atarionline.pl Muzyka w "Gyruss" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Oct 2020
     
    Oczywiście nie jest całkiem oryginalna, to aranżacja Mashahiro Inoue, który wykorzystał Toccatę. Wyszło genialne połączenie tematyki sci-fi z muzyką klasyczną. A tu uwspółcześniona wersja Andrzeja Kidaja sprzed kilku dni:



  1.  
    Fajna. Trochę jak dla mnie pomiędzy Bachem a muzyką Jean-Michel Jarre'a.
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Oct 2020 zmieniony
     

    plumkanie na zabawce,oryginał lepszy,elektroniczna na organach :),wyprzedził czasy.
    • 4: CommentAuthorMDW
    • CommentTime5 Oct 2020
     
    Przyznać trzeba, że ten klasyczny utwór świetnie pasuje do klimatu gry Gyruss. Generalnie jakoś muzyka klasyczna pasuje do kosmosu. Nie wiem dlaczego ale to się sprawdzało wiele razy (choćby np. Frontier na 16/32-bit czy różne filmy s-f).
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Oct 2020
     
    @ MDW a to jak ci się podoba ?

    1:13
    • 6:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime5 Oct 2020
     
    Mi się z #1 posta nie podoba, zrobiło się to takie italo-disko, ale co kto lubi.
    Już prędzej kupuję wersję Extenda :D (pierwszy kawałek z tej playlisty)
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Oct 2020
     
    @mav
    shizowa,znaczy dobre i w sumie sporo zabawy tym kawałkiem,nie bał się daleko odpłynąć .
    • 8:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime5 Oct 2020
     
    @mav, 100% zgody. Myślałem, że tylko ja mam takie skojarzenia. Andrzej Kidaj fajnie się bawi w tych innych muzyczkach, ale tutaj posłuchałem tego z niesmakiem. Takie umta-umta, ani to nie jest dobra wariacja na temat klasycznej wersji, ani też nijak się nie ma do genialnej wersji z Gyrussa. Ale tak jak mówisz, co kto lubi. Wersja Extenda ciekawa i fajna.
    • 9: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Oct 2020
     
    mnie zastanawia takie utyskiwanie czy to na tę muzykę z 1. posta czy na grafiki gier xxl'a. zastanawia mnie jak można nie lubić czegoś, tylko dlatego, że mi nie pasuje, zamiast spojrzeć bardziej ogólnie i docenić trud czy spróbować dostrzec mimo własnych preferencji jakieś w tym piękno, bo ono tam jest. Generalnie takie "nie lubię, bo nie" to pasuje do 4 letniego dziecka a nie starych dziadów :)
    • 10:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime6 Oct 2020
     
    @gorgh, ale ja nie napisałem, że nie lubię bo nie. Napisałem konkretnie, że nie jest to ani dobra wariacja na temat klasycznego utworu, ani na temat wersji stworzonej w Gyruss'ie. Muzyka do Gyrussa jest zrobiona genialnie, stworzona na Atari z mega ograniczeniami, w latach 80-tych, a po 30-40 latach rzadko kto robi tak dobrą muzykę na Atari i nadal włącza się Gyrussa i muza przeszywa na wylot klimatem. Natomiast jak się odnieść do klasyki, to oryginał wrzucony przez IRATA4 mówi sam za siebie. Włączasz go i czujesz ciary na plecach, a włączasz wersję z tego wątku i czujesz jak nóżka chodzi do italo disco. Tak jak napisał mav: co kto lubi. Ale jeśli twórca piszący muzykę chce wiedzieć jakie są opinie na temat tego co stworzył, to zrozumie i taką krytykę.
    Jeśli opiniujemy, to odrzuć sobie skrajnie najlepszą i skrajnie najgorszą opinię, z reszty wyciągnij średnią, albo wnioski, a nie wiem po co opiniujesz opinię, skoro należy przyjąć że jest ona subiektywna?

    A docenić trud? Nie będzie miał znaczenia włożony trud jeśli nie przekłada się to na efekt końcowy. To jak ze studentem: umie pan czy nie? A on na to "uczyłem się". Ale umie pan czy nie? Uczyłem się...
    Z grafikami xxl-a nie mam w ogóle odczucia że tam był jakiś trud włożony, i też napisałem wyraźnie że odnoszę wrażenie że to robione hurtowo na kolanie. Też opinia, też subiektywna, niektórzy podzielą, inni nie.
    Ja z kolei nie rozumiem tendencji do tego, żeby bić brawo na wszystko co się pojawia na AOL.
    • 11:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime6 Oct 2020
     
    Wersja Pana Kidaja... Dno! Masakra dla uszu. Bach się przewraca w grobie.
    • 12:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime6 Oct 2020 zmieniony
     
    @kaz nie wrzucaj takich rzeczy proszę ...
    • 13: CommentAuthor0xF
    • CommentTime6 Oct 2020
     
    Jak przeczytałem o italo-disko, miałem nadzieję na coś w stylu:

    i się rozczarowałem.
    • 14:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime6 Oct 2020
     
    Może być też "dysko" w wykonaniu STE.
    KOTO od 3:43. Też daje radę na głośnikach :D

    • 15: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime6 Oct 2020
     
    koto i laser dance, klasyka gatunku :-)
    • 16: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime6 Oct 2020
     
    IRATA4 - Słyszę Warhawk ;) - no obłęd ;). Ja czasem odpalałem tą grę tylko po to - aby usłyszeć ten kawałek. Nawet go sobie na kasetę nagrałem - a tu patrzcie - takie coś ;)
    • 17:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime6 Oct 2020
     

    rosomak:

    koto i laser dance, klasyka gatunku :-)

    Gatunków, bo to jednak dwa różne gatunki. Koto to italo disco, LaserDance to space synth.
    Tym tokiem myślenia to i Modern Talking podpinali by pod ID :)
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Oct 2020
     
    @ rr_800xe
    Generalnie cała płyta fajna,taka mocno inna, prawie dołączyła do panteonu mojej przecudnej ;p kolekcji Muzyki,dołączy i fizycznie, jak zdobędę jakimś cudem oryginał .