atarionline.pl Nowa gra "Albert" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime13 Dec 2019
     
    "@tebe przecież piszących tutaj jest stosunkowo tak niewielu, że jestem pewien, że sam potrafisz taki filtr sobie w głowie zrobić"
    Zapewne tez każdy tu obecny byłby w stanie osadzić JSa w przeglądarce do strony, która sama poukrywa niechcianych ludzi :D

    Chociaż ja akurat tego tez nie preferuję. Ale ja się nie obrażam na ludzi.
    • 2: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime13 Dec 2019
     
    @tebe to może zamiast like / dislike charakterystyka postaci jak w Baldur's Gate? Wtedy pytanie czy IRATA4 był by "chaotyczny zły" czy też "chaotyczny dobry"? ->link<-

    W tej grze były też trolle? Troll Chaotyczny Dobry - i już wiadomo czy czytać gościa czy nie ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Dec 2019
     
    @zbyti
    ciekawe czy ty w takim razie był byś Z... byteczny,bo w zasadzie oprócz mieszania i offtopowania nic nie wnosisz.
    • 4: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime13 Dec 2019 zmieniony
     
    @IRATA4 być może tak to wygląda z Twojej perspektywy. Ty byś mnie minusował jak rozumiem. Kurcze szkoda, że nie ma tej funkcjonalności, wojna na disy :]

    Rozumiem, że od innych krytykę przyjąłeś skoro tylko do mnie się odniosłeś? Niech będzie, przeżyję.

    Ale dziwne, że sobie mnie tak upodobałeś jako chłopca do bicia ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Dec 2019
     
    @zbyti
    nie,nie minusował bym bo i po co,tyle że takie przytykanie w stosunku do osoby której się nie zna jest trochę nie teges.
    • 6: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime13 Dec 2019 zmieniony
     
    @IRATA4 trochę dystansu bo to był żart ;) A nie pocisk.

    Ja bazuję na opinii @Kaz, że z gruntu to "dobry chłop" z Ciebie :]
    • 7:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime13 Dec 2019
     
    Nie no, zbyti ładnie programuje w madzie paskalu, zgłosił kilka błędów i kompilator został poprawiony, więc wnosi.
    Ja już mniej wnoszę od niego :D
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Dec 2019
     
    a ja na poważnie stąd spitalam,zaczęło mi to forum przeszkadzać w pracy nad moim projektem,co nie napiszę to kurwa źle,Bocian się obraził za to że napisałem to co każdy kto zna Equilibrium zapewne zauważył....ale nie w tym rzecz,po prostu muszę wchodzić i czytać komentarze i co gorsza odpowiadać na nie,koniec z pisaniem nic nie wnoszących tekstów, nie chcę też by przez moją osobę czyjś projekt został porzucony czy coś w ten deseń bo nie o to mi chodzi a wręcz przeciwnie,nie moja wina że większość osób jest strasznie delikutaśnych,gdybyście przeżyli to co ja i stali ze sznurkiem na krawędzi własnego życia,to zrozumieli byście co naprawdę jest w życiu ważne i podchodzili do spraw typu hobby z pewnym dystansem,a komentarze czytali z przymrużeniem oka,tyle że większość osób jak widzę żyje tym, czy też innym forum i odrealnia ich to coraz bardziej,podobnie jak mnie pisanie tu przeszkadza w robieniu muzyki,grafik i pisania tekstów do mojego dema mojego projektu.
    Więc kończę z tym na jakiś czas,jak ukończę demo to wrócę tu i na żadnym chujowym projekcie nie zostawię suchej nitki,dalej będę krytykował to co mi nie pasi i czasem pierdzielił jak potłuczony gdyż to moja odskocznia.
    Do widzenia.
    • 9:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime13 Dec 2019
     
    Po czym wnosisz, że się obraziłem? po prostu ironizowałem. Równie dobrze mogłeś porównać moją grę do "pana kleksa w kosmosie", bo tez są w niej roboty i też byś miał racje.

    Już dawno nauczyłem się nie przejmować pewnymi rzeczami, bo inaczej bym został jednym z tych frustratów, którzy tylko narzekają.
    • 10: CommentAuthorplinius
    • CommentTime13 Dec 2019 zmieniony
     
    Straszny offtopic się tu zrobił, nabruździliście kski w wątku okropnie. Proponuję wszystko co dotyczy ogólnego podejścia do stanu ukończenia prac na game compo przenieść do osobnego wątku

    @Kaz zrób to proszę jak możesz, dla dobra kski i prac nad Albertem
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime13 Dec 2019 zmieniony
     
    @sis101:
    Fakt, pomyliłem produkcje, chodziło mi o „Total eclipse”, wiernie przeniesiona ale wolne 3d niestety.
    Solo dobrze prawi i dotyczy to kilku osób z AoL i AO, które sieją ferment. Zamiast się cieszyć to jest albo rozpieprzony wątek czy to Atari czy nie Atari, albo inne dyrdymały, które podcinają skrzydła.


    Tu chyba też jest „wrzucanie wszystkich do wora” , niektórzy piszą uwagi z rozczarowania, troski albo smutku z zaistniałej sytuacji (a nie czystej złośliwości)... :| Co do nieskończonych gier to biorąc pod uwagę „testowe” produkcje Tdc, Gonza, KejKeja (Druidarium) itd., to trochę tego jest.
    • 12: CommentAuthorsis101
    • CommentTime13 Dec 2019
     
    Dracon masz także rację co do wspomnianych osób i zajawek jakie podsyciły temat i przez lata nic nie wnoszą. Ale załóżmy pewne osoby wiemy, że takie już są i małe rokowania na stworzenie czegoś do końca.
    Chodzi mi bardziej o innych i inne wątki nowych ludzi, czy też nie tych wymienionych, bo pewne osoby ciągle mają do wszystkiego pretensje.
    • 13:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime20 Dec 2019 zmieniony
     

    solo:

    game compo to nie "super dokonczona gra compo". tym bardziej, ze skomplikowanie gry zwykle jest duze i autor/rzy zawsze cos szlifuja/dodaja.

    Hm, czyli całe życie scenowe żyłem w nieświadomości, że coś jest inaczej niż naprawdę. :P

    wiekszosc osob podchodzi do tego inaczej (co cieszy). jednakze to wlasnie przez marudzenie kilku osob Laoo mi sie chce powoli wycofac z robienia gier na xl/xe. wlasnie przez ten placz. mowil wprost,ze zle to na niego dziala.

    Z odmętów atarosceny pamiętam, że Laoo pojawiał się i znikał - parokrotnie. Zatem głowa do góry, jak się znudzi i zostawi, to potem znowu zatęskni, itd. ;P

    zamiast funa (ktory byl przy tworzeniu) ma potem pol roku pierdzielenia.

    EEEtam, posłuchałby złotej myśli L.Millera o kończeniu jak mężczyzna i od razu miałby właściwe podejście. ;)))
    Poza tym jeszcze jedno... dam Ci obrazowy przykład, może lepiej zrozumiesz. :) Jak ktoś mi mówi, że da mi lizaka i faktycznie daje spróbować kawałek ale potem zabiera i twierdzi, że dostanę tylko tyle, to z dwojga złego wolę nic nie mieć niż doświadczać takiego "podrażniania zmysłów".

    I jak to ostatnio, po latach domagania się od TDC-a skończenia paru gier, stwierdził Sikor: "Niedokończone gry wystawiane na party to dla mnie żenua".

    Pozdro. i dzięki za uwagę.
    • 14: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime21 Dec 2019 zmieniony
     
    A tak sie fajnie rok temu gadalo.

    Moze odbijmy pileczke. Kiedy ostatnio cos zrobiles? Nie pamietam juz. No to Dracon to dziela, bo ja tak chce i juz. Masz cos robic, a nie jak panienka marudzic. I to migiem. I tak bede ci pingowal co miesiac.

    Naprawde nie musisz dziecinnych klisz o "konczeniu jak mezczyzna" pisac. Mam circa 100+ projektow zakonczonych i jest to zawsze (poza hq) najwiekszy priorytet. Dla swietego spokoju podalismy informacje - FQ bylo na "holdzie" z okazji 30th Lynxa. Od tego czasu zrobilismy 3 duze produkcje. Malo? I zreszta - po kiego wala w ogole musimy sie "tlumaczyc"? Jakis kosmos. To jest HOBBY.

    Marudzisz (delikatni mowiac), nie widze jednak zadnego uzasadnienia. Jakbysmy mieli 5+ nieskonczonych produkcji "lizaki do polizania" to jeszcze moglbym to przyjac. A i tak nie powinienem, bo nie wiedzialem, ze jestes naszym PM od projektow.

    Oduczcie sie ludzie tego bezsensownego poganiania, bo to jest jakis dramat. Da sie zauwazyc, ze robia to nooperzy/idlerzy. W "trosce". ROFL.

    Jak ktoś mi mówi, że da mi lizaka i faktycznie daje spróbować kawałek ale potem zabiera i twierdzi, że dostanę tylko tyle, to z dwojga złego wolę nic nie mieć niż doświadczać takiego "podrażniania zmysłów".


    to moze czas popracowac nad kompulsywnoscia. Co znaczy stwierdzenie "potem zabiera"? o czym ty w ogole piszesz? jest projekt, powoli jest konczony (obojetnie czyjej grupy), bedzie skonczony to ktos go wydaje. Co tutaj jest trudnego do zrozumienia? To, ze nie widzisz jakis cyklicznych updatow to nie znaczy, ze w samym repozytorium nie bylo z 200 commitow w tym czasie.
    • 15: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime21 Dec 2019 zmieniony
     
    w sumie olac.
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Dec 2019 zmieniony
     
    @Solo:
    Tak, olać. Jak gdzieś tam znowu będę na party, to profilaktycznie oleję głosowanie w kategorii "game-compo". Sikor na przykład od dawna tak robi.

    Tak, miło się nam rozmawiało na SV2k18. I nic do Ciebie personalnie nie mam, tylko bardzo nie rozumiem tej zaciętości, z jaką bronisz zarzutów związanych z grami, gdzie "nie piję" tylko do NG. Zresztą poza Tobą nie widzę innych tłumaczących się autorów.
    NG wydało na tegorocznym SV nową grę? Nie będę komentować, ani się czepiać, co by niepotrzebnie nie podgrzewać atmosfery.

    po kiego wala w ogole musimy sie "tlumaczyc"?

    ...bo może jednak w duchu czujecie się z lekka winni? A winny bywa, że się tłumaczy.
    Poza tym... minął rok od zwycięstwa FQ. I po roku ludzie (ileś osób, nie jedna) zaczęli się dopominać o wersję skończoną, to do licha nie mają prawa - szczególnie jeśli na to głosowali (w tym i ja) ?!


    To jest HOBBY.

    Otóż to, działa to także w drugą stronę. Też się nie muszę tłumaczyć czy i co robię.

    Kiedy ostatnio cos zrobiles?

    Rysunek? Nie piksluję na A8 od dłuższego czasu, fakt. Może się wypaliłem twórczo, może nie jara mnie pixelart... Kto wie? Tylko to jest znana obrona przez atak.

    Nie pamietam juz.

    Szkoda, jakbyś zaglądał regularnie(j) na AOL, to byś zauważył:
    ->link<-

    ... wbrew pozorom kosztowało mnie to sporo trudu i czasu.
    Jak widzisz "każdy orze jak może". :)

    No to Dracon to dziela, bo ja tak chce i juz. Masz cos robic, a nie jak panienka marudzic. I to migiem. I tak bede ci pingowal co miesiac.

    Ke? Kto Ci co miesiąc "pingował". Czy ludzie domagający się czegoś po roku postępują wbrew regulaminowi na party? :o

    A tak w ogóle, to już tu ktoś proponował aby pogodzić obie strony - kompetyszyn pod nazwą (roboczą) "preview game compo" i gra gitara - każdy wie o co chodzi, nikt do nikogo nie ma pretensji. :D
    • 17: CommentAuthorsis101
    • CommentTime21 Dec 2019
     
    Tak previev game compo by załatwiło sprawę. Wtedy gdyby gra była skończona, to mogło by być oddzielne game compo z założeniem, że taka gra musi być skończona, owszem jakieś mini poprawki po mogą być ale to bardziej kosmetyczne.
    • 18: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime21 Dec 2019
     
    solo: mnie też negatywne uwagi odnośnie TRE trochę zbiły z tropu, ale koniec końców gra okazała się sukcesem, ponad 150 sprzedanych kopii, a takich zażartych krytykantów było 2-3 osoby (i w sumie mieli rację). Ja bym się nie przejmował
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Dec 2019
     
    ... to jest tak że nie każdy krytykuje by dopiec autorowi,w moim przypadku czasem coś skrytykuje mając nikłą nadzieje że jakiś element który mnie razi zostanie zmieniony/poprawiony a wychodzi różnie gdyż często autorzy mają gdzieś dobre rady i oczekują aplauzu,często też zapominają że oprócz ich przyjemności z tworzenia gra powinna przynieść przyjemność odbiorcy/graczowi,jak ktoś publikuje niedokończony projekt to dla mnie tak jakby prosił o uwagi co,i jak można zmienić bądź poprawić by było mega super,ale nie zawsze tak jest i nie zawsze właściwie jest to odbierane.

    Ale fajnie że są też autorzy słuchający porad,trafnych uwag i ciekawych pomysłów które później są wdrażane - tak jak cieniowanie plansz w jednej z gier Kamila.
    • 20:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime21 Dec 2019
     
    Marudy - dajcie sobie siana i przestańcie jeździć po tych co robią.

    Jeśli została wystawiona gra to ją oceniacie i tyle. A co jeśli gra będzie ukończona w 100% ale będzie miała buga przez którego nie da się przejść? - Czy to jest ukończona gra czy może bubel?

    Należy doceniać tych co robią - nawet zajawki (jak Gonzo). To jest hobby. Dzięki takim zajawką ludzie widzą "ooo da się zrobić... to może i ja coś zrobię".

    Ostatnio co wchodzę w wątek o nowej grze, to rzygać się chce od tych komentarzy ... "Da się lepwiej, kolorowiej, czemu nie działa na sparcie, czemu ...".

    Solo, Kski i inni robią dobrą robotę - a wy im kładziecie kłody pod nogi i wbijacie nóż w plecy.

    SOLO lej na tych głupoty gadają i się cisną - nie ma co.
  1.  
    krytyka jest wskazana ,ale konstruktywna...reszta to malkontenci i "hejtery" z tego co mozna zauważyć.Niestety spora czesc kodersow nawet krytyczny konstruktywizm przyjmuje jako hejt...hmmm..tak???? jak jestem taki mądry to mam se sam coś napisać...aha..juz to slyszalem..
    • 22: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime22 Dec 2019 zmieniony
     

    triplex aka blasph:

    krytyka jest wskazana ,ale konstruktywna...reszta to malkontenci i "hejtery" z tego co mozna zauważyć.Niestety spora czesc kodersow nawet krytyczny konstruktywizm przyjmuje jako hejt...hmmm..tak???? jak jestem taki mądry to mam se sam coś napisać...aha..juz to slyszalem..

    @triplex aka blasph nie sądziłem, że można napisać post 1:1 w stylu użytkowania @IRATA4 :D Normalnie jakbym był grafologiem to bym powiedział, że dwie ksywki ten sam człowiek :D No ale nie jestem ;)

    Proszę dbać o spacje po znakach przystankowych lub ich brak etc. Wtedy lepiej się czyta. No chyba, że Tobie nie zależy by czytać co masz do przekazania.

    Mam nadzieję, że potraktujesz to jako konstruktywną krytykę :D
    • 23: CommentAuthoranimaion
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    Zobaczyłem zrzuty ekranowe - nie uwierzylem, że to małe Atari. Obejrzałem na jutubie - dalej mnie to nie przekonalo. W końcu ściągnąłem emulator, odpaliłem demo gry i dalej nie wierzę w to co, widzę. Przegiąłeś drogi autorze. Zakładając, czysto hipotetycznie, że to się dzieje naprawdę, to oznacza, że takie rzeczy były możliwe w czasach prehistorycznych, czyli gdzieś tam na początku lat 80. zeszłego stulecia, jeszcze przed pojawieniem się Atari ST i Amigi. Tak nie można. Nie można tak mieszać w historii. To czysta herezja.
    Gratulacje!
    • 24: CommentAuthormakary
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    jak rzekł animaion, gratulacje @kski
  2.  
    Zbyti...przejrzałeś nas
    .tzn mnie...się siedzi się pisze jest czas na interpunkcje i orto ..i fajne nic nie wnoszące do dyskusji komentarze. Jak w "rejsie " dywagacje na temat jaką metodą wybrać sposób głosowania..niech moderatory usuwają moje posty...bo się nie da czytać shizofrenika i nie wiadomo o co mu chodzi tfu mi...
    • 26: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    @triplex aka blasph tak czy inaczej uprzejmie proszę :)
  3.  
    Będę się starał
  4.  
    .
    • 29: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime22 Dec 2019 zmieniony
     
    @triplex aka blasph Nie proszę o coś co mi przychodzi łatwo bo sam mam lekką dysleksję i często edytuję swoje posty bo robię masę literówek ale z szacunku dla czytelników staram się być schludny w pisaniu na miarę swoich możliwości.
  5.  
    Mnie się ogólnie nie chce pisać i tu tkwi problem. Więc post edit postów nie wchodzi w grę .Ale jak mnie coś zaczyna drażnić to szybko reaguje.Czasem za szybko.
    • 31: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    TO ja tylko powiem, że odpaliłem dzisiaj u siebie (albert102.xex) na sprzęcie, działa i wygląda bajecznie :)

    Konfig: 1MB SIMM, QMEG, SDX 4.47, IDEa.
    • 32: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    Kiedy wiecej leveli o narastajacym stopniu trudnosci ? :)
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jan 2021
     
    Filmik z poprzednimi grami autora "Alberta", a na koniec wrzuciłem kilka sekund z samego "Alberta":



    Tak jak wspominałem podczas pokazu gry w Sylwestra, poszukiwani chętni do zaprojektowania poziomów. Jest do tego zgrabny edytorek w javie. W tej chwili poziomów jest ponad 20, ale przydałoby się więcej.
    • 34: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime1 Jan 2021
     
    Gierki super. Naprawdę czuć klimat starego atari, i stylistykę lat 80-90. Ciekawe że teraz (przynajmniej w moim odczuciu) najwięcej jest gierek mających w zamiarzę pokazać co atari jeszcze potrafi, albo klony nowoczesnych gier, które co by nie mówić są jakieś inne.Oczywiście w laure, albo adam is me gra się super, ale grając w doofy czuje się że to stare dobre atari. Czuć prawdziwy old school.
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Feb 2021
     
    Odśnieżam wątek dla Trachu :D
    • 36: CommentAuthorTrachu
    • CommentTime15 Feb 2021
     
    Tak ja bym widział tło dla Alberta w mniej wiecej tym samym deseniu kolorystycznym.
    25kolorow rozlozone na 300px.
    • 37:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Feb 2021 zmieniony
     
    mnie ten oryginalny nawet pasuje,choć ten zaprezentowany wyżej jest niezły,ale tamten ostrzejszy daje takiego pazura,wrażenie większej szczegółowości i sugeruje wschód słońca-rosa na trawce,robactwo wyłazi ;) he,he.



    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Feb 2021
     
    Czyli propozycja Trachu (góra) vs. Rocky (doł). Ta druga, czyli obecna, znacznie bardziej mi się podoba.
    • 39:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime15 Feb 2021 zmieniony
     
    @Trachu no nawet fajnie to wygląda, obawiałem się że będzie to gładkie przejście kolorów, ale jednak są paseczki.
    Z tym że aktualna wersja jest w moim odczuciu ciutkę lepsza bo bardziej retro.
    • 40: CommentAuthorXuio
    • CommentTime15 Feb 2021
     
    Wole wersje po lsd, tj obecna.
    • 41:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime15 Feb 2021
     
    A może tło do wyboru jak sterowanie?
    • 42:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime15 Feb 2021
     
    Kiedy, gdzie, za ile?
    • 43:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Feb 2021
     
    te przełamania kolorów w wersji Rocky/ego właśnie są fajne.
    @Jacques to idąc tą drogą wyjdzie edytor ;).
    Wracając do tematu,tło jest w porządku,a grając dłużej to nawet sterowanie nie przeszkadza gram na 3,po prostu trzeba się przyzwyczaić,spadanie z krawędzi też jest ok,można stać "pełną stopą"a nie jak w niektórych grach "na paznokciu",obrócenie bez spadnięcia jest możliwe,ale czasem mam wrażenie jakby fire działał z opóźnieniem bądź nie załapał wcale,grałem na emulcu i klawiatura jest w porządku,dalej pogram jak gra będzie gotowa w 100% robaki osy i inne robactwo jest spoko,ale biedronki aż się proszą by je zaanimować,by bujały się na boki he,he .
    • 44:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Feb 2021 zmieniony
     
    Super kolorystyka!
    Nareszcie /|\ pokazuje "pazur" bo naprawdę dobrze zrobionych kolorystycznie gier jest niewiele (kiedyś Alley Cats, Loco, Loaded Brain, Alternate Reality... później Cronwland, teraz to). :)
    • 45:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime16 Feb 2021
     
    Mnie się też bardziej podoba gradient obecny. Właśnie to że jest zrobiony nietypowo, nadaje mu wyrazistego charakteru. Gradienty proponowane przez Trachu są oczywiście poprawne i ładne, ale zbyt gładki efekt dają, przez co w tym fotomontażu z Albertem robi się bardzo mdło i bardzo dużo traci gra ze swej wyjątkowości. Nietypowe i nieregularne rozłożenie pasków w obecnej wersji Alberta powoduje, że gra robi się bardzo ostra i wyrazista, a tło powoduje efekt głebokiej przestrzeni i trójwymiaru, czego zabrakło by przy gładkich gradientach. Ja sugeruję ciągnąć dalej obecne eksperymenty z gradientami Rocky'ego i nie wygładzać tego wszystkiego w typowy sposób, bo gra sporo straci, a tło stanie się banalne, powszechne i zwyczajne.
    • 46: CommentAuthorPecet
    • CommentTime16 Feb 2021 zmieniony
     
    Obecny gradient jest absolutnie fenomenalny. Wyraźny, ciepły (mimo, że posiada więcej niebieskiego;)), przyjemny dla oka.
    • 47: CommentAuthorkski
    • CommentTime16 Feb 2021
     
    W obecnej wersji zostaje ten gradient co jest. Do drugiej części będą potrzebne nowe gradienty więc pomoc Trachu się przyda.
    • 48: CommentAuthorurborg
    • CommentTime16 Feb 2021
     
    Gradient który jest obecnie wygląda lepiej, bo upchanych jest na ekranie o wiele więcej kolorów na raz. Jest tak kolorowo że trudno uwierzyć że taką grafikę generuje ośmiobitowy komputer. No i to tworzy ten efekt "WOW".
    • 49: CommentAuthortebe
    • CommentTime16 Feb 2021 zmieniony
     
    obrazek z którego pochodzi gradient
    • 50: CommentAuthorRocky
    • CommentTime16 Feb 2021
     
    Tebe ustaw sobie właściwą paletę.. ta jest jakaś blada...