atarionline.pl Ataroid - zagadka z muzyką - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime6 Jun 2020
     
    Już kiedyś wspomniałem na forum, ale przeszło niezauważone, szukajka nic innego nie wypluwa :)

    Otóż chyba większość kojarzy muzyczkę z Ataroida, to nic innego jak Pulsar:



    Ataroid:



    Na filmiku, jak i we wszystkich wersjach jakie widziałem, perkusja się spóźnia. Ktoś wie, czy to mógł być błąd w kodzie, listingu, czy zamysł artystyczny twórcy? :D
    Bo to aż dziwne jest :D
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime7 Jun 2020
     
    Muzykę przepisał pewnie ktoś przypadkiem i z drewnianym uchem .. i tyle :).
  1.  
    The A8 conversion is from Kemal Ezcan, it can e.g. be found on the Super Synthesizer and other KE musicdemo disks. The original music is from Vangelis, looks like there are several versions, the Vangelis version I have sounds like this:



    Maybe it has to do with a slightly different title Pulsar vs. Pulstar ? But there are some similarities between both versions...
    • 4:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime7 Jun 2020 zmieniony
     
    @ Charlie
    To dwa różne wykonania. Twoja wersja to oryginał. To co wrzucił MAV bardzo przypomina mi wersję Hypnosis, tylko dźwięk w tym wideo jest jakiś 'inny' :)

    • 5:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime8 Jun 2020
     
    Nie upieram się, że to co wrzuciłem to "kanoniczny oryginał", z którego korzystał autor tego "portu muzyki" a jedynie to, na co sam trafiłem :) zagadka jednak dalej nierozwiązana.
    Czy ktoś zaznajomiony z kodem mógłby np. zajrzeć i stwierdzić, że to przesunięcie może być spowodowane jakimś "głupim" błędem? :)
    • 6: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime8 Jun 2020
     
    Ech ten świeży powiew Italo Disco i te uproszczone i wygładzone oryginały. Przy okazji pierwsza kaseta jaką w życiu kupiłem pamiętam na jakimś obozie. Zachwyt Żarem i potem przez wiele lat brak informacji co to jest to H(y/i)pnosis. Dopiero dzisiaj można sobie poczytać kilka minut o tym.
    Są jeszce struszkowie z epoki używający generatorów i sekwencerów sprzętowych. Ci goście są po prostu... zajebiści:
    • 7:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime8 Jun 2020
     
    Mav sorki za offtop :)

    @jakubd
    Jako fan Italo Disco (nie mylić z Modern Talking, Fancy i temu podobnymi) muszę zdementować informacje jakoby dopiero teraz można znaleźć informacje o tych wykonawcach.
    Jak pierwszy modem dostałem to już szukałem i dużo można było znaleźć. Hypnosis i Cyber People jako projekty Stefano Cundari'ego to był majstersztyk, 'reinkarnacja' tych projektów przez Robertsona to tragiczna pomyłka.

    Staruszkowie, których zapodałeś, naprawdę rewelka! :)
    Ze swojej strony polecam kanał MrFirechild'a (świetne klimaty)
    • 8: CommentAuthorpoison
    • CommentTime8 Jun 2020
     
    There is onemore Pulstar cover :) CMC, mono, 1993
    • 9: CommentAuthorkade
    • CommentTime9 Jun 2020
     
    @jakubd zdziwilbys sie ilu takich jest... prekursorzy sceny techno to juz dziadki ;-) a i mlodzi coraz czesciej siegaja do sprzetowych rozwiazan.
    • 10: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime9 Jun 2020
     
    I to jest fajne, choć często to jednak overkill do tego czasem zawodny technicznie i coraz trudniejszy do naprawienia. Ale jednak miło tak czasem posłuchać nawet, jak nieco zniekształcone przez kompresję stratną.
    Z kompresją wideo przy oglądaniu demek na Youtube jest znacznie gorzej - tutaj artefakty kompresji czasem po prostu zabijają efekt.

    Posion: thanks for pointing that one. I was not aware of "that version"