atarionline.pl Co z tym CD/DVD? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jan 2010
     
    Chcialem wlasnie w nowym roku zarchiwizowac moje katalogi z materialmi Atari. Jest tego kilkadziesiat megabajtow, wiec kilka plytek DVD do nagrania.

    I mam problem, bo nagrywarka ma jakiegos focha. Kiedys nagranie plytki DVD zajmowalo tak z kilkanascie minut, teraz trwa to poltora godziny. Ewidetnie jest cos nie tak, bo w czasie nagrywania komputer wrecz sie zacina i nie mozna na nim pracowac... Wlasnie sprawdzilem, ze nawet CD audio ciezko mu odtwarzac w czasie rzeczywistym... Wczesniej tak nie bylo. Moze jakis magik od pecetow cos podpowie jak rozwiazac ten problem? Albo chociaz co moze powodowac takie efekty?
    • 2:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime2 Jan 2010
     
    Mi to wygląda na problem programowy. Pewnie coś się zwaliło w WIndowsie :-) Osobiście jednak odradzam archiwizowanie na płytach DVD. Przez "super trwałość" tego nośnika straciłem kilka rzeczy. Od tego czasu archiwa trzymam tylko na dyskach.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jan 2010
     
    Ale ja nagrywam raz na jakis czas - powiedzmy, ze raz na rok, pol roku. Materialow caly czas przybywa, wiec archiwizowanie na lata u mnie sie nie sprawdzi. A w razie padu dysku nie chce zostac bez niczego. Juz raz to przeszedlem w 2007 roku - do dzisiaj mam pare wywiadow przez to nieopublikowanych. I ciekawych rzeczy.


    Zwalilo sie cos w Windows... ale co? Sterowniki wygladaja ok, kanaly tez.
    • 4:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime2 Jan 2010 zmieniony
     
    Kaz myślę, że laser Ci pada w napędzie Szykuje się wydatek bo czyszczenie napędu nie pomoże. Hardware w PC tak ma :(
    • 5: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime2 Jan 2010 zmieniony
     
    Niestety, TheFender ma chyba rację. Spróbuj jeszcze zainstalować inny program do nagrywania, ja kiedyś miałem problem z Neronem, wieszał się w trakcie sesji, albo nie mógł ukończyć nagrywania.
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Jan 2010 zmieniony
     
    Mocno pofragmentowany dysk?
    albo
    nagrywarka u kresu zywota?


    A jakie to dyski polecacie do trzymania swoich cennych danych? Olalem zeszloroczny "hit" czyli male, zewnetrzne dyski z interfejsem USB (1.1/2.0), bo transmisja "z lekka" wolna.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jan 2010
     
    Dysk defragmentuje raz na pare miesiecy, wiec raczej to nie to.

    Mozliwe, ze nagrywarka konczy zywot - ale czy zuzycie lasera objawialoby sie tylko spowolnieniem procesu nagrywania? Bo plytki nagrywaja sie w 100% poprawnie, tylko trwa to wieki.
    • 8: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime2 Jan 2010
     
    Choć to pewnie nie to, ale może dla wszystkiego warto zeskanować komputer na obecność wirusów i innych robactw ?
    Aha, spróbowałbym jeszcze z inną płytką CD/DVD - innej firmy.
    • 9:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime2 Jan 2010
     
    A może masz włączone programowo np. wyciszenie napędu, co powoduje spowolnienie nagrywania/odtwarzania?
    • 10: CommentAuthorBanan
    • CommentTime2 Jan 2010
     
    pierwsz primo: chyba giga a nie mega :)
    drugie primo: sprawdziles czy dma dla nagrywarki wlaczone?
    • 11:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime3 Jan 2010
     
    jak to XP to na 100% dma Ci sie wylaczylo (wtedy procek skacze na 100%), w panelu sterowania / system tam sprawdz kanaly IDE. Jak jest PIO to jest zle:)
    Tak jak poprzednik napisal
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Jan 2010
     
    Ha, masz racje. Mimo, ze bylo ustawione "DMA if available" to status byl PIO. A niby to sprawdzalem... :)

    Dzieki.