atarionline.pl Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Alex> @solo/ng - Wapniak wróci w nowej odsłonie. Przygotowania trwają ;)

    Odbędzie się tuż po tym party w formie planu filmowego...

    triplex> Ja jestem za zmiana regulaminu gfx compo .Uważam że grafiki w demach powinny mieć szanse i powinny być wystawiane w gfx compo :)

    Któryś regulamin tego zabrania? Poważnie pytam.
    • 2: CommentAuthortebe
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    skąd organizatorzy mają wiedzieć że taka grafika gdzieś wcześniej była, takie informacje wypływają najczęściej po fakcie, równie dobrze możecie zorganizować turniej wiedzy

    moża AI zaangażujcie, podobny program jak do wykrywania plagiatów ;)

    a może wprowadźmy ranking, punkty które gromadzi każdy partyzant, punkty będą dodawane za zajęte pierwsze 3 miejsca w compo, punkty będą odejmowane jeśli będą miejsca powyżej 3 miejsca... co jeśli punktów będzie mniej niż 0 ... zakaz wystawiania prac :)
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Aug 2022 zmieniony
     
    A co z konwertami z RASTACNV czy mają być dopuszczone (tak jak te Krisa3D itp.) ? Jeśli to tylko "zrzutka" z czegoś większego, bez żadnej "roboty upiększającej" i to ewidentnie widać, to chyba nie za bardzo...


    Co do grafiki w demach, które pojawiają się także "oddzielnie", to chyba takiego zakazu nigdy nie było.
    Kiedyś zastanawiałem się, czy nie dać Killera do dema NUMEN ale jednak się wstrzymałem od tego.... Dziś - nie wiem, ale hmmmmmmm.... być może bym jednak uległ mimo wszystko, bo raczej za dużo nie popełniłbym w obecnych czasach (tak mi przyszło po przemyśleniu jeszcze raz)... ;)
    • 4: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime19 Aug 2022 zmieniony
     
    @jhusak: Zgoda. Przerabianie zaawansowanych efektów na wersje 256b jest sztuką samą w sobie, tak jak było nią też przerobienie obrazu Mona Lisy na wersję rysowaną przez kod w 256b. Tutaj nikt rozsądny nie będzie sie doszukiwał plagiatu. Miałem na myśli ripy bez większego wkładu własnego lub ponownego wkładu własnego.


    @VascoTristesse: >"Któryś regulamin tego zabrania? Poważnie pytam."

    Zdaje się, że większość regulaminów odnosi się do tego w prostych słowach:

    "Praca nie może być wcześniej nigdzie publikowana".

    Myślę, że każdemu rozgarniętemu wystawiającemu to wystarcza, ale zawsze się znajdzie taki ktoś co będzie kombinował, że np. praca przeniesiona automatem z CPC to coś nowego, że zdjęcie wykonał sam, że w demie była niedokończona wersja...itp, itd. Proszę bardzo...wystawiajcie...internet i scena nie zapomina :)


    @tebe: >"może AI zaangażujcie, podobny program jak do wykrywania plagiatów ;)"

    Chciałem napisać że to smutna przyszłość, ale przeciaż nawet dziś mnóstwo osób poszukuję podobnych obrazów za pomocą algorytmu google.

    Ponieważ plagiaty i wystawianie prac w złych kategoriach zdarza się coraz częściej niezłym pomysłem (zaraz mnie ktoś wyzwie od "konfidentów" lol) byłoby, śladem wielkich serwisów, dodanie w opcji głosowania, oprócz punktacji 0-10, opcji typu: "zgłoś pracę" plus możliwość dodania komentarza. Ile to razy człowiek widząc ordynarnego klona bezsilnie wstawiał 0 wiedząć, że część ludzi i tak nieświadomie zagłosuje za tą pracą. Organizator widząc taką uwagę w elektronicznej lub nawet na papierowej votce miałby szanse na zweryfikowanie pracy jeszcze przed ogłoszeniem wyników i przychylenie sie do lub odrzucenie "donosu". Pisanie meili czy inne komunikowanie sie w czasie konkursów może i często nie odnosi skutku w odpowiednim czasie. W sprawach dyskusyjnych organizator mógłby przynajmniej ogłosić w trakcie głosowania, że pojawiła się taka i taka wątpliwość i uczestnicy mogliby sami zadecydować czy w świetle nowych informacji powinni skorygować swoją punktację czy też nawet dołączyć do zgłaszającego.

    Nie jestem za zaostrzaniem regulaminów tylko raczej za usprawnianiem systemów umożliwiających lepszy przepływ informacji, dawaniem większej swobody głosującym i ułatwianiu życia organizatorom.
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    W temacie manipulacji przy grafice niezmiennie warto znać dwa dzieła "Federacji Zwalczania Lamerstwa" (o gdańskiej proweniencji):


    ;)
    • 6: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Słuchajcie, dla mnie obrazek z Rasta nie różni się wiele od takiego z G2F - dodatkowy feature - cyklowanie i zmiana kolorów w trakcie linii. Ważne jest CO jest na tym obrazku, jeśli wystawiający jest autorem i go narysował od zera - bo to o tym mówią regulaminy
  2.  
    szeryf: "Praca nie może być wcześniej nigdzie publikowana".

    Ale zaraz... Najpierw leci compo graficzne: praca nie była opublikowana. Później w demo/intro leci ta grafika jako element większej pracy. I ta cała praca nie może być wcześniej opublikowana. Bo jeśli uznamy, że żadna cześć, to proszę sobie do każdej pracy wymyślić nowe czcionki a najlepiej nowy alfabet a co najmniej nowe wyrazy.

    Więc uznaję, że "większość regulaminów" to to te pozostałych imprez :)

    W Laście/Loscie jest zapis dotyczący gfx/msx, że muszą być autorskie. Na tej podstawie usunęliśmy w tym roku jedną pracę po prezentacji a przed ogłoszeniem wyników. W czasie opalenickich Lastów też była co najmniej jedna taka sytuacja.

    W demach dopuszczalne są fragmenty "z Internetu" czy czegokolwiek. Nikt nie wywali dema za Zenka w soundtracku (przepraszam za drastyczny przykład!).
    • 8: CommentAuthorMKM
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Fajnie by jeszcze odfiltrować takie przypadki jak ostatnio z pewną grą, która była wypuszczona już dawno a teraz wyszła jako "party edition" z kosmetycznymi zmianami. Kontrowersyjne...
    • 9: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime19 Aug 2022 zmieniony
     
    @Vasco: a proszę Cię bardzo, jeśli uważasz, że dana praca graficzna jako część większej produkcji może mieć jakąś nową wartość to nie ma sprawy. Praw autorskich to nie łamie bo autor jest ten sam. Tak samo nie można przecież komuś zabraniać zrobienia 2 podobnych dem czy zamieszczenia w 2 demach podobnych efektów.

    Moim zdaniem jest to indywidualna decyzja grupy wystawiającej demo (nie tylko grafika). Pytanie czy ktoś dorzuci efekt ładnie współgrający z obrazkiem, czy tylko pokaże go nieruchomo przez kolejne 10 sekund licząc, że oglądającemu nie zacznie pod stołem latać noga.

    Ja nie twierdzę, że nie wolno. Ja twierdzę, że nie warto ;)
  3.  
    że wam sie chce...może ustalmy jeszcze "jaka metodą wybierzemy metodę głosowania" w tym czasie jeden z drugim by jakiś eff. zaczął masterowac albo nowy pisać.Wystawianie tych samych prac w gfx compo co w demie to chyba norma na c64 ...hmmm .Nie ma o czym gadać "słowoplujce" z wymówką jak z dupą każdy ma swoją.Gdyby było z czego wybierać to by nie było cyrków i każdy Crap by znalazł swoja natywna kategorie..nie róbcie ku..y z logiki..Boże, Boże, czemu ciebie nie ma .
    • 11: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime19 Aug 2022 zmieniony
     
    @Blasph: nie ma to jak merytoryczny głos w dyskusji ;)

    Szanując Twój głos, to ja bym raczej powiedział coś w opozycji, po ostatnich parties, nie wyszczególniając: ludzie, nie wystawiajcie crapu, nie dublujcie prac na różnych parties a nawet na jednym party w 2 compo, jak musicie to róbcie swoją pracę 2 lata, bylebyście byli z niej zadowoleni, compofillery zostawcie dla debiutantów, scrollery sux.

    Wiem, ja też robię scrollery i nic fajnego nie wystawiłem, postaram się poprawić :)
  4.  
    scrollery można robić ..ale już nie gorsze niż ten co Solo zrobił w Rewind..haha. :)
    • 13: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime19 Aug 2022 zmieniony
     
    Ten na końcu na różnych warstwach? Mi się nawet podobał :)

    A właśnie, z ciekawości o co chodziło z tym kolorowym napisem: 'ATARI ARAA' czy coś..

    ->link<-
    • 14: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    to kwestia obyczaju. na małym atari nie przyjęło się dublowanie prac w różnych kategoriach
  5.  
    ..to ostatni wpis w ksiedze Balina ." they are coming..atari aaaaa" i zginął .nastepne dema od nas tez beda i to na różnych platformach :)my oszlifujemy swoje przyszłe prody i zamienimy w "demodiamenty" podoba wam się to czy nie ;)
    • 16: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    dla mnie bomba! aaaaa ;)
    • 17:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    "ARAA" to taki easter egg, żeby ludzie się zastanawiali ;)
    • 18: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    w sumie na każdym party wypuszczać kolejną wersję rozwojową nowego dzieła. Po kilku latach będzie będzie to doskonałość :)
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    A ja się pytam, gdzie jest stuff z edycji SE?????
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 Aug 2022 zmieniony
     
    @Pin: autorzy prac jak zawsze mają 2 tygodnie od party na ich dokończenie. Jeśli tego nie zrobią, stuff zostanie wypuszczony w takiej formie, jak został przekazany na party. Tak jest od kilku lat i to się nie zmieni. Zostanie udostępniona CAŁOŚĆ bez wyjatķów. Do tego czasu pozostaje serwis Demozoo i Pouet.net
    • 21: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    Ok, nie wdaję się w polemikę. Dziwne.
    • 22: CommentAuthorTiger
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    "Pin: gdzie stuff - Grey: bedzie za 2 tygodnie" odcinek 7634 :D:D XD
    • 23: CommentAuthorming
    • CommentTime20 Aug 2022 zmieniony
     
    .
    • 24: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime21 Aug 2022
     
    Tak mi się skojarzyło:
    :)
    • 25:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Aug 2022 zmieniony
     

    Dracon:

    Jak prawie wszyscy wiedzą "Numen" był przygotowywany około 5 lat (oczywiście nie non-stop ale jednak). Po tym jakoś wszystkim odechciało się robić czegoś podobnie dużego, no i nie ma nic póki co...
    BTW. 22. sierpnia 2022 "Numenowi" stuknie równe 20 lat od premiery.

    Święty:

    Oj Dracon nie przesadzaj bo Reditus powstawał 2 lata i nie był całkiem małą produkcją ;) Prawda jest taka że jak się zrobi za ambitną produkcję to demotywuje to sporą część ludzi do zrobienia czegokolwiek ...

    Owszem, Reditus nie był mały, ale skoro inna grupa poświęciła pół dekady na pracę nad swoją produkcją, a została ona całkiem dobrze zapamiętana do dzisiaj, to chyba była warto nad nią ślęczeć...

    Jako współautor ww. dema, dziś świętuuuuję! ;)))
    Nie wiem zupełnie, jak i dlaczego czas tak szybko minął od 2002 roku. ;o
    • 26:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Aug 2022
     

    Tiger:

    "Pin: gdzie stuff - Grey: bedzie za 2 tygodnie" odcinek 7634 :D:D XD

    Zobacz, przynajmniej jednemu zależy na stuffie, zbiera go i nawet pewnie odpala - to warto docenić!. xD
    • 27: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Aug 2022
     
    Dokładnie. Dodam jeszcze że jestem tu jednym z niewielu, którzy codziennie mają włączone prawdziwe Atari z prawdziwym monitorem CRT ;)
    • 28: CommentAuthortebe
    • CommentTime22 Aug 2022 zmieniony
     
    woooooooooooooooooooooooooooooo

    to dlatego masz takie czerwone oczy ;)
  6.  
    Ale dziwniejsze, że nadal ma oczy...
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Aug 2022
     

    Pin:

    Dodam jeszcze że jestem tu jednym z niewielu, którzy codziennie mają włączone prawdziwe Atari z prawdziwym monitorem CRT ;)


    Ach te przechwałki scenowców kto ma większego, lepszego, bardziej prawdziwego sprzęta ;D.

    (off-top)Przy okazji Pin - sprawdź sobie pocztę, bo nie idzie wysłać Ci maila, a się chciałem przypomnieć z Meduzą:

    LMTP error after end of data: 552 5.2.2 <pin@atari8.info> Not enough disk quota
  7.  
    Wysłałem przed momentem testowego maila do Pinka i nie wrócił. Skrzynki też nie ma zapełnionej :(
    • 32:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Aug 2022
     
    Przypominam, że to wątek dotyczący zimowej edycji SV :)
    • 33: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Aug 2022
     
    pamiętamy :)
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Aug 2022
     
    Wracając do tematu, będę w zimie na SV :)
    • 35:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Aug 2022
     
    @Kaz: bardzo mnie to cieszy! :)
    • 36:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Aug 2022 zmieniony
     
    Na zimowej edycji SV, która odbywać się będzie w dniach od 8-go do 11-go grudnia 2022 (czwartek-niedziela) skład "compo staff'u" wyglądał będzie następująco:

    KK (Atari 2600)
    Wiecz0r, Jakub Husak (Atari XL/XE)
    Piter, RJ1307, Grey (Atari ST/STe, Falcon)
    Piter, RJ1307 (7800, Lynx, Jaguar)
    Grey (Wild)

    Jeśli zaś chodzi o streaming z party, to mamy support od Grzegorza Pancherza (Paskud), który przyjedzie z kamerami PTZ, systemem vMix itd. Trudno wyobrazić sobie większego specjalistę w tej dziedzinie.

    Co do jakości dźwięku puszczanego w streamie, to do pomocy mamy Kubę Husaka - osoby, której nikomu chyba nie trzeba przedstawiać :) Legendarny muzyk ze sceny Atari XL/XE, który jest autorytetem sam w sobie.
    • 37: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Aug 2022
     
    Paskud fachura!
    • 38:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Aug 2022
     
    @gorgh: wiadomo! :) Kubie też trudno zarzucić, że ma gumowe ucho do muzyki ;)
    • 39:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime23 Aug 2022
     
    Czy gumowe znaczy elastyczne? czy sklapciałe/oklapłe jak pewien sympatyczny Miś? ;)
    • 40:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 Aug 2022
     
    No sklapciałe to jeszczenieeee.....
    • 41:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime25 Aug 2022 zmieniony
     
    ooops, nie ten wątek ;)
    • 42:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Aug 2022 zmieniony
     
    Tak jak wspominałem wcześniej, na letniej edycji Silly Venture zostały zaprezentowane dwa video zaproszenia na zimową edycję naszej imprezy, która (dla przypomnienia) odbędzie się w dniach od 8-go do 11-go grudnia tego roku.

    Po wersji na konsolę Atari Jaguar nadszedł czas zaprezentować wersję na Falcon'a, którego 30-lecie obchodzić będziemy na 15-ej edycji SV w grudniu!

    Video nagrane z real HW dzięki uprzejmości Evl'a/DHS.

    • 43:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 Sep 2022 zmieniony
     
    Zmieniony został tytuł wątku, ponieważ na SV2022WE (8-11 Grudnia 2022) obchodzić będziemy 30-lecie Falcon'a, ale również 45-lecie konsoli Atari 2600!
  8.  
    Grey, czy w związku z podwójnymi urodzinami będziesz dmuchał świeczki na dwóch tortach? ;)
    • 45:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 Sep 2022
     
    @Yolk: hehe... dobre :D nie dałbym rady zdmuchnąć 75 świeczek :D
    • 46:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Sep 2022
     
    Szykuje nam się większa grupa osób z zagranicy, niż w ostatnie lato :) Dwie platformy Atari mają już komplet prac w kategorii demo :)
    • 47: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Sep 2022
     
    sprawdźcie ich poziom ;)
    • 48:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Sep 2022 zmieniony
     
    @pin: selekcja tym razem będzie - także w kategorii Wild. sam odrzuciłem 2 prace graficzne - Wam też radzę sprawdzić poziom przy następnej okazji :D
    • 49: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Sep 2022
     
    no, biorąc pod uwagę GFX compo fakt. Tu mnie masz ;)
  9.  
    @pin tym razem nie wystawiam nic w kategorii pato-demo ;)