atarionline.pl Będzie "Prince of Persia" na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthortebe
    • CommentTime8 Oct 2021
     
    to może trzeba zapytać Jordana Mechner-a czy mysz pasuje do jego koncepji gry ;)
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Oct 2021
     
    ... i turban,bo z tego co widziałem to brat bez turbana biegał i skakał ;)
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime8 Oct 2021 zmieniony
     
    Połowa z Was umarłaby chyba na zawał serca gdyby Autor dokończył port, opublikował stosowny teaser na youtube...
    ...po czym zdecydował się nigdy nie udostępniać gry publicznie.
    Ot, tak dla żartu :)
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime8 Oct 2021
     
    co jak co ale to racja, że ludzie bardzo oczekują tej gry
    • 5:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime8 Oct 2021
     
    Żeby uzupełnić, bo widzę, że tak jak wcześniej zauważyłem, że większość ludzi marudzących nic nie robi tylko chciało by decydować o tym co mają dla nich zrobić inni, tak teraz widzę, że w dodatku większość ludzi dyskutujących o myszy nie ma zielonego pojęcia ani o samej myszy, ani o tym co autor na ten temat napisał na forum. Ponieważ ludziom tym się nie chce czytać, więc w skrócie: mysz występowała w oryginalnej grze, a autor portu na Atari wymyślił, że w jego wersji gry, to właśnie ta mysz opowiada historię. Resztę sobie doczytajcie lenie na forum - a z resztą w ogóle polecam raczej czytać najpierw jak się chce coś komentować.
    • 6: CommentAuthorfder
    • CommentTime8 Oct 2021
     
    Tak w sumie, to po co komu taka sama gra jak na innych platformach. To co autor proponuje mogłoby być jeszcze bardziej odmienne od oryginału i byłoby jeszcze ciekawiej. Taki bardziej "restomod" też bym chętnie zobaczył.
    • 7: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime8 Oct 2021
     
    @Mq - w przypadku ekranu tytułowego nie chodzi tyle o wykorzystanie myszy (niech będzie skoro taki zamysł twórczy), ale o to, że jest to ekran tytułowy zwyczajnie brzydki (jak pisał autor to przygotowany na szybko jako placeholder). Jest subiektywnie (a może i obiektywnie) znacznie brzydszy niż proponowane alternatywy, których nie chce wykorzystać autor. Do opublikowania wersji pełnej jeszcze trochę czasu zostało, a z dyskusji na AtariAge wynikało, że prace nad ekranem tytułowym wciąż trwają - zobaczymy.
    • 8: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime9 Oct 2021
     
    A co jeśli to żart autora i gra wyjdzie z normalniejszą/lepszą planszą tytułową?
    • 9: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime9 Oct 2021
     
    rosomak.

    W punkt. :)
    • 10: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime9 Oct 2021
     
    No dobra.
    Pokuszę się o własną ocenę.
    Nie podobały mi się dźwięki krat, kroków, walki itd.
    Do grafiki, kolorów, animacji np. ognia płonących pochodni też miałem obiekcje. Animacja tytułowej planszy z klepsydrą też mnie nie powaliła. Porównywałem to co wyszło na Atari do tego co już jest na inne platformy i zawsze czułem niedosyt.
    Ostatnia wersja PoP miło mnie zaskoczyła .
    Jest postęp.
    A to że myszka trąci myszką.
    Szczerze?
    Mam to w .....
    I tak kliknę "dalej" jak tylko się pojawi.
    Widzę że toczy się mała wojna o planszę tytułowa. Rozumiem.
    Nie rozumiem natomiast tego że batalia nie toczy się o jakość samej gry.
    • 11:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime9 Oct 2021
     
    Czytam i czytam... ile osób tyle pomysłów.
    A może niech każdy z Was napisze swoją wersje PoP. Porównamy i zobaczymy która jest najlepsza. Która ma super muzę/grafikę i ekran tytułowy. Oraz która działa na każdej konfiguracji Atari i wczytuje się w mgnieniu oka.
    • 12: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime9 Oct 2021 zmieniony
     
    maly_swd - myślę, że nie musimy ;). Gra powstaje i JEST wspaniała. Temat dotyczy jedynie ekranu tytułowego, który znacząco odbiega od tego co wielu z nas chciało zobaczyć. Mało tego wielu z tutaj zgromadzonych, zrobiło lepszy - naszym zdaniem. I tyle - nic więcej. Po co to wszystko. To tylko gra. Będzie naprawdę dobra - wszyscy to wiemy. A ekran tytułowy - zachowamy w sercach ;). Autor zrobi co chce - dajmy mu dokończyć dzieła. Będzie dobre. A może nas zaskoczy ? Dobranoc przyjaciele ;).
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Oct 2021
     
    @mono jaki tam zawał,byśmy się jegomościowi zwalili pod dom i zrobili strajk by wydał grę !!! ;)


    ... z drugiej strony to Prince of Persja na Atari był już dawno więc co to za strata ;) -Jaffara chyba znasz ?
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Oct 2021
     
    @ maly_swd
    Świetny pomysł,ale rozumiem że mamy te własną wersję po prostu opisać... ?

    Więc moja - gość bez turbana,strój biały by była lepiej widoczna krew,z biegiem gry tzn wraz z kolejnymi planszami uniform bohatera by ulegał stopniowemu zużyciu tj.przetarcia na kolanach,poplamiony krwią itp ...,dodał bym nowe pułapki-takie kosy wyskakujące ze ścian i ścinające bohaterowi łeb.Plansza tytułowa ta z myszą i animacja Gonza. Reszty bym nie zmieniał...a nie zaraz,kolorystyka dalszych leveli-tych w zamku jest lekko nie teges.


    ....a ty chciałeś byśmy zakodowali .... a .......
    źle trafiłeś my konsumenci i to autor powinien się cieszyć że my czyli jaśniepaństwo zechcemy uruchomić jego grę!!! a może i nawet kupić ! (o ile nie będzie pirata) A nie ! ;) ;) ;) ;) ;) ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime11 Oct 2021
     
    @IRATA4
    Mam nadzieję, że z tym Jaffarem to tylko kiepski żart... To nawet koło Blinky'ego nie stało jakością ;-)
    • 16: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime11 Oct 2021
     
    No to mamy jasność.
    Wiemy na czym stoimy i każdy broni swojego.

    Jak mówi ruskie przysłowie.?

    Wolniej jedziesz, dalej zajedziesz.

    Poczekamy, zobaczymy.

    To też wtrącenie.;)

    Ja czekam na następną wersję ;)
    Sama gra jest naprawdę OK.
    Bardzo OK.

    Jeśli Autor jeszcze bardziej ją dopracuje,
    to naprawdę nie wiem do czego miałbym
    mieć pretensje.
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    @ Jacques - no jasne że żart i jednak zadziałało ;),a mało kto pamięta że podobnym "żartem" była krótka,poważna informacja przedstawiająca oferowaną grę w kilku słowach,która dosłownie mówiła że mamy do czynienia z wersją Prince of Persją dla Atari,jak dorzucimy do tego te ponad 200 obrotów licznika to zapalała się mocno iskierka nadziei,która z momentem uruchomienia gry gasła zalana basenem wody.
    • 18:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime12 Oct 2021 zmieniony
     
    Hehe, OK :-)
    To taki hit jak "Barbarian" od LK Avalon, chociaż on akurat starał się przypominać pierwowzór (nazwa zobowiązywała) ;-)
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Oct 2021
     
    ...ale głowy leciały ;)
    Jaffar nie był pierwszą "oszukaną"grą na którą się natknąłem,ale za sprawą tego rozwinięcia/objaśnienia tytułu zamieszczonego w miesięczniku nieco się zawiodłem.
    Rambo i Robocopa to chyba nie przebije nic,no Terminator też był mocno kulawy,ale wynagradzał humorem i grafiką.
    • 20:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    Premiera przesunięta na 24 października, będzie nowy obrazek tytułowy, uff! :-)

    • 21: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    wygląda świetnie
    • 22: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    O tak. Wygląda doskonale! Zwolennicy myszka (w tym ja) będą niepocieszeni :)
    • 23:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    Mysz ma swoje miejsce w prawym dolnym rogu obrazka tytułowego :-)
    • 24:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    Ta gra wygląda spektakularnie. Mucha nie siada.
    • 25: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    Jakbym 30 lat temu pokazał tę grę na Atari, nikt by nie uwierzył. Normalnie kosmos
    • 26:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    Coś niesamowitego! Genialny port!
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    Ło kuźwa paskudna grafa,a gdzie mysz!!!!

    No nie,żartuje faktycznie ładny obrazek,ładny do tego stopnia że nawet mnie się podoba :D ...chociaż pociągnięcie krzywych krawędzi "światłem" przy takiej rozdzielczości jest dość ryzykowne,na szczęście sprawę ratuje świetna kompozycja i świetnie dobrane kolory -No super !!!
    Mysz dałbym po środku jak lekko wygląda z pomiędzy postaci,ale jest git,byle by z datą premiery nie był kit bo się wścieknę.
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    @ kraczaj Jakby babcia miała wąsy ....

    Bo to jedna taka gra ?
    Jakbyś takiego Yoomp!,Crownland,Albercik,Flob,Bump Pong czy masę innych gier pokazał w tamtym czasie to ...to nikt by ci nie uwierzył :D.
    • 29:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime18 Oct 2021 zmieniony
     
    ...oraz Bomb Jacka, Panga, Stunt Car Racer, Last Squadron, niedokończone (jeszcze) IK+, Flimbo, Ricka, itd... :-)

    Ale PoP to kolejny wielki przełom.
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    przepraszam ale zapytam bo nie wytrzymam - gdzie będzie można te grę nabyć ?




    @ Osobo z Atari mym - spiesz się kuźwa bo widzisz co się dzieje !!! ,Łoddawaj Łatari MEEEEEE -kit z rozbudową !!!!
    • 31:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    Będzie do ściągnięcia. Do nabycia - oficjalnie pewnie nikt nie wyda ale - o ile nic się nie zmieni - da się to nagrać na cart (np. SIC!) i tak używać.
    • 32:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    Świetnie wygląda i oby nie była to ostatnia produkcja autora na małe /|\.
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    @ Peri Noid
    Ja to właduje z dyskietek do ramu-jak wersje poprzednie,chyba że coś się zmieniło...
    Szkoda że nie można zainstalować na hdd,ale dobrze że da się wrzucić na carta.
    • 34: CommentAuthorxtrem007
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    Czy w przypadku tej gry jest możliwe stworzenie wersji jednoplikowej XEX ładujacej wszystko (podbnie jak w AtariBlast!) do rozszerzonej pamięci U1M?
    • 35:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    Na pewno tak. Ale to autor musiałby zrobić. No, chyba że grą zie później "zajmie" scena i ktoś inny przerobi.
    • 36:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime18 Oct 2021 zmieniony
     
    @IRATA4
    A jak ładowałeś PoP do RAM-u? Bo tutaj np. z ramdyskiem QMEGa to nie zadziała.
    • 37:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    ... ciekawe by wyglądało wczytywanie tego z płyty winylowej(już pomijając kasetę),choć powiem wam szczerze że wczytanie z kasety (nawet turbo) tej gry byłoby nie lada wyczynem ;)
  1.  
    @Xtrem007: I know whom I will ask. Not the author, since he will never do it.
    • 39: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    Najlepiej z chodnikowej :)

    Mówiłem żeby poczekać ?

    I co teraz ?
    • 40: CommentAuthorxtrem007
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    @IRATA4: AtariBlast! swego czasu przerobiłem na Turbo Blizzard. Wczytał się bez problemu w 14 minut :)

    ->link<-
    • 41: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    Ta jasne

    @IRATA4

    A zwróciłeś uwagę że dźwięk klinngi w pojedynku jest tylko na początku
    Potem już nie.

    Ocenisz to ?
    • 42: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    No powiem, że gra wygląda naprawdę super. Teraz to zaczyna naprawde mieć klimat. Ekran tytułowy łączy zwolenników myszy i pozostałych. Gra jest wyjątkowa, wygląda wyjątkowo - i jest to Prince of Persia. Zbliżamy się do niemożliwego. Będziemy na nasze Atari mieli grę, której miało na nim nie być ;). Czekam, czuje magię ;)
    • 43: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    A jednak przewidziałem taką możliwość z obrazkiem, ciekawe co teraz dopracowuje autor?
    A gra wygląda wyśmienicie, pomyśleć, że autor ma niewiele wspólnego z kodowaniem A8...
    • 44:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    @ Jacques
    Normalnie przez sio2sd-wersja dyskietkowa.
    @ xtrem007
    Kurcze SUPER,kiedyś coś czytałem ale dopiero teraz poczułem klimat...wiesz generalnie to mam uraz psychiczny jeżeli chodzi o magnetofony i wczytywanie z tego gier,ale teraz tak jako ciekawa opcja to chętnie bym się pomęczył,kiedyś to był mus,a teraz mam kilka różnych wczytywaczy :D i nie jestem skazany na magnetofon.

    @ atariki50
    ... to taka celowa zagrywka,bo wiesz zapraszasz commodorowca,włączasz grę,dajesz chwilę zagrać ... a później to gra się może nawet wywalić ;).

    No nie zwróciłem,jak z pinokiem robiliśmy streama to dość mocno psioczyliśmy na sterowanie i bardziej szukaliśmy... no ja szukałem ...dziury w całym,po kilku godzinach okazało się że w zasadzie bez musu grę ogrywamy pół nocy i to naprawdę nieźle się bawiąc,po kilkunastu próbach opanowaliśmy walki,sterowanie jest ok,a gra wybija się dość mocno na tle ośmiobitowych odpowiedników i to na korzyść ... aż przyszły etapy w pałacu z nieco mniej trafnie dobraną kolorystyką ... ale nie mieliśmy siły grać dalej ...

    braku dźwięku klingi nikt nie wyłapał,dla mnie było ciut za mało krwi np na gilotynach czy kolcach,ale zdaje się że jest obecna,obecny jest nawet błąd umożliwiający zaliczenie pierwszego etapu bez uprzedniego zdobycia miecza,co sprawdziłem na żywo i chyba się nagrało.
    • 45: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    IRATA4

    No to mamy konkret co do tego dźwięku
    klingi.

    Myszy, ogarnięte ;))

    Teraz jakość gry na tapecie.
    Jest bardzo, bardzo dobrze.
    A niech tam. Jest zajebi....

    Boje się pomyśleć co by powstało
    gdyby Autor jeszcze to dopiescił.

    A to nie jest wersja ostateczna.

    Jak będzie ten dźwięk klingi w każdym
    pojedynku to chyba nawet Ty;)
    Nie będziesz miał się do czego doczepić :)
    No chyba że ja ;))))
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    Piękna grafika tytułowa, zapowiada się dobra gra.
    • 47: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    @Kaz

    Tak. Zapowiada się gra niemożliwa na Atari.

    Jak ten czas leci ;)
    Okazuje się że to my się starzejemy a nie Atari.
    :)))

    I dobrze ;)
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    Nie ma gier niemożliwych na Atari czy dowolny inny komputer. To zawsze kwestia kompromisów lub uproszczeń. Dzisiaj Whip uświadomił mnie, że istnieje gra "Halo" z Xboxa na Atari 2600.
    • 49:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    no tak,szkoda że do gry z 2600 trzeba wspomóc się chyba LSD by dostrzec owe podobieństwo ;),dlatego zawsze bardziej się ciesze z nowego ip
    • 50: CommentAuthoras...
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    Gra wygląda genialnie,
    tylko jej "ładowanie" to jakiś dramat.

    @XXL naprawdę nie da się tego puścić w ultraspedzie?