atarionline.pl TOP DRIVE - Turbo do ATARI 1050 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime18 Apr 2021
     
    Mam do zaoferowania rozszerzenie TOP DRIVE do ATARI 1050. Jest to moduł TURBO, który umożliwia odczyt/zapis dyskietek z podwójną gęstością oraz transfer danych na poziomie 68200 bps (68,2 kbps). Jedyne użycie lutownicy to czasami na płycie głównej Atari 1050 jest zworka która w standardzie jest przylutowana aby działały pamięci ROM a po przelutowaniu rozpoznawane będą pamięci EPROM. Na płytce rozszerzenia jest też umieszczony regulator obrotów silnika dyskietki, który możemy podłączyć do płyty głównej stacji Atari 1050 ale nie ma konieczności.
    • 2: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime18 Apr 2021
     
    Jaka cena?
    • 3:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime18 Apr 2021 zmieniony
     
    65,- zł z wysyłką INPOST paczkomat i fakturą VAT lub paragonem
    • 4:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime18 Apr 2021
     
    Będzie na allegro, czy zamówienia tutaj?
    • 5:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime18 Apr 2021
     
    Na Allegro mogę wystawić ale musiałbym podnieść cenę o 10,-zł (opłaty i prowizja). Tylko od Was zależy którą formę chcecie ?
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Apr 2021
     
    Poproszę jedną sztukę. Galtron - pisz na pin(at)atari8.info
    • 7:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime18 Apr 2021
     
    Ja też zamawiam jedna sztukę. Odezwę się jutro na priv.
    • 8:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime18 Apr 2021
     
    @ bocianu - OK
    • 9:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime18 Apr 2021
     
    Kolejne sztuki gotowe ;)
    • 10: CommentAuthorMGor
    • CommentTime18 Apr 2021
     
    Też bym się pisał na jedną sztukę
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Apr 2021
     
    Dzięki Galtron, kupione.
    • 12:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime18 Apr 2021
     
    Szkoda że na RAM CART-y nie ma tylu chętnych ;) Teraz zamierzam się przyłożyć do zamiennika układu FREDDIE. Wiem że ich brakuje i są poszukiwane.
    • 13:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime18 Apr 2021
     
    @MGor nie ma problemu, wysyłka czy odbiór osobisty ?
    • 14: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime18 Apr 2021
     
    Ja tez 1 szt chce
    • 15: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime18 Apr 2021 zmieniony
     
    @galtron jakie są ceny RAM CART-ów i czy można do niego wgrać i uruchomić plik który ma np 1mb na atari z 64kb ramem?
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Apr 2021
     

    Galtron:

    Szkoda że na RAM CART-y nie ma tylu chętnych ;) Teraz zamierzam się przyłożyć do zamiennika układu FREDDIE. Wiem że ich brakuje i są poszukiwane.


    Robił to Lotharek i Simius, ale oprócz układu wymagane były w tym przypadku inne mody w kompie. Dobrze rozeznaj "rynek" wcześniej.
  1.  
    Just curious: Does it have built-in software, e.g. Track Copier or a backup-copy program ?
    • 18: CommentAuthorpustak
    • CommentTime19 Apr 2021
     
    @galtron nie wiem jak z Freddie, ale nie ma chyba dostępnego zamiennika 1:1 GTIA. Wiem że jest Sopia, VBXE, ale zamiennika chyba nikt nie robi.
    Ja miałem pecha bo na 3 XE jakie mam 2 mają uszkodzone GTIA.
    Nie wiem czy to opłacalne i czy byłby na to duże zapotrzebowanie, ale ja 2 bym kupił :)
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Apr 2021
     
    Co do gtia, to szukaj "fixera". Bardzo często pomaga. Galtron; co do Freddie, to jeśli będzie to zamiennik bez innych dodatkowych modów z tym związanych, to biorę że dwie sztuki.
    • 20: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime19 Apr 2021
     
    @galtron, mysle ze jak bys zaczął robic #FujiNet to tez bys troche na tym zarobił.
    • 21:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime19 Apr 2021
     
    No właśnie chcę zrobić FREDDIE-go bez żadnych dodatkowych kombinacji. Wkładasz płytkę z pinami w miejsce uwalonego FREDDIE-go i ma działać.
    • 22:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime19 Apr 2021
     
    Czekam na kolejną dostawę płytek do TOP DRIVE. Nie sądziłem że 10 sztuk rozejdzie się w 3 dni ;) Za 8 dni będą gotowe kolejne.
    • 23: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime19 Apr 2021
     
    To mnie zapisz na sztukę.
    • 24:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime19 Apr 2021
     
    @CharlieChaplin - no, it has got only fast-loading routines built-in ($100 / $600).
    • 25:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime19 Apr 2021 zmieniony
     
    No nie wiem. :) . Ten Top Driver, który kiedyś używałem (nie mój, bo ja miałem LDW) po załadowaniu szybkich procedur do pamięci komputera i zabootowaniu z otwartą dźwignią, ładował jakiś dziwny (tylko w tej stacji go widziałem i miał możliwość tworzenia zabezpieczeń, ale w obsłudze - masakra) kopier calodyskowy z obsługą zabezpieczeń..
    Coś jak Toms Multi i wbudowany DOS.

    Zapytajmy autora.
    • 26:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Apr 2021
     
    Jeśli ten Top Drive jest z wsadem z epoki od P.Z. Karen, to funkcjonalnie odpowiada 1050 Turbo B. Engla i posiada taki sam soft wbudowany w ROM, jedynie pozmieniane nazwy ;-)
    • 27:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime19 Apr 2021 zmieniony
     
    @galtron

    I ja poproszę jedną sztukę...
    Zapodaj namiary na pancio(małpa)pancio.net
    • 28: CommentAuthorZenon
    • CommentTime19 Apr 2021
     
    To coś opisałem bodaj w SERIOUSIE #8 czy 9, tu wróciło jak bumerang, w istocie zmieniona czołówka na życzenie Galtrona. Epromka zawiera prócz właściwego programu inne dane, stacji CA2001 z TMD. Wynika to z tego że taką niesprawną miałem, a górne adresy były do wykorzystania i tak już zostało. Może ta informacja przyda się "podglądaczom", co też w epromce siedzi. Dla użytkownika to bez znaczenia, ma działać i działa. We wspomnianych SERIOUSach jest też opis jak używać oprogramowania nazwanego System (w czołówce, na ekranie)
    • 29:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime19 Apr 2021
     
    a to przepraszam. może też miałem styczność z jakąś podróbą.
    • 30:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime19 Apr 2021
     
    @zaxon , @bocianu , @pancio - na chwilę obecną nie mam już płytek. Właśnie się produkują, w przyszłym tygodniu koło środy powinno być wszystko zmontowane i na piątek mogę wysłać. Trzeba uzbroić się w cierpliwość ;)
    • 31:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime19 Apr 2021
     
    ok, nie pali mi się. jeszcze i tak nie mam stacji.
    ale mam obiecaną, prawda @pancio? :D
    • 32: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime20 Apr 2021
     
    Ja też poproszę jedną sztukę.
    • 33:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime20 Apr 2021 zmieniony
     
    @galtron - nie spieszy się... ja tak tylko z inżynierskiej ciekawości bo stacji raczej używać nie będę :-)

    @bocianu - oczywiście :-)
    • 34:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime20 Apr 2021
     
    @pancio: to wspaniale, bo już sobie dyskietek nakupowałem i kabel SIO :) jeszcze mi zasilacza brakuje tylko.
    • 35:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    @pin - ale do RAM CART-ów nie potrzebne są inne moduły. RAM CART działa na każdym ATARI 65/130/800 XE oraz 400/600/800/1200 XL
    • 36:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime21 Apr 2021 zmieniony
     
    @maxpayne - na chwilę obecną nie ma oprogramowania które umożliwiłoby wgranie pliku 1MB do RAM CART-a. Fizycznie jest to możliwe ale bez softu na chwilę obecną można tylko korzystać z wcześniejszego softu i maksymalny plik jaki można wgrać to 256 KB. Co do uruchamiania, to ogólnie nie będzie się uruchamiać bo to nie jest rozszerzenie pamięci RAM, ale jak ktoś napisałby grę lub program które zgodne byłyby z adresami RAM CART-a to jest duża szansa że by to zadziałało.
    • 37: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Apr 2021 zmieniony
     
    @Galtron - tam pisałem o koncepcji na nowego Freddie, nie o Ramcart
    • 38:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    @pin - OK. Nie skumałem ;) Udało mi się jeszcze dwie sztuki zreanimować TOP DRIVE. Według kolejności poleci do @bocianu i @zaxon
    • 39: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    O a ja mam już Topdrive'a w paczkomacie. Dzięki Galtron!
    • 40:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    Kolejne EPROM-ki już czekają na płytki. ;) W przyszłym tygodniu środa-czwartek montowanie. ;)
    • 41:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    Dla potrzebujących zamieszczam instrukcję użytkowania TOP DRIVE ;)
  2.  
    Are the Top Drive enhancement and the 1050E Turbo (by Lotharek) more or less the same ? Do both use turbo format and up to 68k2 Baud ?

    Or is Lotharek's 1050E Turbo simply a Happy, Speedy or US-Doubler clone ? In the description Lotharek writes the 1050E uses ultraspeed, while the Top/Turbo drive enhancement does NOT use ultraspeed and is NOT compatible with any utraspeed drivers...?!?
    • 43:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime23 Apr 2021 zmieniony
     
    @CharlieChaplin
    Top Drive = 1050 Turbo by B. Engl.

    Lotharek's is a simple new turbo (firmware written by Candle iirc), not a clone of any existing turbo. The only similiarity to Top Drive / 1050 Turbo is missing tracks buffering, I think ;-)
    • 44:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    Zamieszczam jeszcze plik serious-a #9 w pliku ATR. Należy wybrać z menu opis TOP DRIVE.
    • 45: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    Dotarło, dzięki ;)
    • 46:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime24 Apr 2021
     
    @zaxon - jak dotarło to super ! Teraz tylko testy i info czy wszystko OK.
    • 47:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime28 Apr 2021
     
    Tak jak obiecałem są już nowe TOP DRIVE-y. Chyba wystawię na Alledrogo, będzie mi łatwiej wysyłać.
    • 48:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime29 Apr 2021
     
    Nowe TOP DRIVE już wystawione na Allegro - ->link<- , można kupować ;)
    • 49:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime1 May 2021
     
    Zostało jeszcze 6 sztuk z 10. Jak ktoś potrzebuje to link powyżej. ;)
    • 50: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 May 2021
     
    Qrde, kupił bym.
    Miałem 1050 z is plate.

    Ta stacja na szybkość kładzie wszystko.

    Ale już wtedy miałem toms-a 710 i 720 (były trochę wolniejsze bo buforowanie ścieżek ale bardzo pojemne)..


    Zbartetorewałem to za sampler/stereo/wzmacniacz. (1996rok tak myślę że to wtedy było)... MikeB, chętnie to zbarteruję na pln .

    p.s.
    Czemu nikt tego do tej pory nie cyknął..
    A ebay.com czeka :)
    1050 i.s. plate