atarionline.pl Zakazana planeta - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorirwin
    • CommentTime21 Nov 2009
     
    Pisałem tu o tym kiedyś ale w komentarzach i nikt tego nie nie zauważył, tak więc powtórzę. Jest w sieci strona która opisuje atarowskie gry (średnio raz na tydzień) - ostatnia gra z 9.11.2009, a więc są to opisy AKTUALNE. Sądząc po komentarzach pod opisywanymi grami, na stronę wchodzi jakaś tam konkretna liczba byłych/aktualnych atarowców, tyle że ich ksywy raczej nie występują ani tutaj ani na Atariarea. Może ktoś ma z nimi kontakt? Jakoś tak dziwne aby w czasach inetu istniała tak niezbadana oaza ;) wręcz zakazana planeta ;)
    Polecam zarówno opisy gier z Atari:
    ->link<-
    jak i inne wspominki z okresu świetności Atari:
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Nov 2009 zmieniony
     
    He, rzeczywiście jakaś wyspa :)
    Całkiem fajna strona i niezłe opisy gier. Nie dziwię się jednak, że trudno na nią trafić, bo po wejściu na stronę główną miałem problem z powrotem do gier na Atari. Tak jakoś kryją się z tym.
    • 3:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime21 Nov 2009
     
    YYYYYY! Wróciła strona Plan 9!! :D
    • 4: CommentAuthorirwin
    • CommentTime21 Nov 2009
     
    @Larek - Z głównej strony wchodzi się na sekcję Atari poprzez "Atari Finest". Rzeczywiście ciężko to znaleźć tak więc ctrl+F i wpisz Atari i znajdziesz. Także newsy o grach pojawiają się na stronie głównej lecz z uwagi na masę innych newsów można przegapić.
    Ciekawi mnie dlaczego tamtejsza grupa aktualnych/byłych atarowców nie ma kontaktu z AO czy z AA.
    • 5: CommentAuthorurborg
    • CommentTime21 Nov 2009
     
    Fajne opisy i ciekawa strona o której istnieniu dotąd nie wiedziałem. Dzięki!
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime21 Nov 2009
     
    Bardzo fajne opisy. Dzięki Irwin.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Nov 2009
     
    A tutaj RetroAge rozbudowuje sie o galeryjke materialow z gier Atari:

    ->link<-
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Nov 2009
     
    ... widzę, że do gry "SexMisja" komentarz pozostawił Roland Pantoła :) - ciekawe :)
    • 9: CommentAuthorirwin
    • CommentTime26 Dec 2009
     
    ->link<-
    Przypomnienie paru strategii oraz jeden większy opis:
    ->link<-

    Polecam te gry fanom TOAW.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Dec 2009
     
    W sumie jest tych wzmianek juz sporo:

    ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Dec 2009
     
    Też to wyczaiłem jakiś czas temu, ale nie miałem czasu aby poczytać więc nie wiedziałem jaką jakość mają te teksty.

    irwin: Może ktoś ma z nimi kontakt?

    Ludzie z koszulkami tej stronki widoczni byli na ostatnim Polconie, ale jakoś nie miałem ochoty aby ich zagadać (bawili się we własnym sosie).
    • 12: CommentAuthorirwin
    • CommentTime28 Dec 2009
     
    @TDC - właśnie po to założyłem ten wątek aby się dowiedzieć czy ktoś z nas tj atarionline czy atariarea ma z nimi kontakt lub na odwrót. Jednak z tego co widze to ich strona, tamtejsza grupa atarowców żyję w jakieś równiległej rzeczywistości gdzie nie istnieją Kaz czy Dely i ich portale, a my jedynie jakąś anomalią czasoprzestrzeną możemy wejść na ich zakazaną planetę.
    ;)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Dec 2009
     
    Skrabnalem do autora opisow Garreta, ze niezle sobie radza i dostalem odpowiedz:

    Dzięki:) Śledząc statsy zakazanej widziałem po wejściach Waszą dyskusję na forum atarionline. Mogę tylko dodać, że nie jestem (w sumie o ile wiem żaden z redaktorów Zakazanej czy nawet regularnych odwiedzających) związany ze sceną i otoczeniem obecnych atarowców. AtariOnline czytuję w miarę regularnie jako ciekawostkę ile można jeszcze z 8 bitów wyciągnać, ile macie pasji i wiedzy z tym związanej ale sam w temacie nic nie działam. Cykl Atari Finest na ZP pomyślany jest jako 100 odcinków i powoli zbliża się do końca - całość wspominek zamknie River Raid. Atari wybrałem nie przypadkowo, dla wielu powiedzmy bywalców naszego sajtu Atari to jedna z pierwszych maszynek, stąd sentyment i szacun dla retro czasów. Interesując się przede wszystkim kinem, chyba nie tylko ja mam wrażenie ze wszystko zostało już napisane i nakręcone. Produkowanie co tydzień na ZP parę słów o kolejnej grze na Atari to taki powrot do ery gdzie wszystko było nowe i ekscytujące. Moje 800 xl, szczelnie zapakowane wieki temu leży na dnie szafy, liczę ze kiedyś dzieciak zainteresuje się dawnymi czasami.
    • 14: CommentAuthorirwin
    • CommentTime21 Jan 2010 zmieniony
     
    Dzięki Kaz za wyjaśnienie tego paradoksu ;)
    Nowe opisy gier, podaje bo ciężko je znaleźć, a w spisie nie widać które doszły ostatnio:
    S.W.A.T
    ->link<-
    cytat: "W wersji S.W.A.T.-a na inne, gorsze komputery (Spectrum, Amstrad, mydelniczka), aby zrekompensować ich posiadaczom dolinę życiową dodano opcję na dwóch graczy."
    ;)
    Rainbow Walker
    ->link<-
    Lords of Conquest
    ->link<-
    • 15: CommentAuthorirwin
    • CommentTime28 Feb 2010
     
    Kolejne opisy/recenzje ze strony Zakazana Planeta, tym razem są to:
    Winter Olympiad 88
    ->link<-
    Gierka na czasie, jako ciekawosta obie olimpiady tj ta z 1988 w Calgary i ta obecna w Vancouver mają miejsce w Kanadzie. Znakomita grafika.

    Warhawk
    ->link<-

    Joe Blade
    ->link<-
    • 16: CommentAuthorirwin
    • CommentTime29 Mar 2010
     
    I znów kolejne dla tych którzy przoczyli w dość niezbyt szczęśliwym systemie nowinek,
    Przypominam to panom hurtowo ;)

    Master of the Lamps
    ->link<-

    Keystone Kapers
    ->link<-
    (fantastyczna gierka, jedyna tutaj w jaką w latach 80tych miałem okazję grać)

    Gauntlet & Gemstone Warrior
    ->link<-
    o tych nigdy nie słyszałem.

    Encounter
    ->link<-

    Alternate Reality - The City
    ->link<-
    Dungeon Master czy Eye of Beholder niech się chowa ;)