robiła to z ciekawości (Atari jest dla niej nowy i tajemniczy jak mniemam;), stwierdziła że chce poznać ten komputer.


    Równolegle z nami działał Sikor, robił grę, która grafiką zachęcała do zagrania. Natomiast muzyka to coś naprawdę fajnego i dobrze Wam znanego;)
    Gdy Sikor przygotował gotową grę do pokazania, okazało się że gra przyspieszyła parokrotnie (kompilator kodu takie cuda robi), więc Sikor stwierdził, że grę trzeba będzie nieco spowolnić;)

    Ja miałem ten sam problem, cały engine działa w ramce i działał zbyt szybko, dlatego obecna wersja gry jest 5* spowolniona, aby można było w nią zagrać;)


    ps. wykład Kaza pt. "papier jako nośnik danych" był rewelacyjny, niesamowicie ciekawy, zaskoczył mnie wielokrotnie!


    Plezjochronia - autorzy:

    Idea: Kaz i Tdc
    Kod: Tdc
    Gfx: Kaz
    Gfx duszków: Tdc
    Msx: Kapitan

    Gra dostępna niebawem;)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Jan 2018
     

    TDC:

    Jedna młodziutka dziewczyna bardzo chciała poznać Atari (...) będziemy ściągać i instalować emulator, gry, dema


    Aaaa... to po to jest ten Global Game Jam :P
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime29 Jan 2018 zmieniony
     
    To nic nowego:

    tdc:

    Jakiś kosmos, nawijam do ludzi o Atari, a przede mną siedzi piękna blondyna, słucha z zainteresowaniem, ba! robi notatki!
    Coś niesamowitego, piękna kobieta jest zainteresowana historią Atari, notuje sobie w jakich latach powstawały kolejne produkty np. Atari 2600 itp. potem notuje kim był Ray Kassar...
    To jak spełnienie największych marzeń i snów - to się dzieje naprawdę? :P

    ...wpadnijcie i przekonajcie się na własne oczy;)

    ->link<-