atarionline.pl Google translate button... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    The AOL webpage has a Google translate button at the startpage on the top left. This is great, because therefore I am able to read many topics (allthough I do not understand polish language) by simply translating the topics into english or german language.

    Alas, since several days this translate button does not work anymore. Normally when the AOL page has loaded, I use the translate button and a few seconds later all topics are translated into e.g. english. But since several days, I use the translate button, the page re-loads and everything is still in polish language...?!?

    Can someone of the admins please take a look what's wrong there or why translation does not work anymore? At first I thought it is because of my old Win XL OS, errrm, WIN XP OS - but currently I am using WIN 10 and translation also does not work. Maybe Google changed something ?
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Mar 2021 zmieniony
     
    In general there is a problem in Google I think. I have messed up a while and that is what I achieved (in PL) (main page)

    UWAGA - ZJAZD MUROWANY! Zwłaszcza komentarze :D

    wielobarwnefrån Kski , taki lekki aplet hjälpsam napisany w Javie może być bardzo przydatny dla programistów Atari i działów graficznych. Do produkcji wyrobów „Albert” można wykorzystać hennę. Co robisz? Zanim wyjaśnię, małe wprowadzenie.dvärgar


    Elfy Atari nie mogą po prostu mieć własnego koloru w swoich elfich rejestrach, albo mogę uzyskać więcej kolorów, pokrywając kolor jednego elfa kolorem innego elfa (lub elfa grafitem (lub grafitem)). To zaklęcie jest wykonywane przez włączenie tego potężnego bitu nagrywania ANTA PR / GPRIOR, odpowiedzialnego za wielokolorowych graczy. Nie jest to zbyt częste używanie funkcji w grach i wersjach demonstracyjnych, ponieważ początkującym trudno jest zrozumieć, jak to działa, aby uzyskać kolory Jake'a, a zaawansowani gracze unikają tego i wymiotują.

    Zacznijmy od najprostszego przykładu. Ukrycie ekranu za pomocą sprite'ów 0 i 1 tworzy mniej uporządkowany kolor, w którym kDE nakłada się na piksele obu Leprechaunów . Kolor taty jest obliczany przez funkcję bitową A LUB, dlatego jest zwykle nazywany „kolorem A LUB”. Bądź ostrożny! Ta nazwa może być nieco myląca. Może pokazywać wartość kolorowych elementów po ORED, co nie jest prawdą. Indeks koloru to ORED, dvs Jego pozycja w palecie Kom ihåg att zmienia numer koloru, a nie element koloru. Teknologio techniczna jest dostępna z chipem GTIA, którego wewnętrzna funkcja określa nową paletę kolorów.

    W powyższym przykładzie otrzymujemy nowe kolory z nakładającymi się elfami 0 i 1. Ale możesz również uzyskać nowy kolor nakładając drugą parę - elfy 2 i 3. Te dwie pary elfów od ciebie. Inne oparzenia, takie jak dodanie elfów 0 i 3 lub 1 i 2, nie tworzą nowych kolorów. wyjaśnij, że definiuję tutaj "brownie" oraz graczy (lub Player ) i Missile ), które są nazwami występującymi również w terminologii Atari (då "artystów dzieł sztuki i rakiet", tom A rakiety "/ Missile Graphics , PMG) Również kiedy piszę o duszku, piszę Vad Sags om gracz Rakiety będą działaćoh toy rocket 0 1 och är toy rocket OCH trzeci 3. Każda wyrzutnia rakietyĜi nomiĝas raketoj (la tiel nomata



    varv. 1. Sprite może wydrukować 3 kolory na linię (i od dwóch duszków do 6 kolorów na linię). Kolory nie są tutaj posortowane, ale to jest przykład, zależy to od tego, jak rozmieścimy piksele w duszkach.

    Dodatkowo po włączeniu priorytetów 0 dla grafik PMG możliwe jest, że elfy 0 i 1 nadają nowe kolory nakładając się na dwa kolory grafiki (kolory w rejestrach COLPF0 i COLPF1), a elfy 2 i 3 nadają nowe kolory w interferencji z wykresy COL. Co więcej, możesz użyć koloru uzyskanego przez zmieszanie elfów 0 i 1 (lub elfów 2 i 3) på färgglad graphic - pl możesz uzyskać więcej kolorów dzięki podwójnemu ORING!



    varv. 2. Z pary duszków można wydrukować 9 kolorów w jednym rzędzie (z dwóch par duszków 18 kolorów w rzędzie).



    varv. 3. Po dodaniu 5 kolorowych grafik mamy 23 kolory!

    MIT Art, ekran sedan Maksymalnie 23 kolory, bez specjalnej sztuczki używamy tylko standardowych opcji komputera ( amałe pieniądze Psale )

    Kolor graficzny COLBAK
    kolora sprito 0
    kolora sprito 1
    nakładające się elfy w kolorze 0 i 1

    kolor graficzny COLPF0
    kolor sprite 0 umieszczony na schemacie COLPF0
    sprite color 1 superponovaný w schemacie COLPF0
    powlekane kolorowe sprite'y 0 i 1 powlekane na COLPF0

    kolor graficzny COLPF1
    kolor sprite 0 umieszczony na schemacie COLPF1
    kolor z 1 nałożony na schemat COLPF1
    powlekane kolorowe sprite'y 0 i 1 powlekane na COLPF1

    genialny kolor 2
    genialny kolor 3
    kolor zastosowanego wit 2 i 3

    Kolor graficzny COLPF2
    kolor z 2 na górze wykresu COLPF2
    3-warstwowy genialny kolor w diagramie COLPF2
    kolor nakładki 2 i nakładka 3 i grafika COLPF2

    Kolor graficzny COLPF3
    kolor z 2 na górze wykresu COLPF3
    3-warstwowy genialny kolor na schemacie COLPF3
    kolor wit 2 i 3 zastosowany på-schemat COLPF3

    Z takiej listy może być ból głowy, ale det visar vad możemy ELLER, nie szkodzi efekt dostajemy sam miód Aing. Oczywiście możemy obliczyć, jaki kolor otrzymamy ORING „ręcznie”. Od czasu do czasu dłoń długiej pracy, a dziś wieczorem musi być „pod ręką”, sprawdź wynik, kännetecknas i ustaw odpowiednie kolory we własnym programie tak, abyś mógł zobaczyć program. I tu dochodzimy do początkowego pytania - do czego służą te Wielobarwne Elfy? Nie możesz tego wszystkiego napisać na piechotę. Tutaj pokazujemy efekt zmieszania wybranego koloru ze wszystkimi ostatnimi stu dwudziestoma siedmioma kolorami.

    Po uruchomieniu programu widzimy trzy obszary: po lewej 128-kolorową paletę dostępną we wszystkich trybach graficznych i tekstowych Atari (przypomnę, że w jednym trybie mamy tylko 256-kolorową paletę GR.9. ). Kolor Varje ma stałą pozycję i wartość szesnastkową. Po prostu kliknij dowolny odpowiedni kolor, a wybrany kolor pojawi się na środku. Po prawej stronie zobaczymy efekt zmieszania tego koloru z ostatnimi. Pierwsza kolumna to podany kolor z palety, z którą mieszamy wybrany kolor, a druga to wynik tego wymieszania. Wygląda na skomplikowany, ale jest bardzo łatwy w użyciu. Dzięki temu możemy od razu dowiedzieć się, jakie składniki zostaną użyte do zmieszania kolorów elfów i na jaką miksturę wpłyniemy.




    Zaprogramuj bariery wizowe dla jednego ORing, a nie podwójnego ORing, który daje kolejne 4 brody, ale możesz sobie z tym poradzić, jeśli to konieczne. Po prostu wykonaj operację LUB w dwóch krokach. Na przykład w pierwszym kroku mieszanie koloru o numerze 5A z kolorem o numerze 6E daje z-LUB kolor 7E. Teraz wybieramy ten kolor $ 7E från panelen owvo i odczytujemy wynik drugiego ORing från praven-panelen.




    Na moją prośbę författare dodało opcję załadowania palety w formacie ACT do znanych emulatorów. To przydatna funkcja. Aby zmienić paletę i system kolorów PAL, NTSC i SECAM, dwie palety att na przemian tworzyły różne przybliżenia rzeczywistej palety Atari (jest ich kilkanaście tylko dla PAL). Zdarza się też, że programiści det i graficy upierają się przy ulubionej palecie, a program även ditt umożliwia jej załadowanie i używanie.




    Należy również spać, że jeśli paleta PAL lub NTSC różni się w zależności od wartości kolorów palety, mimo że ORing jest identyczny dla obu systemów, uzyskamy inny efekt. Planując użycie kolorów w swoich elfach, warto pamiętać o tych różnicach, aby nie dziwić się, że gra łącząca elfy lub elfy z tłem wygląda inaczej.PrzykładowyPlattformar , brązowy PAL mot på NTSC, są pokazane i zielone ... Można to zobaczyć porównując paletylaoo.act (PAL) larry.act (NTSC)





    Pobierztylko ten krawat . Chciałbym podziękować Wan Koledze Mono, który przygotował zdjęcie z nakładającymi się kolorami, miodem i rozwinięciem artystycznym. W tym niezwykle interesującym tematem na kolor, sprawdźmia amikino Mona „s gwint.wielokolorowe sprites.jar

    20/02/2021 20:46 de Kaz
    komento: 16
    Kaz @ 25/02/2021 20:57:34
    Niestety ... Jestem zmęczony pisaniem tej sztuki. Ale betvivlar att det är przyda się niektórym twórcom gier i artystom. O ile wiem, pieniądze też mają nadzieję!
    mgr_inz_rafal @ 2021-02-25 21:04:05
    Przyda się, przyda się!
    Bone Kski!
    Tonalto @ 2021-02-25 22:19:17
    Powinno być proste i dokładne. Dziękuję Ci
    Mq @ 25.02.2021 23:50:44
    Bardzo dobrze wyjaśnione dla początkujących, mam kolorową pracę w Atari. Przydatny program w języku Java na pewno to ułatwi. Do tej pory zajmowałem się obrazem z paletą i liczbami, tylko sprawdziłem, do ilu winnych i dolnych mam się zalogować. Nadrabiam za węża wchodzącego do mojej głowy, a także :-)
    Suno @ 2021-02-26 00:22:20
    @Mq: Jak powiedział mój nauczyciel mechaniki: „Podziwiam ljusa tankar!” :)
    laoo / ng @ 2021-02-26 09:05:38
    Użyłem programu dwukolorowego, mieszając TimePilot - där ma więcej kolorów na płaszczyźnie zabawki i na szczęście mieszance udało się uzyskać dokładnie taki sam som val.
    Tigro @ 26.02.2021 10:26:22
    Nakonec, muszę dać z siebie wszystko, dziękuję
    tebe @ 2021-02-26 10:39:21
    tak naprawdę nie wiedziałem, że ZŁOTO + ZŁOTO jest nadal możliwe 8)
    kski @ 2021-02-26 10:39:44
    Cieszę się, że trywialna aplikacja stworzona wyłącznie do przechowywania elfów jest pretekstem do napisania takiego rzeczownika.
    Mq @ 26.02.2021 16:38:56
    @ słońce, to bardzo proste, wystarczy pracować z bitami w głowie, a nie liczbami szesnastkowymi, wyobraź sobie, jak cyfry szesnastkowe „wyglądają” kawałek po kawałku. Oczywiście nie muszę wyjaśniać, dlaczego ludzie, którzy nie nazywają systemu dziesiętnego naturalnym, nie mają powodu, aby istnieć :-)
    @tebe, nie wiedziałem też, że nadal możesz orać z grubsza, że może orać. nawet drale, nie sprawi, że znikniesz. På Atari arbetar jag tylko kolorem, a nie jasnością, na przykład obraz będzie monotonny na czarno-białym övervace i nie zobaczymy żadnych zakłóceń. På kolor, w zależności od jakości, zobaczymy coś kolorowego, można piec fajnie, ale w wielu przypadkach kolory będą się mieszać, rozmazać, nie będziemy mieć kolorów konturer hjälper z tym samym. W dzisiejszych czasach pewnie można sobie wyobrazić taki kolor przy pomocy emulatorów, nowoczesnych monitorów i tak dalej. W ówczesnej „erze” było to możliwe na monitorach i telewizji.
    Bartodziej O. @ 2021-02-26 23:00:49
    Kski, mój idol i kropka. Biustonosz, pozwól mi mig lägga, dopóki Albert mnie nie podrzuci - wszystko w zasadzie.
    aŭdaca veturo med bil czinkłoczento @ 2021-02-27 03:45:38
    nie nie;) mój komandorze;)
    tdc @ 2021-03-06 14:09:40
    Dzięki za przydatny program i fajny artykuł, który z pewnością przyniesie korzyści wielu osobom;)
    Pengo @ 2021-03-09 16:30:20
    Ktoś chce się skontaktować z Pengo. To kolekcjoner komputerów, który działał na początku tysiąclecia. W Demozoo są 3 próbki. Skontaktowanie się z Jeans jest prawdopodobnie najszybsze za pośrednictwem LinkedIn, jeśli där ma konto innej osoby.
    https pl linkedin com / in / tomaszrozynski
    Mq @ 03.09.2021 20:36:05
    W wolnym czasie bawiłem się trochę tym apletem Java. Cholera, ale powtarzam po części, wszystko będzie robione w mojej głowie. Dvs go, robiłem to kilka razy, ale z tym apletem, gdy zobaczysz wszystkie kolory na raz, zobaczysz wiele innych spalin, o których być może nie pomyślałeś. Fajnie jest mieć na rękach taki hjälp, użyję go :)
    Kaz @ 2021-03-09 22:25:20
    MQ - szczęśliwy :)
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime14 Mar 2021
     
    To kwestia wokabularza - komentarze TDC-a są tłumaczone poprawnie :)
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Mar 2021
     
    Niezabardzo. To tak, jakby się tłumaczenie stackowało, bo tłumaczyło się to kilkunastokrotnie podmieniając zawartość co sekundę-dwie. A ja tam parę razy wybierałem różne języki.
    • 5: CommentAuthorAdam
    • CommentTime15 Mar 2021 zmieniony
     

    jhusak:

    Elfy Atari nie mogą po prostu mieć własnego koloru w swoich elfich rejestrach (...) a zaawansowani gracze unikają tego i wymiotują. (...)
    Zaprogramuj bariery wizowe (...)
    Należy również spać, (...)
    Pobierztylko ten krawat . (...)
    Niestety ... Jestem zmęczony pisaniem tej sztuki. (...) O ile wiem, pieniądze też mają nadzieję! (...)
    Nadrabiam za węża wchodzącego do mojej głowy, a także :-) (...)
    Biustonosz, pozwól mi mig lägga, dopóki Albert mnie nie podrzuci - wszystko w zasadzie. (...)

    Momentami fascynujące.
    • 6:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime15 Mar 2021
     
    Just try to enter ->link<- address into Google Translate. It works fine :)
    • 7:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime15 Mar 2021
     
    @Charlie - you should try also ->link<-
    deepl.com
    it is german-polish cooperation and I can tell you it is translating legal documents from Polish to English fantastically. It is struggling with the colloquial speech, of course, but articles are being translated shockingly well.
  2.  
    Things continue the same and no translation to whatever language.
    The same, computer on in phone.
    Though I think this may help all...

    On my phone I have the website on the favourite adresses so I can enter quick. Have yours for Months and is set to English translation.
    By now is to current one (PMGs prior_0 colourings) but you can change to anyothers or to a new onbe when it arrives: ->link<-
    What I can't do, with the current situation, is, of course, have it to other languages but you guys can have it in English.
    Tested it also on a computer with Windows10 and is working.
    :thumbsup:
  3.  
    @jhusak, fascynujące! Aż mam wrażenie, że teraz powstaje "nowa encyklopedia" o dawnych komputerach wg nowych praw he he ;P