atarionline.pl Warsaw Atari Gathering 2K21 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime21 May 2021
     
    Szczęść Boże wszystkim!

    Choć temat tradycyjnego atarowskiego spotkania w stolicy "na żywo" pojawił się na początku roku, ze względu na pewne perturbacje został podjęty w tajemnicy. Prace nad nim są nadal w toku, ale za namową kilku osób z naszego grona (które pragną pozostać anonimowe) zdecydowałem się napisać kilka słów :)

    TERMIN
    ======
    W założeniach początkowo miał być to marzec/kwiecień bieżącego roku, jednak ze względu na opóźnienia w procesie realizacji realny termin to czerwiec/lipiec.

    FORMUŁA
    =======
    Niestety ze względu na mniej lub bardziej idiotyczne decyzje naszych władz oraz panującą atmosferę psychozy dotychczasowa formuła atarowskich imprez nie jest możliwa do zrealizowania. Szkoły, domy kultury czy domy działkowca nie są chętne do jakiejkolwiek współpracy. Liczyć można jedynie na obiekty komercyjne i to po bardzo dobrej znajomości. Odpada zatem nocowanie na sali czy inne ekscesy. Pojawiają się jednak pozytywy takie, jak "open bar" na piwo, bufet z przekąskami, profesjonalny sprzęt audio/video i nie tylko ;)

    MIEJSCE
    =======
    Póki trwają negocjacje miejsce musi pozostać tajemnicą. Mogę zdradzić, że jest w granicach administracyjnych Warszawy, można tam będzie dojechać komunikacją miejską, taksówką lub samochodem i będą miejsca parkingowe (najpewniej gratis).

    CZAS TRWANIA
    ============
    W grę wchodzi kilka opcji, jednak w tej formule dłużej oznacza drożej. Początkowo zakładałem jednodniową imprezę, ale ze względu na przyjezdnych brane są pod uwagę dwa lub trzy dni (odpowiednio jeden lub dwa noclegi).

    NOCLEGI
    =======
    Ze względu na brak możliwości nocowania na sali konieczne będzie skorzystanie z kwatery prywatnej, apartamentu lub hotelu. Niezależnie od sytuacji "krejzologicznej" czynię, co w mojej mocy, aby przyjezdni mogli skorzystać z usług noclegowych w atarowskich cenach :)

    UDZIAŁ
    ======
    Jest to w zasadzie najbardziej newralgiczny punkt, gdyż ze względu na nową formułę i znacznie wyższe koszty konieczne jest zapewnienie minimalnej liczby uczestników, która pozwoli wynajęcie miejscówki. Wstępne szacunki pokazują, że powinno być to minimum 40 osób.

    KOSZT
    ====
    Dla większości zapewne dość istotna informacja, czyli ile ta przyjemność będzie kosztować. No cóż... jak mawiał klasyk "taniej już było" ;) Dużo zależy od efektów wciąż trwających negocjacji, ale ze względu na obecną sytuację formuła imprezy zakłada obowiązkową konsumpcję (warunek wynajęcia miejsca). Według wstępnych założeń miało być to 100 zł za pierwszy dzień i (w przypadku imprezy kilkudniowej) odpowiednio mniej za kolejne. Cena wejściówki pokrywać będzie koszt wynajęcia party place (prąd, toaletę, ochronę, sprzątanie), sprzęt audio/video, open bar na piwo, ciepłe i zimne przekąski oraz ewentualny parking.

    REJESTRACJA
    ===========
    Jak tylko uda się wszystko ustalić, zapluć i zaklepać ruszy rejestracja :) Tym razem, z przyczyn obiektywnych, trochę inna niż zwykle, bowiem tożsama z przedpłatą. Uruchomiony zostanie specjalny rachunek bankowy, na który każdy uczestnik będzie mógł wpłacić należność za swój udział. W przypadku nieosiągnięcia minimalnej liczby uczestników, wpłaty zostaną zwrócone a termin przesunięty.

    SPONSORZY
    =========
    W obecnych czasach raczej w to nie wierzę, ale jeśli ktokolwiek byłby chętny sponsorować naszą imprezę, to jest to bardziej niż mile widziane. Każdy sponsor może liczyć na dodatkowe profity podczas trwania imprezy i nie tylko :)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2021
     
    Bardzo dobra inicjatywa :)
    • 3: CommentAuthoras...
    • CommentTime21 May 2021
     
    trzymam kciuki!
    • 4:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime21 May 2021
     
    Uprzedzając głosy pojawiające się na sąsiednim forum informuję, że termin nie został jeszcze ustalony, a formuła może wrócić do formuły WAPNIAK-a.
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 May 2021
     

    Alex:

    a formuła może wrócić do formuły WAPNIAK-a.


    ... ale koniecznie ze strefą relaksu :)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 May 2021
     
    Co to znaczy, że formuła może wrócić do formuły WAP-NIAK-a?
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 May 2021
     
    Tego nie wie nikt... :)
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 May 2021
     
    W każdym razie bądź czuję, że chyba nie wezmę w tym udziału :D
    • 9:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 May 2021
     
    Pin - jesteś bezkonkurencyjny :D A na serio, wszystko zależy od właściciela miejsca... Jeśli chodzi o Bemowo, to pan Edzio prawdopodobnie już tam nie pracuje (choć jest jeszcze cień szansy), więc ewentualny koszt byłby razy dwa (tak, to ja zbiłem pierwotną cenę za wynajem o prawie połowę) i zakaz nocowania. Dla przypomnienia dodam, że po WAPNIAK-u dostaliśmy już od pana Edzia zgodę na to nocowanie, bo nas poubił. Być może także jest tam jeszcze nasza zamrażarka i grill :D
    • 10:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 May 2021
     
    KAZ - to znaczy tyle, że nie będzie "open baru" i drogich wejściówek (rzeczy wymuszonych przez "obsramdemię"), tylko normalna opłata za salę i sprzątanie.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 May 2021
     
    A, czyli chodzi o to, że pojawił się cień szansy na organizację na ogródkach działkowych. No to trzymam kciuki.
    • 12:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 May 2021 zmieniony
     
    Pin - uwierz, że ja najchętniej bym pojechał do Ornety, ale "to se ne vrati"... Mamy takie czasy, a nie inne. Takie ceny, a nie inne. I musimy sobie jakoś radzić godząc się na kompromisy :/ Wierzę jednak, że w razie czego dasz się przekonać :) Gramy w jednym zespole :)
    • 13:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 May 2021
     
    KAZ - jest faktycznie cień... Nie wiadomo co nasi spece z rządu wykombinują. Jeśli chcemy mieć na 100% pewną imprezę niezależnie od ich debilnych wymysłów, to musimy przyjąć opcję droższą i mniej żywiołową. Oczywiście możemy założyć, że będzie luzik i zrobimy tradycyjnego WAPNIAK-a, ale np. na kilka dni przed może się okazać, że będzie problem z policją i jesteśmy ugotowani. Nie mam nawet na myśli nas, ale kolegów mających dzieci, żony i stałą robotę, która wymaga złożenia wniosku o urlop nawet na jeden dzień nieobecności ;)
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 May 2021
     
    @Alex - dlatego takie imprezy robi się "z głową" i w dowolnym momencie, sytuacji czy warunkach musisz być przygotowany na większość nieprzewidzianych fuck-upów.

    .. ale, co ja tam się znam ;)
    • 15: CommentAuthoras...
    • CommentTime22 May 2021
     
    Alex,
    Trzymam kciuki dalej!
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 May 2021
     
    A Ornetę da się reaktywować, były takie pomysły i wstępne dywagacje ale - coś wstrzymało proces organizacji i bynajmniej nie była to sytuacja epidemiczna. Głównym powodem jest wysokie zagęszczenie dużych imprez scenowych związanych z Atari. Ogólnie trzeba by było w którymś tam roku dogadać się "ponad podziałami" i odjebać jedno grube party. To się da zrobić.
    • 17: CommentAuthoras...
    • CommentTime22 May 2021
     
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 May 2021
     
    A, o ile dobrze rozumiem aluzję Pina, to chodzi o to, że w zbliżonym terminie jest Lost Party. No i letnie Silly Venture.
    • 19: CommentAuthoras...
    • CommentTime22 May 2021
     
    ja bardzo chętnie; taki joke, w tym roku raz kręciem tam pętle,
    teraz jest scena z tyłu mkd-a, przed nim zamiast bankomatu jest prawilny duży market; raczej nie da się go wypić ...
    • 20: CommentAuthoras...
    • CommentTime22 May 2021
     
    • 21: CommentAuthoras...
    • CommentTime22 May 2021
     
    @Kaz,
    Ornet-a jak to się mawiało StoLyca Atarowcufff..
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 May 2021
     
    no przyznam, że w którymś tam roku można by było odwołać wszystko od wczesnej wiosny aż do jesieni i zrobić jeden konkret, w Ornecie. Np. 2023? "klasyczne" partyplace istnieje i ma się dobrze, być może deweloper nie zabetonuje tego terenu przez najbliższe 2 lata. No nie wiem, tak sobie ogólnie myślę.
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 May 2021
     
    nakichanie np. 5 imprez w roku z pięcioma demami jest słabsze, niż jeden zlot z pięcioma demami ;)
    • 24: CommentAuthoras...
    • CommentTime22 May 2021
     
    Pin,
    Jesteś po Zabiegu?
    -Dobrze PISZESZ!
    • 25: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 May 2021
     
    nie, nie jestem po zabiegu. To trzeźwe przemyślenia :)
    • 26:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 May 2021 zmieniony
     
    Pin - kilka rzeczy:

    1) Piszesz, że muszę być przygotowany na większość nieprzewidzianych fuck-upów. Nie muszę i nie chcę :) A nawet jeśli ja będę, to większośc uczestników nie będzie. Chodzi mi o to, by impreza była PEWNA i się ODBYŁA niezależnie od wszystkiego :)

    2) Co do Ornety :) To Artur aka Van Ejik jest chętny od dobrej dekady, tylko nikt nie chce podjąć tematu :(

    3) Głównym powodem problemów nie jest wysokie zagęszczenie dużych imprez scenowych związanych z Atari, bo są osoby które jeżdżą raz w roku oraz są takie, które jeżdżą na wszystkie :) Aczkolwiek "jedno grube party" do mnie przemawia :D Jestem za!

    Na koniec przypomnę, że istnieje szansa na starego, dobrego WAPNIAK-a, ale szanse są poniżej 30 procent. Też bym chciał, żeby WAPNIAK się odbył ;)
    • 27: CommentAuthoras...
    • CommentTime22 May 2021