atarionline.pl NeoTracker - sample - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormakary
    • CommentTime2 May 2021
     
    Czy ma ktoś może konwerter *.wav na *.nsf? Podobno jest coś takiego, ale za cholerę nie mogę namierzyć. Z góry dzięki za wszelką pomoc.
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime2 May 2021
     
    Podeślij mi aktualnego maila.
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 May 2021
     
    @Mono - mam nadzieję, że nie chodzi o mój konwerter? ;)
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime3 May 2021
     
    Nie, kiedyś zrobiłem Yerzmyeyowi javowy.
    • 5: CommentAuthormakary
    • CommentTime3 May 2021
     
    @mono, posłałem, dzięki!

    @pin, z chęcią przyjmę też. Zleży mi głównie na dodawaniu nagłówka wymaganego przez Neo. Próbki przygotowuję na piechotę, wiesz dobranie np. jakiego filtrowania czy głośności pod konkretny sampel. Tak mi się sprawdzało przy samplach do MPT.

    Chciałem przycwaniaczyć na skróty - spreparowałem moda z instrumentami i zaimportowałem do Neo. Ale efekt nie powalał. Aha, mówię o graniu pokeyem, nie covoxem.
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 May 2021
     
    @makary - tylko, że ten mój konwerter jest pod CP SDX i działa wyłącznie przez parametr z linii poleceń.
    • 7:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime3 May 2021
     
    @pin: to ja poproszę do SDX :)
    • 8: CommentAuthormakary
    • CommentTime3 May 2021
     
    @pin, też poproszę jak to nie problem.
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 May 2021
     
    ok, wieczorem wrzucę.
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 May 2021 zmieniony
     
    Ok. ..by tu klimat zachować, to pliczek do zassania wprost z małego Atari. Jeśli akurat serwer się wywali, to dajcie znać.

    ->link<-

    Teraz kilka uwag.

    1. Jeśli uruchamiamy program na nie skonfigurowanej Sparcie to:

    X WAVCON.EXE file.WAV

    Wynikiem działania programu będzie zapis w bieżącym katalogu pliku "file" z rozszerzeniem NSF.

    2. Jeśli używamy runext to wpisujemy tam definicję w stylu:

    WAV,CAR:X.COM,[ścieżka do programu] %

    3. Jeśli załadowany jest sterownik do trybu 80 znaków dla Antica, lub VBXE to ekran automatycznie zostanie przełączony w tryb 80 znakowy.

    4. Program konwertuje dowolnego sampla 8 bit mono, zapisuje dane do max pierwszych 16kB. Teoretycznie podanie złych danych powinno skutkować wyprowadzeniem komunikatu o błędzie ale nie pamiętam już czy coś w tym miejscu nie jest skopane.


    To chyba tyle, miłego używania ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime3 May 2021
     
    Fajowo, ale coś na razie nie da się zassać :(
    • 12: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 May 2021
     
    Wrócę do domu, to zrestartuje ustrojstwo
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 May 2021
     
    Działa. Niestety daje o sobie znać zużyte złącze DragonCarta (było cynowane, przetarło się i nie kontaktuje)
    • 14:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime4 May 2021
     
    Pobrane, sękju.
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 May 2021
     
    Brać, bo serwer jeszcze działa :)
    • 16:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 May 2021
     
    @Pin, złacza cynowane jeśli się przetrą do miedzi cynuje się jeszcze raz.
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 May 2021
     
    tak, robiłem to już ze dwa razy w ciągu ostatniego roku w tym dragoncarcie. I zawsze powraca problem ze stykiem. Jak się wkurzę, to przylutuję to na taśmie do płyty głównej i się problem skończy.

    No i jedno co wiem to to, że nigdy już nie kupię żadnego karta z cynowanymi padami bo to jest porażka.
  1.  
    Unsure if it was already mentioned here, but there was a PC program by EPI, named WAV2NSF.EXE. Never used that one and do not know if it works with 16Bit (e.g. MS-DOS) or 32Bit OS (e.g. Win XP) and/or if it works under a command line (e.g. Win XP command line)... so, you are on your own here. If the tool is useful, good, if not - don't blame me...

    EDIT: Now I tested it, it works under WIN XP commandline...
    • 19: CommentAuthormakary
    • CommentTime7 May 2021
     
    Thanks a lot. Seems we have a pretty vast amount of converting tools ;)
    • 20: CommentAuthormakary
    • CommentTime2 Jun 2021
     
    Jak kto lubi słuchać modów na pokey'u, to w załączniku 'Stardust Memories' Jestera do odsłuchania w NEO. Control+L ładowanie, Return odtwarzanie.

    Nic mądrego tu nie porobiłem oprócz przycinania i innego obrabiania sampli z oryginalnego moda, co by całość jako tako zabrzmiała na pokey'u. Pomaltretowałem przy okazji te różne narzędzia od mono, pina, charliego i mad team.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jun 2021
     

    Makary:

    Pomaltretowałem przy okazji te różne narzędzia od mono, pina, charliego i mad team.


    I jakieś przemyślenia, podsumowania, porady? :)
    • 22:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime2 Jun 2021
     
    @makary: się posłucha zaraz :)
    • 23:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime2 Aug 2021
     
    czyli jaki jest limit na długośc 1 sampla? bo tak patrzę, że załadował ~30kb ale nic więcej nie łyka, także trzeba ciąć ;(
    • 24: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Aug 2021
     
    jeden może mieć 22kB i on jest oznaczony w oknie z samplami znakiem "!", reszta po 16kB. Łącznie max 64 sample i 64 banki rozszerzenia portB, czyli max 1MB.
    • 25: CommentAuthormono
    • CommentTime2 Aug 2021
     
    ->link<- sekcja "Uwagi" oraz ->link<-
    Jeden link wart jest 1000 słów. A 2 linki 2K słów. Czyli 4KB.
    • 26: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Aug 2021
     
    ehhh, od jakiegoś czasu szukam u siebie tych nieoficjalnych wersji Neo ... jak na razie bezskutecznie.
    • 27:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime2 Aug 2021 zmieniony
     
    Dzięki. W zasadzie znalazłem zanim tu zajrzałem, że 16kb :) I zastanawiałem się co oznacza !, ale Pin wyjaśnił.
    To teraz tak, robię sobie konwerta ze swojego starego mod'a, w zasadzie xm'a. Żeby - chyba - ułatwić sobie życie, skorzystałem z programu madteamu shortmod i dłuższe sample sobie tam od razu pociąłem na banki. Teraz sobie to eksportnę to wav 8bit i skonwercę wav2nfs. Czy jest jakiś inny, równie prosty sposób na pocięcie sampla? Mono ten twój programik w javie robi takie cuda? Mogę go poprosić na emalię?
    Wstępnie zaczyna to jakoś wyglądać :) Może do SV się wyrobię :)

    Hm, chyba sobie skrobnę taki programiczek, mam te sampelki w raw, więc dodać nagłówek to pikuś.
    • 28: CommentAuthortebe
    • CommentTime3 Aug 2021
     
    Epi robił taki eksperymentalny player, gdzie sample były bez ograniczeń
    • 29:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime4 Aug 2021
     
    y... czytając helpa do neo widzę, że nie można zagrać sampla od wskazanego offsetu w mod efekt 9xx (xx*256b)? Pytam, zanim potnę na kawałki :)
    • 30: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Aug 2021
     
    Nie można. @Sun - CZERWONY TNIJ!
    • 31:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime4 Aug 2021
     
    @pin: tnę jak szalony ;)