atarionline.pl Pierwszy dzień listopada. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime1 Nov 2021
     
    W ferworze walki.
    Nie zapomnieliśmy o czymś?

    Gdzie są wpisy o naszych kolegach,znajomych.
    O przyjaciół nie pytam.
    1.listopad. 2021.
    Jeszcze czas.
    • 2:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime1 Nov 2021
     
    Proponowałem kiedyś stworzyć "Aleje pamięci", by każdy wiedział gdzie może pójść, odwiedzić i zapalić znicz, ale zostałem spacyfikowany... :/
    • 3: CommentAuthorBarman
    • CommentTime1 Nov 2021
     
    Dla ścisłości.
    Poprawną formą jest "1 listopada 2021"
    Tak jak napisane jest w temacie.
    ;)
    • 4: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime1 Nov 2021
     
    Dzięki za ten post i też zachęcam do wspominania tych,których już nie ma z nami.
    Ja kojarzę Ś.p. Vulgara, ale tylko z opowiadań, więc nie czuję się godny pisania o Nim.

    * jeszcze tylko tak dla formalności to Dzień Zaduszny obchodzimy 2.XI i wtedy tradycyjnie wspominamy naszych zmarłych
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Nov 2021 zmieniony
     
    @Barman, dzisiaj zaczął się pierwszy listopad (i ostatni) w tym roku. Więc atariki50 ma rację. A Ty mówisz o pierwszym dniu listopada (pierwszego w tym roku) i też masz rację.

    Jutro - to co innego.

    Poza tym tam jest napisane:
    1. listopad. 2021. jeszcze czas.
    Co można przeczytać:
    Jest pierwszy. Jest listopad. Jest 2021. Jest jeszcze czas. Jest poprawnie.

    Oczywiście - robię sobie jaja, ale język polski jest bardziej skomplikowany niż się wydaje (i chce). Wg mnie tu nie ma błędu, właśnie dzięki tym kropkom.

    W każdym razie stawiam wirtualny znicz wszystkim już nieobecnym wśród nas...
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime1 Nov 2021
     
    • 7: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime1 Nov 2021
     
    mono.
    Ok.
    Ale tu na AOL.
    Chciałem powspominać .

    Ja jeszcze żyje ;)

    Tak mnie naszło.

    Jeśli jeszcze kogoś, to pisać PROSZĘ
    • 8: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime1 Nov 2021
     
    @jhusak

    :))

    Dzięki.
    • 9: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime1 Nov 2021
     
    @falcon030

    Każdy kto się zasłużył Atari jest
    w pewien sposób święty.
    Przynajmniej tutaj ;))
    • 10: CommentAuthorlzd
    • CommentTime1 Nov 2021 zmieniony
     

    Alex:

    Proponowałem kiedyś stworzyć "Aleje pamięci", by każdy wiedział gdzie może pójść, odwiedzić i zapalić znicz, ale zostałem spacyfikowany... :/

    Nie wiem, dlaczego ktoś Cię pacyfikował za dobry pomysł. Mnie się podoba. Informacje o miejscach pochówków byłyby bardzo pomocne.

    Mnie w tym roku udało się odwiedzić grób Jurgiego. W przyszłym roku też planuję przy okazji Lost Party.

    jhusak:

    Poza tym tam jest napisane:
    1. listopad. 2021. jeszcze czas.
    Co można przeczytać:
    Jest pierwszy. Jest listopad. Jest 2021. Jest jeszcze czas. Jest poprawnie.

    Nie jest poprawnie, bo nie wiadomo, czy "1." oznacza "pierwszy", czy równoważnik zdania: "jeden". Jeżeli równoważnik, to "listopad" powinien być napisany dużą literą jako nowe zdanie, a jeżeli "pierwszy", to powinno być "listopada".

    jhusak:

    Oczywiście - robię sobie jaja

    Podjąłem wyzwanie. ;-)
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Nov 2021 zmieniony
     

    atariki50:

    W ferworze walki. Nie zapomnieliśmy o czymś? Gdzie są wpisy o naszych kolegach,znajomych.


    Tutaj: ->link<-
    a poprzednio w wielu corocznych nowinkach. W razie chęci znalezienia takich rzeczy proponuję korzystać z mechanizmów wyszukiwania.

    Alex:

    Proponowałem kiedyś stworzyć "Aleje pamięci", by każdy wiedział gdzie może pójść, odwiedzić i zapalić znicz, ale zostałem spacyfikowany... :/


    Aleks, smutny jest stan Twojej pamięci. Po pierwsze nikt Cię nie "pacyfikował" (tu proponowałeś: ->link<- ), wręcz przeciwnie - wszyscy przyklasnęli, podobnie jak teraz. Tylko zarówno Ty, jak i pozostali nie kiwnęli palcem, żeby pomysł zrealizować. Ja zrobiłem to co umiem - w odpowiedzi na tę propozycję założyłem wątek nazwany "Aleja Pamięci", do którego dopisuję kogo mogę, linki do materiałów osób zmarłych, wspomnień o nich, etc. Zapraszam Cię do dopisania informacji, jeżeli jakichś brakuje, bo widzę, że jeszcze nic nie dopisałeś.
    • 12:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime2 Nov 2021 zmieniony
     
    @Kaz - Z zobacz sobie, że wątek umarł, bo jest Atariki i koniec...

    A mi chodziło o dedykowaną podstronę, a nie kilometrowy wątek. Miejsce, gdzie byłaby taka alejka pamięci z opisem osiągnięć i miejscem pochówku. Gdy jakiś czas temu chciałem zapalić znicz Mariuszowi Geislerowi, to chyba ze 3 godziny szukałem jego kwatery i skończyło się na telefonie do zarządu cmentarza. Myślę, że warto te informacje zebrać i usystematyzować, bo z czasem będzie nas raczej mniej niż więcej...
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2021
     
    Alex - nikt Cię nie spacyfikował, a wątek nie umarł, tylko nie podjąłeś żadnego działania w celu realizacji swojego pomysłu, a inni chyba za Ciebie tego nie zrobią. Wyrażanie żalu, że ktoś nie realizuje Twojego pomysłu, który tylko Ty dokładnie znasz, jest jałowe. Jak mawia Marek Czerniak, a ja się z nim zgadzam, pomysły są tanie, wykonanie jest drogie. Skoro umiesz programować - to zrób tę dedykowaną stronę, którą masz na myśli, albo znajdź kogoś kto umie. Znajdzie się na nią miejsce u nas.