atarionline.pl Prawdziwa walka Atari kontra Commodore - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime26 Apr 2021 zmieniony
     
    Ten kod (z poprzedniego postu) generuje taki efekt:



    Czyli wykres jest bardzo jasny - przez co jest bardziej widoczny oraz 5 razy zwiększyłem ilość danych na jakich działa. Dlatego teraz lepiej widać, że pętla nr 2 działa ponad 2 razy szybciej!


    Edit: sorry, tu mamy konkretnie na górze 79 i na dole 44 linie. Co oznacza, że w tym przypadku mamy zwiększenie wydajności rzędu 79,(56)%. Dwukrotna jest możliwa do osiągnięcia, ale w innym przypadku.
    Jak się ktoś śpieszy to się diabeł cieszy;) Czas spać;)
    • 2:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime26 Apr 2021 zmieniony
     
    Jeśli chodzi Ci o to co sugerował Tebe a zastosował Zbyti to jest to doskonałe udokumentowane w tym ->link<- wątku, który to jednocześnie pokazuje mnogość wad Action!

    Z resztą Zbyti Ci już odpisał u konkurencji ->link<- :)
    Każdy zajmujący się rzetelnie analiza kodu generowanego przez Action! i optymalizacja pod kątem szybkości, wcześniej czy później zacząłby eksperymentować z tablicami których indeksy da się zapisać na jednym bajcie i że wskaznikami (bo deklaracja tablicy BYTE niejawnie tworzy wskaznik do miejsca w pamięci). Zbyti robił to tworząc swój pierwszy program w Action! i odkrył to po 2 miesiącach (nie pamiętam dokładnie).
    Ja pisząc lata temu proste programiki narzędziowe, nie miałem takiej potrzeby - to co szybkie i tak robiłem w assemblerze.

    Ale zanim Zbyti mnie ubiegł zamierzałem sprawdzić co z deklaracja tablicy o zadanej długości (mniejszej niż 256) i jak to by zadziałało, to trzebaby ruszyć wskaźnikiem jej adres. A po co? Choćby po to by nie zamazywać pierwszego bajtu w momencie deklaracji. Tak myślę. Ale to logiczne kroki w optymalizacji...

    Tyle, że mi się nie chciało. Bo to nie ja mam dowodzić wspaniałości Twojego "odkrycia" tylko Ty, a z obrazków, "przykładów" i buńczucznych zapowiedzi ten dowód się ciągle nie wyłonił.
    Oczekujesz, by Twoi interlokutorzy podali rozwiązanie - to śmieszne i zarazem pokazujące jak bardzo chcesz udowodnić (chyba sobie) że wiesz od nas więcej. Odsyłam Cię więc do zalinkowanego wcześniej wątku, gdzie Zbyti zamieścił SWÓJ kod sprzed roku pokazujący działanie tego "odkrycia" a jednocześnie bliźniaczo podobny do Twoich przykładów.
    I jak to wyjaśnisz? (A takie pytanie w Twoim stylu :) )

    I jeszcze jedno. Piszesz, że nalezy czytać ze zrozumieniem. Może najpierw zacznij pisać ze zrozumieniem. Przeczytaj swój wpis z blogu ze zrozumieniem i zastanów się co w nim opisujesz. Czy gdziekolwiek jest jakakolwiek wzmianka, że przykłady nie ilustrują tego "odkrycia". Czy gdziekolwiek jest choćby sugestia, że obrazki timingów nie są wynikiem działania kodu z przykładów?
    To jest wg Ciebie rzetelne opisywanie czegokolwiek?

    Dobranoc.
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime26 Apr 2021 zmieniony
     
    "Co się dzieje Panie! Co się dzieje?"

    Atarowiec co zdradził swoją markę, publikuje na stronce sceny C=64 kod dla Atari...

    A Oni tego nawet skompilować nie mogą...

    "Panie! Panie! Co za (dziwota) na tym świecie!"
    ;)))))
    • 4:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime26 Apr 2021 zmieniony
     
    Tomek, ty tak poważnie?

    "Zdradził markę", która to marka już dawno jest sprzedajną.

    Z mojego punktu widzenia, Zbyti wprowadził ożywczy powiew w dyskusji o Action!
    Przeprowadził - ucząc się w nim programować - i co ważniejsze udokumentował ładny kawałek inżynierii oprogramowania. Zajął się na poważnie optymalizacją kodu i wskazał słabe punkty oraz metody na ich wyeliminowanie/ominięcie.
    Szkoda, że nie miałeś czasu tego czytać, bo to naprawdę kawał dobrej (nikomu nie potrzebnej :) ) roboty i mógłbyś się z tego wątku pewnie jeszcze czegoś nauczyć.

    A co do całokształtu Twojej "radosnej twórczości" w tym wątku, to u konkurencji dowiedziałem się, że to było jakieś wyzwanie. Ciekawe, że tutaj i wcześniej inaczej to przedstawiasz.

    Cytuję:
    Wiesz bo z mojej perspektywy to jest tak, że ja raz po raz daję naszym ludziom różne wyzwania, ale Ty tutaj mącisz zamysł. Bo jak wiadomo dziś jest wielu "wielkich programistów", którym ego rośnie jak potrafią podlinkować cudzy kod z internetu.
    A w wątku, w którym dałem to wyzwanie (a chodziło mi o coś innego), już się znalazł taki najgłośniejszy i najbardziej rozproszony, który jak podlinkował Ciebie to sądzi, że zadanie jest rozwiązane;))


    Uwierz mi, że moje Ego jest O.K. - ani za duże ani za małe (moja żona mnie tu poprze ;P ) , i tak jak pisałem wcześniej mam do Ciebie dużą sympatie. Staram się więc reagować kiedy piszesz bzdury :)

    Rozumiem, że Twój tekst na blogu nieprogramistycznym jest także wyzwaniem (ciekawe dla kogo?), szkoda że z treści to nie wynika.
    • 5: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime26 Apr 2021 zmieniony
     
    Pecus - ja już chyba rozumiem. TDC ewidentnie zakłada, że może fabulować, ponieważ jego główna argumentacja opiera się na tym, że nikt nie poświęci dość czasu aby obalić jego stwiedzenia ("odpisz na moje 18 punktów", "przetestuj wszystkie języki oprogramowania na wszystkie platformy", "uruchom Action i kompiluj, aby zrozumieć co chciałem powiedzieć", "obejrzyj jeszcze raz wszystkie dostępne na youtube wykłady które dałem i wskaż gdzie powiedziałem coś nieprawdziwego").
    Nie TDC, nie będę dla Ciebie poświęcał czasu na odpalanie Action i przypominanie sobie jak coś się w tym środowisku robi, bo to nic nie zmieni a tylko da Ci satysfakcję. Zbyti jak widać miał więcej czasu i co? Twoja odpowiedź z sąsiedniego forum wskazuje na to, że tu nie chodzi o fakty, ale o jakieś "wyzwania", które wymyślasz.
    • 6: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime26 Apr 2021
     
    • 7: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime26 Apr 2021 zmieniony
     
    TDC: podaj listę przykładów, gdzie mówię publicznie rzeczy które tworzą u odbiorców przekłamany obraz rzeczywistości.

    TDC, miałem w przerwie na obiad chwilę aby włączyć pierwszy z brzegu film na którym się wypowiadasz i proszę, już od początku idealny przykład Twojej nierzetelności:
    ->link<-
    Stwierdzasz, że Megalomania to pierwszy RTS, który zapoczątkował cały nowy gatunek gier. Podkreślając jakie to niesamowite, jak byłeś tego świadom i jak wielu ludzi Ci o tym mówiło.
    Potem przerywa Ci Kaz (?) ->link<- zauważając, że się mylisz (wskazuje na ->link<- uznawany za jedną z pierwszych). A Ty brniesz dalej... bo nie doczytałeś na Wikipedii, że to nie pierwszy RTS, ale pierwszy mający Tech Tree.
    RTS było znacznie więcej już wcześniej: ->link<-
    i oprócz wymienionych na tej liście na małe Atari np. "Air Support" ->link<- czy niedoceniany a świetny "Battalion Commander" ->link<-
    • 8: CommentAuthoras...
    • CommentTime26 Apr 2021
     
    @Bober,
    Widzę że sporo osób czeka o co chodzi z tym listem otwartym..
    • 9: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime26 Apr 2021 zmieniony
     
    TDC - to kontynujmy odnośnie Twojej nierzetelności i tego jak sobie dopowiadasz to, czego nie wiesz. Przypomniało mi się to - wypowiadasz się tu odnośnie mojego programu Rasta Converter:
    ->link<- o tym, jak komodorowiec rzucił obrazek i mówi zróbcie taki obrazek, i tu już cytuję ->link<- "znalazł się koder, który właśnie opracował ten tryb graficzny i po prostu za chwilę, tyle ile mu zajęło czasu, nie dużo czasu zajęło na zakodowanie tego programu [...] Komodorowiec mówi no nieźle. Przyczynił się do tego, że Atari ma nowy tryb graficzny.".
    Jest to kompletna bzdura i historyjka, którą wyskładałeś sobie z kilku postów na forum z wątku ->link<- bez sprawdzenia jak było w rzeczywistości.
    Prawda jest taka, że nad narzędziem pracowałem już wiele miesięcy (co wspomniałem dalej w tym wątku na forum) i to nie komodorowiec przyczynił się do powstania nowego - jak to nazywasz "nowego trybu graficznego" (wtf, to gr.15 z nałożonymi duszkami), bo ten był gotowy znacznie wcześniej (historycznie to ->link<- ). Nawet to nie był pierwszy raz, gdy to narzędzie pokazałem, bo zainteresowanym je prezentowałem miesiąc wcześniej na słowackim Foreverze.
    Starając się pełnić rolę kronikarza-edukatora przestań, proszę, konfabulować.
    • 10:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime26 Apr 2021 zmieniony
     
    Ja tylko dodam, że to słynne już FastP to (tak jak z resztą pisałem) deklaracja tablicy BYTE o zadanej długości (mniejszej od 256) od razu pod wskazanym adresem.
    czyli np:
    BYTE ARRAY FastP(1)=$9000

    Dokładnie to sprawdziłby każdy zastanawiający się jak przyspieszyć odwołania do tablicy BYTE (zakładając, co oczywiście nie musiałoby być prawdą, że Action! będzie indeksował taką tablice którymś z rejestrów indeksowych procesora).
    To właśnie sugerował Mono (a nie Tebe, jak wcześniej pisałem, sorry :) ), a Zbyti użył w swoim programie rok temu i dokładnie udokumentował (i chałwa mu za to!).
    ->link<- post 42 do 48 (w którym jest to roziązanie).

    Dodatkowo potem (lub przedtem, jeśli zadeklarujemy tablicę w innym miejscu pamięci niż akurat nam potrzebne) użycie wskaźnika umożliwia "przerzucanie" takiej tablicy po pamięci (oczywiście bez danych ;) ) i sięganie do dowolnego miejsca RAM przy pomocy jednej zadeklarowanej w ten sposób tablicy (Co może być pacaneum na ograniczoną ilość zmiennych w Action! - nie wiem jak jest z tym ograniczeniem :) ).
    • 11: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime26 Apr 2021 zmieniony
     
    Ależ tu wojenka kwitnie, Panowie oba komputery są fajne i różne i na swój sposòb unikalne więc dajcie sobie po razie albo wrzućcie na luz.

    Ktoś napisał wyżej że "Atari jako marka jest sprzedajne" co to ma być? Jako fan Atari PROTESTUJE! :)
    Zresztą to chyba Commodore też upadło i się sprzedało za drobne
    • 12: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime27 Apr 2021 zmieniony
     
    Tak jakoś mi się skojarzyło:


    :)
    • 13:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime27 Apr 2021 zmieniony
     
    "Krzyżacy" zadowoleni, nasza wojenka odwraca uwagę od ich średniej jakości konwersji Yoompa ;-)
    • 14: CommentAuthoras...
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    He he:
    -Bruno dobre.
    • 15:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    Wg mnie nazywanie tego "wojenka" jest nie do końca uprawnione.
    Nikt tu z nikim nie walczy, wszystkim chodzi o to by fakty były faktami i tyle.

    No może nie wszystkim :) ....
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    bruno_j w sedno tarczy :)
    • 17:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    @Jacques
    Myślę że w "naszym obozie" mało kto się Yoompem przejmuje. A może ta "wojenka" odwraca uwagę od tego, że nadal nie ma na Atari Rick'a, Flimbo's albo Prince of Persia ? :) :P

    @bruno_j
    też już jak chwilę temu tak mi się kojarzyło że temat powinien zmienić tytuł na coś w rodzaju walki we własnym obozie... która ostatnio przenosi się do naszego obozu :)

    A tak przy okazji szczerze powiem że czytam z zaciekawieniem, chociażby po to aby może przy okazji trochę się nauczyć, ale także jako obserwacje kulturowo-społeczne. I piszę bez uszczypliwości mam sporo ciekawych obserwacji na przykład na temat naszych wyobrażeń czym nasze ulubione komputery są dla nas samych a czym dla innych.
    • 18: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime27 Apr 2021 zmieniony
     
    Myślę że w "naszym obozie" mało kto się Yoompem przejmuje. A może ta "wojenka" odwraca uwagę od tego, że nadal nie ma na Atari Rick'a, Flimbo's albo Prince of Persia ? :)


    @crrn no właśnie gdzie są te gry? CZEKAMY!
    Osobiście najbardziej czekam na Prince of Persia i Wonder Boy


    • 19:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime27 Apr 2021 zmieniony
     
    Flimbo's Quest też w drodze :-)



    Rick podobnie, choć o wiele dłużej, ale przynajmniej wiadomo, że się da, pozostaje kwestia cierpliwości ;-)

    A w międzyczasie niech C64 zrobi tak:
    :
    • 20: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    @Jacques - odnośnie Project M to tam wciąż nie ma przeciwników, gdy na C64 lub ZX są już klony Wolfa, które choć wyglądają gorzej, mają przeciwników, bronie, przedmioty do zbierania, poziomy i ogólnie całą zrobioną grę. Aktualnie mamy demo technologiczne, w którym brakuje nawet statycznych przeciwników - a przy tej rozdzielczości o ile ściany są OK, to ludzkie postacie nie będą wyglądać dobrze.

    Też trzymam kciuki za dokończenie Prince of Persia, Wonderboy, czy IK+. Flimbo's Quest jest chyba jako projekt zawieszony.
    • 21:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    to żeby nie było... ja też trzymam kciuki za Ricka Flimbo's i Prince'a aby się ukazały.
    • 22:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    @ilmenit
    Ja wiem czego tam nie ma, ale niech C64 pokaże coś podobnego jakościowo na stockowym CPU też bez przeciwników, skoro "wydglądające gorzej z przeciwnikami" już mają ;-)
    • 23: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    @ilmenit to IK+ też powstaje?
    Super!
    • 24: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    @Belzebub - ->link<- - powstaje, ale juz wiele ładnych lat
    • 25: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    Powstaje to dużo powiedziane. Rzekłbym raczej - 'nabiera mocy urzędowej' :)
    • 26:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    A Pavros milczy w tym temacie...
    • 27: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    No to kurdę życze wszystkim abyśmy dożyli premiery ;)
    • 28:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    Niestety raczej kiepsko z tym, chyba trzeba będzie jednak czekać...
    • 29:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    @Bob_er i As...
    Jak tylko As... wkleił ten link to napisałem do quartetu, aby dali znać komu trzeba, ale jak na razie nie ma żadnej odpowiedzi.
    • 30:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    No chłopie. Miło że jesteś ponownie!
    • 31:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime27 Apr 2021
     
    Z jednej strony TeDeC jest takim "frontmanem", promotorem Atari ale z drugiej jego umiłowanie do nadmiernego "storytellingu" i upiększaniu niektórych faktów może być dyskusyjne... Trudna sprawa. :|
    • 32:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Apr 2021 zmieniony
     

    ilmenit:

    Pecus - ja już chyba rozumiem. TDC ewidentnie zakłada, że może fabulować, ponieważ jego główna argumentacja opiera się na tym, że nikt nie poświęci dość czasu aby obalić jego stwiedzenia ("odpisz na moje 18 punktów", (...)

    Bzdury pleciesz...
    Jestem tu znany z największych wykładów, z największych postów, komentarzy i wielkich lub największych artykułów.
    Zakładanie, że tak obszerne i szczegółowe rozmowy jakie się już tutaj odbywały - ja zakładam że się odbywać nie będą - jest jakąś kompletną brednią i wygadywaniem rzeczy, które nie mają pokrycia w faktach.

    Ciekawe, że właśnie to samo mi zarzucasz...
    Dobre!

    A co do 18 punktów to pisałem serio, zakładając że i tak nikt z obrażających mnie się do nich nie odniesie... zakładałem tak, bo tacy ludzie czują radochę z dowalenia drugiemu a nie odniesienia się, podania jakiś ciekawych faktów itp.
    I się niestety nie pomyliłem...

    Jednak trzeba przyznać, że są tu pojedyncze osoby, które jednak potrafią się odnieść, potrafią podać ciekawe argumenty (choć jak dla mnie jest tu zdecydowanie za mało kodu, bo z nim trudno jest dyskutować, a ze słowami rzuconymi od tak to już trudniej), albo inne spojrzenie na dane zagadnienie i nawet w tym wątku znajdziecie moje słowa w których im zwracam na to uwagę, że jednak robi się ciekawsza dyskusja.

    ilmenit:

    "obejrzyj jeszcze raz wszystkie dostępne na youtube wykłady które dałem i wskaż gdzie powiedziałem coś nieprawdziwego"

    Nic takiego nie mówiłem. Jest to niespójne z faktami, ponieważ ja na YT nic nie "dałem". Wszystkie moje wykłady zamieścili ludzie bez mojej wiedzy i zgody (no może z kilkoma wyjątkami, gdzie organizatorzy zwrócili uwagę, że rejestrowanie odbywa się przez ich ludzi), czasami rejestrującym mówiłem, że nie wyrażam zgody na publikowanie danego materiału w necie - ale jednemu powiedziałem a inny zamieścił - takie dziś mamy życie.

    Przypominam co naprawdę napisałem:

    tdc:

    podaj listę przykładów, gdzie mówię publicznie rzeczy które tworzą u odbiorców przekłamany obraz rzeczywistości.
    Wiesz to poważna sprawa, warto abyś to jednak podparł faktami, a nie gadać po próżnicy...

    Mówisz "spotkania" więc w liczbie mnogiej, więc przykłady powinny być również nie pojedyncze ale w liczbie mnogiej.

    ...i Ty mi zarzucasz, że ja fabuluję...

    Podkreślam, że piszę w cytowanym poście wyraźnie, że spotkaliśmy się kiedyś na imprezach na których nikt inny z tego forum nie był - więc należy to zrozumieć, że dziwne że do dziś milczałeś, że wtedy powiedziałem rzeczy "które tworzą u odbiorców przekłamany obraz rzeczywistości."

    Myślałem, że jednak takie zarzuty jesteś w stanie przytoczyć...
    ...a tu się okazało, że musisz ich jednak szukać i to nie w filmikach, które ja zamieściłem, czy jak to ująłeś "które dałem".

    ilmenit:

    Nie TDC, nie będę dla Ciebie poświęcał czasu na odpalanie Action i przypominanie sobie jak coś się w tym środowisku robi, bo to nic nie zmieni a tylko da Ci satysfakcję.

    Już za późno, Zbyti co (na własną prośbę się z tego forum wypisał i) przefarbował na barwy C= już Ciebie zawstydził na forum C=.

    A satysfakcję sprawiają mi zupełnie inne rzeczy...
    Z resztą w linku na bloga widać co może mi sprawiać satysfakcję;)
    ...ponownie fabulujesz mimo, że fakty są powszechnie dostępne i znane!

    ilmenit:

    Zbyti jak widać miał więcej czasu i co?

    No właśnie nie wiem co... Ale powinno być Tobie łyso:P

    A tak przy okazji, to Zbyti zaprezentował co innego niż ja opisałem u siebie na blogu więc wyzwanie nadal jest aktualne;)
    ...no ale jakoś wysypu kodu źródłowego się tutaj nie spodziewam - prędzej u Spectrumowców! :D :D :D :D :D
    ...bo google teraz już nie pomoże;)))

    ilmenit:

    TDC, miałem w przerwie na obiad chwilę aby włączyć pierwszy z brzegu film

    No proszę bardzo, to jednak już coś, gdy będziemy w końcu mówić o konkretach a nie o wyzwiskach itp. rzucanych od tak.
    A już myślałem, że jednak zdezerterujesz stąd po tym jak napisałeś:

    ilmenit:

    TDC, z mojej strony koniec. Jak widze szkoda slow.

    Ale jednak udało mi się Ciebie zawrócić;)

    ilmenit:

    (...) już od początku idealny przykład Twojej nierzetelności:
    ->link<-
    Stwierdzasz, że Megalomania to pierwszy RTS, który zapoczątkował cały nowy gatunek gier. Podkreślając jakie to niesamowite, jak byłeś tego świadom i jak wielu ludzi Ci o tym mówiło. (...)

    Nie przesłuchałeś tego dokładnie (i do końca!) po uwadze KAZa wyjaśniłem co mam na myśli.

    Kaz zupełnie niepotrzebnie się wtrącił bo to było pierwsze spotkanie, w którym rzucałem zagadnienia, które będą poszerzane w kolejnych odcinkach. Przypomnę kilkanaście odcinków po kilka godzin!
    I tak się stało, bez żadnych skrótów ani uproszczeń opisywałem na konkretnych przykładach rozgrywających się na żywo, co jest właśnie unikalnym elementem, i wspominałem o drzewie bardzo dokładnie je opisując i wszystkie inne - tak kompletnego i szczegółowego zaprezentowania tej gry jeszcze nie było. Nawet wtedy pojawił się komentarz Pitera, że pokazałem pewną funkcjonalność drzewa, o której nie wiedział - jak wielu innych graczy, którzy mi o tym mówili.

    Dlatego pierwszy odcinek był wprowadzający, który zapowiadał czym będziemy się zajmować przez najbliższe miesiące. A każdy odcinek był odpowiedzią na wiele pytań, w tym też na to dlaczego miłośnicy tej gry uważają ją za pierwszy prawdziwy RTS i dlaczego ta gra jest najbardziej podobna do współczesnych RTSów.

    Pomijasz też fakt komentarzy tego spotkania, gdzie uczestnicy komentowali że całkowicie się ze mną zgadzają, że gra była świetna i przełomowa. Mało jest gier które ludzie do dziś tak wspominają jak MlM - i komentarze uczestników to bardzo licznie potwierdzały przez wszystkie nasze spotkania.

    Celowo tak stronniczo to relacjonujesz?
    Lipa!

    ilmenit:

    TDC - to kontynujmy odnośnie Twojej nierzetelności i tego jak sobie dopowiadasz to, czego nie wiesz. Przypomniało mi się to - wypowiadasz się tu odnośnie mojego programu Rasta Converter:

    Przepraszam za wszelkie nieścisłości - nie było moim celem stawianie czegokolwiek w złym świetle.

    ilmenit:

    Jest to kompletna bzdura i historyjka, którą wyskładałeś sobie z kilku postów na forum z wątku ->link<- bez sprawdzenia jak było w rzeczywistości.

    Tak było, ja jedynie w skrócie relacjonowałem to co było na forum.

    Faktycznie nie sprawdzałem u źródła jak to było, bo wiedziałem że jesteś człowiek zajęty - w końcu się znamy i nie chciałem Ciebie zanudzać takimi zagadnieniami jak moje spotkanie, które nie miałem zielonego pojęcia że będzie rejestrowane (kompletnie nie znałem wtedy organizatorów tej imprezy).
    Brak sprawdzenia w źródle w sposób oczywisty prowadzi do jakiś nieścisłości, jednak relacjonowanie czegoś z forum również.

    Podkreślę, że przedstawiając tak duży materiał w 2h zawsze są skróty i nie da się nic powiedzieć rzetelnie i szczegółowo - kto jak kto ale Ty powinieneś to doskonale wiedzieć.
    Z resztą podałem wiele przykładów, gdzie sam baaardzo nieprecyzyjnie relacjonujesz coś o mnie - więc sam widzisz ,że to nie jest takie proste w paru słowach w 100% rzetelnie zrelacjonować coś konkretnego.

    Ja mogę powiedzieć, że starałem się to opowiedzieć najbardziej szczegółowo i w sposób zrozumiały dla słuchacza - nie było moim celem naginanie jakiś faktów.
    Istotny jest tutaj też stosunek: jaką treść zaprezentowałem w temacie dotyczącym Twojego programu i jaką część z tego stanowił opis wydarzeń na forum. To pokazuje co było treścią, którą w głównej mierze chciałem zaprezentować i jak widać nie było tu najważniejsze to co się działo na forum.

    Jako pozytywną część tej historii powiem Tobie, że reakcje publiczności były bardzo dobre - wręcz wyśmienite! Potem jeszcze w kolejnych dniach podchodzili do mnie ludzie i mówili, że prezentacja zrobiła na nich ogromne wrażenie, że publika fantastycznie reagowała co wpływało pozytywnie na ich atarowe serce, a szczególnie podkreślali właśnie Twój program i efekty nim uzyskane.

    Chodziło głównie o wrażenie. Te grafiki na tym rzutniku wyglądały rewelacyjne - dlatego na odbiorcach robiło to ogromne wrażenie. Starając się być obiektywny stwierdzam, że niektóre wyglądały jak zdjęcia.
    Do tej pory byli przyzwyczajeni że super grafiki się ogląda na C=64 (na multiplatformowym party), a to rozwalało system.
    Wiele osób kompletnie nie wierzyło że to nie jest VBXE! I do dziś się spotykam z takimi komentarzami - nie pamiętam, ale chyba też na tym filmiku słychać jak ktoś się pyta czy to VBXE;)

    Dlatego wybacz mi moją może nie 100% relację z forum, ale mimo to prezentacja zrobiła potężne wrażenie i dobrze że tak się stało - fajnie, że ludzie wiedzą co to jest Atari;)
    • 33: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime27 Apr 2021 zmieniony
     
    TDC, chłopie, zrozum, tu nie chodzi o jakiś atak na Ciebie, ale o to, co przedstawiasz jako fakty. A gadasz głupoty. Chciałeś, aby podać przykłady - podałem, i to nie jakieś "stare historie ze spotkań", ale utrwalone i dostępne na YT. Twoja reakcja na to odpowiada poprzednim odpowiedziom:
    - megalomania to nie pierwszy RTS, nad czym się rozpływasz - nie ważne, bo ludzie się zgadzają, że gra jest super.
    - wymyślone historie przedstawiasz jako fakty - nie ważne, bo ludziom się podoba.
    Jeżeli chcesz pracować na wizerunek wioskowego głupka ku uciesze gawiedzi, to proszę. Starałem się Ci uzmysłowić, że ludzie, którzy nie są laikami będę do Ciebie tracić coraz bardziej szacunek gdy fakty dla Ciebie się nie liczą. Ja bym na przykład chętnie usłyszał lub przeczytał o historii polskiego gamedevu, ale nie mam zamiaru czerpać informacji z wymyślonych bajek na ten temat. Popadaj dalej w samozachwyt.
    • 34:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime27 Apr 2021 zmieniony
     

    tdc:

    Bzdury pleciesz...
    Jestem tu znany z największych wykładów, z największych postów, komentarzy i wielkich lub największych artykułów.

    [...]

    I tak się stało, bez żadnych skrótów ani uproszczeń opisywałem na konkretnych przykładach rozgrywających się na żywo, co jest właśnie unikalnym elementem, i wspominałem o drzewie bardzo dokładnie je opisując i wszystkie inne - tak kompletnego i szczegółowego zaprezentowania tej gry jeszcze nie było.


    To jest właśnie prawdziwa megalomania! :)

    I jeszcze coś, bo Tomek mnie nie czyta.... więc jego niedościgniona mądrość mi nie pomoże....
    Czy mógłby mi ktoś przetłumaczyć na język polski jedno zdanie, bo przeczytałem chyba z 5 razy i nie rozumiem... no wiem głupi jestem, więc na pewno znajdę tu kogoś mądrzejszego.
    A zdanie to brzmi:

    tdc:

    Zakładanie, że tak obszerne i szczegółowe rozmowy jakie się już tutaj odbywały - ja zakładam że się odbywać nie będą - jest jakąś kompletną brednią i wygadywaniem rzeczy, które nie mają pokrycia w faktach.
    • 35:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime27 Apr 2021 zmieniony
     
    @tdc: czasami nie wiem kiedy żartujesz, a kiedy piszesz na poważnie. Jedno jest pewne, niepokojące są Twoje skłonności do megalomanii. :-)
    • 36: CommentAuthoras...
    • CommentTime28 Apr 2021
     
    tEdEc
    ->link<-
    • 37:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime28 Apr 2021 zmieniony
     
    Chłopaki nie chodzi o moją manię tylko to Wy ciągle mi to od lat wypominacie! Ile to było tekstów na facebooku, że na 683 slajdzie się nie skończy?? To nie był jeden, dwa czy trzy takie komentarze!
    A ile to razy Wieczór pisał pod moimi artykułami od lat, że po rozmiarze artykułu poznaje kto go pisał?
    (Wy zapewne bylibyście zadowoleni z masy podobnych komentarzy pod Waszym adresem...)

    Jeśli to moja mania wielkości, to przez Was wzbudzona:P;)


    @As... to co podlinkowałeś nie jest dla mnie czytelne...
    • 38:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime28 Apr 2021 zmieniony
     
    Ok, no to przejdźmy do szczegółów...

    ilmenit:

    Potem przerywa Ci Kaz (?) ->link<- zauważając, że się mylisz (wskazuje na ->link<- uznawany za jedną z pierwszych). A Ty brniesz dalej... bo nie doczytałeś na Wikipedii, że to nie pierwszy RTS, ale pierwszy mający Tech Tree.

    Bardzo fajnie, że Wikipedia mówi tu o czymś innymi niż Ty.
    Wikipedia podaje:

    enWiki:

    Mega-Lo-Mania is considered to be the first real time strategy game to also incorporate a technology tree (...)

    ->link<-

    Tak się składa, że wikipedia podaje tu słowo "also", które Ty pominąłeś w swoich wywodach, a to jest jednak różnica że coś jest pierwszą grą, lub że jest pierwszą "also".

    ilmenit:

    podałem, i to nie jakieś "stare historie ze spotkań"

    Znów coś mylisz - uparłeś się na mnie??

    To nie były stare spotkania, tylko ja wtedy miałem za każdym razem wykłady, więc liczyłem że się do nich odniesiesz, a nie że się odniesiesz do tego o czym rozmawialiśmy poza wykładami.
    Przypominam co napisałem - po raz kolejny:

    tdc:

    Podkreślam, że piszę w cytowanym poście wyraźnie, że spotkaliśmy się kiedyś na imprezach na których nikt inny z tego forum nie był - więc należy to zrozumieć, że dziwne że do dziś milczałeś, że wtedy powiedziałem rzeczy "które tworzą u odbiorców przekłamany obraz rzeczywistości."


    Co za człowiek...

    ilmenit:

    Twoja reakcja na to odpowiada poprzednim odpowiedziom:
    - megalomania to nie pierwszy RTS, nad czym się rozpływasz - nie ważne, bo ludzie się zgadzają, że gra jest super.
    - wymyślone historie przedstawiasz jako fakty - nie ważne, bo ludziom się podoba.

    Przerażasz mnie...

    Ale ok, tu mamy konkretnie co mówiłem (w lekkim skrócie) w podanym przez Ciebie linku: ->link<-
    Co prawda już wspominałem raz, że odnosisz się do pierwszego odcinka cyklu, który tylko wprowadza w tematykę kolejnych, więc trudno jest się przyczepić do 0,1% całości i mówić że reszta jest bez sensu i wyzywać mnie.

    Oto wskazana przez ciebie treść z YT:

    tdc:

    Mega lo mania jako pierwsza gra miała takie ewidentne elementy gry strategicznej czasu rzeczywistego (...) np. w odróżnieniu od zwykłych gier strategicznych, gier turowych, ta gra rzeczywiście wymaga zręczności, szybkości działania i jeżeli nie zdążymy z jakimś ruchem w odpowiednim czasie to cała sytuacja się zmienia, np. nie dojdzie do wojny, do bitwy (...) co zmieni już całość rozgrywki (...) chodzi o to, że są też takie elementy potem, które być może Wam pokarzę (...) gdzie prędkość jest ekstremalnie ważna, więc to rzeczywiście tak jest że ta gra wymaga działania w czasie rzeczywistym i wymaga bardzo szybkiego działania, czasami, więc ewidentnie jest to gra czasu rzeczywistego - strategiczna - na 100% po prostu nie da się temu zaprzeczyć.

    Kaz: porzucę linka na czacie (...) bo widzę że jest mnóstwo gier wcześniejszych, które jakieś elementy czasu rzeczywistego oraz strategi mają więc można to przeanalizować. Mega lo mania jest uznawana jako jedna z wczesnych bo 1991 roku, ale jest tutaj podawana jeszcze jedna gra jako wcześniejsza Supremacy.

    Tdc: (...) tak, tak ja rozumiem, tylko chodzi o to, że Supremacy akurat znam, świetna gierka, wspaniała gra czasu rzeczywistego tylko że to nie jest strategia tego typu i przede wszystkim Mega lo mania bardziej przypomina dzisiejsze strategie czasu rzeczywistego niż np. Supremacy .

    Kaz: ale nie mówisz o bardziej tylko mówimy o pierwszej (...) no to

    Tdc: nie, nie... ja...

    Kaz: to jest trochę bardziej skomplikowany temat,

    Tdc: na pewno, na pewno

    Kaz: (...) niż jeden wybrany element

    Tdc: natomiast ja na pewno bym powiedział tak, że Supremacy bardziej przypomina grę turową strategiczną, natomiast Mega lo Mania bardziej przypomina współczesne gry strategiczne czasu rzeczywistego takie jak (...) np. StarCraft z lat też 90. gra czy jakieś inne gry. (...) Mega lo Mania jest tą pierwszą, która rzeczywiście zapoczątkowała ten nurt, który rzeczywiście poszedł w konkretnym kierunku rozwoju. Ta gra się naprawdę niewiele różni od gier takie jakie dzisiaj mamy strategii czasu rzeczywistego () np. ostatni StarCraft (...) z resztą jeszcze wrócimy do obecnego StarCrafta bo rzeczywiście () jest też () kilka ciekawych elementów bardzo podobnych do StarCrafta najnowszego (...) ale są tutaj różne fajne niuanse, na które chciałbym Wam zwrócić uwagę. () Będziemy sobie tutaj dokładnie te elementy porównywać i się zastanawiać jak to jest () z tym podobieństwem.

    Natomiast () Wam oczywiście polecam, jeżeli chcecie sprawdzić inne gry (...) (gry strategiczne czasu rzeczywistego), wymieniane gdzieś tam w internecie że też są pierwsze - no to oczywiście też zachęcam Was do tego żeby w nie zagrać, żeby je ocenić, może nawet ktoś z Was będzie chciał właśnie w tym cyklu w taką grę pograć i nam ją zaprezentować. To () byłby oczywiście super.

    Supremacy gra, która była nawet na C=64 dostępna, była dostepna na Atari ST, oczywiście dużo ciekawiej wyglądała na Atari ST niż na C= - z oczywistych względów. Także to () są dwie klasy gry, () ta sama gra na 8-bitowym komputerze i ta sama gra na 16-bitowym komputerze (...) to zupełnie inna para kaloszy (). Natomiast warto zagrać, warto porównać, warto się zastanowić, właśnie nad tymi elementami czasu rzeczywistego.

    Spremacy to jest () genialna gra, ja ją () uwielbiam. Ale (...) jednak Mego lo Mania to była zupełnie inna bajka. Właśnie zobaczycie, to jest bardzo ciekawa gra (...) ja postaram się Wam ją opowiedzieć bardzo, bardzo dokładnie, szczegółowo (... jak działają mechanizmy... jak grać strategicznie itp.) to wszystko będę Wam pokazywał przez najbliższe miesiące (śmiech) jak będę grał (...).

    (Kroll podaje przykłady gier z Atari ST)
    (...) ale w mojej ocenie z tych wszystkich gier najbardziej () strategiczną grą czasu rzeczywistego właśnie będzie Mega lo Mania. Chociaż oczywiście było () zdecydowanie więcej takich gier (...) (tu ponownie o wadach) Takie są fakty. Było wiele pięknych gier na ST-ku (...) gra strategiczna czasu rzeczywistego () tak jak to dziś rozumiemy to jest jednak gra, która wymaga bardzo dużo zasobów, () mocy obliczeniowej danego komputera (...) ciężko było taką grę (...) wykonać, żeby (...) zadziałała (...) w czasie rzeczywistym - właśnie tak! kluczowe słowo - żeby w czasie rzeczywistym, żeby było widać że się coś dzieje i żeby można było na to wpływać.

    (...) Jeżeli spojrzymy na grę, która jeszcze bardziej przypomina współczesne gry strategiczne czasu rzeczywistego, czyli Warcraft z peceta Warcraft I i Warcraft II. No to Warcraft I miał () wiele poważnych uproszczeń, miał bardzo dużo () błędów (...) te komputery ledwo () to były w stanie pociagnąć. (...) (konkretne przykłady itp.)
    (...) te uproszczenia () czasami powodowały, że gra kompletnie nie działa - po prostu kompletnie ().


    Także właśnie Mega lo Mania była czymś takim przejściowym od takich gier właśnie bardziej turowych - do gier, w których jednak widzimy co się dzieje na żywo - w czasie rzeczywistym. Mniej lub bardziej to jest zaprezentowane nam jako coś przybliżonego jeszcze - natomiast właśnie jest to () zupełnie inny kierunek, że właśnie ok - to właśnie rzućmy bardzo dużą moc obliczeniową Atari ST na to żeby jednak w czasie rzeczywistym było widać co się dzieje. (...)
    (...) w Mega lo Manii też są opóźnienia z resztą zwrócę Wam na to uwagę (...).


    Faktycznie, Kaz przyczepił się do mnie, aby stricte dokładnie potraktować, że to była pierwsza gra RTS, jednak dalszy opis myślę dokładnie wyjaśnia co miałem na myśli i co będę pokazywał w kolejnych odcinkach. Nawet pada takie sformułowanie "to wszystko będę Wam pokazywał przez najbliższe miesiące (śmiech) jak będę grał".
    To dokładnie napisałem Tobie poprzednio przypominam:

    tdc:

    Nie przesłuchałeś tego dokładnie (i do końca!) po uwadze KAZa wyjaśniłem co mam na myśli.

    Napisałem też:

    tdc:

    (...) to było pierwsze spotkanie, w którym rzucałem zagadnienia, które będą poszerzane w kolejnych odcinkach. Przypomnę kilkanaście odcinków po kilka godzin!

    oraz potem

    tdc:

    Dlatego pierwszy odcinek był wprowadzający, który zapowiadał czym będziemy się zajmować przez najbliższe miesiące.(...)

    Ile razy mam Tobie powtarzać to samo...

    Dlatego odnośnie uwagi Kaza, faktycznie była celna z jego punktu widzenia, tyle że ja zdawałem sobie sprawę że mówię oględnie, skrótowo o tym o czym będziemy mówić przez kolejne miesiące. Kaz o to zapytał, więc wyjaśniłem myślę zupełnie wystarczająco szczegółowo o co chodzi.
    Lecz czy warto się czepiać pierwszego odcinka, który jest zapowiedzią, nie zapoznając się z kolejnymi??

    Wcześniej odpisałem Tobie:

    tdc:

    A każdy odcinek był odpowiedzią na wiele pytań, w tym też na to dlaczego miłośnicy tej gry uważają ją za pierwszy prawdziwy RTS i dlaczego ta gra jest najbardziej podobna do współczesnych RTSów.

    Jak widać z tego cytatu z YT, że już wtedy odpowiedziałem dość szczegółowo (a potem w kolejnych odcinkach uszczegóławiałem to jeszcze bardziej), co jak rozumiem, co jak prezentuje i jak będę prezentować.

    Więc po pierwsze widać, że moje wcześniejsze odpowiedzi były zgodne z treścią jaką można znaleźć w tym konkretnym podlinkowanym filmiku oraz kolejnych.

    ilmenit:

    - wymyślone historie przedstawiasz jako fakty - nie ważne, bo ludziom się podoba.

    To^ nie jest prawda bo przykładowo:

    tdc:

    ale w mojej ocenie z tych wszystkich gier najbardziej () strategiczną grą czasu rzeczywistego właśnie będzie Mega lo Mania

    Nie przedstawiam jako fakty, tylko mówię WYRAŹNIE, że to jest moja ocena. I mówię tak nie tylko w tym miejscu.

    Jesteś kompletnie oderwany od faktów!

    Pewnie dlatego nie cytujesz, bo wtedy łatwiej jest wskazać coś czego w podanym linku nie ma...

    Słuchałeś to w ogóle??

    ilmenit:

    Jeżeli chcesz pracować na wizerunek wioskowego głupka ku uciesze gawiedzi(...)

    Rozumiem, że się ze mną nie zgadzasz, ale to nie powód aby mnie wyzywać i obrażać.
    Pomyśl jak Ty teraz wyglądasz...


    Podsumowując:

    Co do filmiku to jest to moja wizja tego cyklu, tak chciałem tę grę zaprezentować, a wszystko bardzo szczegółowo wyjaśniłem i ustosunkowałem się do wielu zagadnień - więc w mojej ocenie jest to jasne.

    Ja w tym cyklu przedstawiam gry z Atari ST, przedstawiam je ludziom, którzy siłą rzeczy (i z czasem będzie ich przybywać) znają współczesne gry strategiczne, a być może chcą zobaczyć jakie były początki. Wskazałem im moim zdaniem (dokładnie i wyczerpująco opisując dlaczego) grę, która jako pierwsze weszła na te tory, z których wywodzą się dzisiejsze gry.

    Kwestia jest taka, że jak ktoś się z kimś nie zgadza, to kręci kolejny własny cykl, który będzie miał minimum kilkanaście odcinków i zaprezentuje: swoją wizję, swoje podejście i swoje rozumienie i przez siebie wybrane gry, (które jego zdaniem są bardziej adekwatne) - zrób tak! Kaz się z pewnością ucieszy.
    ...a Ty wolisz mnie wyzywać i obrażać...


    Jesteś bardzo agresywny, nierzeczowy, nie potrafisz wskazać miejsc gdzie występują przez Ciebie sugerowane zarzuty lub insynuujesz treść jakiej tam nie ma, nie cytujesz, nie czytasz co piszę (przez co muszę wielokrotnie powtarzać to co już pisałem)...
    ...i chyba się już nie dogadamy.
    Cześć!
    • 39: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime28 Apr 2021 zmieniony
     
    TDC, prosiłeś, aby wskazać fakty, wskazałem. Nie akceptujesz tego, że to fakty, ale bronisz się - potwierdzając swoje absurdalne stwierdzenia:
    - nie zrozumiałeś (i wciąż nie rozumiesz) użycia słowa "also" w kontekście tego artykułu na Wikipedii.
    - wciąż obstajesz przy tym, że Megalomania zapoczątkowała nurt współczesnego RTS, co jest absurdalne. Jedyne co dołączyła do nurtu RTS to Tech Tree, o czym było na Wikipedii.
    - To, że Supremacy jest inna od Megalomanii nie świadczy w żaden sposób, że Megalomania to pierwszy RTS.
    Herzog Zwei jest wspominany ->link<- dlatego: "It has been cited as an inspiration to the developers of Warcraft, Starcraft, Dune II, and Command & Conquer". Jakoś nie widać, aby tam była wspominana Megalomania.
    Jeżeli chcesz widzieć grę, która naprawdę zapoczątkowała współczesne RTS to polecam ->link<- - jest też na małe Atari.
    - mówisz, że to "w twojej ocenie" ale dopiero po tym, jak "Kaz się przyczepił", bo zacząłeś tym, że to nie tylko Ty tak uważasz, ale "wiele osób tak mówiło a teraz nawet jest na Wikipedii".
    - Kaz nie "przyczepił się", ale - jak ja - zwrócił uwagę na to, że mówisz nieprawdę.

    To, że się bronisz świadczy to o tym, że całą dyskusję traktujesz jako jakiś (zmasowany, bo to nie tylko ja) akt agresji na siebie. Nie mam najmniejszego powodu, aby Cię atakować. Być może traktujesz to jako próbę dyskredytacji Twojej wspaniałości, którą na każdym kroku podkreślasz. Nie jest tak. Odnosiłem się do tego, co mówiłeś. To, że traktujesz to jako atak na Twoją osobę świadczy o tym, że rzeczywiście się nie dogadamy. Jak napisałem wcześniej:
    "TDC, jeżeli chcesz, aby ludzie traktowali Cię poważnie, popracuj nad rzetelnością i precyzyjnością swoich wypowiedzi, przestań hiperbolizować, przedstawiać banały jako niesamowite rzeczy, mieszać swoje opinie z faktami, ubarwiać i dopowiadać rzeczy, któych nie wiesz."
    • 40:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime28 Apr 2021 zmieniony
     
    Pomyśl, czy teraz ludzie będą Ciebie traktowali poważnie...


    edit: niestety ten mój post jest odpowiedzią na poprzedzający post Ilmenita, niestety wtedy jego treść była inna. Ilmenit potem edytował i dodawał do niego kolejne elementy.
    Pozostawię to bez komentarza...
    • 41: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime28 Apr 2021
     
    A teraz to idzie w tę stronę:
    • 42:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime28 Apr 2021 zmieniony
     
    A ja jeszcze w temacie opisu "odkrycia"...

    tdc:

    A tak przy okazji, to Zbyti zaprezentował co innego niż ja opisałem u siebie na blogu więc wyzwanie nadal jest aktualne;)

    Konkretnie chodzi mi o słowo "opis".
    Zawsze mi się wydawało, że opisanie czegoś to precyzyjne wyjaśnienie, co to jest, jak wygląda i jak działa, a nie jakaś szarada dla wtajemniczonych (tym bardziej, że umieszczasz to na blogu dla laików) czy irracjonalne wyzwanie dla niewiadomo kogo.

    Tak więc Tomku, nie pisz tutaj więcej, że na swoim blogu opisałeś to "odkrycie". Jeśli nie zrozumiałeś o co mi chodzi to poniżej obrazowo:

    "Byłem ostatnio w Egipcie, pojechałem na pustynię czego absolutnie nikt się nie spodziewał i co? Wyobraźcie sobie, że stało się coś niesamowitego - zobaczyłem piramidy!
    Tak, nie jedną a nawet kilka!
    Teraz jestem już całkowicie pewny i przekazuję Wam tutaj tę wspaniałą informację - tam są piramidy.
    Załączam też fotkę pokazującą miejsce z którego je oglądałem oraz rysunki kilku trójkątów równobocznych, jako dowód, że piramidy faktycznie istnieją i ja je widziałem!"


    Powyżej w Twoim stylu opisałem piramidy.

    Czy widzisz tu OPIS ????

    Tak samo wygląda Twój opis wielkiego "odkrycia" na blogu.

    Może to także służyć za przykład Twojej legendarnej już "rzetelności".

    (A nie byłem w Egipcie ostatnio i nie widziałem piramid, ale nie o to tu chodzi. Ale jak wszyscy celebryci myślę o Zanzibarze ;) ).
    • 43: CommentAuthorNitro
    • CommentTime28 Apr 2021
     
    Posty bruno_j w samo sedno... Nic więcej nie napisze.

    Co do Wolfensteina, to też 'mamy' ładne tech demo:


    Bez pikseli wielkich jak krowy i co drugiej linii wyłączonej :P
    Ale jak pisze illmenit od tech dema do prawdziwej gry droga daleka.
    • 44: CommentAuthorNitro
    • CommentTime28 Apr 2021
     


    1 min 30s
    • 45: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime28 Apr 2021
     
    Gdyby Atarynka miała ilościowo i jakościowo choć połowę koderów jakich ma scena C64...
    • 46:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime28 Apr 2021 zmieniony
     
    @Nitro ładny i szybki ten Wolf

    komentarze na Poet to jakiś żart: "unbelievable crap."
    • 47: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime28 Apr 2021 zmieniony
     
    To nie jest wolf, tylko fejk.

    @Nitro
    Atarowski Projek-M to nie fejk jak w/w, ma wszystkie linie ekranu (nie co druga jak piszesz) - w jednej masz jasnosc, w drugiej kolor, calosc daje 128 kolorow, nie zrobi nikt tej jakosci wolfa na c64 bo akurat w tego typu efektach atarka jest lepsza (tryb gtia i cpu).
    • 48:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime28 Apr 2021
     
    wolfensten 3d to też fejk, ważne że w demie wygląda fajnie i jest szybkie
    • 49: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime28 Apr 2021
     
    @Nitro ale tam się tylko kręcą obiekty w kółko i nic więcej, do dama Wolfa na Atari sporo brakuje :)
    • 50: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime28 Apr 2021 zmieniony
     
    @Cyprian - niech bedzie. Tutaj masz fejk fejka - cos jak obracajace sie tylko po osi Y "texturowane" prostokaty (podobnej zasady fejk). Nie jest to castowanie labiryntu z gridu 2d i chodzenie po nim. Nie moglbys w tym "wolfie" chodzic po labiryncie (jak w asskikerze z 1996) bo jest inaczej zrobiony (fejk).

    Nie mowie, ze efekt zle wyglada - tylko porownanie tego do Project-M to nygga pls.