atarionline.pl Konkurs na grafikę ATASCII - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime22 Oct 2023 zmieniony
     
    w warunkach konkursowych jest:
    "No conversions or similar. Please provide handmade ASCII only."

    myślicie, że ktoś by brzydko oszukiwał? ;)

    to chyba leży w gestii organizatora, żeby przed dopuszczeniem do kunkursu sprawdzić podejrzane prace i ewentualnie wykluczyć. jeśli przegram z konwersją to nie będę już brał udziału w tym konkursie
    • 2: CommentAuthortebe
    • CommentTime22 Oct 2023
     
    konkurencja się zaostrza, nerwy puszczają ;)
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Oct 2023
     
    odyniec1: przekażę twój głos organizatorowi, jest to mocny argument za tym, aby dostarczać pliki z etapami prac
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime22 Oct 2023 zmieniony
     
    @odyniec1: No ale mowa jest o tym, że to nie konwersje, bo oryginalne prace, ale rysowane jako bitmapa po czym przepuszczone przez program robiący z tego ATASCII. To nie jest konwersja, bo praca jest oryginalna, ale też nie prawdziwe "znakowanie".

    Edit: Nie chodzi o wykluczanie z konkursu.
    • 5: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime22 Oct 2023 zmieniony
     
    po prostu zakładam, że regulamin jest przestrzegany:)
    @mono - to też konwersja. sztuka polega na własnoręcznym dobraniu znaczków
    • 6: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime22 Oct 2023
     
    z tego co pamiętam Piesiu zrezygnawał z compos na Spektruma na którymś z rosyjskich party, ze względu na dopuszczanie konwersji. i to wg mnie zdrowe podejście
    • 7: CommentAuthormono
    • CommentTime22 Oct 2023
     
    @odyniec1: A proces polegający na:
    1. tworzę bitmapę w hiresie
    2. konwertuję narzędziem na ATASCII (parametryzując program, bo może nie każdy wynik jest satysfakcjonujący)
    3. tuninguję własnoręcznie wynik dostawiając i zmieniając znaczki
    Bo jak dla mnie taki proces jest w porządku - praca jest oryginalna, autor wspomaga się tylko narzędziami (które może nawet sam sobie napisał).
    • 8: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime22 Oct 2023
     
    wg mnie nie, bo część pracy (przeniesienie proporcji, światłocienia) wykonuje za ciebie program. ale organizator konkursu może uznać, że to jest "handmade" i że jest ok.
    • 9: CommentAuthorAdam
    • CommentTime22 Oct 2023
     
    Jestem z powrotem. Moja poprzednia wypowiedź była pisana w dużym pośpiechu, w sytuacji bardzo niesprzyjającej rozwinięciu myśli, wyszło zbyt skrótowo i mogło być odebrane jako napastliwe, przepraszam.

    Odpowiadając na wcześniejsze wypowiedzi Kaza i Mono - problem mam taki:
    - atmosfera sugestii, że prace są konwertowane czy wspomagane może wpływać na niższą ocenę również moich prac,
    - im ktoś sprawniej posługuje się znakami ATASCII, tym łatwiej jest rozsiewać wątpliwości i bardziej dany autor może być pokrzywdzony,
    - ponieważ prace powinny być anonimowe, więc nie jestem w stanie w tej chwili w żaden sposób pokazać, że rysowałem znak po znaku (bez ujawniania autorstwa) - mogę to zrobić dopiero po konkursie, kiedy już może być za późno.

    Tak więc proponuję takie kroki:

    1. Niech każdy/ każda zerknie na fazy powstawania niedawnej pracy Odyńca (dołączony animowany GIF jako drugi screenshot) i zastanowi się drugi raz, zanim jakąś pracę oceni jako potencjalną konwersję ;) ->link<-

    2. Oceniamy tegoroczne prace z założeniem, że ŻADNA nie jest konwersją z obrazka, że wszystkie były zrobione ręcznie.

    3. Przyjęcie w następnej edycji jako zasady dostarczania kilku faz pracy.

    I chyba wszyscy będą zadowoleni :)
    • 10: CommentAuthortebe
    • CommentTime22 Oct 2023 zmieniony
     
    rozwiązaniem będzie podpięcie AI, która będzie śledziła proces tworzenia i wystawi opinię

    poczekaj, a jak ktoś znak po znaku przekopiuje wcześniej skonwertowaną pracę to oszuka AI

    każde ograniczenie da się obejść ?
    • 11: CommentAuthorAdam
    • CommentTime22 Oct 2023
     
    @TeBe:
    Jeśli tworzy się coś większego od zera (już nieważne w jakiej dziedzinie), to w trakcie zmienia się koncepcja, niektóre pomysły krystalizują się w trakcie, inne to ślepe uliczki i się z nich wycofujesz, na koniec jeszcze korygujesz całość itd. Więc jeśli faz jest więcej, to można proces twórczy łatwo odróżnić od przerysowania kawałkami docelowej pracy.
    • 12: CommentAuthorAdam
    • CommentTime22 Oct 2023
     
    Przy czym niektóre proste prace mogą oczywiście powstać właśnie w taki sposób, że siada się w jeden wieczór i bez większych poprawek rysuje całość - natomiast te bardziej skomplikowane powstają naprawdę długo, to są dziesiątki godzin. No i siedzisz bardzo długo nawet nad drobnym elementem, by potem usłyszeć: za ładnie wygląda, to chyba konwersja ;)
    • 13: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Oct 2023 zmieniony
     
    Tak trochę odbiegając od wątku chciałbym napisać, że poziom prac jest niesamowity, dużo tzw. kilerów, a baliśmy się z Logikerem, że będzie mało prac bo do około 15go było ich raptem kilka
    • 14: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime23 Oct 2023
     
    Konwersje 8 i 21 na mój gust, bo wyszła bezsensowna sieczka. Reszta prac, no może jeszcze oprócz 2, ekstra
    • 15: CommentAuthorAdam
    • CommentTime23 Oct 2023
     
    Dałem na stronę główną info o głosowaniu: ->link<-
    • 16: CommentAuthorAdam
    • CommentTime25 Oct 2023
     
    Zostało ostatnie 20 minut głosowania :)
    • 17: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Oct 2023
     
    Filmik z ogłoszenia wyników będzie zaprezentowany o godz. 19 w sobotę:

    • 18: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime28 Oct 2023 zmieniony
     
    Gratulacje dla Adama i Odyńca za miejsca na podium! (Odyniec 1st Adam 2nd), niestety nie zauważyłem kto zajął miejsce 3.
    • 19: CommentAuthorAdam
    • CommentTime28 Oct 2023 zmieniony
     
    Dzięki :) Trzecie miejsce zajął Illarterate z sową.

    Gratulacje dla wszystkich uczestników!
    • 20: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime28 Oct 2023
     
    dziękuję za głosy i punkty uznania. gratuluję Adamowi super prac, które oceniłem na 5 (razem z Meduzą).
    zgodnie z zapowiedzią na Demozoo dodałem gifa z fazami pracy.
    • 21: CommentAuthormono
    • CommentTime29 Oct 2023
     
    Gratulacje dla zwycięzców, szczególnie dla Adama za fotografie! A dodatkowo jak już pisałem dla:
    - pepe za nanoboty i cthulu :) i azteckiego bożka,
    - nico za meduzę,
    - i rui8bit za wielce intrygujący kwiat parapetowy - do dzisiaj doszukuję się tam kształtów :)
    Świetne ATASCII!
    • 22: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime29 Oct 2023
     
    Gratulacje, nasi górą! Bardzo mi się podobają te prace, i zwycięskie, i te proste. Najbardziej mi się chyba podoba ręka gitarzysty ze znaczka $1B (escape)!

    btw. @Odyńcu, nie to że zaraz tego, ale zegarek na ręce frontmana zdaje się mieć lekko porysowane szkiełko... - czy będziesz to jeszcze poprawiał?
    ;)

    ...a poważnie: magia!
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Jan 2024
     
    Znalazłem w... programie użytkowym taki oto ekran, byłby poważnym kandydatem do konkursu ATASCII Art :D
    • 24: CommentAuthormono
    • CommentTime16 Jan 2024
     
    Jeszcze w "Panowie i poddani" był ekran tytułowy w ATASCII.
    • 25:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime17 Jan 2024
     
    Serce rośnie jak się te prace widzi. Jak PCtowe (czy BBSowe) ASCII oglądałem to zawsze z nutką smutku "a na Atari nie powstawały". Teraz już się nie smucę :D

    Gratuluje wszystkim autorom za włożony czas (oraz efekt)
  1.  
    I do remember some demos by "The Sutton Bros." with ASCII art (the Oil demo and others) and some tools/applications (Diskcommunicator by Bob Puff, Shrinker XL or Masher XL, Shrinker XE or Masher XE)... have collected maybe 5 or 6 of these ASCII title screens. Will look for the disk/ATR tomorrow.
  2.  
    Here is my ATR with a few ASCII titlesreens from demos and tools.
    • 28: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Jan 2024
     
    Thank you Charlie. Sutton Brothers gfx is really nice.