atarionline.pl Bubble Shooter... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpajero
    • CommentTime23 Dec 2021
     
    Także wesołych.
    Ale film nie jest spakowany zipem czy rarem. Wystarczy wcisnąć play.
    • 2:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime23 Dec 2021
     
    No tak, ale
    Premiera za 44 godziny
    25 grudnia, 09:00
    ;)
    • 3: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime24 Dec 2021
     
    A kto tak rano wstanie po "pasterce" ;-)
    • 4: CommentAuthorpajero
    • CommentTime25 Dec 2021
     
    A pasterka była ciężka tego roku, ledwo sam wstałem YT odpaliłem... 12-sta lepsza pora
    • 5: CommentAuthorpigula
    • CommentTime25 Dec 2021
     
    Czekam na premiere....
    • 6: CommentAuthorPecet
    • CommentTime25 Dec 2021
     
    Patrząc na nazwiska to nie MadTeam, a dream team.
    Genialna licencja na muzykę 'he said I was allowed':)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Dec 2021
     
    Niektórzy nie wiedzą, że na razie premiera filmiku z gry, a nie gry :)
    • 8:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime25 Dec 2021
     
    No właśnie się zdziwiłem niezbyt pozytywnie z tego właśnie powodu.
    • 9: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime25 Dec 2021
     
    Apetyt rośnie wraz z patrzeniem :) Zapowiada się bardzo miodna gra.
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Dec 2021 zmieniony
     
    tak zapytam; to sama gra dostępna będzie kiedy?
    • 11: CommentAuthorpajero
    • CommentTime26 Dec 2021
     
    @pin - tak bardzo bym chciał móc dać Wam prezent pod choinkę, że mi głupio (@Peri Noid - przepraszam). Siedzę w temacie już drugi rok. Całość wolnego czasu jest podporządkowana pod grę - Walczę.

    Sam film jest jakby morale feedback którego ja obecnie potrzebuję. Gra jest gotowa - nieprzetestowana. Obecnie to gniot np. z levelami które nie można ukończyć. Poprawiam i jak tylko będzie można - daję betatesterom.

    Termin wydania nie będę deklarował. TO nie jest takie oczywiste jak myślałem podczas LostParty.
    • 12:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime26 Dec 2021
     
    Gra zapowiada się miodnie. Tyle kolorów i tak ładnie narysowana. Również fajna jest muzyka i nie wiem czemu ale "zalatuje mi" better reality/barymag/nummen :)
    • 13: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 Dec 2021
     
    pajero: najważniejsze to mieć fun z kodowania, jest już bliżej niż dalej, nie przejmuj się terminami tylko koduj w swoim tempie, "kto nie cieszy się z podróży ten nie znajdzie nic u celu" :)
    • 14: CommentAuthorpajero
    • CommentTime28 Dec 2021 zmieniony
     
    • 15: CommentAuthorpajero
    • CommentTime6 Jan 2022 zmieniony
     
    ... nie mogę dodać foto z dysku google, tylko wstawia link

    Dodałem info tutaj ->link<-
    • 16: CommentAuthorpajero
    • CommentTime20 Feb 2022 zmieniony
     
    Ponad 1,5 miesiąca i mam pierwsze zgłoszenie beta-testera, zakończył grę
    Obaczył obrazek i usłyszał muzyczkę końcową....

    Poprawek i usprawnień w kodzie sporo. Teraz ToDo które otrzymałem....
    • 17: CommentAuthorpajero
    • CommentTime11 Jul 2022
     
    Dziękuję wszystkim obecnym na LostParty 2022 i piszącym wiadomości po premierze gry za ciepłe słowa :)

    Grę można pobrać ze strony MadTeam'u wersja 1.01 (z poprawką zgodności z AltirraOS - ATOS)

    ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Jul 2022 zmieniony
     
    na początku kolorki sprawiały mi kłopot (wzrok nie ten), ale potem poszło praktycznie bez problemów (Altirra, std. ustawienia). Jak dla mnie starego wyjadacza bobbli trochę za łatwe, ale takie powinno być :) Może bym schował pointera po kilku szczałach, albo np. ujmował po kropce co level :] W automatach za pieniądz zwykle tak robili, że pointer wyświetla się na pierwszym levelu a na innych levelach tylko jeśli wrzuciłeś monetkę i wybrałeś kontynuację. Nie namawiam, tylko relacjonuję. Generalnie gra super miodna.
    • 19: CommentAuthortebe
    • CommentTime12 Jul 2022
     
    a grałeś na poziomie z limitem kulek na plansze ?
    • 20:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime12 Jul 2022
     
    Ja na początku miałem problem bo okazało się, że na jednej maszynie kolory kulek się dziwnie zachowywały (kulki załadowane do działa miały wyświetlany zupełnie inny kolor niż miały przypisany) i granie było kłopotliwe. Na drugim kompie problemów nie było. Jak dla mnie - gra jest na prawdę fajna do takiego luźnego popykania. Mnie bardzo odpręża.
    • 21: CommentAuthortebe
    • CommentTime12 Jul 2022 zmieniony
     
    najwidoczniej tryby GTIA są wyzwaniem dla niektórych maszyn albo układów GTIA, tutaj filmik którego nie powinno się pokazywać

    ->link<-
    • 22:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime12 Jul 2022 zmieniony
     
    W jakim sensie "nie powinno się pokazywać"?

    Tak sobie gram i widzę, że system punktacji jest inny niż myślałem, że będzie. Trzeba się przyzwyczaić i zmienić strategię ;)
    • 23: CommentAuthortebe
    • CommentTime12 Jul 2022 zmieniony
     
    0:22 ; 0:49 ... ; 2:33

    sprzęt na którym jest to ogrywane jest uwalony, jeszcze można pomyśleć że tak ma być
    • 24:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime12 Jul 2022
     
    @tebe ale to nieudokumentowane zachowanie GTIA więc czy na pewno uwalony ;)

    7:22 ; 8:10 kulka przenika inne kulki, ale to już chyba nie wina GTIA.
    • 25:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime13 Jul 2022
     
    aaaaa jest opcja HARD :))) nie zauważyłem i przeszedłem na easy z rozpędu. W weekend spróbuję harda!
    • 26: CommentAuthortebe
    • CommentTime13 Jul 2022
     
    mniejszość nie będzie decdować o większości
    • 27:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime13 Jul 2022
     
    BIGOT :)))))
    • 28: CommentAuthorRocky
    • CommentTime13 Jul 2022
     
    Spotkałem się na razie z jednym prawdziwym uwaleniem GTIA.. jeden ze spritów nie zmieniał kolorów...

    To co jest w powszechnym obiegu to problem synchronizacji GTIA i Antic, a nie uwalenie tego pierwszego.. czasem podmianka GTIA pomiędzy kompami naprawia problem..
    Inny problem synchronizacji Antica i GTIA umożliwia pionowy interlace.. tu jednak trzeba podgrzać układy..
    Często efekt desynchronizacji mogą zobaczyć właściciele VBXE, zwłaszcza tych zasłaniających Antica.. tu trzeba odpalić na dłużej np. obrazek postcard lub najnowszy columns.. Jak się obraz zacznie wyginać pod VBXE to na wyjściu z GTIA z pewnością będzie sieczka :)
    (efekt przegrzewania się Antica)..

    To dowodzi, że Atari żyje :)

    To co jest na filmiku wygląda na jakiś inny problem.. gdzie nie działają zmiany trybów w linii..
    • 29: CommentAuthorRocky
    • CommentTime13 Jul 2022
     
    prix: w hard trzeba oszczędzać kulki i czasem pomyśleć, żeby nie zabrakło..
    • 30: CommentAuthorRocky
    • CommentTime13 Jul 2022
     
    Co do technicznych aspektów gry to nie byłoby możliwe stosowanie tylu kolorów kulek w sposób swobodny, nie mówiąc już o mapce pop prawej stronie...
    Lewa część to zmiana trybu gr.11 (16 kolorów w jednym odcieniu) i gr.15 co drugą linię.
    Prawa to gr.15, ale ze zmienioną kolorystyką oraz zmianami jednej z barw w pionie.
    Pomiędzy polem gry, a mapką następuje zmiana trybu oraz barw dla gr.15.. tu wykorzystywany jest jeden z rejestrów, który jednocześnie odpowiada za jasność dwóch trybów i kolor dla gr.15..
    Do tego dochodzą sprity i mamy pole gry :)

    To trochę tłumaczy trudności z rozpoznawaniem kulek, gdyż wszystkie są w jednym odcieniu (w gr.11 sąsiednie barwy są bardzo podobne do siebie.. w grze i tak stosujemy co drugą), a piksele koloru są w niższej rozdzielczości.. co ogranicza uzyskanie okrągłego kształtu.
    Kulki z bardzo podobnymi barwami mają nieco zmienione cieniowanie trybem gr.15.. są jakby bardziej czarne.

    .. ot trochę sztuczek i z technicznego punktu widzenia mamy coś, czego wcześniej nie było na małym Atari :)
    • 31: CommentAuthortebe
    • CommentTime13 Jul 2022
     
    teraz szukamy Atari na którym rozkaz 'LDA' działa inaczej ...
    • 32:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime13 Jul 2022
     
    coś pięknego! widać, że doszliście do samej krawędzi możliwości układów atarki. szanuję!
    • 33: CommentAuthorpajero
    • CommentTime13 Jul 2022
     
    @shanti77 kulka przenika inne kulki

    trza więc wprowadzić w kod korektę lotu :)

    @Peri Noid kulki załadowane do działa miały wyświetlany zupełnie inny kolor niż miały przypisany

    ile monitorów tyle sprawdzeń trzeba by robić... tu wylazł PAL blending, poprawione wersja 1.02


    ps. by nie grać od początku - jak wyjdzie update - wystarczy podmieniać plik "BS_UROVN.IFA" to zapis stanu gry
    • 34:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime13 Jul 2022 zmieniony
     
    @pajero: W takim razie czekam na wersję 1.02.

    Jakby co - tutaj widać, że jedna z kulek niepoprawnie zachowuje kolor (druga jest OK). Generalnie, niektóre kolory zachowują się poprawnie, inne nie. I - masz rację, zależy to od monitora.
    • 35:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime14 Jul 2022
     
    Pajero, dzięki za świetną grę: efekt końcowy, grafika, liczba poziomów, wszystko robi ogromne wrażenie.
    Inne produkcje chyba nie chciały lania w GAME COMPO, tak czy inaczej zasłużone 1 miejsce!
    • 36:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime14 Jul 2022
     
    Chwilę pograłem i muszę powiedzieć, że gra robi niesamowite wrażenie. Pod względem ilości kolorów i sposobu mieszania trybów graficznych jest naprawdę na bogato.

    Pomyślcie co by było gdyby taka gra powstała w latach osiemdziesiątych :)

    Prawdziwe dzieło, chylę czoła!
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jul 2022
     
    To ma tak być, że punkty się nie sumują?
    • 38:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime14 Jul 2022
     
    Punkty z etapów sumują się na poziomie menu. W szczególności możesz poprawić wynik zdobywając więcej punktów za dany etap.

    Mnie zastanawia generalny system punktowania, nie rozumiem go. Oprócz bonusów ("samolocików").
    • 39:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime15 Jul 2022
     
    Na stronie Mad Teamu nadal wersja 1.1 ;-)
    • 40:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime15 Jul 2022
     
    Dołączam się do gratulacji wspaniałej produkcji dla całej ekipy twórców. Panowie, jest to kawał świetnej roboty i pokaz kunsztu, umiejętności, stuprocentowego panowania nad układami Atari. Chylę czoła!
    • 41: CommentAuthorpajero
    • CommentTime15 Jul 2022
     
    Za chwilę na stronie Madteamu będzie v.1.02

    W paczce znajdziecie PDF w którym objaśniam m.in. punktacje
    • 42:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime16 Jul 2022 zmieniony
     
    Co do punktacji - wychodzi na to, że warto grindować zamiast precyzyjnie zbijać bańki. Przykład: plansza 7. Można ją załatwić pierwszą bańką zdobywając raptem 40 punktów albo po kolei tłuc "od środka" i zebrać 390. Ale to akurat nie jest złe bo umożliwia planowanie ciekawych strategii.
    Nie dostaje się też punktów za bańki, które znikną bo stracą "kontakt z bazą". Ale tu sam nie mam pomysłu jak to by można było sensownie ogarnąć. I w sumie w połączeniu z powyższym to ma sens.
    Inna sytuacja: jeśli mam 4 bombki rozmieszczone tak: XX XX to opłaca się bardziej najpierw zdjąć jedną parę (6p) a potem drugą (+12p) co daje w sumie 18p podczas gdy precyzyjnie wstrzelona bańka w środek da tylko 10p. Tu by było można zrobić punktację progresywną (za każdą kolejna bańkę o jeden więcej - to tylko pierwsze co mi do głowy przyszło i mogłoby urozmaicić rozgrywkę).

    Gra jest na prawdę genialnie zrobiona. Patrzę na te smoki i gęba mi się cieszy :-D
    • 43: CommentAuthorpajero
    • CommentTime16 Jul 2022 zmieniony
     
    No ale kto zabronił układać strategii?

    Gram by ukończyć grę czy na ilość punktów - zostawiam Wam co kto lubi.

    No i możliwość poprawiania levelu - przejdę "easy" to może warto na "hard".
    Zawsze można (i mode "hard" tylko tak się to opłaca bez straty życia) między levelami wracać do Menu by zmienić tryb rozgrywki.


    -------------------------------

    update na stronie MadTeamu v.1.02

    By nie grać od początku - jak wyjdzie update - wystarczy podmieniać plik "BS_UROVN.IFA" to zapis stanu gry !!


    BubbleShooter - Full Version History
    ------------------------------------

    v.1.02
    - game: upper bubble color corrected (PAL blending)
    - game: a change of some texts (thanks to JAC!)
    - game: replacing illegal jumps to ROM - about NTSC system detection

    v.1.01
    - loader: replacing illegal jumps to ROM (works with AltirraOS)


    v.1.00
    - premiere at the LOST PARTY 2022 event
    • 44: CommentAuthorpustak
    • CommentTime16 Jul 2022
     
    Gra jest świetna! Gratulacje dla twórców!!!


    PS. Jak podmienić BS_UROVN.IFA ??
    Próbuje pod MyDos4.50 ale mam Error130.
    • 45: CommentAuthorlzd
    • CommentTime17 Jul 2022
     
    130 - NON-EXISTENT DEVICE, urządzenie o podanym identyfikatorze nie istnieje

    Jesteś pewien, że podajesz prawidłowy numer stacji?
    • 46: CommentAuthorpustak
    • CommentTime17 Jul 2022
     
    Pomyliłem mam ERROR164
    • 47: CommentAuthorRocky
    • CommentTime17 Jul 2022
     
    Chyba lepiej DOS 2D.. podpiąć dwa atry i przekopiować plik poleceniem COP Dx:plik Dx: , gdzie x to nr napędu odp atra
    • 48: CommentAuthorpajero
    • CommentTime17 Jul 2022
     
    Rocky - dyskietkę 360kB pod Dos2 ??? Co Cię podkusiło?

    A pod MyDose'm nie zrobicie bo...są zabezpieczenia w tym ATR :D

    Tylko pod Pluginem Total Commandera.

    Dobra, zrobię "zwykły" ATR bo widzę, że tylko kłopotów narobię zabezpieczając coś co jest i tak FREE - wersja 1.03
    • 49:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime17 Jul 2022
     
    No gierka przefajna. :)

    Czy będzie wersja na cartridge?
    • 50: CommentAuthorpajero
    • CommentTime17 Jul 2022
     
    Nie była planowana na carta. Zbyt wiele do przerobienia.