atarionline.pl Będzie "Prince of Persia" na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Nov 2019
     
    Jak wieść gminna niesie:

    ->link<-

    będzie port gry "Prince of Persia" na Atari. Konwersja z BBC Micro. Przykładowy screenshot z wersji roboczej:
    • 2:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime26 Nov 2019
     
    Czyżby znalazł się ktoś, kto nie czytał wątku, że nie da się tego zrobić i zaczął to robić ? :)
    • 3: CommentAuthorXuio
    • CommentTime26 Nov 2019
     
    Bardzo mocno trzymam kciuki, zeby udalo sie doprowadzic projekt do konca :)
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime26 Nov 2019
     
    Yeahhhhh.... Nareszcie! I jakże ładnie to wygląda!!! :o
    • 5:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    Jest to możliwe, jeżeli zastosuje się animację postaci taką jak jest w grze Karateka. Płynność ruchów jest tak taka sama jak w Prince of Persia w Atari ST. Kwestia tylko z przejściami między "pokojami" chodzi o szybkość.
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    Fajnie to wygląda;)
    • 7: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    Trzymam kciuki i liczę że wersja będzie godna A8, nie rozumiem porównania zegarów BBC i A8. Dlaczego A8 mam mieć 1,3 MHz ?
    • 8:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    Uwierzę jak zobaczę
    • 9: CommentAuthorPecet
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    najważniejsza dla mnie wiadomość to: "The game is already playable but not quite complete. The most optmistic deadline for a full version is early 2020.".
    Jedyny "minus", to ta zieleń;). Mi się POP od zawsze kojarzy z błękitem. Poza tym wygląda bardzo ładnie.

    Wall sex w końcu również na małym atari?:)
    • 10:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime27 Nov 2019 zmieniony
     
    Może to będzie kolejna część Freda? ;)

    Fred of Persia

    btw, grafika na tym gifie jest megaładna. Pixelart najwyższych lotów i nawet ta zieleń pasuje.
    • 11: CommentAuthorxxl
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    powoli Atarka odrabia straty :-)
    • 12:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime27 Nov 2019 zmieniony
     
    W wątku na A.Age pojawił się gif z niebieskimi murami :-)
    • 13: CommentAuthormono
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    @rosomak: 1.3 MHz to jest efektywna prędkość maszyny kiedy ANTIC wyświetla obraz (ANTIC zabiera ok. 30% mocy).
    • 14: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    Z niebieskimi pewnie będzie wyglądała lepiej

    Czy tylko w A8 grafika zabiera moc procesora? VIC2 coś zabiera C64 ?
    • 15: CommentAuthorPecet
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    • 16:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    Ładnie się zapowiada.

    Ps. Wystarczy wyłączyć Antica aby mieć +30% mocy CPU ;)
    • 17: CommentAuthorVidol
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    Wszyscy tak chwala a mi te murki kojarza sie z jakims barbarianem i jakos tak nie pasuja do ksiecia. Poza tym murki jasne sa zaokraglone a ciemne sa prostokatne co tez sie jakos gryzie.
    • 18: CommentAuthorPecet
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    bo pewnie jesteś przyzwyczajony do wersji PC/amiga/(ewentualnie ST)
    • 19: CommentAuthortebe
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    jestem ciekaw jak wygląda grafika z wyższych poziomów, bo podziemia są stosunkowo najmniej zróżnicowane
    • 20: CommentAuthorVidol
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    Pecet: mozliwe. Tyle ze praktycznie wszytkie konwersje maja podobna grafike, tylko na atari robi sie jakies cuda.
    Osobiscie nie pogardzilbym czym takim :
    • 21: CommentAuthorPecet
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    Eee no jak cuda? Zobacz jak wygląda PoP na BBC micro (to z tej wersji jest robiona konwersja).
    • 22:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    Bardzo żwawa i dość kolorowa ta wersja z BBC Micro...

    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    wspaniale!1111 ;) - oby nie na xbiosie bo będzie srogo ;)
    • 24: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    pin, musze cie zmartwic :)

    -On the tech side:

    Soundplayer: @dmsc's LZ4 SAPR player.
    Disk loading: Xbios by @xxl.
    Packer: inflate/deflate by @fox.
    Dev+ Testing: Altirra by @phaeron.
    Assembler: Beebasm(!) by Rich Talbot-Watkins.
    • 25: CommentAuthortebe
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    ten POP jest dla BBC Master, nie BBC Micro
    • 26:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Nov 2019
     
    Dzięki, faktycznie.
    Na tej wersji w każdym razie opierać się będzie nasza.
    • 27: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime28 Nov 2019 zmieniony
     
    Moim zdanie wersja na xe powinna się opierać na wersji 2600 oto lista argumentów:
    - bohater jest bardziej wypasiony - jest nieśmiertelny i dodatkowo potrafi latać
    - klimat jest zdecydowanie bardziej retro 8-bitowy - z wczesnych czasów
    - gra przypomina jedną z najbardziej rozpoznawalych gier na atari ET.

    • 28: CommentAuthorRocky
    • CommentTime28 Nov 2019
     
    Prezentowana wersja może okazać się najładniejszą wersją na platformy 8bit.. pewnie nie na długo, bo commodorowcy, jak to zobaczą wydadzą jakąś kolejną arcade czy jak by to nie nazywać..
    Co niektóre głosy krytyki, typu, że murki nie takie, że to nie retro klimat mogą jedynie zniechęcać autorów a niżeli wnosić cokolwiek in plus...
    Może się mylę, ale produkcja raczej wyjdzie poza ramy 64kB lub będzie się w nich dusić doczytując wszystko w trakcie gry.. pytanie po co.. dla idei. tu popieram pina..
    Tak było np. ze stund car racer, gdzie większość prawdopodobnie uruchamia wersję plikową olewając wersję xbios nawet kosztem braku zapisu stanu gry..
    Tu pewnie będzie podobnie.. może autorzy by jednak to przemyśleli.. taki atr raczej nie ruszy z side lub avg karta.
    • 29: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime28 Nov 2019 zmieniony
     

    Rocky:

    Może się mylę, ale produkcja raczej wyjdzie poza ramy 64kB lub będzie się w nich dusić doczytując wszystko w trakcie gry.. pytanie po co.. dla idei.

    Gra od razu pisana jest dla Atari 130XE. Dla idei to gość nie chce pisać na carta. Według jego założeń ma to być stock 130XE a dzisiejsze cartridge nie spełniają tego zalożenia.
    • 30:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime28 Nov 2019
     
    Oho, zaczyna się festyn ctrl+c, ctrl+v z wątku "prince of persia"...

    Proponuję zajrzeć do w/w i przeczytać zacytowany fragment ilmenita (dla ułatwienia - mój post z wczoraj).
    A potem wziąć sobie do serca :)
    • 31: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime28 Nov 2019 zmieniony
     
    Może byś pisał do kogo się zwracasz, bo piszesz pod moim postem a ja nic nie kopiuję z tamtego wątku. Rocky zamiast przeczytać atariage woli się domyślać to mu odpisałem.
    • 32:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Nov 2019 zmieniony
     
    Co do naszej zapowiadanej wersji, to na pewno będzie bardzo ładna, ale czy najładniejsza z 8-bit? Może być ciężko, bo jednak wersja C64 ma ten 16-bit look&feel z wersji Amiga/PC, u nas może być ciężko z kolorami, ale nie mam wątpliwości, że i tak będzie genialnie :-)
    • 33:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime28 Nov 2019
     
    Ten kolo z wersji 2600 wygląda jak H.E.R.O. a nie książę Persji. :)))
    • 34: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime28 Nov 2019
     
    @Dracon: w sumie racja, nawet kolumny podobne. Podmienić assety H.E.R.O. i będzie pp.
    • 35:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Nov 2019
     
    Na Atari powstaje kolejna kultowa gra, a tu takie podśmiech*jki ;-)))
    • 36:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime28 Nov 2019
     
    Moim zdaniem powinniśmy się cieszyć, ze ktoś to chce zrobić. I nie gadać w stylu "te murki", "to nie na xbiosa"...

    Autor zrobi to tak jak będzie chciała a nie tak jak Wam się podoba. Jeśli chcecie zrobić to na karta jako EXE i na 1024kb ramu - to śmiało - zróbcie :)

    Zamiast kibicować, że ładnie, że fajnie, że super. To nie... bo murki, bo xbios, bo teraz to kompy mają xyzkb ramu, bo procki są 16Mhz.
    • 37: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Nov 2019
     
    najładniejsza wersja POP na 8 bit jaką widziałem to jak na razie Amstrad CPC (chyba 6128) i ciężko będzie z tym konkurować jak sądzę.
    • 38:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime28 Nov 2019 zmieniony
     
    @zbyti: jak pisze się tak jak teraz, to znaczy że do Ciebie. Tzn z taką o @ małpą.
    A jak małpy nie ma, znaczy że do wszystkich. Czyli uwaga ogólna.

    Może warto przejrzeć tamten wątek? (warto)

    Oczywiście piszę o wątku głównym PoP z tego forum.
    • 39: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime28 Nov 2019
     
    @pin wersja na c64 wydaje mi się być ładniejsze, tylko czasem przycina
    • 40: CommentAuthorpgru
    • CommentTime28 Nov 2019
     
    Zamiast komentarza, zacytuję darwinmaca
    "As someone who owns a 64K XEGS, I’m hoping that he’ll reconsider releasing a cartridge version. "
    ->link<-

    To tyle w temacie kopiuj i wklej. Może będzie szansa to uruchomić na moim Atari...
    • 41: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Nov 2019
     
    w zamierzchlych czasach firmy wydajace gry wyraznie mowily: konfiuracja docelowa to atari 800xl z magnetofonem - tak macie pisac gry :-)

    na szczescie to juz minelo. dzis konfiguracje na jakiej uruchomisz gre okresla programista. a ten okreslil ze ma to byc najmocniejsza konfiuracja czyli atari 130xe.
    • 42: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime28 Nov 2019
     

    TheFender:

    A jak małpy nie ma, znaczy że do wszystkich. Czyli uwaga ogólna.

    Jak do wszystkich to także do mnie, w takim razie wciąż nie rozumiem twojej uwagi. Przeczytałem tamten wątek już dawno, nic nie kopiuję, więc odnoś się do tych co to robią ;P
    • 43: CommentAuthorurborg
    • CommentTime29 Nov 2019
     
    @xxl
    Przez bardzo długi czas konfiguracją docelową nie był 800XL(64 kb ram) tylko Atari 800(48 kb ram). Co oczywiście skutkowało niższą jakością gier. Gry wymagające 64 kb zaczęły powstawać dopiero pod koniec lat 80-tych.
    • 44: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime29 Nov 2019
     
    Generalnie ktoś może napisać co w stoku 130 XE że jest takim utrudnieniem w stworzeniu tej gry? Jest super animacja, jest rozbudowana, co w A8 jest nie tak że to takie hallo. Pomijajac że to kultowa pozycja
    • 45: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Nov 2019
     
    @XXL - ty tak na serio? LOLZ.

    Za stock spokojnie można przyjąć 1MB, bez przesady. A wersja na carta, czemu nie. Ostatecznie istnieje coś takiego jak Ultimate cart ;)
    • 46:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime29 Nov 2019
     
    @Pin: Ile jest Atarek w użyciu z:
    64kb
    128kb
    192kb
    256kb
    320kb
    1024kb

    Podaj proszę dane, bo Stock to na 100% nie jest 1MB - to że Ty posiadasz taki sprzęt to nie oznacza, że wszyscy mają mieć taki.

    Idąc tym tropem, czemu nie VBXE i 1MB +HDD - uznać za stock, a całą resztę olać.
    • 47: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 Nov 2019
     
    dobrze ze oswiecony nie ma eklera bo za stock trzeba by bylo uznac kompa z 50MHz 6502 i 16 kolorowym trybem Antica z wielkoscia pixela jak w GR.8
    • 48: CommentAuthorRocky
    • CommentTime29 Nov 2019
     
    Są przeróbki/rozszerzenia zgodne z architekturą i niezgodne..
    Akurat rozszerzenie pamięci jest zgodne i pozwala lepiej wykorzystać to co jest..
    Oczywiście taka pamięć może być nie w obudowie, ale w karcie (są rozszerzenia do 320kB w wersji wtykanej).. i tu co niektórzy mogą mieć zgrzyt.. czy to jeszcze Atari..
    Ograniczając się sztucznie do 64 lub 128 kB to marnowanie czasu na krojenie i optymalizacje każdego piksela.. owszem nikt nikomu tego nie zabroni..
    Co do statystyk, to raczej większość czynnych Atarowców ma U1MB.. wystarczy przejść się po stolikach np. na SV.
    • 49:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime29 Nov 2019
     
    No i znowu kopiuj wklej ta sama bezsensowna i niewnosząca nic do tematu wymiana własnych poglądów na temat, o którym ktoś ma pojęcie a reszta nie ma (osobiście przestałem się wypowiadać na tematy techniczne bo uznałem, że nie mam).

    Robi ktoś PoP na A8?
    Dobrze, brawo mu bić i 3mać kciuki niech dokończy!
    • 50:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime29 Nov 2019
     
    @Rocky: Jeśli mogę kupić grę na karcie bez lutowania. To może być tam nawet 1GB. Chodzi mi o to aby gra działała na jak największej ilości sprzętu.