atarionline.pl Michael Jackson a sprawa Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2010 zmieniony
     
    gsgalezowski podeslal info, ze w filmie dokumentalnym "Michael Jackson, A remarkable Life" (polski tytul "Micheal Jackson, Niezwykłe życie") mozna zobaczyc w tle paru fragmentow filmu - Atari ST.

    Tutaj o jaki film chodzi:
    ->link<-

    I rzeczywiscie, w podeslanej przez gsgalezowskiego scenie widac ST-ka. Wyglada na to, ze Samm Brown III, ktory nagrywal plyty MJ-a, korzysta do dzisiaj z kultowej w muzyce maszynki:








    Znalazlem film pociety na siedem czesci na YT, wiec sami mozecie zobaczyc:








    • 2:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime3 Feb 2010
     
    No to Amigowcy mogą się schować. Król popu korzystał z ATARI !!! :)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2010
     
    To moze byc troche naciagana teza, jako ze Samm Brown znajduje sie prawdopodobnie w swoim wlasnym, malym studio i tam ma ST. Byc moze ten ST bral jakis udzial w tworzeniu muzyki MJ-a, ale moze nie, o to trzeba by zapytac Samma - czy i w jakim zakresie.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2010
     
    W sumie pomyslalem, ze czemu nie zapytac - wyslalem maila przez formularz kontaktowy na jego stronie. Zobaczymy, czy w ogole odpisze.
  1.  
    Super inicjatywa z tym listem. Ciekaw jestem czy odpowie. Cieszę się że udało mi się znaleźć ten fragment z Atari. Ostatnio natrafiłem na jeszcze inny ciekawy motyw filmowy ale już dotyczący przeciwnego obozu, więc nie wiem czy bylibyście zainteresowani :)
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime4 Feb 2010
     
    Zapodaj, zapodaj :)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Feb 2010
     
    O dziwo, juz dostalem odpowiedz, to bardzo mile:

    Samm Brown III:

    Hello Chris: I still have the Atari ST, though I never use it (I use CUBASE 5 now). I never used it on any MJJ productions, I stopped working with Michael in the early 80's (before Thriller).


    Tak wiec niestety to ST nie bylo zamieszane w produkcje MJ-a, bo w czasach ich wspolpracy jeszcze ST nie powstalo :)
  2.  
    Już wysłałem kolejne filmiki, komu trzeba. Mam nadzieję że dowiecie się teraz, jaki system operacyjny jest najlepszy.
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Feb 2010
     
    Ostatnio leciał w TV jakiś program w którym było doskonale widać Atari ST, ale nie zdążyłem złapać za pilot...
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Feb 2010 zmieniony
     
    Z filmow od Grzeska uciesza sie komodorowcy:

    C64:





    Amiga:







    Ale jak widac z tych filmikow - uzywanie tych komputerow powoduje glebokie choroby i zle samopoczucie ;D
    • 11: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Jan 2014
     
    • 12: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Jan 2014
     
    wyświetlanie tych YT na forum potrafi nieźle zatkać peceta. Nieraz, to jak jest nasrane więcej to jedynym ratunkiem jest wyłączenie przeglądarki z poziomu managera procesów ;)- Da się coś z tym zrobić?
    • 13: CommentAuthors2325
    • CommentTime29 Jan 2014
     
    Wtyczka FlashBlock dla Firefox blokuje elementy Flash do momentu kliknięcia na nie. Gdy widzę za dużo filmików w temacie dodaję s po http by widoczny był tylko link.
    • 14:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime30 Jan 2014
     
    Dało by się css-em podmieniać miniaturę na film dopiero po kliknięciu...
    • 15:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime30 Jan 2014 zmieniony
     

    pin:

    wyświetlanie tych YT na forum potrafi nieźle zatkać peceta. Nieraz, to jak jest nasrane więcej to jedynym ratunkiem jest wyłączenie przeglądarki z poziomu managera procesów ;)- Da się coś z tym zrobić?

    Owszem, da się - należy wymienić procesor na nowszy ;)
    • 16: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Apr 2015
     
    • 17: CommentAuthorpoison
    • CommentTime3 Apr 2015
     
    well:) music in this demo is STEREO! :) in this video is mono and sound terrible, isnt it strange to´this Video creatorman that music is broken? . . .