atarionline.pl "Kant0" by Motion Ride & Brothers in Atrs - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Nie mogę nie opublikować. To jest fantastyczne. Drugie miejsce w Wild na SV2k18

    • 2: CommentAuthorpiter
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    zajebiste !
    • 3: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    potwierdzam. mega wyjebka!
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    świetne!
    • 5:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Wideo świetne! Brawo Motion!:) Przy okazji trochę komercji: sprawy związane z organizacją koncertów "Braci", można=należy=chcemy kierować do mnie:) Kontakt: +48 609 22 46 22 lub mail: brothersinatrs@gmail.com :)
    • 6: CommentAuthorKroll
    • CommentTime6 Nov 2018 zmieniony
     
    Jakie jest kazdy uczestnik SV mógł zobaczyc na wlasne oczy ☺. Genialna robota Motion Ride
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Mamy ogólnie dużo szalonych pomysłów, więc może być jeszcze zabawniej :)
    • 8: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    To jest MEGA, zresztą owacje na stojąco za (nie tylko) tą pracę to potwierdzają :)
    • 9:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime6 Nov 2018 zmieniony
     
    Pozwólcie, że posypię entuzjazm lekkim powątpieniem - mianowicie tutaj większość dzieje się jednak w warstwie trackerowej, a jest 'zaklepane' perką + 'prosta' linia basu......

    Wiem, że łatwo mówić, ale można byłoby zrobić wiele więcej niż to.
    Choć to oczywiście też jest dużo.
    Mimo wszystko odkładając retro-zachwyt, a patrząc na to "z perspektywy normalnego świata", to... jeszcze wiele tu brakuje.
    Ja osobiście nie rozumiem tego zachwytu.
    Mam nadzieję, że odbierzecie to dobrze :P

    Oczywiście odnosząc się WYŁĄCZNIE do tego filmiku, abstrahując od całej reszty. (poza tym nie zawsze jest synchron obrazka z dźwiękiem?) oraz pomijając, czy był na compo czy nie - po prostu patrzę i widzę/słyszę.
    Przepraszam, jestem skrzywiony zawodowo.

    Muzyczka jest ok :) tylko no... chciałbym czegoś więcej.

    Zmierzam do tego, że jest ogromny potencjał, który się marnuje. Poza tym bardzo kibicuję grupie i liczę na to, że są w stanie zebrać pełniejszy skład, by tracker w tle tylko dogrywał, a nie żebyście Wy do niego dogrywali. Miałem okazję gadać z Wami i wiem, że fajni z Was goście i że możecie więcej.
    Trzymam kciuki

    Pewnie to nie brzmi dobrze, zwłaszcza, że rozmawialiśmy wstępnie o współpracy - ale mówię szczerze co myślę. Możecie więcej.
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Cześć Mav ;)

    To, co poszło na wild kompo było złożone dość szybko i przy tym wszystkim co się u nas ostatnio działo to i tak cud że to się udało. Ogólnie audio z teledysku nie pochodzi z koncertu który to oto widoczny jest w tle, więc różnice w zagraniu tych "dwóch" wersji dla osoby nawet średnio znającej temat są dość widoczne. Tak czy inaczej brawo dla MotionRide za synchro bębnów :)

    Co do rozszerzenia składu, teoretycznie nie jest to problem. Istnieje on jednak w innej materii - chodzi o finansowanie całości i fakt, że skład rozrzucony jest po Polsce, a jeden z nas mieszka poza granicami kraju.

    Poza tym; nie martw się - damy do pieca więcej ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    działajcie ,działajcie
    • 12:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Mam nadzieję, że dacie.
    Od dawna zbieram różne remiksy "klasyków" i bardzo brakuje dobrego zespołu, który potrafiłby przenieść ducha 8/16 bit do współczesności. W tych muzyczkach naprawdę drzemie zajebisty potencjał.

    Istnieją interesujące covery, ale faktycznego zespołu za bardzo nie trafiłem, z reguły są to mixy wykonane przez jednego człowieka, wspartego automatami.
    (kiedyś tu wrzucałem, porównano to do wesela, hmm)
    No i motyw z chucka rocka ;) bardzo chyba nośny do coverów kawałek

    chociaż chyba najbardziej wchodzi mi ta:
    (od 11 sekundy)

    Zresztą... pewnie to wszystko znacie :)
    czy np.


    O, znalazłem cosik:

    Ale coś mi tu nie leży
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Nov 2018
     

    mav:

    (...)który potrafiłby przenieść ducha 8/16 bit do współczesności. W tych muzyczkach naprawdę drzemie zajebisty potencjał.


    ... widzisz, bo może chcemy to po prostu zrobić inaczej a zadowolić wszystkich się nie da ;)
    • 14:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    No tak też oczywiście może być. Z zadowolaniem wszystkich to akurat sam często się z tym borykam, bo tak samo uważam, że się nie da :)

    Dzielę się spostrzeżeniami w dobrej wierze :) Ja mam niedosyt.
    oczywiście co zrobicie, to już tylko Wy wiecie :)
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Dziękujemy za uwagi, takich opinii dla własnego rozwoju też potrzebujemy :)
    • 16: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    @mav: na wstępie swojej wypowiedzi powiem, że pozwolę sobie z panem redaktorem polemizować :) Zauważyłem że oczekujesz od Brothers in Atrs chyba czegoś innego niż oni planują, więc tu może być problem. Co do kawałka - jest po prostu fajny i energetyczny a teledysk jest fajnie zmontowany - do tego stopnia, że nikt nie dostrzega niedociągnięć (poza specjalistami, wiem, to straszna sprawa być specjalistą czasem ;) ). A zespoły o jakie postulujesz są : Press Play on Tape, SIDRip czy chociażby to co Franklyn robił jakiś czas temu.

    Konkludując tę przydługą wypowiedź: marudzisz ;)
    • 17:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime6 Nov 2018 zmieniony
     
    Aha - to nie jest tak, że tamto uważam za lepsze. To tylko luźne przykłady. Myślę, że spokojnie możecie być od tego wszystkiego lepsi. Ale na ten moment jednak brakuje chłopa (lub baby) :)

    wieczór - zgooglalem, to pierwsze to raczej szału ni ma, ale drugi zespół jest godny zawieszenia oka. (tyle, że w na yt w sumie niewiele materiału jest)
    niesamowite, że znałem oryginał (mimo wszystko nie siedzę aż tak w retro, jak pewnie powinienem udzielając się tutaj) no i trzeba przyznać, że robota już nie amatorska... dźwiękowo i wizualnie. Tutaj to się nie ma co czepiać. Aczkolwiek materiał źródłowy także trzeba przyznać, że miał potencjał.

    Bo mimo wszystko pikaczu odwrócony i latający.. no ale na bezrybiu... (bez urazy chłopaki)

    (poza tym, że muzyka sama w sobie jest bardzo w porządku i dobrze się tego słucha)

    ps. pewnie masz rację, marudzę... bo chciałbym, żeby to było lepsze :) ja mogę ze swojej strony służyć tym, co potrafię robić. Klawisze też nie są mi obce, ale nie czuję się dobrze w muzykowaniu, czy ogólnie byciu na scenie. Niestety.
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Nov 2018 zmieniony
     
    @mav Tak się składa że będę w tym tygodniu w Krakowie i zobaczę co tam nie gra tak jak powinno , w razie co naprawie ;-)


    • 19: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime7 Nov 2018 zmieniony
     

    mav:

    pewnie masz rację, marudzę... bo chciałbym, żeby to było lepsze :) ja mogę ze swojej strony służyć tym, co potrafię robić. Klawisze też nie są mi obce, ale nie czuję się dobrze w muzykowaniu, czy ogólnie byciu na scenie. Niestety.


    Nie martw się mam dokładnie tak samo. Podobnie z gitarą. To co, robimy kapelę? :)

    PS. Pikachu pochodzi z oryginalnego teledysku do tego kawałka, takie nawiązanie :) Daj też trochę czasu - z tego co wiem, to dopiero pierwsze oficjalne teledyski, nie od razu Kraków ( ;) ) zbudowano :)
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    Kurcze ,teraz dopiero się przypatrzyłem , wcześniej nie zwróciłem uwagi gdyż patrzyłem na was jak gracie ... ale Pikaczu ,Mario , klimat rodem z NESa a przecież nie o to chodzi ,chyba że zmieniacie platformę , mamy tyle fajnych gier,masę fajnych postaci ,naprawdę nie potrzeba nam tego paskudnego żółtego pika debila by było fajnie ,Mario też średnio pasuje , to wszystko kojarzy się z Nintendo i to z tym Nintendo sprzed paru lat bo i w końcu wielkie N zauważyło że ludzie powyrastali i nie chcą pikającej żółtej kupy oglądać ...
    Osobiście wolał bym zobaczyć Draconusa który w rytm muzyki rusza głową ,albo tupiącego ludzika z gry Misja czy też Rockforda fajnie wmontowanego w teledysk , jest jeszcze Aley Cat ... no nie będę wam gier wymieniał tych które znacie , zresztą można fajną animacje zrobić ...


    @Pin ,wiesz że kombinuję coś z okładką ,może idę w złą stronę

    Ps. jak wypłyniecie na szersze wody, to w końcu ktoś się może do dupy wam dobrać za wykorzystanie wizerunku tego żółtego zje#@ .
    • 21:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    "Ps. jak wypłyniecie na szersze wody, to w końcu ktoś się może do dupy wam dobrać za wykorzystanie wizerunku tego żółtego zje#@ ."

    Cóż, to praktycznie problem z każdym produktem ;)
    • 22: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime7 Nov 2018 zmieniony
     

    IRATA4:

    przecież nie o to chodzi ,chyba że zmieniacie platformę


    Ale wiesz, że track chipowy w tym kawałku jest grany przez gameboya? :) Ten utwór od początku był "nintendo" :) I właśnie dlatego i Pikachu i Mario znakomicie pasuje :)

    Tu jest wersja oryginalna:



    Jeszcze raz - kompozytorem jak i autorem teledysku jest MotionRide. Robi dużo na Atari ale nie tylko i raczej nie jest fanatykiem jakiejś platformy.

    Nie wiem dlaczego na siłę staracie się wtłoczyć BiA w jakieś sztywne ramy, pasujące do waszej koncepcji? ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    ... By nam nie zwiali za daleko ;-),no nie przystoi inaczej ,gdyby nie JIL to by BiA nie było ,mnie to nie przeszkadza ,po prostu fajnie by było jakby BiA korzystali z uniwersum dzięki któremu istnieją ...
    • 24:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Nov 2018 zmieniony
     
    Osobiście wolał bym zobaczyć Draconusa który w rytm muzyki rusza głową ,albo tupiącego ludzika z gry Misja czy też Rockforda fajnie wmontowanego w teledysk , jest jeszcze Aley Cat ... no nie będę wam gier wymieniał tych które znacie , zresztą można fajną animacje zrobić ...

    Popieram!!! Ewentualnie jeszcze Fred, Aldir z "Mieczy" itp. bohaterowie. :)))
    • 25:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    I jeszcze Beata Kozidrak w kozakach niech pręży cyca, bo ma tyle samo wspólnego z tym kawałkiem co powyższe postaci.

    Ludzie, weźcie miejcie rozum. Jest mi przykro jak czytam te wasze komentarze. I tylko moge z tego miejsca przeprosić autora teledysku za ten wysyp ekspertów...
    • 26:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    tak jak pisze wyżej Bocianu ... słabo się czyta Wasze wypociny!!!
    • 27: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime7 Nov 2018
     

    IRATA4:

    gdyby nie JIL to by BiA nie było


    Serio?.. Pomyśl jeszcze raz :)
    • 28:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    Bez przesady.
    Bocianu. Jesteś naprawdę kumatym, doświadczonym gościem i "rusza Cię" coś takiego?
    Ja nawet nie napisałem czegoś w stylu "beznadziejne, idźcie do piwnicy z takim chłamem".
    Broń Boże.

    Zauważam jednak, że na tle Waszej twórczości, którą do tej pory widziałem w necie, to jest pierwszy raz, kiedy naprawdę mnie nie przekonaliście.
    Może źle to odebrałem. Może to po prostu "gościnny występ na tle trackera" i tylko tak powinienem to rozpatrywać.
    Ja tego 'fenomenu teledysku' nie rozumiem i nie przyłączam się do huraoptymizmu, proszę o wyjaśnienie, czym się mam zachwycać.
    I da się zrobić znacznie lepsze motywy, niż migający Pikaczu. Spójrz na montaże odisława, jak serię "atari joke" czy "retrogames klip", no i to było wykonane na poziomie, czuć było włożone serce w projekt, a tutaj to jest taki montaż na kolanie w 30 minut, zarzucone kilka powtarzających się efektów.
    Nie chce mi się wierzyć, że wystarczy zrobić coś "a la retro", i to już wystarczy, żeby wszyscy klaskali uszami. A tutaj tak trochę jest.
    Poza tym ja tam nikomu się na daną platformę nie każę zamykać, wręcz przeciwnie, czemu nie, przecież zasobów dobrych i znanych muzyczek na Atari nie ma nieskończenie wiele.. :)
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    @wieczor
    Serio ,ponieważ ci ludzie nie spotkali by się gdyby nie zainteresowanie JIL.
    poza tym nie chodzi o to żeby komuś dopiec , źle to odbieracie , po prostu byłby to fajny gest gdyby były wykorzystane postaci z Atari ,ja wiem że nie wszyscy w tym zespole są z Atari mocno związani ,niektórzy mówią o tym oficjalnie ,ale dla mnie jako Atarowca jest to po prostu ważne i myślę że nie tylko dla mnie , Takie kawałki idą w sieć,oglądają to postronni ludzie którzy zaczną kojarzyć kawałki czy teledyski z tym co widzą .
    Nic nie mówiąc zaprezentowałem ów kawałek i moi koledzy oraz ludzie z pracy którym pokazałem ten fragment od razu pytali czy to jakaś konkurencyjna grupa z Nintendo ,wcześniej nic nie mówiłem...tyle że wiedzą iż moim hobby jest Atari...

    @mav "Nie chce mi się wierzyć, że wystarczy zrobić coś "a la retro", i to już wystarczy, żeby wszyscy klaskali uszami. A tutaj tak trochę jest."
    dokładnie , bo to tak trochę na siłę,wygląda to trochę tak: - nie mamy co wrzucić wrzucimy Pikaczu, który będzie w rytm muzyki bańki nosem puszczał i wszyscy się posikają - no może w Japonii ... do tego ten Mario nie wiadomo skąd i po co .
    • 30:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    @mav - pisałem głównie do osób wpychających postaci z uniwersum Atari do tego klipu. Ale jak już pytasz, to uważam, że porównywanie klipu zmontowanego z przypadkowego materiału z zerowym nakładem środków do produkcji robionych w studio (vide second reality) też nie ma sensu.
    Poza tym odnosisz się do tego, używając zwrotu "Wasza Twórczość". Ja nawet nie wiedziałem, że ten klip powstaje :) Motion wziął materiał z koncertu i podłożył dźwięk, który zgrywaliśmy na potrzeby prób, więc nie ma to nic wspólnego z produkcją muzyczną ani nawet z tym co gramy na koncertach.
    Moim zdaniem wyszło to całkiem śmiesznie i zabawnie.

    Odróżniajmy profesjonalne produkcje, od dobrej zabawy zrobionej ku uciesze gawiedzi. Ja nie czuję się profesjonalistą i zapewne już nigdy nim nie będę, a muzykuję jedynie dla przyjemności swojej i innych.
    Na nasze szczęście wielu z Was to rozumie i bawi się dobrze wraz z nami na koncertach, nie porównując nas do gwiazd.

    Zgodzę się z Tobą, że to wszystko dałoby się zrobić lepiej. Tylko pamiętaj, że to tylko (i aż) nasze hobby. Nikt z nas z tego nie żyje i robimy to tylko dla przyjemności.

    A widzę, że łatwo taką przyjemność odebrać nawet największemu zapaleńcowi. Wystarczy siedząc w domu przed komputerem narzekać, ze dałoby się lepiej.
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    najlepiej to się w ogóle nie odzywać.
    • 32:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    "nie mamy co wrzucić wrzucimy Pikaczu, który będzie w rytm muzyki bańki nosem puszczał i wszyscy się posikają"

    czasem to faktycznie lepiej się nie w ogóle nie odzywać :D
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    świetnie gracie i nikt się nie czepia,nie znam osoby której by się nie podobało jak gracie ,po prostu jakoś... fajniej to trzeba uwiecznić ... ja na przykład na Wapniku nagrałem świetny materiał , w domu chciałem odsłuchać ,włączam i... kuźwa ,co jest?
    nie ma dźwięku he,he ...

    Jak kogoś uraziłem to przepraszam ,ale ja naprawdę mam uczulenie na Pikaczu.
    • 34:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    Łej, Bocianu, co się przejmujesz. Wszystkim nie dogodzisz. A kto im broni zrobić swój klip z boską Beatą? Niech robią.

    "Eunuch i krytyk z jednej są parafii- obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi."
    • 35:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    Jedno trzeba Wam przyznać - wiecie, jak kogoś zniechęcić do dalszej pracy.

    @Bocianu, nie zwracaj na to uwagi. Mnie tam wszystko w Waszym graniu się podoba. Ten klip z pikaczu też jest fajny :)
    I chętnie bym poszedł na Wasz koncert nawet gdyby wstęp był płatny.
    • 36:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    @Larek, mnie to nie dotyka osobiście, bo jak już wspominałem, nawet nie wiedziałem, że taki klip powstaje. Jest mi tylko przykro jak widzę niektóre komentarze, bo na miejscu Mołszyn Rajda, to już by mi się odechciało. Mam nadzieję, ze tego nie czyta.

    @anonymous: cytat piękny :D
    • 37:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    Obejrzałem sobie na kibelku i...

    Wpada w ucho jak sam skurwisyn :-). Nucę do tej pory! A teledysk jak na spontan, na którym powstał bdb i obecność Pikachu jak najbardziej uzasadniona.

    Mi w waszym graniu podoba się właśnie to połączenie elektronicznej muzyki z gier z takim trochę metalowym zadziorem perkusji i gitarki. Może nawet ucieszył um się z jeszcze ostrzejszych brzmień w niektórych kawałkach? Po koncercie powiem tak dla mnie 10!/10 i trafiliście w mój gust idealnie. Lasermania kozak, Cyberreagge przekozak, Last Ninja 2 borowiik, a jeszcze lepsze wasze autorskie kawałki! Proponuję nie ograniczać się tylko do coverów czy aranżacji muzyki z gier, bo to może być ciężko wydać. Muzyka jest na tyle uniwersalnym środkiem przekazu, że nieraz wystarczy jak wkręci się słuchaczom w głowę i ich macie... Dawajcie też swoje kompozycje bo są równie dobre.

    Uwielbiam metal, krautrock, synthwave, może to trochę nadużycie, ale waszej muzyce odnajduje po trochu z każdego z tych gatunków i dodatkowo nutę z moich ulubionych gier. Panther mnie rozwalił na atomy!

    Nie przejmujcie się marudami, bo tyle ilu ich znajduje w retro społecznościach wszelakich (głównie na necie, bo w realu na szczęście na fajnych retro maniaków trafiam) to aż głowa nieraz mnie boli. Pamiętam jak przy recenzji Laury doczepiono się, że widok nie z lotu ptaka i w ogóle gra nie cofa czasu... Bocianu, PIN, The Pink, Lisu, Motion róbcie swoje! Jak na rok prób to dla mnie bomba!

    Ja kupuje wydawnictwo jak wyjdzie, oraz idę na koncert jak będzie w okolicy! Pozdrów chłopy!

    Larek weź tam zmontuj jeszcze jeden utwór chłopaków wrzucimy jeden w Relacje z Retronizacji od Wójta, a drugi we wpis Gramy Na Gazie niech ludzie słuchają!
    • 38:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Nov 2018 zmieniony
     
    Jejku, jacy niektórzy są obrażalscy... :o
    "Podłączyłem" się do Iraty i humorystycznie dodałem swoje propozycje. I tyle. :P
    MotionRide nie wygląda mi (w realu i na zdjęciu) na osobnika tak przewrażliwionego, że czyiś osobisty odbiór zniechęci go do robienia czegokolwiek dalej.
    Bardzo mi się podoba muzyka BRACI, teledysk może być (synchro jest ok - widać nie jestem wielkim "fachowcem") a naleciałości "japońskie" ujdą.
    Nigdy nie ukrywałem publicznie, że nie przepadam za Mangą itp. klimatami, jednak tu muzyka broni się sama. :)
    Pis albo peace, atarowce.
    • 39:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    Dracon, mam nadzieję, że nie odebrałeś mojej wypowiedzi jako osobistą wycieczkę w twoim kierunku. Mój post ma szersze znaczenie, i nie neguję potrzeby kreatywnej krytyki. Bez sensu są jednak komentarze, że słabe, bo ja tak mówię i już.
    • 40: CommentAuthorLucy
    • CommentTime7 Nov 2018 zmieniony
     
    Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości:
    Utwór MotionRide - K4NTO jest remixem utworu Retrograde który w "teledysku" (a raczej w obrazku) na YouTube ma Pikaczu (
    ). Z tego powodu MR nawiązał do postaci Pikaczu w swoim teledysku.

    Chłopakom z Brtohers in ATRS spodobał się ten utwór i zechcieli go zagrać na swoich dwóch koncertach (na Retrokompie i Retronizacji). Na Retronizacji motyw z Pikaczu (wokal) został pominięty. Chłopacy interpretują ten utwór po swojemu - i bardzo dobrze. Z tego co wiem, klawiszowiec nie brał udziału w odgrywaniu m.in. tego utworu (jednego z trzech utworów MotionRide, które BiA zechcieli zagrać), ponieważ jest to temat świeży i klawiszowiec nie zdążył się do tego przygotować.

    Teledysk na "wild compo" był montowany z dwóch filmików pochodzących z koncertu Brothers in ATRS z tegorocznego Retrokompa. MR otrzymał te materiały od Cichego (w dobrej jakości) i od kogoś jeszcze. Niestety materiałów tych nie było zbyt wiele, żeby sklecić teledysk tylko z nich. W związku z tym MR postanowił dorzucić elementy z własnego teledysku K4NTO.

    Być może teledysk ten byłby jeszcze lepiej dopracowany, gdyby nie fakt, że był robiony na ostatnią chwilę. Ci co śledzą temat Silly Venture lub co byli na tegorocznym party wiedzą, w ile projektów MR był zaangażowany.

    Tak czy siak, ja osobiście cieszę się, że teledysk ten powstał, bo na party bawiliśmy się przy nim świetnie. :)

    @bocianu: MotionRide nie śledzi/nie udziela się na AOL. ;)
    • 41:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime10 Nov 2018
     
    Klip poskładany przez Larka jest kilka klas lepszy, zarówno pod względem wizualnym, ale też aranżu czy jakości audio.
    To powinno być takie minimum, które zespół publikuje.
    • 42: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime10 Nov 2018
     
    @mav cały czas chyba nie rozumiesz/nie zauważasz, że to nie jest żadna publikacja zespołu, tylko praca na wild compo wykonana przez kogoś innego (autora utworu). Nawet ścieżka dźwiękowa nie pochodzi z ich wykonania, a została zsynchronizowana z kadrami z ich koncertu. Zespół nie ma z tym dziełem nic wspólnego, nie jest to ich oficjalny teledysk. Co nie znaczy, że im się nie podobał :)
    • 43: CommentAuthorVLX
    • CommentTime10 Nov 2018
     
    Mam wrażenie że co poniektórzy są na granicy domagania się przeprosin za to, że wystawiono pracę w takiej formie. Doczekaliśmy się plagi retrofeminazistek. Przykre.
    • 44:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime10 Nov 2018 zmieniony
     
    wieczor - tym bardziej zespół powinien jednak mieć świadomość, że ktoś coś sobie robi na boku


    aaa, w sumie macie rację, mam ból dupy, zespół się dobrze bawi i to najważniejsze.

    no nie?

    no.

    przepraszam, nic już więcej nie mówię
    • 45:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Nov 2018
     
    Mav, zajmujesz się zawodowo filmami, może dałbyś radę skroić dla BiA jakiś profesjonalny teledysk? Wiem, że do tego potrzebny jest czas, sprzęt, ludzie i cholera wie, co jeszcze... Twoje klipy to prawdziwa pierwsza liga. Może dałbyś się namówić? Chłopaki z BiA pewnie by się ucieszyli (nie pytałem, więc tylko tak zakładam), a my - widzowie - to już szczególnie!
    • 46: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime10 Nov 2018
     
    Larek, i właśnie zaczął się realny ból dupy
    • 47:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime10 Nov 2018
     
    Nie, nie zaczął się, wg daty na forum "3 dni temu" napisałem:
    "pewnie masz rację, marudzę... bo chciałbym, żeby to było lepsze :) ja mogę ze swojej strony służyć tym, co potrafię robić."

    Aczkolwiek nie wiem, czy Larek ironizuje czy nie.
    • 48:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Nov 2018
     
    Napisałem całkiem poważnie.
    • 49: CommentAuthorAdam
    • CommentTime10 Nov 2018
     
    Mav, na pewno mnóstwo fachowych, krytycznych uwag do zespołu mieliby również specjaliści od make-upu, od mowy ciała, eksperci modowi, znawcy PR-u i od promocji w mediach. Tyle że ten zespół nie chce robić mainstreamowej kariery w takim rozumieniu, jakie jest Tobie bliskie. Bocianu wręcz wyraźnie napisał powyżej, że czuje się amatorem.

    Duża część czytelników tego wątku autentycznie może nie mieć pojęcia o co Ci chodzi, bo nie zwracają uwagi na to, co Ty. Może Cię boleć, że ludzie oceniający klip się "nie znają" - ale oni nie patrzą kod kątem zawodowym na montaż. A całość powstała na potrzeby wild compo, czyli kategorii, gdzie obowiązują specyficzne kryteria - czasem jest to niecodzienny pomysł, czasem prace są robione dla jaj, nie muszą to być wcale dopracowane dzieła.

    W Twoim profesjonalnym świecie zespoły mają ochroniarzy, starannie dbają o swój wizerunek itd. (w sumie szkoda, że skasowałeś tamten fragment wypowiedzi sprzed jakiejś godziny, bo dobrze oddawał Twoje podejście, Twój "stan umysłu"), być może w profesjonalnym świecie profesjonalny zespół po takim klipie rozważałby nawet wniesienie pozwu do sądu przeciwko MotionRide'owi o naruszenie wizerunku? ;) Ale tamta rzeczywistość jest kompletnie abstrakcyjna dla nas, dobre rady "tam" nie muszą być dobrymi radami "tu".

    Tak jak napisał Larek - możesz pokazać, jak Twoim zdaniem powinien wyglądać taki klip. Jest to jakies konstruktywne rozwiązanie. Pozytywną konsekwencją może być to, że: 1) zespół będzie miał fajny klip, 2) udowodnisz tutejszym niedowiarkom, że potrafisz.

    Ale muszę Cię zmartwić: większość osób "tutaj", w niszy retro, i tak może nie dostrzec większej różnicy, a ludzie "tam", w profesjonalnym mainstreamie i tak prawdopodobnie nie będą zainteresowani taką twórczością starszych panów ;) Podejrzewam więc, że niestety nawet Twój najlepszy klip nie otworzy chłopakom drzwi do "prawdziwej kariery", na miarę potencjału, jaki w nich widzisz - ale może się mylę? Zawsze warto spróbować :)

    Pozdrowienia.
    • 50:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Nov 2018
     
    ... no jednak nie wszyscy,nie trzeba być profesjonalnym filmowcem by wyłapać różne niesmaczki ,po prostu nie którzy się wolą nie odzywać bo jak sam się przekonałem i jak widać po wpisach w tym wątku ludzie sporo jadu potrafią wylać za to że ktoś wytknął drobne potknięcia , wy po prostu nie rozumiecie że w tym wypadku krytyka nie jest wyciągana po to by kogoś zniechęcić lub udupić ale po to by było lepiej .Ale każdy mierzy własną miarą .