atarionline.pl Gravity Worms - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Dec 2019
     


    Pierwsze miejsce na SV2019 Game Compo
    • 2:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    Dzieci Draconusa
    • 3: CommentAuthorPecet
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    Jest zuo i mrok!
    • 4: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    A to ja dla odmiany ponarzekam :P
    A nie można by maszkarom trochę łebków pokolorować co by się od tła odcinały?
    • 5:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    Ooooo powiew nowej muzyki na atarusia
    • 6:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime20 Dec 2019 zmieniony
     
    Plansza tytułowa od razu skojarzyła mi się z Getrisem (choć w GW ładniejsza), a potem przeczytałem ksywkę Vidola i wszystko stało się jasne :-)
    • 7: CommentAuthorrbej1977
    • CommentTime20 Dec 2019 zmieniony
     
    Dynamika gry powala...Nie potrafiłbym w to grać. Ale wygląda faktycznie dobrze i jeszcze spoko muzyczka.
    • 8:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    Jak zobaczyłem na SV planszę tytułową to mi szczena opadła. A potem jak kolega grał na pokazie... to drugi raz szczena opadła. To jest PIĘKNE...
    • 9: CommentAuthorPecet
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    Plansza tytułowa jest po prostu zajebista. Sama gra jest świetnie narysowana, ja początkowo skrzywilem się ze względu na brak kolorów. Aczkolwiek w tym wypadku jestem skłonny przyznać, że to wszystko jest spójne stylistycznie.
    • 10: CommentAuthortebe
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    tak nieśmiało zapytam, jest interlace :) ?
    • 11: CommentAuthorVidol
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    niestety nie :(
    • 12: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    @rbej1977 jak wyswietla sie "R" - replay to komp powtarza nasze ruchy, robi to bez przerw wiec wtedy moze wydawac sie za szybko.
    • 13:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    Dawaj xexa/atr a nie ;)
    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    jak narazie tej gry nie ma na Atari...

    bo nie dziala w NTSC ;-)

    ale zacznie.
    • 15: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime20 Dec 2019 zmieniony
     

    xxl:

    bo nie dziala w NTSC ;-)

    Jakoś nie natknąłem się na zainteresowanie retromaniaków A8 po za europą. W NTSC jeszcze ten komputer żyje?

    Mało tego retro A8/C64/ZX/CPC to mi się głownie ze starym kontynentem kojarzy i za dużo nowych produkcji z Nowego Świata sobie nie przypominam na żadną z tych platform.

    Gra podobała mi się (od strony wizualnej) gdy była jeszcze kolorowa w wersji WIP - czekam niecierpliwie na finałową wersję, bo zagadki wydają się mega :] No i fajnie, że ta muza została, robi klimat (taki mindfuc* dobre dla łamigłówki)! :)
    • 16:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    Mi to nie przeszkadza!
    • 17: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    juz dziala... wdaje mi sie w Stanach jest dosc sporo userow atari.
    • 18: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime20 Dec 2019 zmieniony
     

    zbyti:

    Jakoś nie natknąłem się na zainteresowanie retromaniaków A8 po za europą. W NTSC jeszcze ten komputer żyje?

    Tak zyje jak najbardziej. Moze nie ma za duzo produkcji tworzonych ale ludzie sie interesuja tym co sie dzieje.
    Ilosc kupionych egzemplarzy Star Vagrant w USA jest na 2 miejscu po Polsce.


    Co do gry XXL z robakami,
    Kompletnie nie kumam tej gry :D
    • 19:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime20 Dec 2019
     

    zbyti:

    Mało tego A8/C64/ZX/CPC to mi się głownie ze starym kontynentem kojarzą i za dużo produkcji z Nowego Świata sobie nie przypominam na żadną z tych platform.


    Może Ci się tak kojarzą, bo żyjesz w Europie?
    A8 i C64 funkcjonowały z powodzeniem w USA, ZX i CPC raczej były tam niszowe.
    Odnośnie popularności C64 w USA, polecam serial Halt & Catch Fire, bodaj od II sezonu ;-)
    ->link<-
    Ale nie tylko ze względu na to, po prostu świetny serial o perypetiach fikcyjnej firmy i grupki ludzi działających w pionerskich czasach klonów PC i mikrokomputerów domowych.
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Dec 2019
     

    zbyti:

    Jakoś nie natknąłem się na zainteresowanie retromaniaków A8 po za europą. W NTSC jeszcze ten komputer żyje?


    USA oraz Ameryka Południowa (Chile, Peru). Mamy wielu kolegów atarowców w tych krajach :)
    • 21: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime20 Dec 2019 zmieniony
     
    @Jacques & @Kaz no to dobrze, że mam tylko takie wrażenie ;)

    Jednak nie bierze się ono znikąd, oglądam kanały na YT o tematyce retro etc.

    Dzisiejsi autorzy gier retro (według mnie) są głownie tam gdzie 8-bit komputery stały się późno szeroko dostępne. Dlatego ZX to głownie dziś Rosjanie i Hiszpanie a nie Anglicy, CPC Francuzi i Hiszpanie, A8 Polacy i Czesi chociaż sprzedaż głownie była w USA. C64 - tutaj cała Europa + długo żyjąca platforma, robi robotę.

    Halt & Catch Fire - oglądałem tylko pierwszy sezon. Fajnie wiedzieć, że drugi też warto obejrzeć.
    • 22:
       
      CommentAuthorarchieil
    • CommentTime20 Dec 2019 zmieniony
     
    @zbyti

    Angole to Acorn/BBC - z nim mieli do czyeniania w szkołach
    Amerykanie to Atari 2600 - dzieciństwo

    Są dwa typu ludków retro -
    tacy, ktorzy nie mieli pojęcia o komputerach i w wieku dojrzałym coś tam postanowili podłubać na sprzęcie, który znają
    tacy, którzy maja sentyment informatyczny do swojego pierwszego mikrokomputera.

    W USA w zasadzie jeśli ktoś się zajmował mikro to nie miał problemów przejść z 8-bit na coś mocniejszego, a w krajach wymienionych przez Ciebie jeśli ktoś kupił 8-bit to i 10-15 lat na nim dłubał.

    Ktoś kto kupił w Polsce Atari w 1984 w zasadzie nie miał szans przed 1990 wymienić sprzęt na lepszy.
    • 23: CommentAuthorrbej1977
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    Dla mnie gra powinna chodzić tylko troszkę wolniej niż podczas wyświetlania powtórki.
    • 24:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    Wydaje mi się, że nie musisz wcale z tego korzystać.?
    • 25: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    "powtorka" ma ustawione opoznienie - gracz oczywiscie moze chodzic szybciej od tego co jest w powtorce.

    co do kolorow - cos jest nie tak, na YT nie widac np. ze robaki maja roznokolorowe ... metamery ;-)
    • 26: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    Mój szwagier to żre samo mięso i takie cuda to mu się w jelitach zalęgły.
  1.  
    Zasłużone pierwsze miejsce!

    Z tytułem "dwa klocki" gra zrobiła by jeszcze większą furrorę :)
    • 28:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    Dwa "KODy"
    • 29: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Dec 2019
     
    START - restart gry
    SELECT - przytrzymany - nastepny level
    OPTION - restart planszy
    • 30: CommentAuthortebe
    • CommentTime21 Dec 2019
     
    i ten

    LXA #$00


    jest niezbędny ?
    • 31: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Dec 2019
     
    chodzi o ANX #0

    tak.
    • 32:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime21 Dec 2019
     
    A tutaj malutki gameplay:
    • 33:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime21 Dec 2019
     
    W jakiej kolejności trzeba zestawy przechodzić, żeby tamte niedostępne się włączyły?
    • 34: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Dec 2019
     
    YT kłamał - kolorki są ;)

    Rewelacja, gra mnie kompletnie wciągnęła! :]
    • 35:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime21 Dec 2019
     
    fajny pomysł
    dobre wykonanie
    jakby było na carcie - bym zakupił takowego
    • 36:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime21 Dec 2019
     
    XXL będzie to na karcie/dyskietce wydane? Chętnie nabędę.
    • 37: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Dec 2019 zmieniony
     
    niebezpieczenstwo istnieje. koledzy dodadza jeszcze muzy / grafy / leveli / niespodzianke

    ---
    @MAV: jesli nie wchodzi na planete znaczy nie ma danych dla leveli pod te planety...
    • 38: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    Jak to uruchomić na Atari? Ktoś wie?
    • 39: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    na Atari uruchomisz bez problemu.
    • 40: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    Japie****le, ten znowu :). Czy ze stacji, czy z dysku wygląda tak, jakby ładowało cały plik *.LZ4 i zawisa na czarnym ekranie. Oczywiście zwykłe 6502, bo do tego to już można się przyzwyczaić :))

    Tzn - jeśli tam jest po prostu znowu jakaś pierdoła z "rejestrem powtórzonym" portB to naprawdę łączę się w bólu ze współautorami gry, gdyż ich praca idzie na marne.

    Pozytywną zmianą natomiast jest boot z hdd.

    Ostatecznie, jeśli nie jesteś zainteresowany dlaczego Twój program się nie uruchamia to olej to, jest wiele dobrych gierek na Atari.
    • 41: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    jesli Twoja modyfikacja zawiesza komputer po zapisie do rejestrow powtorzonych to co moge poradzic...
    • 42:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    Odpala się bootując z ATR, a odpalając samą binarkę "ręcznie" już nie. 130XE,1MB by Pasiu, QMEG.
    • 43: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    XXL - czyli grę mogę spokojnie skasować, bo celowo zrobiłeś to tak by nie było możliwości ruszyć na Ultimate 1MB.

    GRATULACJE!!!111

    :)

    ok, plik skasowany.
    • 44: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    @pin z całym szacunkiem własnie jedna panda zmarła i jeden kotek dostałe zawału z tego powodu ;)

    Gra jest świetna, po prostu w nią pograj a nie cuduj ;)
    • 45: CommentAuthorrbej1977
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    Gra ma działać na stockowym Atari, reszta jest nie istotna, bo nie pochodzi od Atari, tylko firm trzecich.
    • 46: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Dec 2019 zmieniony
     
    Nie masz żadnej wiedzy w temacie ilości sprzedanych U1MB, nie mogę jednak tego podać do publicznej wiadomości. Wiem natomiast tyle, że świadome działanie mające na celu "nieuruchomienie" się na maszynie z U1MB to podcinanie gałęzi na której się siedzi. Mnie to jest szczerze powiedziawszy obojętne, zwracam tylko uwagę na fakt i nie zamierzam w tym wątku więcej, gdyż jest to zwykła strata czasu. Nie będę też grzebał po piwnicy i robił rewolucji na "stanowisku" dowodzenia tylko po to, by podłączyć stockowy sprzęt i uruchomić jedną gierkę.

    Nic się nie stało :)
    • 47: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Dec 2019 zmieniony
     
    @Jacques tak, sama binarka dziala z LiteDOS 3 oraz xBoota - narazie tylko te obsluguja binarki ze skompresowanmi blokami

    ===
    @Pin: to zglos producentowi buga w dzialaniu modyfikacji. konsumentom wyjdzie na dobre :-)
    • 48: CommentAuthorrbej1977
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    Podcinanie gałęzi??.

    U1MB jest oficjalnym rozszerzeniem produkowanym przez Atari??. NIE. Koniec dyskusji.
    • 49: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    SIO2SD też nie jest oficjalnym medium I/O. Pytanie tylko, czy też się tym aż tak przejmujesz ;)
    • 50: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Dec 2019 zmieniony
     
    nie dziala gdy ladujesz z SIO2SD ? dziala? moze dlatego ze SIO2SD dziala prawidlowo.