atarionline.pl Silly Venture 2k19 - keeping the legacy of the ATARI scene alive! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Jan 2019
     


    logo by mOOnie / Mystic Bytes

    Wbrew wielu przeciwnościom losu, po bitwie z własnymi myślami, postanowiłem po raz kolejny podjąć rękawicę! Tym samym serdecznie zapraszam Was na 11-stą już edycję Silly Venture, która odbędzie się zgodnie z datą naniesioną na kalendarzu z ostatniej imprezy, a więc 6-8 grudnia 2019 (piątek - niedziela).

    ATARI - STay On These Roads!

    Oficjalny profil na FB - ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime30 Jan 2019
     
    Yes! Yes! Yes!
    • 3:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime30 Jan 2019
     
    Yes! Yes! Yes! :D
    Czad... Kochamy Cię za to!
    • 4:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime31 Jan 2019
     
    krówki zrób :)
    • 5:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime31 Jan 2019
     
    ...do kawy będą jak znalazł ;)
    • 6:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime31 Jan 2019
     
    Krówki będą :)
    • 7:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime31 Jan 2019
     
    No kawa też ;)
    • 8: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime31 Jan 2019
     
    Elegancko !
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2019
     
    Będę :)
    • 10:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Apr 2019
     
    Od niedawna dzięki Wieczorowi na stronie eventu znajduje się lista obecności - uprzejmie proszę o dopisywanie się: ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Apr 2019
     
    Done.
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Apr 2019
     
    @Kaz: dzięki :)
    • 13: CommentAuthorArti
    • CommentTime5 Apr 2019
     
    Super. Bilety już zarezerwowane :)
    • 14: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime5 Apr 2019
     
    Ja też zabukowałem z Tczewa :)
    • 15: CommentAuthorArti
    • CommentTime5 Apr 2019
     
    *jesionen Hahaha na co te bilety stawiam że na pendolino ;)
    • 16: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime5 Apr 2019
     
    A jak, aby się nie spóźnić, już jestem spakowany :)
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Apr 2019
     
    A tu radio Wawa i Grey na jej antenie udzielający wywiadu:

    • 18: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Apr 2019
     
    bardzo profesjonalny wykład i jasno wyjaśnione retro
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Apr 2019
     
    Widzę, że dobrze na Silly zareklamowałem SIO2BT ;)
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Apr 2019
     
    @KAZ: dzięki za wrzutkę :) może kogoś to zainteresuje. sorki za ew. błędy (mając w pamięci premierę RadioKomputera nocą w 1986, tą samą datę "z automatu" przypisałem demonstracyjnej wersji ROBBO, co jest oczywiście nieprawdą) ;) Stres.

    @Gorgh: dziękuję za miłe słowo.

    @pin: no robi to wrażenie, nie powiem :) i skoro poszło to w radio, to znaczy że temat interesujący (bo rozmowa trwała dłużej i została "przycięta" do 15 minut) :)
    • 21:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime25 Apr 2019 zmieniony
     
    Ponieważ strona SV jest jeszcze "w powijakach", śpieszę z garścią informacji :) Szykuje się obecnie bardzo mocne compo na małe Atari (potwierdzone 4 dema) i Falcona (dema na 030 i 060). Mam oczywiście ten przywilej, że widziałem już niektóre zajawki :) Oj, będzie się działo! :) Mam nadzieję, że po mocnej prezentacji A500 na Revision, również ST nie pozostanie dłużne - ale to nie zależy tylko ode mnie :) Do dzieła!
    • 22:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Apr 2019 zmieniony
     
    Ukazała się właśnie wersja "on-line" 9-go wydania magazynu "Hot Style" (który w oryginale realizowany jest w formie disk-mag'a na platformę C-64), a w nim m.in. raport z ostatniego "Silly Venture" w 2018 roku!

    Zapraszam do lektury!

    Serdeczne podziękowania dla Naczelnego V-12 za możliwość napisania artka!

    ->link<-
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 May 2019
     
    Fajne, dzięki.
    • 24:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 Jun 2019
     
    • 25: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime20 Jun 2019
     
    super to wygląda Grey
    • 26:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 Jun 2019 zmieniony
     
    @gorgh: dzięki, ale to zasługa (oczywiście) mOOniego :)

    Przy okazji krótkie "Hello!" do wszystkich twórców gier na Silly Venture 2k19 od National Videogame Game Museum w Wielkiej Brytanii! (Podziękowania dla Traq za video!)

    • 27:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Jun 2019
     
    Kochani, chciałbym Was o coś prosić. Od czasu ostatniego SV minęło już sporo czasu. Planowałem tę "akcję" przeprowadzić na początku tego roku, jednak z powodu przykrych wydarzeń (śmierć członka Rodziny tuż przed Świętami Bożego Narodzenia) spowodowały, że wiele spraw związanych z hobby zeszło na dalszy plan - tym samym "mocne wejście" w Nowy Rok, gdzie wiele projektów zostało nagle porzuconych. Zostało mi jeszcze trochę gadżetów związanych z SV - chciałbym je przesłać osobom, które wzięły udział w konkursach, ale nie mogły pojawić się na evencie. Ale nie tylko - taką przesyłką chciałbym również podziękować tym, którzy przyczynili się do popularyzacji eventu oraz wsparli go w różny sposób. Wolałbym nie zdradzać szczegółów, ponieważ ma to być dla nich niespodzianka. Wiele z tych osób mieszka za granicą (m.in. Francja, Tajlandia, Rosja, USA) i koszty wysyłki są niestety wysokie. Dlatego byłbym wdzięczny, gdyby znalazł się wśród Was ktoś, kto zechciałby wesprzeć jakąkolwiek wpłatą tę inicjatywę na moje konto na PayPalu: greymsb@poczta.fm

    lub PKO S.A. 94124029331111001052279738

    W ciągu 2-3 tygodni (gdy adresaci dostaną już swoje przesyłki) "zdradzę" do kogo powędrowały te gadżety (do tego czasu wolałbym, żeby pozostało to tajemnicą). Niewykluczone, że osoby decydujące się wesprzeć tę akcję są jednymi z tych osób.

    Niezależnie od tego czy uda się zgromadzić jakieś środki czy nie, postaram się zrealizować chociaż częściowo ten plan (mimo iż w mojej obecnej sytuacji będzie to nie lada wyzwanie).

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!
    • 28:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Jun 2019 zmieniony
     
    I jeszcze jedna sprawa... jeden z bardzo uzdolnionych koderów na scenie ST (spoza Polski) przechodzi w ciągu ostatnich lat chorobę, która w ostatnich miesiącach nasila się z coraz większą siłą. Objawia się to agresją wobec wszystkich, zapowiedziami uczestnictwa w różnych imprezach, a nawet grożeniem pobiciem lub śmiercią (to nie żart). Ze swojej strony starałem się zrobić wszystko co możliwe, aby temu zapobiec - "spacyfikować" to zjawisko poprzez długie rozmowy, wysłanie za free gadżetow, pocztówek etc. Coś w rodzaju "pozytywnej energii" i "terapii". W końcu znamy się od ponad 20 lat. Nie pomogło.

    Przykład - fragment rozmowy z czata (dotyczący 5 wymienionych z nicków osób):

    "I would maybe even kill those people. What those assholes did to me would really deserve murdering those FUCKING RETARDS".

    Jeden z bardzo cenionych koderów na scenie ST i Falcon (obecnie ikona) został publicznie wyzwany od pedofilów, przez co jedno z popularnych forów ma obecnie status read-only":

    "Due to abuse of the message boards we have put the entire site in read-only mode. That means you can't post new threads or reply to old messages. Some messages have been erased from reading, but are stored in case they need to surface again. After 17 years and 45000 messages we're shutting down due to one person".

    Jakby tego było mało dowiedziałem się, że osoba ta wystawia prace na party, które mają na celu szkalowanie innych. Dlatego chciałbym jasno i stanowczo odpowiedzieć, że dla takich osób i prac nie ma miejsca na Silly Venture.

    Ostrzeżenie także dla innych Orgów. Być może to "przejściowe zaburzenia" i kiedyś znikną. Niestety trwają już bardzo długo i pogłębiają się, a każda próba pomocy kończy się wyzwiskami.
    • 29: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Jun 2019
     
    "D****" ma problemy poważne od zeszłego roku, nie leczy się i choroba się zaostrza
    Grey: wpłaciłem małą kwotę
    • 30:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime28 Jun 2019
     
    @Gorgh: dziękuję Kamil.

    Niestety, kolega o którym myślimy (nomen omen używający dwóch różnych nicków, a jednocześnie twierdzący że to nie prawda - delikatnie mówiąc). Z dobrze poinformowanego źródła wiem, że planował demo pod inną xywą i grupą gdzie chciał wylać swoją frustrację na parę osób. Niedawno groził że przyjedzie na Outline'a rozliczyć się z paroma osobami, później Sommarhack (które już za tydzień). Oczywiście nie był i nie będzie, ale smutne to strasznie.
    • 31: CommentAuthortebe
    • CommentTime28 Jun 2019
     
    gdzie się podziały tamte imprezy ;)

    ->link<-
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Jun 2019
     
    Tutaj ->link<- ;-)
    • 33:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Jul 2019 zmieniony
     
    W ciągu 2 tygodni udało nam się zareklamować tegoroczną edycję Silly Venture na trzech różnych eventach:

    NOVA (Wielka Brytania) - 21-23 czerwca



    VERY IMPORTANT PARTY (Francja) - 28-30 czerwca



    SOMMARHACK (Szwecja) - 5-7 lipca



    Na Sommarhack (które właśnie dobiega końca) pojawiły się ponadto 2 invitki na SV2k19 - jedna na małe Atari grupy Lamers, druga na Falcon'a grupy Mystic Bytes. Z polskich akcentów na tym party warto odnotować także znakomitą prodkę na ST grupy MEC, która wygrała w kategorii "Starfield Demo Compo".

    W tym momencie dostępna jest invitka SV2k19 grupy Lamers: ->link<-



    Więcej info już wkrótce!
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Jul 2019
     
    Muzyczka mi przypomniała o tym :


    ... a to chyba dobrze :-)
    • 35: CommentAuthorVLX
    • CommentTime7 Jul 2019
     
    No to mnie zdziwiłeś, faktycznie jakieś takie podobne. To intro do jakiegoś czeskiego magazynu dyskowego?
    • 36:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Jul 2019 zmieniony
     
    Tak ,dokładnie jak piszesz .
    Często wyłapuje muzyczne podobieństwa , jak grałem w Bomb Jacka przy zielonej z zamkiem w tle planszy ,usłyszałem muzyczne podobieństwo do starej wieczorynki "Pani Łyżeczka" -do muzyczki z tej wieczorynki ,byłem pewien że to z tej bajki,szukałem ,szukałem i na YT nie znalazłem a byłem pewien , okazało się że faktycznie jest tam wykorzystana muzyczka z tej bajki tyle że z zakończenia ;-) .
    i 1:31
    Poznajecie :-)
    • 37:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Jul 2019 zmieniony
     
    Do poniedziałku powinniśmy skończyć naszą invitkę na Falcon'a. Oto dwa screeny (zajawki):





    Fonty z małego Atari na drugim screenie są celowe :) W invitce są też nawiązania do dwóch produkcji sprzed wielu lat :) (w tym do jednego legendarnego dema na Atari 8-bit z Shadows Copy Party '94) :D

    STay tuned!
    • 38: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime9 Jul 2019
     
    @IRATA4 Ta sama muzyczka jest w oryginale:
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Jul 2019
     
    wiem ,ale muzycznie wersja Atari lepiej brzmi i przebija automatowy oryginał,Atarynka dała czadu
    ,Miker dał czadu.
    • 40:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Jul 2019 zmieniony
     


    Kochani, z okazji 30-lecia konsoli ATARI LYNX kolega RJ1307 ufundował bardzo ciekawe nagrody! Każdy kto napisze grę lub demo na tę konsolę, będzie mógł powalczyć o LYNX II z nowym, fantastycznym ekranem LCD oraz o AGACART (Lynx SD)!

    Wielkie dzięki RJ!

    Podziękowania także dla Hospesa za plakat.
    • 41:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime31 Jul 2019 zmieniony
     
    A teraz chciałbym bardzo podziękować wszystkim za wsparcie "Akcji Wysyłkowej" związanej z ostatnią edycją SV!

    Podziękowania lecą do:

    Sascha Kriegel, Lothar Strohbusch, Sebastian Pawlak, Michał Galiński, rj1307, Felice, pLayer/Suspect, Bartłomiej Sroczyński, Pasiu, Pirx, Gorgh, Mały_SWD, AS, Renton

    Pierwsza tura paczek została wysłana ok. 3 tygodnie temu :) Dzięki Wam udało nam się "obdarować" gadżetami wiele osób, które od lat wspierają SV:



    Wkrótce postaram się też wrzucić zdjęcia od osób, które otrzymały już swoje trofea + komentarze :)

    Akcja wysyłkowa związana z gadżetami z 2018 roku nie została jeszcze zakończona (pozostało nam jeszcze parę fajnych rzeczy do wysłania), jak chociażby te:



    Jeśli chcesz nam pomóc - istnieją dwie możliwości! Dowolna wpłata na PayPal lub przelew na konto bankowe (w tym przypadku preferowane wpłaty tylko z Polski, z uwagi na wysokie prowizje pobierane przy przelewach zagranicznych). Lista osób wspierających naszą akcję będzie uaktualniana na bieżąco.

    PayPal - greymsb@poczta.fm

    PKO S.A. - 94 1240 2933 1111 0010 5227 9738
    • 42:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Aug 2019 zmieniony
     
    Dziękuję Rentonowi i AS'owi za wsparcie akcji wysyłkowej! Zrobiłem update listy.
    • 43:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Aug 2019 zmieniony
     
    Oto kilka komentarzy od osób, które już otrzymały swoje przesyłki i opublikowały swoje komentarze. Dziękuję wszystkim za wsparcie tej inicjatywy!





    • 44:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime26 Aug 2019
     
    Przed chwilą zaktualizowałem dział "ZAPOWIEDZI" na oficjalnej stronie SV. Obecnie najwięcej prac zgłoszonych jest na małe Atari i Falcon'a. Mam nadzieję, że wkrótce to się wyrówna - proszę o info w wiadomości prywatnej lub na maila :)
    • 45:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Aug 2019 zmieniony
     
    Mam wielką przyjemność zapowiedzieć Wam kolejny punkt tegorocznej edycji Silly Venture, a mianowicie koncert łódzkiego duetu NICK: T! Tradycyjnie na scenie zagości "real hardware", a niewykluczone że występowi dodatkowo przysłuchiwać się będzie... (szczegóły tuż przed SV!).











    Krótkie info od duetu NICK:T

    Jerzy Wcisło - klawiszowiec, gitarzysta basowy, muzyk jazzowy, młodszy „Atarowiec"
    Jarosław Kwiatkowski - klawiszowiec starszy „Atarowiec"

    "Działamy około 1,5 roku razem - tworzymy głównie muzykę instrumentalną, bliską stylistycznie elektronicznym latom 80-tym. Głównym kompozytorem jest Jurek. Cechą charakterystyczną jest brzmienie uzyskane głównie za pomocą starych syntezatorów. Elektronicznym sercem całego instrumentarium jest ATARI STE. Pełni funkcję głównie sekwencera, jednak bardzo rozbudowanego za pomocą wielu urządzeń peryferyjnych. Dzięki temu systemowi, możemy pracować w zaciszu naszego mini studia domowego, także z powodzeniem zagrać koncert. Ciekawostką całego systemu jest oprócz ATARI STE, - Commodore C64C ze specjalnym oprogramowaniem pozwalającym z układów SID zrobić w pełni profesjonalny syntezator analogowy, który jest użyty prawie w każdym naszym utworze."

    Instrumentarium:

    Stare syntezatory
    ATARI STE 4MB 8MHz
    CUBASE 3.01
    MIDEX+
    Steinberg MIDI3
    HD SCSI (ext.)
    C64C (2xSID8580)

    A oto mała próbka materiału, którego będziemy mogli wspólnie posłuchać "na żywo" na SV2k19!



    mOOnie - wielkie dzięki za plakat!
    • 46:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Aug 2019 zmieniony
     


    Kochani, powrócę jeszcze do kwestii prac na compo na platformę ATARI LYNX, związaną z 30-leciem tej konsoli oraz nagrodami. Ponieważ informacja na plakacie nie jest precyzyjna i pytacie czy "fanty" powędrują za grę czy demo - wraz z fundatorem nagród w osobie RJ1307 informujemy: odbędą się osobne kategorie "LYNX DEMO COMPO" i "LYNX GAME COMPO". W obu tych kategoriach nagrodą za pierwsze miejsce będzie:

    - LYNX II z nowym ekranem LCD, AgaCartem i zasilaczem (całość w nietypowym opakowaniu "zastępczym" - niespodzianka!)

    Natomiast za drugie miejsce w obu kategoriach zwycięzca otrzyma AgaCart.

    Reasumując: do zgarnięcia będą dwa zestawy konsol z wyposażeniem za pierwsze miejsca i dwa AgaCarty za drugie.

    WAŻNE! Jeżeli okazałoby się, że w grach jest tylko jedno zgłoszenie, to zgodnie z regulaminem nagroda główna jest automatycznie przyznana, natomiast AgaCart za drugie miejsce ląduje w kategorii demo jako nagroda za trzecie miejsce.
    • 47:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime27 Aug 2019 zmieniony
     
    Nieźle zagrana solówka od 2:50. Mniemam że to nagrywane na żywca i nie poprawiane w sensie rozmieszczenia nutek.

    Ciekawe też czy to całkowita improwizacja czy tak ma być +/-:)
    • 48: CommentAuthoryamahalodz
    • CommentTime27 Aug 2019
     
    Aaa solóweczka Jurka, bo to on w tym numerze ją plumka, ciutkę kwantyzowana, nauczona i w pełni powtarzalna, oczywiście na żywo, serdecznie zapraszam:)
    • 49: CommentAuthoryamahalodz
    • CommentTime27 Aug 2019
     
    Kurcze dałem ciała na całej lini, Jerzy nie jest zarejestrowany na forum więc sprostuję i zacytuję co mi odpisał w meilu, no dodam, że mnie często zaskakuje: - "Kurcze, dzięki, cieszę się!
    Nie poprawiałem nutek, żeby zachować charakter. Słychać zresztą parę niedociągnięć.
    Improwizacja jedna z trzech. Wszystkie nagrałem na setkę, po czym wybrałem tą (możliwe, że to ostatnie podejście z trzech).
    Na koncercie chciałbym zaimprowizować coś innego...

    P.S. Sądziłem, że ma ją wyuczoną bo na próbach gra ją jak w zapisie midi hehehe:)
    • 50:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime27 Aug 2019
     
    Pięknie :) i właśnie te lekkie niedoskonałości dodają tylko smaczku. Też coś tam plumkam na mojej yamaszce ale taki poziom raczej nie osiągalny dla mnie.