atarionline.pl "Oni migają..." spotkanie z autorami - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime18 Aug 2021 zmieniony
     
    Prosiliście - a ja obiecałem, że będę informował jeśli nadarzy się okazja;) Dlatego teraz po światowym jarzmie chińskiej zarazy - wreszcie jest okazja się spotkać!;)

    Jeżeli ktoś ma blisko (lub inne powody:P) to zapraszam już w ten piątek na Silly Venture 2020+1. Na miejscu będą obecni autorzy książki, choć nie wszyscy (mam też obiecane, że tego którego nie będzie teraz - będzie na kolejnym SV!)

    Do zobaczenia!;)

    • 2: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime19 Aug 2021
     
    @TDC: Czemu oni się migają od przyjścia...

    Będzie wydzielony specjalny blok czy można po prostu podejść w dowolnej chwili i np. Poprosić o wspólne zdjęcie albo autograf?
    • 3:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime19 Aug 2021
     
    Gipsowy odlew dłoni np. :)
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime19 Aug 2021
     
    Nie dawajcie TDCowi książek bo wam pomaże! Moją pomazał ;-D
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Aug 2021
     
    Zdjęcia z autografami TDC-a są w tym wątku, więc jeśli tam nie ma Twojej pomazanej książki - to poproszę o dorzucenie tam foto :)

    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime19 Aug 2021
     

    szeryf:

    @TDC: Czemu oni się migają od przyjścia...

    No bo zgodnie z tytułem książki - autorzy muszą być ekspertami w temacie;))


    @Dzięki Kaz za podlinkowanie;)
    Kto z Was znajdzie rysunek kasety z grami/demami w systemie turbo?;)
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime19 Aug 2021
     

    szeryf:

    Będzie wydzielony specjalny blok czy można po prostu podejść w dowolnej chwili i np. Poprosić o wspólne zdjęcie albo autograf?

    Ze względu na niepełny skład nie planowaliśmy jakiegoś odrębnego działu, ale może organizatorzy coś zaproponują to się dostosujemy.

    Jednak, jesteśmy na całej imprezie więc zawsze można nas dorwać.
    Ja osobiście właśnie wolę takie bardziej personalne, luźne spotkania i rozmowy z ludźmi, niż takie bardziej sformalizowane;)
    • 8: CommentAuthoras...
    • CommentTime19 Aug 2021 zmieniony
     
    TeDeC
    -a co chodziło z tym listem wysłanym do Ciebie?
    Linkowałem parę razy: ->link<-

    Było tu parę wątków z jakimiś nie domówieniami ?
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime20 Aug 2021
     
    Nie wiem o co chodziło, ja takiego listu nigdy nie dostałem/przeczytałem. Wysłałem e-mail do Quartetu właśnie po to aby coś wyjaśnić, ale do dziś odpowiedzi nie dostałem...
    Więc ich się pytaj o co chodziło, bo ja do dziś nie wiem nic więcej.
    • 10:
       
      CommentAuthornogorg
    • CommentTime20 Aug 2021
     
    Przecież list jest otwarty i podlinkowany w tekście. Jak można tłumaczyć, że się go nie przeczytało?

    ->link<-
    • 11: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime20 Aug 2021
     
    No właśnie. Liczymy na komentarz w tej sprawie - nie krótszy niż kilkadziesiąt pełno-ekranowycj postów ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime20 Aug 2021
     
    +1
    • 13:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Aug 2021 zmieniony
     
    @nogorg, ale ten e-mail ma datę "Tuesday, May 7, 2019" a ja go przeczytałem dopiero jak podlinkowaliście mi to ze stronki AA czyli ~3 lata później! Ja takiego e-maila w tej dacie nigdy nie dostałem/przeczytałem. O to mi chodziło.
    • 14: CommentAuthoras...
    • CommentTime21 Aug 2021
     
    Tu masz linka… nie kombinuj tylko odpowiedz
    • 15:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Aug 2021
     
    Rozmawiałem z organizatorem imprezy, trwają już compoty więc nie wiem, czy się uda, ja cały czas jestem dostępny na party, mogę odpowiedzieć a co więcej może tutaj pojawić się na party kk - ale raczej go obecnie nie ma.
    • 16: CommentAuthoras...
    • CommentTime21 Aug 2021
     
    Tedec czekamy na odpis… nawet na 4 strony
    • 17:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime22 Aug 2021
     
    Jest 2:59 i właśnie skończyłem ustosunkowywać się do listu otwartego.
    • 18:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime22 Aug 2021
     
    gdzie?
    • 19: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime22 Aug 2021
     
    Ja czytałem książkę TDC-a i całą sytuacja wydaje mi się dość dziwna - w tym sensie , że pozycja ta wydała mi się zdecydowanie bardziej 'ku chwale' niż w stylu 'a ten to pił kradł, ale tamten mu żonę podebrał'. Cały ten prl przedstawiony był jak nibylandia, gdzie niby wprawdzie niczego nie ma i jestesmy 100 lat do tyłu, ale dzięki bohaterskiej drużynie demo-scenowców i proto game developerów choć trochę pokonaliśmy siły mroku(to juz inna ksiazka) i nadgoniliśmy zachod dobre kilka lat. Takze ze ktos poczuł sie urazony, a nie zasłodzony to ostatnie czego sie spodziewalem.
    • 20:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime23 Aug 2021
     
    Czyli okazuje się, że ta książka to fikcja literacka.
    "Wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci i zdarzeń jest wyłącznie przypadkowe." ;)
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Aug 2021
     
    Shanti - fikcja literacka to wymyślone wydarzenia, a w ścisłym znaczeniu to opis świata nie dający się zweryfikować przez porównanie z rzeczywistością. A to, co jest w książce to subiektywny opis wydarzeń, które miały miejsce i jak najbardziej wiele z nich możemy zweryfikować, co niektórzy czynią. Każdy z nas inaczej odczuwa rzeczywistość - skoro TDC widział wiele w różowych barwach, to dla niego dobrze, to mu zapewniło szczęśliwe dzieciństwo czy młodość :D

    Zgadzam się z Astroforem, że treść jest bardzo pozytywna, czasem przesłodzona, i nie dziwi mnie jego zdziwienie, że ktoś się czuje urażony treścią. Ale z drugiej strony wiem, że jest tam parę punktów-zapalników, które mogą kogoś rozdrażnić (np. uwagi o komodorowcach). Zaproponowałem jednej z takich osób, która się nie zgadza z fragmentem treści książki, by spotkać się na zoomie i nagrać taką mini-debatę, jakieś sprostowanie, etc. Nie ma to jeszcze formuły ani terminu, ale mam nadzieję, że wkrótce się wyklaruje.
    • 22:
       
      CommentAuthornogorg
    • CommentTime23 Aug 2021
     
    A ta książka opiera się na podobnych interpretacjach zdarzeń, co przedstawiane są w publicznych wystąpieniach przez Pana TDC, a do których to zastrzeżenia wysuwa w liście Pan Kobus?

    Jakąś pogadankę na Yutube kiedyś oglądałem, natomiast książki nie czytałem. Lecz gdyby wpadła mi przypadkiem w ręce to fajnie byłoby z góry wiedzieć jakiego typu to literatura. Niewłaściwe nastawianie czytelnika do utworu potrafi zepsuć mu jego odbiór. Albo zupełnie przeciwnie - bardzo poprawić - nawet jeśli miałby do czynienia z czystą fikcją. To kwestia rzetelnego określenia jej charakteru.
    • 23:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime24 Aug 2021
     
    Zaraz zaraz, list otwarty dotyczy mojego wykładu sprzed wielu, wielu lat - a nie książki.
    • 24:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime24 Aug 2021
     
    Ludzie (poniekąd słusznie :P ) poczynili założenie, że z czasem rozwinąłeś skrzydła i w książce może być dużo więcej przekłamań i niedopowiedzeń niż w takim starym wykładzie :)
    • 25: CommentAuthorpigula
    • CommentTime25 Aug 2021
     
    A ktoś zna nazwę tego kopiera do kaset opisywanego w liście otwartym???
    • 26:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime26 Aug 2021
     

    Pecus:

    Ludzie (poniekąd słusznie :P ) poczynili założenie, że z czasem rozwinąłeś skrzydła i w książce może być dużo więcej przekłamań i niedopowiedzeń niż w takim starym wykładzie :)

    W wykładzie nie ma żadnych przekłamań itp. jak wykazałem w pierwszych godzinach niedzieli, z całą pewnością za mało powiedziałem.

    Pecuś - znów zaczynasz??
    • 27: CommentAuthorpigula
    • CommentTime26 Aug 2021
     
    tdc - czekamy zatem na Twoją odpowiedź dotyczącą listu ;)
    • 28: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 Aug 2021
     
    Tedec - na Xenium wpadnij, chłopaki mają tam mikrofon ;))
    • 29:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime26 Aug 2021
     
    Xenium to leżaki i lans. szkoda jechać
    • 30: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime26 Aug 2021
     
    Gdzie te leżaki, bo sie wybieram i chętnie skorzystam ;)
    • 31: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 Aug 2021
     
    Leżaki? Hmmm, to muszę zabrać, bo ostatnio nie było ;)
    • 32: CommentAuthorMDW
    • CommentTime26 Aug 2021 zmieniony
     
    Z tego co obserwuję to Xenium nie może nawet butów czyścić Silly Venture. Xenium nie mogłoby być nawet imprezą towarzyszącą, supportem czy after party dla Silly Venture. :) Gdy Atarowcy robią imprezę to wszyscy się chowają ze wstydu. :)

    A co do TDC-a to ja w książce nie wyczułem treści choćby w najmniejszym stopniu obrażających kogokolwiek. Treść jest mocno fanbojska ale to nie tylko nie przeszkadza, a wręcz pomaga, bo oddaje klimat tamtych czasów. Większość z nas była wtedy fanbojami, mieliśmy mocno emocjonalny stosunek do używanej platformy i przyznam się, że mi to bardzo odpowiadało. :) Dlatego pewnie mi nie przeszło i w dzisiejszych czasach muszę się nieco kryć ze swoim fanbojstwem, bo nie zawsze jest to dobrze odbierane i rozumiane. :)
    • 33: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime26 Aug 2021
     
    coście się tak uwzieli na to Xenium :)

    "Gdy Atarowcy robią imprezę to wszyscy się chowają ze wstydu. :)"

    lol.. chyba nie poszło aż tak źle :))))
    • 34:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime26 Aug 2021
     
    Ktoś mi streścić o co chodzi z Tdc?
    • 35: CommentAuthorMDW
    • CommentTime26 Aug 2021
     
    @szeryf: Ja nie jadę po Xenium tylko wychwalam Silly Venture. Przegrać z Silly Venture nie jest wstyd. :)
    • 36:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime26 Aug 2021 zmieniony
     
    @maly_swd ->link<-
    • 37: CommentAuthoras...
    • CommentTime27 Aug 2021 zmieniony
     
    @Szeryf,
    Dobrze prawi!!!
    XENIUM, to dobra imprez-a, byłem kilka razy jeszcze jak była pod inną nazwą.
    • 38:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime16 Jun 2022 zmieniony
     
    ->link<- - w końcu uczciwa (no w miarę... ) cena - 2 zł . Waham się :)
    • 39: CommentAuthortebe
    • CommentTime16 Jun 2022
     
    nie ma w Tobie miłości do bliźniego
    • 40: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime16 Jun 2022 zmieniony
     
    za ebook-a to drogo, za tą cenę mogę kupić kapelusz dla pająka w grze dota2
    • 41: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Jun 2022
     

    Pecus:

    w końcu uczciwa (no w miarę... ) cena - 2 zł . Waham się :)


    ... to taniej, niż chrust ;)
    • 42:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime17 Jun 2022
     
    Ale ebookiem nie napalisz. Szkoda.
    • 43:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Jun 2022
     
    @Pecus ty cyniku :)
    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Feb 2023
     
    Przypadkiem natrafiłem na recenzję, której wcześniej chyba nie widziałem. Grzegorza "DJFoxer" Jamiołkowskiego:

    ->link<-
    • 45:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Feb 2023 zmieniony
     
    Tu też można spotkać urozmaicone opinie o tym dziele:
    ->link<-
    :)
    • 46:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime17 Feb 2023
     
    Opinie ciekawe, podobnie jak dzieło ;)
    • 47: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Feb 2023
     
    Aż strach się bać ;)