atarionline.pl SIO2SD w formie wtyczki SIO - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime20 Feb 2022 zmieniony
     
    Witam

    Zbudowałem sobie kolejne urządzenie peryferyjne do małego ATARI.
    Jest to SIO2SD w formie wtyczki.
  1.  
    If you have a program with multiple disks, e.g. Ultima 4, how do you swap disks (ATR images) then ?

    One can insert sides a, b, c, d as disk drives 1, 2, 3, 4 but how do you swap drive 1 e.g. with drive 2, 3 or 4 ? Does this device make use of the computer keys then to swap disks / drives ?
    • 3:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime20 Feb 2022
     
    You don't. Such devices (there's SDrive by Zaxon in this form as well) can be used only for one file productions. Or the ones which can use multiple disk drives.
    • 4: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime20 Feb 2022 zmieniony
     
    Gratulacje ;) Tylko, to chyba już jest od dawna w produkcji i psrzedaży ... ? ;) ->link<-
    • 5: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime20 Feb 2022 zmieniony
     
    @zaxon:
    Twoje to SDrive a moje to SIO2SD.

    Zrobiłem dla siebie ale jak to bywa - nie zamawia się jednej płytki ale co najmniej 10 a z reguły przychodzi 11.
    Zostało mi jeszcze kilka sztuk więc ogłaszając się tutaj chciałem się ich pozbyć.
    Tak samo chciałem pozbyć się innych płytek które zalegają mi po kilka sztuk w pudełku. Dlatego ogłosiłem się na tym forum. Na atari.area nie było na nie zainteresowania.
    • 6: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime20 Feb 2022
     
    Spoko,przecież ja to jak najbardziej rozumiem . Chętnie wezmę jedno żeby wspierać takie inicjatywy . Oczywiście na F-vat . Jak mogę kupić ? Podaj mi dane.
    • 7:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime20 Feb 2022
     
    it's a trap :))))
    • 8: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime20 Feb 2022
     
    Zrobiłem dla siebie ale jak to bywa - nie zamawia się jednej płytki ale co najmniej 10 a z reguły przychodzi 11.
    Zostało mi jeszcze kilka sztuk więc ogłaszając się tutaj chciałem się ich pozbyć.
    Tak samo chciałem pozbyć się innych płytek które zalegają mi po kilka sztuk w pudełku. Dlatego ogłosiłem się na tym forum gdyż na atari.area nie było na nie zainteresowania.

    Szkoda wyrzucać - a komuś może się przydać.
    • 9: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime20 Feb 2022
     
    Taaak , czyli produkujesz i sprzedajesz elektronikę kompletnie na lewo , usprawiedliwiając się że to tylko kilka sztuk dla znajomych ? Spoko. Gratuluje ci odwagi , ignorancji , albo bezmyślności w tym co robisz ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime20 Feb 2022
     
    nie przejdzie mi to przez usta...nie potrafie...ale sie zgadzam z przedmowca
    • 11:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime20 Feb 2022 zmieniony
     
    A jak tam u Was Panowie z CE ?
    • 12:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime20 Feb 2022
     
    China Export? :-)
    • 13:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime20 Feb 2022 zmieniony
     
    zgodnie z przepisami; proponuje doczytac a nie starego wilka uczyc polowac. zacczalbym od Biosystem, DOC i podstawowych wymgan dot produkcji i wproawdzania na rynek. ps. i z tego co "naumialem" zaxona - u niego podobnie :-)
    • 14:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime20 Feb 2022
     
    Lotharek wyluzuj - to nie atak tylko pytanie. Miałem nadzieję dowiedzieć się czy trzeba, czy nie trzeba.
    • 15:
       
      CommentAuthormazien
    • CommentTime20 Feb 2022
     
    To ja dopytam stare wilki jak tam z BDO czy innymi LUCID gdy pchacie do Niemca ;)
    • 16:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime20 Feb 2022
     
    ja zawsze jestem mega luz ;-) i na party i na macie ;-)
    • 17:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime20 Feb 2022 zmieniony
     
    MAZIEN -slyszales o EU BDO commitment i organizacjach BDO ? wprowadzasz na rynek w PL, tu sie rozliczacz z KGO. patent polega na miejscu wprowadzeniu towary na rynek. Ja sprzedaje w Polsce i tu BIOSYSTEM mnie rozlicza. kosztuej to troche, ale sweity spokoj. Podobnie z opkaowaniami. Verpackungsregister musisz miec, ale i tak odprowadzasz deklaracje i pieniazki w PL.
    • 18:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime21 Feb 2022 zmieniony
     
    .
    • 19: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime21 Feb 2022
     
    @Zaxon - niczego nie sprzedaje na lewo, działam zgodnie z prawem i rozliczam podatki, wiec proszę sobie darować takie pomówienia. Zazwyczaj wykonuje urządzenia w ramach umów o dzieło, bo tak mi jest wygodniej, ale w razie potrzeby mogę tez wystawić fakturę, bo mam również zarejestrowaną działalność gospodarczą z pokrewnej branży.

    Dodatkowo proszę uważnie czytać - w obecnej chwili mam na zbyciu płytki, a nie gotowe urządzenia, ponieważ zrobiłem urządzenie dla siebie (pierwszy post), a płytki mi zostały. Jeśli ktoś chce - z chęcią zmontuję z tych płytek gotowce, ale trzeba będzie trochę poczekać, bo najpierw muszę zamówić części, zmontować, etc.

    Wątpię, żebyś był naprawdę zainteresowany i "wspierał" kogokolwiek poza sobą, więc nawet nie będę pytał o dane do wysyłki. Za pozostałe uwagi bardzo dziękuję, wykorzystam.
    • 20:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime21 Feb 2022
     
    A co jeśli ktoś sprzedaje używaną elektronikę? Dajmy na to Atari 800XL w pudełku z niecertyfikowanym styropianem? :D
    • 21:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime21 Feb 2022
     
    styropiany w cenie.. nie ważne czy certyfikowane.. ważne że Atari w nich siedział :-)
    • 22:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime21 Feb 2022
     
    @Alex, co tam elektronikę, co jak wujek przyniesie grzyby z lasu BEZ CERTYFIKATU!!!! LUDZIE UMIERAJO!!!
    • 23:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime22 Feb 2022 zmieniony
     
    A ja takie micro SIO2SD od kkrysa mam od paru miesięcy (a może około roku już?) i sobie chwalę (oprócz lotharkowego oraz takiego w obudowie po SF-ce). Na co dzień nie potrzebuję wyświetlacza i przycisków, montowanie napędów ogarniam softem (także spod SDX), a do konfiguracji samego urządzenia używam programu Dely'ego - w sumie normalna sprawa i urządzenie znane od lat, ot kolejna, fajna wariacja :-)
    • 24: CommentAuthorsajmosia
    • CommentTime1 Mar 2022
     
    > czyli produkujesz i sprzedajesz elektronikę

    Moze tak, moze nie...

    > kompletnie na lewo

    Nie twoja sprawa

    > usprawiedliwiając się

    Przed Toba nie czuje zadnej potrzeby usprawiedliwiania sie z czegokolwiek

    > że to tylko kilka sztuk dla znajomych ?

    Nie Twoja sprawa ile sztuk ani dla kogo.

    > nie przejdzie mi to przez usta...nie potrafie...

    To po co komentujesz ?

    > ale sie zgadzam z przedmowca

    W Ktorej kwestii ?

    > ... i na party i na macie ;-)

    czyli "tez w morde dac moge dac" ?

    :)
    • 25:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime12 Mar 2022
     
    @kkrys: A ja powiem Ci, że nie ma się czego obawiać i takim "it's a trap" można sobie...

    Po pierwsze i tak naprawdę jedyne. Jeżeli TYLKO Twój przychód nie przekracza połowy (1525 PLN) najniższej krajowej (czyli stawki minimalnej, obecnie wynosząca 3050 PLN brutto) możesz się niczego nie obawiać. Fakturę VAT możesz wystawić imienną. Nic Ci za to nie grozi.
    Posiadanie NIPu do niczego nie zobowiązuje, można poprosić US o wystawienie takiego (ja mam już od ponad 25 lat taki), co za tym idzie, możesz umieszczać go na F-VAT.

    Sam tak jakiś czas "dorabiałem" i nawet się z tego rozliczyłem, a nie musiałem.
    Całość zwie się Działalnością Nierejestrowaną. Poczytaj o tym.
    • 26: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime12 Mar 2022
     
    pebe - "Sam tak jakiś czas "dorabiałem" i nawet się z tego rozliczyłem, a nie musiałem"... jeśli chodzi o sprzęt retro, to bym nawet był w stanie podciągnąć to pod działalność charytatywną.

    sajmosia - w sumie masz rację ;)

    Są osobnicy, co sobie z tej "retro"-działalności zrobili sposób na życie, więc niech one to sobie regulują. Nie każdy jednak musi.

    Jeśli ktoś zdecyduje się pomóc sąsiadowi za przysłowiowy "frajer", to z punktu widzenia fiskalnego państwa powinni obaj się podpierdzielić do urzędu skarbowego bo przecież jedna strona świadczy usługę, a druga osiąga zysk... no ale jesteśmy ludźmi i trzeba być skończonym idiotą by pomoc podpierdzielać od US... i tak traktuję moją aktywność hobby.

    Równie dobrze państwo powinno opodatkować VATem od usług ludzi pomagającymi Ukraińcom w potrzebie (żaden normalny sąd tego nie potraktuje poważnie; urzędnicy to jednak inna sprawa, bo często są to partyjni aparatczycy chcący się wykazać).
    • 27: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime13 Mar 2022
     
    Cóż , podzieliłem się tu własnym doświadczeniem , praktycznym ;) Włącznie z wezwaniem do polskiej skarbówki za to że po 5 latach od sprzedaży wykopali i domagali sie podatków. Na szczęście miałem na to wszystko odpowiednie papiery. I Opłacone wszystko.

    Więc zwyczajnie, nie strasze nikogo, tylko pisze jak jest ..
    • 28:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime13 Mar 2022
     
    Zabrakło jak to mówisz "odwagi , ignorancji , albo bezmyślności"?