atarionline.pl Cała góra 8-bitowców - SPRZEDAM - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormvw
    • CommentTime17 Mar 2022
     
    Przymierzam się do sprzedania swoich zapasów, które zbierałem latami, ale już raczej nie będę ich odnawiać.
    I tu pytanie, czy byłby ktoś zainteresowany ilościami prawie hurtowymi (strzelam teraz liczbami, bo jeszcze nie zrobiłem przeglądu ile i czego mam)
    Około 10 - Atari 65 i 130XE
    Około 20-25 - Commodore 64
    Kilka (4-10) Amstradów 6128
    Kilka (2-5) Amig 500
    Chciałbym to sprzedać najlepiej hurtem (i w miarę w uczciwej cenie, zdaję sobie sprawę, że przy takiej ilości kupujący, też raczej myśli o odnowieniu i sprzedaży z zyskiem większości)
    Mówię o jednostkach centralnych, bez zasilaczy i okablowania (niestety ratowanie komputerów z recyklingu tak się kończy)
    Do tego znajdzie się parę magnetofonów, stacji dyskietek, kaset czy nawet jakieś cartridge

    Jak ktoś z okolic Katowic to mogę się umówić na testowanie sprzętu u mnie (sprzęt jest w różnym stanie, od sprawnego i tylko lekko pożółkłego, przez uszkodzone GPIO, po całkowite trupy, nawet i do połamańców zdatnych tylko na dawców)

    To co? Znajdzie się ktoś zainteresowany, czy będę musiał po kolei wystawiać na Alledrogo?
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime17 Mar 2022
     
    Pomyśl o podzieleniu na architektury i ogłosi na adekwatnych forach, może być prościej sprzedać.
    • 3:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime18 Mar 2022
     
    @mvw masz może C64 w wersji chlebak?
    • 4:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime18 Mar 2022
     
    Jaki zakres cenowy za Amstrada? :)

    Jestem z Gliwic, więc byłby to szybki szpil
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Mar 2022
     
    Też bym chlebaka wziął.
    • 6: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime18 Mar 2022
     
    A ja bym wziąl wszystkie 65 i130 oraz stacje,cartridge itp do Atari
    • 7:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime18 Mar 2022
     
    A może znalazłaby się stacja 5.25" do Amigi? :-)
    • 8: CommentAuthoraxe
    • CommentTime18 Mar 2022
     
    Od dawna marzę o Amstradzie ;)
    • 9: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Mar 2022
     
    też bym chętnie kupił Amstrada
    • 10: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime18 Mar 2022
     
    Też chętnie bym przygarną Amstrada, bo nigdy nie miałem i nie mam :)
    • 11: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime18 Mar 2022
     
    To może Santyago podjedziesz do mvw i weźmiesz Amstardy dla siebie, mnie, gorgh i axe ;)
    • 12: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime18 Mar 2022
     
    Ja mam blisko do Katowic, mogę również podjechać.
    • 13: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime18 Mar 2022
     
    C64 i Atari 130 XE na pewno by mnie interesowały.
    • 14: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime18 Mar 2022
     
    Amstrad to i mnie by interesował. :-)
    • 15:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime19 Mar 2022
     
    Kupię wszystkie Atari
    • 16: CommentAuthormvw
    • CommentTime19 Mar 2022
     
    Im człowiek starszy, tym mniej ma czasu. Wybaczcie, że się nieregularnie odzywam.

    Jak mi rodzina pozwoli to dziś/jutro postaram się posprawdzać trochę sprzętu i dać wam więcej informacji, a na razie odpowiadając po kolei.

    C64
    @Cyprian, @jhusak, @Caeser - mam chlebaki (za bajtla mówiliśmy na nie „mydelniczki”) i jestem prawie pewny, że sprawne, wersja C64G (ten z białymi klawiszami) - piszcie na priv, dogadamy się.

    Amstrad
    @Santyago, @axe, @gorgh, @lopezpb, @caruso - tu może być ciężko, bo Astrady ratowałem, jak szkoła likwidowała stare sprzęty z pracowni informatycznej i są w różnym stanie (część jest nawet umazana farbą w sprayu, ale raczej do zmycia i odratowania) Niestety nie wiem, czy wszystkim będę w stanie zaproponować działające/bądź w miarę dobrym stanie egzemplarze.
    Piszcie na priv. Zobaczymy, ile się uda wygospodarować. Trzymam się kolejności zgłoszeń.

    @Santyago - chętnie cię ugoszczę i pokażę co mam ze sprzętów, możemy też na bieżąco przetestować te Amstrady, którymi byłbyś zainteresowany.

    Atari
    @RiverRide, @maly_swd - tu mam zgrzyt, bo chcecie wziąć wszystko hurtem i nie wiem jak to rozwiązać. Napiszcie na priv, postaram się zrobić listę tego co mam i wam podrzucić. Widzę 2 możliwości: albo sprzedam temu, który da więcej, albo jakoś się dogadamy i podzielimy sprawiedliwie na dwóch. (Oczywiście prawo pierwokupu ma ten, kto napisał na forum pierwszy)

    @Caesar - Atari 130XE jedna sztuka to myślę, że by się znalazła poza konkurencją ;)

    Amiga
    @Jacques - znalazłaby się (ale muszę sprawdzić, czy mam ją u siebie, czy jeszcze na mieszkaniu rodziców) - miałem też do niej jakieś 100-200 dyskietek (gość, od którego kupiłem stacje, pisał muzykę na demoscenę i używał tych dyskietek do zapisu swojej pracy) - dyskietkami też zainteresowany?

    @RiverRide - pisz na priv

    Dziś/jutro postaram się jeszcze porobić jakieś zdjęcia i podesłać na forum, żebyście widzieli, w jakim stanie (na razie tylko wizualnym) są te sprzęty.
    • 17: CommentAuthormvw
    • CommentTime19 Mar 2022
     
    Dobra, to jeszcze jeden rarytas.
    Mam 3 sztuki POFO (Atari Portfolio) z niemiecką klawiaturą (QWERTZ)
    - Jeden powinien działać bez zarzutu.
    - Drugi jest rozkręcony (wszystkie części i śrubki są) i wymaga wymiany/naprawy tasiemki wyświetlacza (pękła od otwierania/zamykania ekranu)
    - I trzeci niesprawny do zbadania.

    Do tego Interface drukarki
    Dodatkowy moduł 512KB ROM z jakimś niemieckim oprogramowaniem
    Zasilacz
    I instrukcja po niemiecku
    • 18: CommentAuthormvw
    • CommentTime19 Mar 2022
     
    Zoom na działające POFO
    • 19: CommentAuthormvw
    • CommentTime19 Mar 2022
     
    I uszkodzona tasiemka
    • 20: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime19 Mar 2022
     
    Kurczę spóźniłem się, kupiłbym chociaż po jednej sztuce Atari i Amigę 500 byle sprawne
    • 21:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime20 Mar 2022
     
    @mvw

    Przede wszystkim zależałoby mi na stacji 5.25“ do Amigi, dyskietki to już opcjonalnie zależnie od ceny :-)
    • 22: CommentAuthorfder
    • CommentTime20 Mar 2022
     
    Ja bym chętnie odkupił to sprawne POFO z dodatkami. Mogę podjechać do Katowic i odebrać. Jaka cena byłaby ok?
    • 23: CommentAuthormvw
    • CommentTime20 Mar 2022
     
    PROŚBA DO WSZYSTKICH

    Jak piszecie na maila, to proszę podpisujcie się nickiem z forum, żebym wiedział, kto pisze. To mi ułatwi odpisywanie na wiadomości.
    • 24:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime21 Mar 2022
     
    Nie dostałem od Ciebie maila :( a chętnie bym kupił te Atari (jestem drugi w kolejności)
    • 25: CommentAuthoras...
    • CommentTime21 Mar 2022
     
    Dobry wieczór,
    Qrde, też bym coś kupił ale tylko Atari.
    Jestem w takim razie w kolejce po @Rafale; kupił bym też wszystko Atari.
    • 26:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Mar 2022
     
    Posłałem maila w sprawie amigowej stacji 5.25".
    • 27: CommentAuthorBas
    • CommentTime21 Mar 2022
     
    Mieszkam w Katowicach i jestem zainteresowany dyskietkami do Amigi, kiedy mogę podjechać ?
    • 28: CommentAuthoraxe
    • CommentTime1 Apr 2022
     
    Amstrad dojechał - chyba cały ;). Dzięki :)
    • 29: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime1 Apr 2022
     
    jestem pod wielkim wrażeniem uprzejmości mvw, mój wymarzony Amstrad trafił do mnie za cząstkę rynkowej ceny, dziękuję
    • 30:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Apr 2022
     
    Też miałem chrapkę na Amstrada, ale to duży sprzęt i nie mam do niego sentymentu ani na niego miejsca. Jednakowoż na szczęście jest na MIST.
    • 31:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime1 Apr 2022
     
    Mnie by interesowała Amiga 500 i sprawna stacja do C64. Jakby co :)
    • 32: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime1 Apr 2022
     
    Co jeszcze zostało do kupienia?
    • 33:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Apr 2022
     
    Dziękuję @mvw - komcio doszedł i jest już u mnie na biurku :)
    • 34: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime5 Apr 2022
     
    Również, dziękuję bardzo za pierwszego w życiu Amstrada :)
    Specjalne podziękowania dla Santyago za pomoc w odebraniu i wysłaniu go do mnie!
    • 35:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime5 Apr 2022 zmieniony
     
    @mvw dzięki, C64 działa git, zamieniłem tylko klawiatury, stacja na początku coś wybrzydzała teraz również działa git
    • 36:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime5 Apr 2022 zmieniony
     
    Ja zrezygnowałem z amigowej stacji 5.25" ze względu na niepewny stan, nie mając obecnie możliwości i czasu na ewentualną naprawę.
    • 37:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime5 Apr 2022
     
    jeśli ta stacja do amigi jest dostępna to wezmę z chęcią. Prośba o info gdzie i ile przelać ;)
  1.  
    amstrady 6128 jeszcze jakieś zostaly? wziąłbym pozostałe w zależności od stanu i ceny
    • 39: CommentAuthormvw
    • CommentTime6 May 2022 zmieniony
     
    Na razie zamykam wątek. Co się miało sprzedać, to się sprzedało.
    Muszę znowu przeorganizować sprzęt. I wrzucę już bardziej konkretnie w nowym wątku.

    Jakby ktoś się chciał pochwalić, jak się prezentują sprzęty ode mnie w waszych kolekcjach, to byłbym kontent.