atarionline.pl Forever 2019 - STREAM - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Mar 2019
     
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Mar 2019
     
    ups, fałszywy alarm, ponoć coś się z łączem rozsypało. ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime16 Mar 2019
     
    jest na twiterze.
    ja np oglądam tutaj.
    ->link<-

    właśnie leci Atari demo compo.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Mar 2019
     
    .. ale Poison pojechał po bandzie ;)
    • 5: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime17 Mar 2019
     
    Scena Atari przeprasza za Poisona. Zasłyszane na party.
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Mar 2019
     
    dla poprawy humoru ;)



    :)))
    • 7:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime17 Mar 2019 zmieniony
     
    NO COPY - Poison ;) Swoją drogą digitka z alien tunelem nawet sobie wyglądała.
    Natomiast dema na sprzęt który zgłaszał się logiem Amstrada :D (te LOAD ""[L] ) -> bardzo zacne, momentami świetne. Design dopracowany na tip top.
    • 8:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime17 Mar 2019 zmieniony
     
    Prace Poisona - myślę, że warto przytoczyć trochę informacji na ich temat. Mega demo to rzekomo odkopana po chyba 25 latach praca która miała być gdzieś wystawiana i zachowała się na taśmach. Nie znam szczegółow - ale może ktoś przytoczy. Ogólnie muzyczki trzymają klimat lat 90 jeżeli chodzi o dynamikę. Niestety flow mega dema też :)

    Podobno wszystkie covery Prodigy powstały przed bardzo smutnym incydentem - samobójstwem lidera Prodigy. Inny dowcip z party - uwaga BARDZO CZARNY HUMOR - lider Prodigy popełni samobójstwo po tym jak Poison zrobił covery prodigy na a8 - przypadek?

    Za "strolowanie" (nie moja opinia - jakby co - przytaczam) demo kompo (dwie 30 minutowe prace) dostało się Kazowi od Factora6 - nie wiadomo dlaczego ale był na linii strzału :)

    Będzie co wspominać - może ktoś rozwinie cały kontekst bo "anegdotek" powstało aż za dużo.
    • 9:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime17 Mar 2019
     
    Co Poison wyciął?

    Chyba kojarzę te jego kawałki z ASMA.
    Czy może ich "rimejki" zrobił? ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime17 Mar 2019 zmieniony
     
    nic złego - ogólnie mega długie prodki i mocne przeładowanie coverami prodigy :)
    Szczerze? Szacun dla Poisona za wkład :D
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Mar 2019 zmieniony
     
    Poison niczego nie wywinął, moim zdaniem dorabia się gombrowiczowską gębę człowiekowi, który zapewnił sporo produkcji na kompo. A że było to 6 coverów muzycznych Prodigy i potem te same 6 coverów w formie długiego i dość nudnego dema, to przecież zależne od organizatorów i regulaminu. To organizatorzy dopuszczają do compotów prace, a także decydują o formie ich prezentacji. Ewentualne pretensje do orgów, a nie Poisona.

    Narzekania niektórych uczestników dotyczyły tego, że w kompo biorą udział covery, a w drugim rzędzie, że demo o Prodigy trwało łącznie około pół godziny, a składało się z zaledwie kilku statycznych obrazków i tych samych muzyczek z music compo (każdy zestaw obrazek plus muzyka trwał około 5 minut). Mnie osobiście też ta druga rzecz doskwierała, prawie odpadła mi ręka od filmowania :P. Sporo znudzonych osób wyszło w trakcie prezentacji. Na moim filmiku słychać uwagę Vasco, że właśnie dlatego potrzebne są ograniczenia długości prezentacji jednego utworu.

    Szkoda, że historia, którą przytoczył powyżej Xeen - że prace Poisona powstały przed śmiercią wokalisty Prodigy i że megadema zostało odnalezione po latach i jest żywcem wyjęte z epoki lat 90 - nie zostało ujawnione przez organizatorów przed kompotami. Ja się o tym dowiedziałem dopiero od Xeena w drodze powrotnej ze zlotu. Prace Poisona byłyby wtedy odebrane zupełnie inaczej, moim zdaniem przychylniej. Bo byłyby odczytane wyłącznie jako hołd dla zmarłego twórcy. A tak - odniosłem wrażenie, że większość uczestników uznało, że Poison wręcz lansuje swoje prace na śmierci Keitha Flintha z Prodigy... wykorzystuje rozpoznawalność tej sprawy, żeby zaistnieć w kompotach. I to jest krzywdzące.

    Pozostaje jeszcze kwestia coverów, czy powinny być wystawiane na kompo. Tutaj kawałki były moim zdaniem dobrze przeniesione na Atari, ale zdaje się, na ile mi słuch pozwala ocenić, bez wkładu własnego. A skoro tak, to przy obecnych trendach, by prace na kompo były oryginalne, takie wierne odtworzenia cudzej muzyki nie powinny się znaleźć w kompo. Odróżnić je należy od coverów z jakimiś własnymi elementami autora, zabawnymi czy ciekawymi przeróbkami głównego, znanego motywu, które przecież pojawiają się w różnych kompotach muzycznych i wydają się być akceptowane przez zdecydowaną większość. Ale to też zależy od organizatorów, co dopuszczają i nie ma co winić Poisona.

    Kolega Factor6, a obecnie koleżanka Aki, zdenerwowało się tym faktem zaistnienia utworów Prodigy w msx compo do tego stopnia, że coś tam wykrzyczało w stronę atarowców (akurat trafiło na mnie, bo chciałem się z Aki przywitać) na temat psucia przez nas sceny takimi utworami. Jako, że nic nie wystawiałem, a szczególnie żadnych kawałków muzycznych Prodigy :P, to uznaję, że komunikat mam przekazać pozostałym atarowcom :D

    To przekazuję: psujecie scenę utworami Prodigy! :D
    • 12: CommentAuthorpoison
    • CommentTime18 Mar 2019
     
    Accept, please, my apologize.

    ->link<-

    regards Poison
    • 13:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Mar 2019 zmieniony
     

    Poison:

    "this is my last production for atari."

    Why?! Don't give up and make even more msx for Atari, please!
    Maybe you meant this was your last prod... so far. (?) ;)
    • 14: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime18 Mar 2019
     
    Poison - my personal take is, that it SHOULD NOT BE YOUR LAST PROD FOR ATARI. I think the Megademo actually contains some interesting effects. The challenge in appreciating them is the fact that they are scattered across an extraordinary length of time. If some of these effects (cherrypicking) would be put together, maybe a bit shortened, aligned the color scheme, align the placing on the screen, better/more interesting fonts, etc. it could and up as a pretty good quality demo. Maybe not technically groundbreaking, but hey, we don't have to break the limits in each and every production.
    So Poison, please do not give up. Maybe just work a bit more on the design aspect the next time. I think most of us would really appreciate another proper Atari demo, if its closer to 3-5 minutes in length and has a couple of interesting effects.

    On another note - while I was a bit frustrated during the compo, it's already became a legend :P It will be remembered, and after a while when emotions go down, I think most of us will actually start to smile, and feel the pleasure (despite all the odds) of being a part of it. And this legend, this memory will add to the growing 'folklore' of Forever party.

    So Poison, cheer up, you have not offended anyone, you have not harmed anyone, you've made some of us smile after all. Work on design, and give as a next demo some time in a future.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Mar 2019
     
    Poison - I don't see any reason for your apologize :). Your msxs were well done, the story of the megademo is also interesting. Keep going with your work.

    Sure, the megademo was too long for demo compo, it made the compo time boring, however, it was matter of organization, not your fault.

    Thanks Poison for your entries!
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Mar 2019
     
    Takie tam pi***lenie, trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym, wśród tandety lśniąc jak diament
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Mar 2019
     
    Wpadka organizatorów była również przy pracy Gorgha na ZX Spectrum, jego prodka została puszczona bez dźwięku, co pewnie też wpłynęło na ocenę (na moją wpłynęło, dałem mniej punktów za ciszę). Ciekawe, czy ktoś to zauważył, bo gdyby nie to, że siedziałem koło Gorgha i słyszałem, jak się zdziwił, że nie było słychać muzyki, to bym też nie wiedział.
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Mar 2019
     
    • 19: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Mar 2019
     
    W sumie to nie wpadka, bo moja praca miała cichy dźwięk, więc to moja wina.
    ->link<-
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Mar 2019 zmieniony
     
    Ale nie było słychać kompletnie nic, co sugerowało, że praca jest tego elementu pozbawiona. To wpłynęło, przy najmniej na moją ocenę, że koder nie zdołał wcisnąć niczego dźwiękowego, albo efekt na to nie pozwolił.

    Podawaj linka bezpośredniego do filmiku, to od razu się wyświetli podgląd:

    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Mar 2019 zmieniony
     
    @ poison ...don't give up, your musics are great, and some people do not know your entire music library, so they lose a lot and write nonsense ...

    ->link<-
    • 22: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Mar 2019
     
    Może mnie poniosło, głupota ludzka nie tłumaczy bycia chamskim...no i znowu mnie poniosło :)
    • 23:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Mar 2019
     
    @Poison: hold your head up!

    Czytając reakcje po ostatnim Foreverze (oraz widząc listę ludków z PL), aż żałuję że się nie wybrałem. "Aż", ponieważ poprzednie relacje nie były aż tak pozytywne i nie zachęcały do odwiedzin :) Zazdraszczam ;)