atarionline.pl sio2sd problem - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbaton
    • CommentTime30 Jan 2021
     
    Cześć, z 12 lat temu kupiłem od Piguły sio2sd, które nieźle działało ale im więcej plików na karcie (256mb - fat16) tym częściej się wiesza loader (zielona wersja). Mam to zapakowane w obudowę po xc12 i stwierdziłem, że zrobię upgrade, ale żadna kombinacja klawiszy (shift+k.....) nie działa? Nie potrafię stwierdzić, która to wersja sio2sd, ale działa tylko na sio2sd.xex zakupionym od piguły - ostatnio próbowałem ściągać inne wersje 1.2, 2.0 itp. i nie działają. Da się go zaktualizować, czy może lepiej kupić nowszą wersję? Pozdrawiam i dzięki za jakikolwiek odzew.
    • 2: CommentAuthorpustak
    • CommentTime30 Jan 2021
     
    Spróbuj boot z K4.

    ->link<-

    Też miałem problem z updatem przez to że nie umiałem wejść w setup.
    • 3: CommentAuthorbaton
    • CommentTime30 Jan 2021 zmieniony
     
    niestety też nie reaguje. Co ciekawe znalazłem sio2sd.xex wersja 1.2 na wiki i zadziałało ale niestety i tak się wiesza a po resecie wraca do wcześniej otwartego katalogu. Mam go dosyć. Problem zasilania Atari wyeliminowany bo wiesza sie tylko loader sio i na zasialczu atari jak i przerobionym z ładowarki telefonu. No i jeszcze czy po wyłączeniu i włączeniu atari sio może zapominać co jest przypisane do d1:?
    • 4: CommentAuthorpustak
    • CommentTime30 Jan 2021 zmieniony
     
    W setup też nie wchodzi jak wystartujesz z K4?

    Też mam Sio2SD z 2008 okazało się że to była wersja 2.3.

    ->link<-
    • 5: CommentAuthorbaton
    • CommentTime30 Jan 2021 zmieniony
     
    Próbowałem wszystkiego ze zdjęcia oraz Twojego pomysłu i nic :(

    Może jeszcze ktoś ma pomysł?
    LUB
    Od kogo polecicie mi nowy zestaw? A może pójść w Fujinet?
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Feb 2021 zmieniony
     
    @baton, musisz pamiętać, ze sio2sd wersja firmware ściśle pasuje do określonej wersji sio2sd.xex. Trzeba kryształ na 14.xxxxxx mhz wymienić jeśli jest 7.xxxxxx i wgrać najnowsze firmware a następnie najnowsze sio2sd.xex. Jak jesteś z wawy mogę Ci to uaktualnić za Free.
    • 7: CommentAuthorbaton
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    Jakub :) mój mistrz z młodości. Dzięki za odzew. Jestem z Katowic i udzielam się w MHKiI. No ale może rzeczywiście trzeba by do Warszawy. Spiszemy się - chyba, że potrafi ktoś pomóc na Śląsku?
    • 8:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime2 Feb 2021
     
    Też kiedyś miałem problem (trochę inny) z S2S i upgrade zrobiłem w ten sposób: ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime2 Feb 2021
     
    [off topic] to ja tak sobie napiszę po raz kolejny, że zrobiłem sobie SIO2SD, działało wiele lat i nagle przestało widzieć karty SD. Podejrzewam procesor, ale dziwna sprawa...
    • 10: CommentAuthorbaton
    • CommentTime2 Feb 2021 zmieniony
     
    czyli ten jegomość do zmiany? może przelutuję go sam? ruszy po zmianie?