atarionline.pl problem z Dreszczem - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbaton
    • CommentTime27 Feb 2010
     
    witam

    mam problem z grą Dreszcz świetnie działa na emulatorze
    jednak na oryginalnym 130XE + SIO2SD po załadowaniu i rozpoczęciu pokazuje krzaki zamiast tekstu czy mógłby ktoś z Was to sprawdzić czy to wina mojego sprzętu czy wersji Dreszcza? A przecież Atari i Dreszcz to pełnia szczęścia!
    • 2: CommentAuthorbaton
    • CommentTime28 Feb 2010
     
    gdyby ktoś mógł sprawdzić byłbym bardzo wdzięczny - dzięki
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Feb 2010
     
    O ktory "Dreszcz" chodzi - ten z naszego katalogu?
    • 4: CommentAuthorbaton
    • CommentTime28 Feb 2010 zmieniony
     
    ten niestety również:( [pełna wersja nie demo]
    • 5:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime1 Mar 2010
     
    Potwierdzam. Gra na moim 130XE też się nie chce uruchomić. Natomiast na Atari z 1MB RAM odczytuje się z sio2sd i uruchamia bez problemu.
    • 6: CommentAuthorbaton
    • CommentTime1 Mar 2010
     
    dzięki za sprawdzenie. ciekawe czy ma ktoś moc by to poprawić?
    • 7: CommentAuthorbaton
    • CommentTime1 Sep 2019
     
    ... no i 10 lat minęło, a działającego Dreszcza brak. Może coś mi umknęło? A może Larek dokończył swoją wersję? :)
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime2 Sep 2019
     
    dopiero 9 i pół roku, także...
    • 9: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime2 Sep 2019
     
    Jak facet mówi, że zrobi to ... nie należy mu co pół roku przypominać.
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Sep 2019
     
    mam problem z grą Dreszcz świetnie działa na emulatorze
    jednak na oryginalnym 130XE + SIO2SD po załadowaniu i rozpoczęciu pokazuje krzaki zamiast tekstu czy mógłby ktoś z Was to sprawdzić czy to wina mojego sprzętu czy wersji Dreszcza?

    Mi to wygląda na kolejną produkcję pisaną "na sucho" tzn. pod emulatorem i bez testów na realnym hardware...


    A przecież Atari i Dreszcz to pełnia szczęścia!

    Potwierdzam. Lubię jedno i drugie. W "Dreszcza" zagrywałem się jeszcze jak był on drukowany w magazynie "RAZEM". ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Sep 2019 zmieniony
     

    Dracon:

    Mi to wygląda na kolejną produkcję pisaną "na sucho" tzn. pod emulatorem i bez testów na realnym hardware...


    Wątpię, żeby w tym przypadku tak było. To rok 2001, emulatory nie były wtedy w modzie. Zresztą autor - Qcyk napisał, że wklepał tekst i zrobił kod na Atari.

    Jeżeli nie działa na 130XE, a działa na innym rozszerzeniu pamięci, to jest duża szansa, że rozszerzenie pamięci, na którym program działa, jest niekompatybilne ze 130XE, a program został napisany niechlujnie albo bez przetestowania na 130XE. I być może opis tego pliku w TOSEC jest nieprawidłowy (kto tam wrzucił info, że to wymaga 130XE, a nie po prostu 128KB?).

    Wyjaśnienie różnic tutaj:
    ->link<-

    tutaj dyskusja:
    ->link<-
    • 12: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Sep 2019
     
    Sprawdziłem u siebie i jest tak, że program uruchamia się normalnie na:

    * RAM U1MB, tryby: RAMBO 320kB, 576 COMPY SHOP, RAMBO 1088kB
    * Loader IDE+ 2.0, z dosem się pogryzło (SDX 4.49d)
    * 65c816 @ 20MHz

    ... ale nie uruchomi się np. spod SIO2BT loadera na tym samym sprzęcie. Wnioskuję więc że chodzi o budowę tej binarki, bo loader z IDE Plusa nie takie cuda uruchamiał ;). O co konkretnie chodzi, to by Draco trzeba było pytać bo była onegdaj dyskusja w temacie.