atarionline.pl Archiwum gier - aktualizacja - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthormgj30
    • CommentTime9 Jul 2021

Witam wszystkich.
    Mam pytanko odnośnie archiwum z grami, konkretnie chodzi mi o plik "Całość". Z tego co widzę ostatnia aktualizacja była 5.12.2019. Czy można mieć nadzieję na aktualizację tego pliku w najbliższym czasie?
    • 2: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime9 Jul 2021

Sam się zastanawiam.
    Bo nowe gry to raczej nie.
    Ale odświeżyć by się przydało.
    • 3: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime9 Jul 2021

Co myślicie ?
    Przydało by się odświeżyć?
    • 4: CommentAuthorzoltan
    • CommentTime9 Jul 2021

Ja zawsze czekam na to z niecierpliwością :) lubię mieć zawsze jak najbardziej aktualny komplecik na dysku, w razie czego :)
    • 5:

CommentAuthorduncan
    • CommentTime10 Jul 2021

Ja również, jestem za aktualizacją :)
    • 6:

CommentAuthorvoy
    • CommentTime11 Jul 2021 zmieniony

Się już robi. :) Właśnie ściągam wszystkie pliki z FTP naszego serwisu, potem przygotuję archiwum i plik z jego sumą kontrolną.
    • 7:

CommentAuthorvoy
    • CommentTime11 Jul 2021

Paczka z archiwum gier została podmieniona na nową. Dajcie znać, czy czegoś nie brakuje. :)
    • 8: CommentAuthormgj30
    • CommentTime12 Jul 2021

@voy - serdeczne dzięki.
    • 9:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jul 2021

Dzięki Voy. Ściągnąłem i porównuję z tym, co uzbierałem na moim dysku (m.in. dzięki pomocy Duncana, który napisał wyżej). Ponieważ może to potrwać parę godzin, dam znać jak proces porównania się skończy.
    • 10: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime12 Jul 2021

A co z tajemniczą paczką Tddita z wrocławskiej giełdy ?
    Z tego co wiem to to wszystko było jakoś dziwnie popakowane, ale Tddit dość niedawno napisał nowy dekompresor. Z tego co wiem to są w 90% użytki, ale podobno są też basicowe gry perełki z epoki, między innymi nieco podejrzana moralnie wersja businesmana dziejąca się w czasie drugiej wojny światowej. Prawdopodobnie to archiwum to jedyne miejsce gdzie mogła zachować się ta gra
    • 11: CommentAuthorzoltan
    • CommentTime12 Jul 2021 zmieniony

A archiwum demosceny i użytki też będą nowe spakowane? :) czy się nic nie zmieniło od 1,5 roku...? ;)
    • 12:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jul 2021

Już sprawdziłem, mam o kilkaset plików więcej niż w paczce.
    • 13:

CommentAuthorvoy
    • CommentTime12 Jul 2021

@Kaz: czy mógłbyś mi podesłać ich listę? Pobierałem je Total Commanderem. Widocznie część nazw ma inną stronę kodową, a TC pewnie je pomija, jeśli różnią się od ustawionej przy logowaniu.

@astrofor: jest u mnie na dysku. Dyski były zgrywane jakimś narzędziem na PC, a TeddyBoar napisał tylko użytka do ich konwersji na ATR. Na tych obrazach są pliki w formacie Kompaktora od jednego z wrocławskich piratów. Część kiedyś rozpakowałem; masa roboty, bo to straszna żonglerka obrazami dysków pod emulatorem i zabiera bardzo dużo czasu. Będę to musiał w końcu sfinalizować.
    • 14:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jul 2021

Voy - nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodzi o to, że porównałem swoje zbiory na swoim dysku twardym, gdzie prowadzę po staremu archiwum (czyli nie w konwencji TOSEC, ale tej poprzedniej) z tymi, które są w przygotowanej przez Ciebie paczce. Dlatego to nie kwestia TC zapewne, ale różnic w tym, co ja uzbierałem prywatnie, a co zostało wrzucone do publicznego archiwum. Właśnie się zastanawiam, jak odsiać te pliki, żeby Ci je podesłać...

Co do zasobów Tdididita (bo taką teraz ksywę używa) to podeślij proszę, co masz już odkodowanego, będziemy publikować powoli co ciekawsze rzeczy. To już będzie z głowy.
    • 15:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jul 2021 zmieniony

Różnica między moimi zbiorami a tymi na serwerze to 1988 plików. Więc przydałoby się uzupełnić. Ale jak? Czy są jakieś programy do znajdowania unikatów plików między dwoma zadanymi folderami? Bo to, że są do duplikatów to wiadomo. Do znalezienia unikatów na serwerze używam WinSCP, ale on porównuje tylko foldery na kompie i serwerze, co trwa wiele godzin, a nie jest w stanie przemielić oba katalogi na kompie.
    • 16: CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime13 Jul 2021

Policz MD5-ki dla plików, posortuj i porównaj - szybko wyłapiesz duplikaty.
    • 17: CommentAuthormkolodziejski

@perinoid - 20k plików i szybko to chyba tylko ze skryptem :)

ja bym to opędził narzędziem, którym sobie radzę przy uzgadnianiu 3-stronnym folderów z głębokich archiwów kodów, sprzed używania systemu kontroli wersji - np. ->link<- - puścić wariant porównania folderów, pokaże różnice między folderami.

chociaż z tą UNIKALNOŚCIĄ - pomysł @perinoid jest chyba jedyny sensowny

edit: można i tym ->link<- (dla UNIXowców - rsync, tylko pod Windowsa).
    • 18:

CommentAuthorjhusak

Polecam fdupes ->link<-

U mnie znajduje duplikaty na serwerze, głównie jak się w zdjęciach bałagan robił. Optymistycznie działa natychmiast (jeśli brak duplikatów), pesymistycznie pewnie liczy emdepięcie albo inne takie.
  1.  
    I am using "Free Commander" to compare files and folders (maybe archives also, have not tested this). The version I have is very old and runs under WIN XP 32Bit, but there are newer versions for Win 7, 8, 10 available: ->link<-

Here is a screenshot of my old Win XP version (with english language, polski/polish is also available).
    • 20: CommentAuthormgj30
    • CommentTime26 Jul 2021

A take pytanko. Gdzie się podziała gra "Preliminary Monty"? Nie mogę znaleźć.
    PS. Nie chodzi mi o Montezuma Revange.
    • 21: CommentAuthorDope
    • CommentTime26 Jul 2021

W katalogu Montezuma Revenge z dopiskiem w nawiasie PARKER BROTHERS.