atarionline.pl Czasopismo "Atari Fan" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorLucy
    • CommentTime12 Apr 2019
     
    @IRATA4: To fakt. Miejscówka JNF jest spoko, ale właścicielka słabo zorganizowana, jeśli chodzi o prowadzenie pensjonatu (gospodarstwa agroturystycznego).
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Apr 2019
     
    ... jednak co by nie mówić to miejscowka fajna.
    • 3:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime13 Apr 2019
     
    A co z Atari Fanem nr 6?
    Będzie? Jeśli tak, to kiedy?
    • 4:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime13 Apr 2019
     
    Szkoda, że Atari Fan tak marnie skończył
    • 5: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime13 Apr 2019
     
    pieniądze jak pieniądze, ale ktoś pisał, że koledzy potrzebowali na druk 7 tysięcy, 3 tysiące mieli ze zbiórki, 4 tysiące to założyli z własnej kieszeni
    • 6: CommentAuthormpolak
    • CommentTime13 Apr 2019
     
    A czy Ci co wzięli od nas pieniądze zabiorą w końcu jakieś oficjalne stanowisko w tej sprawie? Czy to tak ciężko raz w tygodniu napisać jedno zdanie dlaczego nic się nie rusza w tej kwestii? Pieniądze wpłaciłem chyba jeszcze w październiku i co??? Numer 5 kupiłem osobiście od Pitera w Opalenicy. Rozumiem, że problemy mogą przytrafić się każdemu ale brak ogólnej informacji i coraz większa dezinformacja w temacie nie są w porządku w stosunku do osób, które wpłaciły bo chciały pomóc...
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Apr 2019
     
    ...no tak , nawet jak niektóre osoby w dalszym ciągu chcą pomóc i rozwiązać jakoś te sprawę ,to niestety nie jest to możliwe przez brak kontaktu z głównym Bossem Atari Fana .
    • 8: CommentAuthorRocky
    • CommentTime14 Apr 2019
     
    też wpłaciłem i czekam..
    • 9: CommentAuthorKroll
    • CommentTime14 Apr 2019
     
    W związku z licznymi zapytaniami odnośnie Atari Fana #6 informujemy, że nie mamy kontaktu z Redaktorem Naczelnym - Piotrem Krużyckim. Dostęp do złożonych zamówień/wpłaconych środków ma tylko on, więc w chwili obecnej my, pozostali członkowie redakcji, nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Bardzo nam przykro.
    • 10: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Apr 2019
     
    kurczę, mam tylko nadzieję, że Piter nie ma jakichś poważnych problemów, na przykład z mafią
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Apr 2019
     
    Sex,drug's and Rock & Roll ;-),na kanarach nie siedzi-pytalem i odpowiedział, ale to było z 1,5mcha temu.
    Jak nie powie o co chodzi to pomóc nie ma jak.
    • 12: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime14 Apr 2019
     
    @mpolak: tylko problem jest taki, że nikt nic nie wie.
    Piter przestał się odzywać.
    Spontanicznie zebrała się grupa ratunkowa, aby pomóc doprowadzić wydanie legendarnego #6 do szczęśliwego finału, ale na prawdę nie ma jak pomóc bez jakiegokolwiek kontaktu ze strony zainteresowanego ...
    "Ci co wzięli pieniądze" to też tak naprawdę Red. Naczelny, bo tylko On ma dostęp do konta, zamówień itp.

    Pozostaje mieć nadzieję, że kolega redaktor przezwycięży problemy i wróci jeszcze do nas ...
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Apr 2019
     
    ... a jak nie to go ściągniemy ;-)
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Apr 2019
     
    Każdy, kto zetknął się z Red-aktorem naczelnym A-Fana zapewne wie, że nieraz obcowanie z nim wymaga tony cierpliwości i wyrozumiałości. ;) Nic takiego wyjątkowego, czego nie można by spotkać u kogoś innego na świecie.
    Także ten, tego - głowa (i uszy) do góry, kiedyś na pewno powróci.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2019
     
    Zetknąłem się z redaktorem naczelnym Atari Fana i nie zgadzam się z Twoją opinią. Wręcz przeciwnie, wspaniały człowiek, który wielokrotnie pomagał innym, kosztem swojego czasu, rodziny i pieniędzy. I jest to wyjątkowe na tyle, że okazało się w czasie poszukiwań Pitera, że ma mnóstwo przyjaciół, którzy chcą się za to odwdzięczyć i mu pomóc.
    • 16: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime16 Apr 2019
     
    Święte słowa KAZ :)
  1.  
    +1 do tego co napisał Kaz. Piter nie raz ani nie dwa pomagał mi bezinteresownie, organizował sprzęt, kontaktował z innymi ludźmi. Dzięki niemu mam sporo najlepszych wspomnień z retro sceny.
    • 18: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime16 Apr 2019
     
    Zgadzam się z Yolk`em sam doświadczyłem wielu wspaniałych chwil :)
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Apr 2019 zmieniony
     
    @ Kaz ... a jak byłby "zły" to już nie,nie uczyli by ludzi lubić za nic ;-) ?
    Frank Abagnale też był sympatyczny he,he,he .

    A Piter na Majorce z bluntem w zębach i koszulce Commodore ;-).





    Tu się nie trzeba tłumaczyć , jak kolega z ekipy potrzebuje pomocy to trzeba pomóc i tyle,to nie jakiś obcy , chyba że nas ma gdzieś,ale przecież tego już nie wiemy więc pozostaje opcja pierwsza ...

    Lubię Pitera , nie odciął mi tlenu kiedy miał okazję :-p
    • 20:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Apr 2019 zmieniony
     

    Kaz:

    Zetknąłem się z redaktorem naczelnym Atari Fana i nie zgadzam się z Twoją opinią. Wręcz przeciwnie, wspaniały człowiek, który wielokrotnie pomagał innym, kosztem swojego czasu, rodziny i pieniędzy. I jest to wyjątkowe na tyle, że okazało się w czasie poszukiwań Pitera, że ma mnóstwo przyjaciół, którzy chcą się za to odwdzięczyć i mu pomóc.


    Kaz, gdzie ja niby (całkowicie?) negowałem postać Pitera?
    Napisałem o pewnej "bolączce", którą zna niejeden. Pisałem z autopsji, bo kiedyś i ja robiłem "dila" z w/w.
    Myślę, że np. AS czy GREY też mogliby coś (po)wiedzieć w tej sprawie. ;) Tak więc zalecam ostrożniejszą lekturę i wnioski. :P
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Apr 2019 zmieniony
     
    A gdzie ja napisałem, że negowałeś postać Pitera? Rzuciłeś niejasnym oskarżeniem, że Piter ma cechę, która wymaga wyrozumiałości i cierpliwości, nie pisząc o jaką konkretnie chodzi, ale którą "zna niejeden". To ponieważ ja znam Pitera, nie zgadzam się z Twoją opinią i przedstawiłem, jakie moim zdaniem ma cechy.

    Dzięki za zalecenia, ja z kolei zalecam konkretnie wypowiadanie się, do którego można się konkretnie ustosunkować, zamiast rzucania niejasnymi oskarżeniami, które mogą pasować do wszystkiego i niczego, ale robią danej osobie "czarny PR".
    • 22:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Apr 2019 zmieniony
     
    Hehe... Nie "niejasne" jeśli czyta się to forum albo "zaprzyjaźnione" a Ty raczej to czynisz.
    Przykładowym są wpisy AS-a (HADES-story). Pamiętasz koszulki , które miał załatwić na któreś SV? A tytułowy watek papermaga?

    Oczywiście Piter jest bardzo miły w osobistym kontakcie, itp. tylko czasem zdarza mu się z czymś odwlec (z różnistych powodów) itp. stąd potrzeba tej wyrozumiałości czy cierpliwości, która dla Ciebie jest niespodziewanie niejasna.
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Apr 2019
     
    Nie napisałeś tego do mnie, tylko publicznie, więc przeczytać te niejasne oskarżenia mógł każdy. Jak rzucasz aluzjami to każdy może sobie podstawić pod to dowolną rzecz. I tak się tworzą plotki, jak ta o tym, że Piter zalega za JagNESa, co okazało się bzdurą wyssaną z palca.

    Akurat nie czytam nic poza forum AOL i AtariAge, a i to nieregularnie, więc dalej nie wiem o co Ci chodzi. Jeżeli ma to być "odwlekanie spraw" to praktycznie nie znam osoby ze społeczności retro, która by czegoś nie odwlekała, bo to tylko nasze hobby, często w hierarchii spraw ostatnie, więc Piter pewnie też z czymś czasem zalegał, ale Piter jednocześnie załatwił tyle spraw dla ludzi w terminie, że przypinanie takiej łatki jest dla mnie jak u Gombrowicza - dorabianiem gęby.

    Żeby było jasne - możesz mieć swoje zdanie. Moje jest po prostu inne.
    • 24:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Apr 2019 zmieniony
     
    Tak, powtórzę, że głównie chodzi o te odwlekanie spraw (kilku znanych ogólnie, nieukrywanych i czasem tylko "wykrzyczanych" na forach) i tylko tyle - bez podtekstów czy ataków na całą osobę.
    Sam widzisz, że to nic takiego (pisałem wcześniej, że nie czyni to Pitera wyjątkowym) więc niepotrzebny tu taki ładunek emocjonalny z Twojej strony. :)

    Acha, jakby co, uprzedzam, że nie stoję za sprawą plotek z JagNESem.

    Reasumując, życzę jak najszybciej premiery "Atari Fana" (miałem nawet kiedyś propozycję od Pitera pisania tam, ale od dawna brakuje mi "weny").
    • 25: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Apr 2019
     
    .. co do odwlekania i zapominania o różnych sprawach to dobrze że nawiązujecie do tego tematu bo przypomniałem sobie, że mam Draconowi od co najmniej 2 miesięcy wysłać zaprogramowanego AtariMaxa :D

    Dracon - przepraszam, ale zapomniałem sobie :)
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Apr 2019
     
    @pin ty łobuzie ty ;-) .

    Kurcze ja też mam zaległość w stosunku do Barmana ,po świętach ureguluje ,myślałem że będzie szansa na Jag Nesie...
    • 27: CommentAuthorRocky
    • CommentTime18 Apr 2019
     
    Co innego robić jakiś projekt, grę i odwlekać.. a co innego zebrać na coś kasę i zniknąć...
    • 28:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Apr 2019 zmieniony
     
    No o to chodzi, że z Piterem by(wa)ło już kiedyś, że się gdzieś "zawieruszył" a(le) potem wracał.
    To nie oskarżenie, a suche fakty. Chcący tej wiedzy niech sobie łaskawi sprawdzi atarowskie fora, szczególnie AtariAreę.

    @Pin: miło, że sobie przypomniałeś i liczę, że wciąż wiesz co i jak miało być. :]
    • 29: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Apr 2019
     
    :) - Dracon - wybierasz się na Pixela może?? (sorry za offtop_)
    • 30: CommentAuthorPecet
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    Hmmm... Jest szansa, że Piter się odnajdzie;) Właśnie dostałam maila z informacją, że moje zamówienie numerów AtariFan 1-5 z dnia (uwaga!) 17/08/2018 jest przetwarzane. Może to jakiś znak?;)
    Swoją drogą widać w przypadku Atari, nie tylko magnetofon wolno działa;)
    • 31:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime23 Apr 2019 zmieniony
     
    @Pin - nie, ale może kiedyś się skuszę. Rozważam ewentualnie przybycie pod koniec roku na wiadomo_co. ;) W razie czego - kontakt masz, daj znać jak się uporasz z nagraniem mojego carta a wtedy pomyślimy co dalej.
    • 32:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime25 Apr 2019
     
    Piter, jeśli to czytasz... As obiecał że pożyczy Ci Hadesa, tylko daj jakiś znak...
    • 33: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime25 Apr 2019
     
    Hmmmm :( to nic nie da ........ :(
    • 34:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime25 Apr 2019 zmieniony
     
    @jesionen: fakt... no i przy zwrocie istnieje ryzyko, że Hades przypominałby katedrę Notre-Dame.
    • 35: CommentAuthoras...
    • CommentTime25 Apr 2019
     
    Ha ha,
    -nie ma to jak stary Dobry Grey!!!
    Rozbawiłeś mnie Brachu!!!!!
    • 36: CommentAuthortebe
    • CommentTime27 Apr 2019
     
    kiedyś Pin-ek obiecał napisać muzę, napisał i stwierdził że tak mu się podoba że jej nie odda ;)
    • 37:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Apr 2019
     
    ale się wczoraj dowiedziałem ......
    ....czekajcie grzecznie na info ...
    ... już wiem ,ale nie powiem :-)
    • 38: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Apr 2019
     
    @TeBe - muzyczka jest napisana, nie poszła na żadne kompo ;) Czekam na demo :)
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Apr 2019
     
    @pin
    wyślij mi to
    • 40: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Apr 2019
     
    To tak łofficjalnie na "łucho" szeptać...
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Apr 2019 zmieniony
     
    @as, to trzymaj kciuki
    • 42:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime30 Apr 2019
     
    Czy jest szansa, żeby wyprzedane numery Atari Fana (np. ->link<- ) pojawiały się odpłatnie lub nie w wersji cyfrowej?
    • 43:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Apr 2019
     
    Ja swój wystawiam na Allegro - 5000zł ;-) .

    Ps.Gdyby nie było ,a bardzo by ci zależało to mam prócz mojego ,jedną sztukę w folii nr:5 prosto od Pitera - nieczytaną ,oryginalnie zafoliowaną (odciski Pitera pewno są ;-) ) .Mogli byśmy się ewentualnie dogadać .
    • 44:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Apr 2019
     
    LOL! :D
    AtariFan z wiekiem zwiększa swoją wartość i to dość szybko. :O ;)
    • 45:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime30 Apr 2019 zmieniony
     
    Ja byłbym zainteresowany wersją elektroniczną, już Pixele z coraz większym trudem mieszczę na półce ;-)

    W przypadku Komoda & Amiga jest tak, że po jakimś czasie od wydania wersji papierowej, uwalniana jest wersja elektroniczna: ->link<-
    Przy czym K&A jest cały czas dostępne choćby w sklepie A2 (amiga.net.pl), a Atari Fan chyba kończy nakład i znika, więc tym bardziej przydałaby się płatna lub darmowa wersja elektroniczna.

    Tak mi się wydaje ;-)
    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Apr 2019 zmieniony
     
    Spoko , mogę porobić fotki każdej strony a skany kliszy wysłać pocztą elektroniczna ;-) .
    • 47:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime30 Apr 2019
     
    @IRATA4
    mógłbyś jednak nie rozmydlać sprawy? :P
    • 48:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Apr 2019
     
    No właśnie że nie mógłbym .
    Trzymam kciuki za pozytywne zakończenie tej sprawy .
    Nie powinienem w zasadzie pisać w tym wątku nic ,ta sprawa żyje poza .
    • 49: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime30 Apr 2019
     
    IRATA4: coś wiesz?
    • 50:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime1 May 2019 zmieniony
     
    A może autorzy Atari Fana mogliby się wypowiedzieć?
    Bo wydaje mi się istotne, żeby po papierowym cyklu wydawniczym, atarowy periodyk mógł żyć nadal w formie elektronicznej (PDF?).
    A że przez różne tutaj wtrącenia moja wypowiedź wylądowała już mocno u góry, zacytuję (jeśli wolno) ;-)

    W przypadku Komoda & Amiga jest tak, że po jakimś czasie od wydania wersji papierowej, uwalniana jest wersja elektroniczna: ->link<-
    Przy czym K&A jest cały czas dostępne choćby w sklepie A2 (amiga.net.pl), a Atari Fan chyba kończy nakład i znika, więc tym bardziej przydałaby się płatna lub darmowa wersja elektroniczna.

    Tak mi się wydaje ;-)