atarionline.pl Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 May 2021
     
    Ja się nie szczępię; nie muszę :)
    • 2:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 May 2021 zmieniony
     
    @Szeryf: a jeszcze do wczoraj podobały Ci się ósemki? Uuu Panie... to już może lepiej zrób kolejną przymiarkę do A32? :) (o A64 na razie zapomnijmy) :D

    @Odyn1ec: na ten moment udział w głosowaniu wzięło nieco ponad 70 osób. Uściślimy to znając ostateczne wyniki :) być może wymagana będzie wtedy rejestracja od osób, które na 100% pojawią się na jednej z edycji. Sytuacja może się zmienić z tygodnia na tydzień... wzrastająca liczba zaszczepionych - większa dopuszczalna frekwencja. Poza tym więcej osób spodziewam się chyba na edycji zimowej, bo to już tradcyja.

    @As: Hmmm, ok :)
    • 3: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 May 2021
     
    @szeryf eeee, aproops ankiety... Ale zdajesz sobie sprawę, że pytanie brzmi:
    - termin letni
    - termin zimowy
    - OBA

    więc nie wiem w jakim celu i po co zaznaczać więcej niż jedną odpowiedź, jak wszystkie opcje są wyczerpane :D
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime14 May 2021
     
    a nie lepiej party organizować w czasie rocznicy smoleńskiej, wtedy wiadomo że wirus jest w odwrocie i restrykcje mniejsze ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime14 May 2021 zmieniony
     
    Mnie tam wirusologia od roku nie interesuje :) ale przypomnę, że PLAN FILMOWY jest zwolniony z tych wszystkich idiotycznych restrykcji. Warunkiem jest jednak podpisanie umów o dzieło przez uczestników oraz obecność ekipy filmowej. Myślę, że mogłaby wyjść fajna produkcja ;) Może i nawet jakąś kasą MKiDN by sypnęło?

    P.S.
    Głosowałem na oba terminy.
    • 6:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime14 May 2021
     
    Ja jeszcze nigdy umowy o dzieło nie spisywałem, tylko faktury :)
    ostatnio na planie było ze 40 osób, przyjechał kolo robić testy, zrobił dwa i pyta się: robimy dalej czy powielamy, żeby się liczba zamówionych zgodziła? :D

    Ot rzeczywistość
    • 7:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 May 2021
     
    @Alex: dobre :D hehe... zrobimy tak w ostateczności... ;)
    • 8: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime14 May 2021
     
    @grey: a niech będą i 64-ki i inne jaguary byle dżojstik się dało podlączyć ;)

    @wieczorze szanowny: tu chodzi tylko o pedantyzm :)
    Jak mniemam w opcji 1 i 2 zabrakło słowa "tylko" co pozwoliłoby na traktowanie każdej z 3 opcji wyłącznie. W obecnym kształcie aby pozostać w zgodzie z prawdą musiałbym jednak zaznaczyć wszystkie 3, co nie jest możliwe.

    ...wiem, sa ciekawsze tematy :)
    • 9:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 May 2021 zmieniony
     
    @szeryf: hehe, wygrałeś :D a tak z innej beczki, to Wiesz, że już jest dobra pogoda na... :D

    • 10: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime14 May 2021
     
    ...na odprawianie szamanskich obrzędów nad podpalonym automatem do gier? ;)

    spoko, mam już łopatke... takze przygotowania idą pełną para...niech sie tylko jeszcze nadarzy odpowiednia koniunkcja planet i jedziemy z koksem/węglem ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime16 May 2021 zmieniony
     
    @szeryf:



    Co do ankiety... Kochani, w tym momencie oddało głos 80 osób. Prosimy o więcej, pozostały tylko 3 dni. Dziękujemy!

    Aby zaoszczędzić Wam scrollowania, link do ankiety znajduje się tutaj: ->link<-
    • 12: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime16 May 2021
     
    @grey:jeśli chodzi o rebusy to wygrałeś:) pozostało mi odwiesić kapelusz na ścianę...
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 May 2021
     
    @szeryf: mówisz? :) tak jest, odwieś na ścianę i bierz się do roboty :D

    Obecnie w ankiecie wzięło udział blisko 90 osób... głosowanie zakończy się w środę o północy. Prosimy o więcej.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 May 2021
     
    Zagłosowane - oba terminy mi pasują.
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 May 2021
     
    @Kaz: super, wielkie dzięki :)

    Na ten moment wyniki ankiety są na tyle ciekawe, że zdecydowaliśmy się wydłużyć deadline do północy w piątek 21-go maja.

    O rezultatach poinformujemy Was dzień później, tj. w sobotę 22-go maja.
    • 16: CommentAuthortakron27
    • CommentTime19 May 2021
     
    ;-P ciekawy wynik to taki, który by wskazywał datę nie ujętą w ankiecie...
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 May 2021
     
    @takron27: to też ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 May 2021
     
    Mamy już ponad 100 odpowiedzi (dziękujemy!( ALE - większa grupa osób biorących udział, dam nam lepszy obraz sytuacji. Głosowanie (ostatecznie) do piątku, 21-go maja, godz. 23:59 :)
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 May 2021
     
    Zrób to party i nie rób dramy ;)
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 May 2021
     
    @pin: e, żadnej dramy :)
    • 21:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 May 2021
     
    Zgodnie z obietnicą, prezentujemy dzisiaj wyniki głosowania, dotyczącego uczestnictwa w tegorocznych edycjach SV. W głosowaniu wzięło udział 110 osób (108 poprzez podlinkowany formularz, 2 za pośrednictwem FB). Serdeczne dzięki za każdy oddany głos!

    Oto diagram:



    Nieco ponad 62% głosujących zamierza uczestniczyć w letniej edycji SV, co jest dobrym prognostykiem. Co to oznacza w praktyce? Zamierzamy podjąć tę rękawicę. W przyszłym tygodniu będą trwały poszukiwania odpowiedniej miejscówki - wtedy też podane zostanie więcej szczegółów (wielu z Was pytało już o noclegi).

    STay tuned!
    • 22: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime22 May 2021 zmieniony
     
    rękawica na letnią edycję podjęta ;)


    • 23:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 May 2021 zmieniony
     
    @Szeryf: wygląda obiecująco :D
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 May 2021
     
    Grey - w takim razie zaktualizowałem kalendarz, obie edycje SV wpisane. Przy okazji LP też, bo się okazało, że nie było wpisane.
    • 25:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 May 2021
     
    @Kaz: dziękuję :)
    • 26: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime22 May 2021
     
    @grey: do ctrl+c & ctrl+v wystarczy ;)
    • 27: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 May 2021
     
    tylko plz poza strefą płatnego parkowania jeśli można ;)
    • 28:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Jun 2021
     
    @Pin: taki target jest zawsze... resztę weryfikuje rzeczywistość. ale oczywiście mam to na uwadze.
    • 29:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Jun 2021 zmieniony
     
    Kenji znany ze sceny C-64 i częsty uczestnik SV zgodnie z obietnicą dostarczył (i to osobiście!) nagrody na naszą imprezę! Poniżej próbka tego, co znalazło się w kilku kartonach... :)



    Serdeczne dzięki, Paweł! :)

    Do zobaczenia!
    • 30:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Jun 2021 zmieniony
     
    Także kolega Charlie Chaplin z Niemiec nie zawiódł nas i w tym roku! :) Dotarły do mnie 2 kartony wypchane po brzegi bardzo ciekawą prasą o retro-komputerach (m.in. pisma "RETURN", książki, kubek z logo ABBUC, tona dyskietek itd.)









    Vielen Dank, Andreas!

    Hope to see you at SV this Summer or Winter!
    • 31: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime2 Jun 2021
     
    ehem... to będą te krówki czy nie będą...
    • 32:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Jun 2021
     
    @szeryf: hmm, to na pewno. nie wiem tylko czy na letniej czy zimowej edycji :)
    • 33:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime5 Jun 2021
     
    Właśnie... Zamawiać te krówki?
    Dawaj projekt i podaj mi datę na kiedy mają być.
    • 34:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Jun 2021
     
    @maly_swd: ale na letnią edycję? na zimową logo jest jeszcze w fazie projektu, podpytam mOOniego ile jeszcze czasu potrzebuje. dziękuję za gotowość :)
    • 35:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Jun 2021 zmieniony
     


    Uwaga! Jutro podamy ostateczną datę oraz miejsce imprezy! Możliwe przesunięcie imprezy o tydzień). Szykujemy dla Was kilka niespodzianek, a to wymaga ustalenia wielu szczegółów! Jutro rano mam ważne spotkanie w sprawie naszej imprezy. Trzymajcie kciuki!
    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    Trzymam kciuki, już drętwieją! :D
    • 37:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    Jutro? Cóż to za data "jutro"?
    • 38:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    Dzisiaj. A pertraktacje pewnie będą w godzinach wieczornych :)
    • 39:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    Panowie, potrzebuję jeszcze 1.5 godzinki :) Info będzie na bank!
    • 40: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    jeszcze 30 minut, przypominam ;)
    • 41: CommentAuthorKroll
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    Chwila cierpliwości, ja już wiem :)
    • 42: CommentAuthoras...
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    Następnym razem to narodowy :)
    • 43: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    @As - ale to tylko z Alexem współorganizowane. No i ze strefą relaksu koniecznie :D
    • 44: CommentAuthoras...
    • CommentTime22 Jun 2021 zmieniony
     
    Alex, dziś w hiltonie baluje.
    Edit w sheratonie, wg. tego co wrzuca na fejsa.
    • 45:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Jun 2021 zmieniony
     
    Zgodnie z obietnicą, przekazuję najnowsze (już potwierdzone) informacje dotyczące letniej edycji naszej imprezy! Ale zanim napiszę o szczegółach, krótkie wprowadzenie :)

    Jak Wam wszystkim wiadomo, z uwagi na Covid-19 nie byliśmy w stanie zorganizować 12-ej edycji "Silly Venture" w grudniu zeszłego roku. Było to o tyle dołujące, że przypadało wtedy zarówno 20-lecie "SV", jak też 35-lecie Atari ST. Wersja "on-line" kompletnie do nas nie przemawiała i nie wpisywała się w konwencję naszej imprezy. Woleliśmy odczekać ten trudny okres, aby spotkać się z Wami "face to face" kiedy tylko będzie taka możliwość - i wygląda na to, że to właśnie ten moment! :)

    Tak jak logo "EURO 2020", tak i nasze "SV 2020" będzie obecne na letniej edycji w tym roku. Dodatkowo chcąc w końcu należycie uświetnić te dwie wielkie rocznice (20-lecie "Silly Venture" i 35-lecie Atari ST) szykowanych jest kilka niespodzianek!

    Ale zacznijmy od konkretów - termin imprezy ulega zmianie: widzimy się tydzień później, a więc:

    20-22 sierpnia (piątek-niedziela) - z możliwością rozłożenia sprzętu itd. już w czwartek po godz. 15:00

    Zmianie ulega też party-place... widzimy się na...

    Arena Gdansk/Baltic Arena (aktualnie: Polsat Plus Arena Gdańsk).

    Adres: Pokoleń Lechii Gdańsk 1, 80-560 Gdańsk













    Rozkład i zdjęcia party-place:







    Krótka charakterystyka całego obiektu i nieco historii:

    Stadion został oddany do użytku 19 lipca 2011, pojemność stadionu wynosi 41620 miejsc - więc powinno nam wystarczyć :) Jest on stadionem czwartej kategorii UEFA. Został wybudowany specjalnie z myślą o mistrzostwach Europy w piłce nożnej, które odbywały się w 2012 roku w Polsce i Ukrainie (EURO 2012). Na co dzień jest domowym stadionem Lechii Gdansk, gości również mecze Reprezentacji Polski. Podczas aktualnego EURO 2020 jest ponownie obiektem treningowym polskiej Reprezentacji.

    Podczas EURO 2012 gościł 3 mecze fazy grupowej (Grupa C): Hiszpania-Włochy (1:1), Hiszpania-Irlandia (4:0), Chorwacja-Hiszpania (0:1) oraz ćwierćfinał Niemcy-Grecja (4:2).

    26 maja 2021 roku stadion gościł finał Ligi Europy 2020/2021 rozegrany pomiędzy hiszpańskim Villarreal CF, a angielskim Manchester United. Po remisie (1:1) w podstawowym czasie gry i bezbramkowej dogrywce potrzeba było serii 11 rzutów karnych, by wyłonić zwycięzcę (został nim Villarreal CF).

    Ważniejsze koncerty: Jennifer Lopez (2012), Bon Jovi (2013), Justin Timberlake (2014), Guns N'Roses (2017).

    To tyle jeśli chodzi o miejsce imprezy. Oprócz tradycyjnych konkursów planowany jest też pokaz najlepszych dem z SV, które brały udział w compo na przestrzeni 20 lat - od Atari VCS, po Atari XL/XE, Atari ST/STe, Lynxa, Falcona i Jaguara! Ale uwaga - nie na party-place, lecz na piaszczystej plaży w Gdańsku-Brzeźnie :) Ekran zostanie postawiony przy jednym z mieszczących się tam nadmorskich pubów. Planowany pokaz ok. 2-3 godziny. Zimne piwo, szum fal, porcja świetnych dem z Atari i doborowe towarzystwo - czego chcieć więcej? :) W chwili obecnej trwają rozmowy dotyczące transportu. Szczegóły wkrótce.

    Na stadionie będzie też możliwość zwiedzania całego obiektu i (być może) przelot na tyrolce :) (obecnie jest zdemontowana na czas treningów polskiej Reprezentacji na EURO 2020).

    UWAGA! Miejsc hotelowych starczy dla każdego (sprawdzałem dzisiaj dostępność w okresie party) - do czwartku podam ceny konkretnych wariantów (wzorem lat ubiegłych zniżka na hasło "ATARI" na pewno będzie obowiązywać). Jeśli ktoś będzie potrzebował zdrzemnąć się na miejscu - będzie taka możliwość w ograniczonym zakresie.

    Jeśli chodzi o prace na konkursy, to compo-staff prezentuje się następująco:

    ATARI VCS - KK, Yolk
    ATARI XL/XE - wiecz0r, Yolk
    ATARI ST/STE - AdamK
    ATARI FALCON/JAGUAR - Piter

    Dzięki i do usłyszenia!

    p.s. Podziękowania dla Sachego/Resistance^LMS^WT za garść informacji dotyczących wydarzeń, które miały miejsce na stadionie :)
    • 46: CommentAuthoras...
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    Strach się bać gdzie będzie kolejne SV .:.
    Szacun Grey za miejscówkę!
    • 47:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    @as: nie zapominaj, że miejscówka jest wyjątkowa, bo i okazja nie byle jaka :) wszystko teraz w Waszych rękach.
    • 48: CommentAuthoras...
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    Wiem wiem, co to za miejsce :)
    • 49:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Jun 2021
     
    @grey: pozamiatałeś :)
    • 50: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime23 Jun 2021
     
    oho, wyraźnie jest, że będzie Jennifer Lopez i tego się trzymam.

    @Grey: czy teraz moje pytanie czy można wziąć piłkę jest w końcu zasadne? ;)