atarionline.pl Program graficzny "Koala Painter Microilustrator" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime27 Feb 2018 zmieniony
     
    Mam problem z Koala Painterem. Sciągnąłem pliki z atarionline i odpaliłem go na moim Atari 65xe. Używam interfejsu SIO2SD. Narysowałem obrazek i próbowałem go zapisać na oryginalnej dyskietce. Ale się nie dało. Wrzuciłem pusty ATR i sformatowałem go pod Koalą i przy zapisywaniu też się zawiesił. To samo się działo gdy program odpaliłem pod emulatorami Atari800win i Altirra.
    Próbował ktoś zapisywać obrazki w koali pod sio2sd?
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Feb 2018 zmieniony
     
    Załącz tu ten plik z Koalą.
    • 3: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime27 Feb 2018
     
    A dysk na pewno nie zabezpieczony przed zapisem?
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Feb 2018
     
    .. gdzie są teraz rycerze ATR? ;)
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Feb 2018
     
    To z joyem działa normalnie? Czy potrzebne jest to cudo do Koali?

    .. bo utknąłem na tym środkowym menu i nijak nie idzie kursora stąd ruszyć.
    • 6: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime27 Feb 2018 zmieniony
     
    Spróbuj drugiego (portu) joya

    A przy zapisie to chyba trzeba było podać nr stacji? Np.D1:nazwa.pic
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Feb 2018 zmieniony
     
    @QTZ - dzięki, faktycznie.

    Mogę potwierdzić, że to co pisze @bandolier udało się powielić w warunkach mojego sprzętu. Do testów jako nośnik danych użyłem IDE+

    * program z oryginalnego pliku ATR przy próbie odczytu katalogu odczytuje go i podaje informacje że nie ma tam żadnych obrazków (prawda, bo ich tam nie ma :)). Następnie następuje zwis prosty, kursor miga i jest raz czerwony a raz niebieski. Próba zapisu dowolnego pliku (np.test.pic) powoduje, że program znajduje nieistniejący taki plik i pyta, czy go nadpisać.

    * program uruchomiony pod SpartaDOS (wersja nr. 3 z xex) nawet próbuje coś na dysk zapisać, tyle że zawiesza się na blankskrinie.

    Nie ma znaczenia, czy podajemy id urządzenia, czy nie. Skutek jest ogólnie rzecz ujmując jednakowy. Soft jest nieużywalny.
    • 8:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    Dzięki PIN że sprawdziłeś. Jaki byście mi polecili program, by zrobić screen tytułowy do gry w Atari/Turbo Basic? Pozdrawia,
    • 9: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime28 Feb 2018 zmieniony
     
    Ja mam wersję, która działa z turbo K.S.O. (obsługa jak stacji), nie wiem czy jest przerobiona, ale jakoś udawało mi się zapisywać i odczytywać pliki. Sprawdzę, czy jest to ta sama wersja co na AOL i czy działa z SIO2SD.

    Edit: Ja robię obrazki w Windowsowym Pencil-u (przy użyciu tableciku graficznego) lub Paint-cie z XP (przy użyciu myszy) i dalej Photo Filtre, a potem konwertuje Graph2font-em i w samym TB zapisuje z kompresją Koali - jest osobna procedurka, która to robi.
    • 10:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime28 Feb 2018 zmieniony
     

    bandolier:

    Jaki byście mi polecili program, by zrobić screen tytułowy do gry w Atari/Turbo Basic?

    Atari Graphics Studio
    • 11:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    QTZ tak wiem że jest taka procedura. Jesienią pisał mi o niej Larek(thx)
    • 12: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    A to Ty :) Tak pisaliśmy z Larkiem - wtedy wrzuciłem linki :) ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    Mam nadzieje że moją grę paragrafową uda mi się skończyć. Bardzo mi się podobała 07 zgłoś się. Ten kart to kawał dobrej roboty. Teraz poluje na innego Karta do mojej kolekcji - Laurę :)
    • 14: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime28 Feb 2018 zmieniony
     
    Wow English version! Zamawiam! ;)

    Wracając do Koali - sprawdziłem wersję jaką mam na dysku - może to nie być ta co mam na Atari, ale jest to ta sama wersja co na dyskietce z AOL.

    Wg mnie winny jest DOS. Pliki można zapisywać na H:, na D: nie.

    Po zmianie DOS-a ->link<- da się zapisać / odczytać, ale zawiesza się opcja "Index Disk Pictures".

    Prawdopodobnie trzeba poszukać bardziej zgodnego DOS-a.

    W przypadku dyskietki D1: nie trzeba podawać nazwy urządzenia ani rozszerzenia, wystarczy nazwa pliku.

    Z Turbo K.S.O. zapis musi być poprzedzony D1:, bo inaczej nazwa będzie ucięta.

    Na dyskietce umieściłem dodatkowo dla przykładu plik HOME.PIC - z gry Computer Inhabitants wraz z dodatkowymi danymi grafiki (na dole). Wystarczy wybrać LOAD i wpisać HOME.

    Dodatkowo szukając Koali znalazłem źródła - procedur zapisu i odczytu (nie sprawdzałem czy tożsame z uploadowanymi przeze mnie pod linkiem który podawałem wcześniej). Oraz opis formatu Koali i poprawki do programu - opis prawdopodobnie znaleziony kiedyś na AOL ;)

    Znalazłem też pliki w postaci binarnej, ale póki co ich nie sprawdziłem i nie umieszczam (być może są dołączone do gry CI).

    Format Koali obsługuje również Trzmiel - opcja KOALALOAD (2 kolory).
    • 15:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    Dzięki QTZ . Ja też zamawiam:)
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jan 2022
     
    AtariFan do kolekcji odczytywanych plików graficznych dołączył skompresowany format PIC z programu Koala, może się komuś przyda, bo jest też listing:

    ->link<-