atarionline.pl MORTAL KOMBAT - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jan 2019
     
    Mono - ale tu chodzi o coś, co pasuje do oryginalnej obudowy. Lata temu wygłaszałem chęć zakupu czegoś takiego, ale każdy kto klonował XL/XE (wspomniane 2 próby) zakończył temat w postaci MiniITX(tak to się nazywa?), co średnio mi się już podoba. Domniemam, że barierą jest tu fakt istnienia oględnie rzecz ujmując dwóch rodzajów XE: z ECI i bez. No chyba, że rozwiązać problem po części tak jak mówi Rocky - nowa płyta i dopinana dodatkowa płytka z portami na tył obudowy zależnie od jej rodzaju. Koszty? Pewnie nie małe, ale za taką płytę chętnie zapłacę odpowiednią kwotę.
    • 2: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime18 Jan 2019
     
    Ja osobiście widzę przyszłość Atari jako EclaireXL w nowej obudowie stylizowanej na XEGS z dołączoną (opcjonalnie) standardową klawiatura USB. Tak będzie najtaniej i najprościej, co zagwarantuje że znajdzie się dużo chętnych.
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Jan 2019
     
    problem z FPGA jest taki, że nie emuluje on elementów analogowych, więc mnie FPGA nie pociąga
    • 4:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime18 Jan 2019
     
    Ten MK11 to chodzi na znakach i rozszerzonej pamięci? Dane czyta z dysku czy z carta? ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime18 Jan 2019
     
    Taka nowa Ataryna z HDMI i na przykład 1MB i VBXE oraz designem niczym XL to byłby miód. Oczywiście starej bym się nie pozbył. Myslałem o Spectrum Next, ale kurka tyle mam już tego sprzetu, że głowa mała. Doby nie starczy by ograć.
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jan 2019
     
    Widzisz Gorgh, jak podgrzejesz fpga suszarką do włosów to... po prostu nic się nie wydarzy ;)
    • 7: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime18 Jan 2019
     
    FPGA to chyba jedyne sensowne rozwiązanie. Nowe Atari na oryginalnych układach jest już teraz droższe od EclaireXL i ta sytuacja tylko się pogorszy. Układów Atari będzie coraz mniej, co dalej podniesie ich ceny.
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jan 2019
     
    spokojnie, działają już prawie 40 lat, może nie dożyję konieczności przesiadki na FPGA ;)
    • 9: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Jan 2019
     
    mały_swd: ja myślę, że tam są mulipleksery duszków, dlatego postaci są tak duże.
    Pin: co racja to racja
    • 10: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime18 Jan 2019
     
    To po co te wzdychania za NEXT i UltimateII? Ja tez myślę ze prawdziwych Atari wystarczy do końca życia wszystkim, którzy chcą ich używać. Takie FPGA może być dobra alternatywa dla lutoAtari. Zamiast tych wszystkich płytek i kabelków, wszystkie rozszerzenia były by wgrane do jednego scalaka. Pojawia się nowe rozszerzenie? Żaden problem, wgrywamy nowy wsad.
    • 11: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Jan 2019
     
    Nie umiem się przekonać aby kupić mist-a czy inne coś 1088...

    Nie ma to jak 130xe napakowane wszystkim czym się da, tak samo jak Falcon :)

    I to jest Atari :)
    • 12: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime18 Jan 2019
     
    As... 1088XEL właśnie jest takim Atari napakowanym czym się da, tylko z mniejsza ilością drutu, bo ma ładne gniazdka pod wszystko.
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jan 2019
     
    Mist nie do wszystkiego się nadaje i nie zaemuluje większości rozszerzeń, czy innych dodatków. Bawiłem się tym dłuższą chwilę i w stosunku do real h/w ... no nie wiem, nie da się tego w żaden sposób porównać.

    Co do 1088, tu sprawa wygląda o tyle inaczej, że można do tego wpakować kilka regularnych rozszerzeń, no i mamy opcję podłączyć regularne urządzenia ECI, np. twardziel. No i nieemulowane, lub raczej nie-udawane niczym układy.
    • 14: CommentAuthorRocky
    • CommentTime18 Jan 2019
     
    Kiedyś ludzie kombinowali jak tu wkładać Atarki do różnych innych obudów (PCty, amplitunery…), a teraz po powrocie retromanii najlepszy jest sprzęt przypominający oryginał (bez zbędnych dziur, widocznych przeróbek). Cała przyjemność pisania na klawiaturze Atari, a nie jakiejś pctowej przez usb..
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jan 2019
     
    no właśnie, przypominający oryginał :)

    • 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Jan 2019
     
    do EkleraXL mozna podlaczyc dodatki (ma wszystkie porty) a z dodatkowych bajerow juz na pokladzie to nowe tryby graficzne cyba do rozdzielczosci 1280 i turbo dla procesora cos kolo 64MHz (nie jestem pewny dawno nie odpalalem ;-)

    poza tym w testach EclairXL wychodzi bardziej zgodny z atari od tego co na niektorch party podlaczane jest jako "atari".

    ;-)
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Jan 2019
     
    tryb suszarkowy działa? :) u mnie działa.
    • 18: CommentAuthormono
    • CommentTime20 Jan 2019
     
    Hehe. Jak to role potrafią się odwrócić :)
    • 19: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Jan 2019
     
    nie dziala. Atari sie nie grzeje. A Ekler chyba tego nie emuluje (nie wiem)
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Jan 2019
     
    widzisz. Mój komputer nie jest emulatorem, 1088XEL też nie. I to odróżnia Eklera od reszty świata.
    • 21: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Jan 2019
     
    widzisz, moj komputer jest nieprzerabiany i na nim nie dziala :-)

    pewnie gdybm przylutowal to co Ty to zaczal by sie grzac i kto wie jakby dzialaly przegrzewajace sie uklady ;-)
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Jan 2019
     
    To kwestia odpowiedniej wersji GTIA. Założysz taką do Eklera? To jeden z aspektów, nie wiąż się doń zanadto. Są po prostu klony, które przypominają Atari ideowo, czy konstrukcyjnie i są takie które nimi nie są i chyba nie będą. Niestety pewnie i przyjdzie czas, że nie będzie już działających prawdziwych chipów, no ale - może tego nie dożyjemy i żyjmy z tą nadzieją ;)
    • 23: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Jan 2019
     
    no i?

    Ekler jest emulatorem ktory w testach jest blizszy oryginalowi od przerobionej Atarki. A Ty probujesz wykazac, ze Twoj sprzet jest blizszy oryginalowi bo mozesz przegrzac uklady :-)

    ale urwal.
    • 24: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Jan 2019
     
    przerabiana Atarka ma to do siebie, że w każdej chwili staje się STOCK 64k komputerem o właściwościach oryginału. To jest najlepsze ;)
    • 25: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Jan 2019
     
    .. ale urwał.

    ale urwau :)
    • 26: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Jan 2019
     
    w kazdej chwili za pomoca lutownicy ;-)

    z przerabiana atarka jest jak z ogorkami, z kiszonego zielonego nie zrobisz ;-)
    • 27:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Jan 2019
     
    FPGAtari (Emutari) ma więcej Atari niż rozszerzone Atari, gdzie można rozszerzenia wyłączyć w przypływie potrzeby amiszowania, a FPGA to nadal tylko implementacja oryginału... Świat się kończy ;-)
    • 28: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Jan 2019
     
    sprobuj wylaczyc u1mb :-)
    • 29:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Jan 2019
     
    Nie mam, na codzień używam Pasiowego rozszerzenia +1MB na płytce Pajero ;-)
    • 30: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime21 Jan 2019
     
    FPGA to nie jest emulacja.
    • 31:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Jan 2019 zmieniony
     
    Tak czekałem kiedy się ktoś przy...czepi tego słowa.
    Jest to jak najbardziej emulacja, tyle, że emulacja sprzętowa:
    ->link<-

    Czyli udawanie prawdziwych układów poprzez FPGA.
    Jak dla mnie "duszy" tak samo mała ilość jak przy emulatorach programowych ;-)
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Apr 2019
     


    Ciekawie zrobione , wygląda jak algorytm ,sprytne.
    • 33: CommentAuthortebe
    • CommentTime13 Apr 2019
     
    bardziej wprowadzone dedykowanym edytorem (IDE) do jakiegoś silnika 3D i zaprezentowane
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Apr 2019
     
    Google Maps korzysta z podobnego algorytmu generującego teren na podstawie map bitowych ,ale oni to już mają sztuczne AI na niezłym poziomie ,które w dodatku sami uczymy.


    • 35: CommentAuthortebe
    • CommentTime13 Apr 2019
     
    • 36:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Apr 2019 zmieniony
     
    Ciekawe,"Nowy" win 10 ma podobne narzędzie,zapomniałem o tym .
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Oct 2019 zmieniony
     
    No i można by zaimplementować oszukiwanie gracza, jak w Street Fighter 2:

    ->link<-

    Przy okazji - dziennikarzowi pomyliło się słowo "oficjalne" z "oczywiste" :)

    Fani bijatyk z początku lat dziewięćdziesiątych pamiętają zapewne to nieodparte uczucie, że coś jest nie tak ze sztuczną inteligencją w Street Fighter 2. Teraz możemy już potwierdzić oficjalnie, po dokładnej analizie przeprowadzonej przez jednego z fanów: komputer oszukiwał podczas starć.
    Popularny "Desk", jeden z cenionych ekspertów w dziedzinie japońskiej serii, opublikował materiał wideo dokumentujący niecne występki sztucznej inteligencji, stosowane w starciach z ludzkimi przeciwnikami w celu osiągnięcia zwycięstwa. Nieuczciwego i szalenie irytującego zwycięstwa.

    Youtuber dokładnie przeanalizował rozgrywkę klatka po klatce i doszukał się kilku "ułatwień", jakie otrzymał komputer. Po pierwsze, zawodnicy prowadzeni przez sztuczną inteligencję mogą po prostu w dowolnej chwili włączyć "nietykalność", by - na przykład - nie otrzymać obrażeń po ataku.

    Idąc dalej, komputer może niemal natychmiast opuścić stan ogłuszenia, podczas gdy my w identycznej sytuacji musimy przez sekundę lub dwie wciskać przyciski, by móc wrócić do walki. AI łamie też inne zasady, mogąc na przykład wyprowadzać ataki na całkiem innych zasadach.

    Dla przykładu, Flash Kick w wykonaniu Guile’a wymaga naładowania poprzez przytrzymanie przycisku przez dwie sekundy, ale tylko, jeśli ten cios chce wykonań gracz. Komputer może natomiast stosować Flash Kick w dowolnym momencie i bez żadnego ładowania, kompletnie omijając zasady gry.

    Idąc dalej, po wykonaniu chwytu przez komputer po prostu nie mamy szans, by się z niego uwolnić, bez względu na to, że gra rekomenduje wciskania przycisków, by to uczynić. E. Honda może więc ścisnąć nas na śmierć i nie możemy nic z tym zrobić, bez względu na to, jak bardzo się staramy.

    Ale to jeszcze nie koniec. Jeśli wszystkie te niecne sztuczki zawiodą i komputer nadal nie jest na prowadzeniu, to w celu osiągnięcia przewagi może po prostu "włączyć" ataki, których nie możemy w żaden sposób zablokować, nawet po wykonaniu idealnego bloku w odpowiednim momencie.
    • 38:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Oct 2019
     
    ale to oczywiste , w końcu grasz z komputerem ;-).

    Podobnie sprawa się ma z Mortal Kombat 2,no może bez takich przegięć ale postać sterowana przez komputer ma nadludzki refleks ,jakby czytała w naszych myślach , z drugiej strony komputer nie uczy się i możemy czasem go pokonać prostą kombinacją ciosu z doskoku .
    W kwestii AI to wychodzi iż World Karate góruje nad Mortalem i SF,ale Virtua Fighter i Tekken to już inna bajka :-D