atarionline.pl PRELAUNCH UNITHOR Joystick - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime22 Apr 2023
     
    Widać już się nie chce nic robić. Kasa w prezencie najwyraźniej działa demotywująco.
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Apr 2023
     
    Przykro słyszeć :(
    • 3:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime22 Apr 2023
     
    Zdechło... :-(
    • 4: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime23 Apr 2023 zmieniony
     
    Wygląda to na jakiś konflikt.
    Zdaje się, że ostatnio też była u naszych atarowskich producentów jakaś akcja z prawnikami w tle i chyba się jakoś dogadali.
    Może i tu się uda jakoś dojść do porozumienia.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 Apr 2023 zmieniony
     
    Jeszcze nie zdechło. Chłopaki nie dogadali szczegółów i teraz próbują to domknąć.
    Ja im kibicuję, potrzeba im tego.
    • 6:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime23 Apr 2023
     
    ja również trzymam kciuki
    • 7:
       
      CommentAuthoramorphous
    • CommentTime16 May 2023
     
    Dajcie spokoj z tymi ledami. Nikt tego nie chce ja tez zaklejam albo wylutowuje taki agrotuning wszedzie.
    • 8:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime17 May 2023
     
    Raczej nie będzie ani z ledami, ani bez.
    Lakoniczne komunikaty + prawnik, który obawiam się, że nie ma pomóc wyjść z twarzą ze zbiórki, tylko z czymś innym.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 May 2023 zmieniony
     
    @Jacques, po co takie rzeczy wypisujesz, jak nic nie wiesz? Oni uczciwie podchodzą i nie piszą bzdur, które ludzie mieli by usłyszeć, stąd lakoniczność.

    Całość idzie ku lepszemu, a problemy są usuwane jeden po drugim, chodzi o problemy organizacji i przepływu, a nie techniczne - te są rozwiązane.
    • 10:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime17 May 2023 zmieniony
     
    Czytam kolejne komunikaty i staram się wyciągać wnioski, także te komunikaty o różnicach zdań, odejściach z projektu i zatrudnieniu radcy prawnego. Nic z tych okrągłych zdań nie było faktycznym przyznaniem w czym jest problem i jak starają się go rozwiązać.
    Nie wygląda to dobrze i tyle, także mając w pamięci inne zbiórki, które skończyły się fiaskiem.
    Obym się mylił.
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 May 2023 zmieniony
     
    Rozumiem, że brak wystarczających informacji powoduje dyskomfort.
    Jednak tutaj, dopóki czegoś nie ma czarno na białym - to nie mówią, że to będzie. Jak rozwiążą problemy organizacyjne/firmowe - sprawy powinny ruszyć. Po prostu nastąpił przerost formy nad treścią (jakieś spółki itepe) - dużo małych problemików, które się nawarstwiły, i to teraz prostują.

    Więc nie - nie ma nic pomiędzy wierszami i pozostaje czekać na info wiedząc, że to nie leży gdzieś pod płotem, tylko idzie do przodu.

    Jestem blisko tego i widzę, jednak też nie mogę za dużo mówić publicznie. Widzę, że wszystko się rozgrywa uczciwie, a wszelkie defetyzmy na pewno nie pomogą, a pewnie i zaszkodzą, jeśli więcej osób zacznie wtórować.
    • 12:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime17 May 2023 zmieniony
     

    jhusak:

    Jednak tutaj, dopóki czegoś nie ma czarno na białym - to nie mówią, że to będzie. Jak rozwiążą problemy organizacyjne/firmowe - sprawy powinny ruszyć. Po prostu nastąpił przerost formy nad treścią (jakieś spółki itepe) - dużo małych problemików, które się nawarstwiły, i to teraz prostują.


    Ale wiesz... Wszystko było niby dopięte i niemalże gotowe (także jeśli chodzi o produkcję), "tylko Ciebie nam brak"... Biorąc pod uwagę poniższe informacje ze zbiórki Kickstartera kredyt zaufania i wiary w "konkrety" mógł się trochę wyczerpać, "poprawili" ostatnimi komunikatami, gdzie od zakończenia zbiórki wylewność i konkrety się skończyły.

    Risks and challenges

    UNITHOR differs from most Kickstarter campaigns in that we don't just have an operational prototype - in the course of the past year it's been also extensively tested by ourselves, a number of people with technical edge and - last but not least - regular gamers focused on actual experience rather than technical aspects. As we've completed The Research & Development phase, we don't expect any R&D risks.
    We are ahead to Release to Manufacturing phase, all suppliers and producers are chosen. We are proud to announce that UNITHOR will be produced in Poland! We will cooperate with companies with highest standard of supply chain and product quality. Hitting our funding goal will allow us to cover our initial manufacturing run. When preparing the cost calculation and production plan, we had in mind that our joystick should be durable, solid and beautifully made. For months, we chose the material from which it would be produced, tested the mechanisms and electronics so that the final product is of the best quality at a good price. If we do well, we have a number of ideas for stretch goals, so join the UNITHOR community and help us build the ultimate joystick!
    We have done everything we can to anticipate and pre-empt production issues INCLUDING CAREFULLY SELECTED COMPONENTS, but we are aware that some unforeseen obstacles may appear between now and when we ship UNITHOR. The only risks we see at this stage are delays and interruptions in supply chains caused by ongoing global crises (COVID and war in Ukraine) that may ultimately affect our schedule. We will keep you informed along the way - should something arise, we will keep you duly updated.

    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 May 2023
     
    @Jacques, ja przedstawiam sytuację, nie dywaguję i nie domyślam się. Mówię jak jest. I mówię też, że takie "a może to a może tamto" nie pomogą sprawie. Ja czekam i jak coś będę wiedział konkretniej, tu napiszę.
    • 14:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime17 May 2023
     
    OK, dzięki i oby projekt wyszedł na prostą.
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 May 2023
     
    Tak jest!
    • 16: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime17 May 2023
     
    Nie znam się to się wypowiem (tym bardziej że z kasą czekam na finalny produkt):
    1. Jak nie ma oficjalnych updtate'ów, to ludzie sami je sobie robią. I wtedy powstają plotki i zamieszanie.
    2. Akurat amigowcy to ostatnio nie mają szczęścia do crowfundingów (patrz klawisze ;) ), więc nerwowa reakcja z ich strony nie dziwi.
    • 17: CommentAuthorzawadiaka
    • CommentTime17 May 2023 zmieniony
     
    To ja napiszę tylko, że wypowiedzi kolegi jhusak działają na mnie uspokajająco (a trochę w ten projekt zainwestowałem). Mam nadzieję, że wszystkie kwestie organizacyjne zostaną niebawem rozwiązane i joystick jednak powstanie.
    Trzymam kciuki!
    • 18:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime17 May 2023 zmieniony
     
    osobiście to mam takie szczęście, że żaden kiks-tarter na który przelałem piniądz nie wyszedł. część zwróciła kasę, ale większość przepadła. nawet nie mam jakiegoś żalu, to lepsze, niż wrzucić na dofinansowanie koncernów produkujących sprzęt medyczny, sprzedawany po zawyżonych cenach dzięki zbudowaniu sztucznych barier przez legislatorów kierujących się wyłącznie, khe khe, dobrem obywateli.

    także nie wstrzymuję oddechu. ale jak kiedyś ten joystick dojdzie, to będę bardzo przyjemnie zaskoczony.
    • 19: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 May 2023
     
    A co się stało ze projekt nie ruszył? Kwota została szybko zebrana.
    • 20: CommentAuthormlc
    • CommentTime17 May 2023
     
    Po zebraniu kasy jedyne co do tej pory wiadomo, to tylko tyle że panowie się pokłócili i jeden z nich prawdopodobnie odszedł z projektu. Poza tym nie wiadomo nic, nie ma jakiejkolwiek informacji że cokolwiek zostało zrobione ☹️☹️☹️
    • 21:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime17 May 2023 zmieniony
     
    Na mnie uspokajająco działa to, że nie inwestowałem w ten projekt :P (zainwestowałem w parę innych, gdzie widziałem większy sens i szanse powodzenia, a i tak nie zawsze trafiłem).

    Ale tak jak Paweł, a nawet tym bardziej, jak kiedyś ten joystick dojdzie, to będę bardzo przyjemnie zaskoczony :) .
    • 22:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime17 May 2023 zmieniony
     
    Ja też się nie znam, to się wypowiem :) Dla mnie wygląda to bardzo nieelegancko ze strony twórców, co z resztą rodzi podejrzenia, że panowie pokłócili się właśnie o tę kasę. Trochę nie wierzę w teorie, ze mogli nie doszacować kosztu produkcji form do wtryskarki. Przy tak, wydawać by się mogło, zaawansowanym projekcie ta teoria wydaje się być mocno naciągana. Jakkolwiek, skoro projekty, hardware i firmware są gotowe, to jakaś szansa na finalny sukces projektu IMHO istnieje. Może znajdzie się dobry wujek z Ameryki, który zainwestuje trochę zielonych i rozwiąże konflikt? ;)
    • 23: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 May 2023 zmieniony
     
    Jest Qba Husak, który to pisze bez ogródek.
    • 24:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 May 2023 zmieniony
     
    @Alex - proszę, to nie jest KASA. Zrobić taki przekręt i załatwić się na amen? Tyle to programista zarobi w rok-dwa, a oni już to dobre kilka lat ciągną. Proszę Cię, to może w polityce, ale tutaj? Chodzi o dokładnie o to, o czym piszę, a kasa czeka, aż wszystko zostanie wyprostowane.

    _PODEJRZEWAM_ , że te kickstartery, co nie wypaliły, to właśnie o organizację się potknęły, która przerosła twórców, którzy to z kolei z "lekkiego i przyjemnego" projektowania i dłubania w prototypach, oraz umów "na gębę" wpadli w sidła produkcji, umów, kontraktów, zatrudnienia, zezwoleń, papierkologii, obrotu dużymi pieniędzmi i stresu związanego z pilnowaniem tego kramu, niedoszacowali ogromu pracy itp. to OLBRZYMI wzrost trudności.

    A tutaj jeszcze na dodatek kasa jes NA STYK i oni dosłownie bokami i za darmo robią to wszystko. ALE jeszcze im się chce i wszystko IDZIE DO PRZODU, ale na razie w papierkologii, więc efektu nie widać. Muszą mieć wszystko poustawiane i dogadane, bo jak teraz by kontynuowali z bałaganem, to co potem?
    • 25:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime18 May 2023
     
    @jhusak - Napisałem, że takie zachowanie jedynie "rodzi podejrzenia" ;) IMHO inwestorom w takich sytuacjach należą się szczegółowe wyjaśnienia. Nie uważasz?

    Natomiast co do organizacji i papierologii, od tego są kancelarie i biura rachunkowe, które ogarniają wszystko od A do Z. Przy tak dużym projekcie w życiu bym nie zaryzykował samemu się z tym zmagać ;)

    Tak czy inaczej cieszy, że chociaż z Twoich przecieków wiadomo, że projekt idzie do przodu :)
    • 26:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 May 2023
     
    Moją nieprzymuszoną (i z wyboru) rolą jest gaszenie nieprawdziwych plotek czy podejrzeń, jako że jestem blisko tych problemów i blisko zmagania się z nimi twórców Unijoya.
    • 27: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime18 May 2023 zmieniony
     
    Jak już będzie po wszystkim to przydał by się wywiad z autorami żeby opowiedzieli o swoich zmaganiach z trudnościami z projektem na kick starterze.
    Oczywiście jak by się zgodzili.
    To była by niezła lekcja/wykład dla wszystkich, którzy by chcieli zaczynać tego typu rzeczy.
    • 28: CommentAuthornowy80
    • CommentTime20 May 2023
     
    Zdecydowałem się zainwestować w ten projekt, wiedząc że deklarowany czas realizacji jest zbyt krótki. Mam spore doświadczenie we wprowadzaniu marek produktów na polski rynek z wykorzystaniem chińskich fabryk z użyciem form wtryskowych. To mój pierwszy wpis w tym temacie, biorąc pod uwagę wątki również na innych forach. Życzę, aby projekt udało się doprowadzić do końca i aby było duże zainteresowanie joyami, tak duże aby pozwoliło spełnić minima logistyczne w zamówieniach kolejnych partii dla następnych zainteresowanych. Do takiego stanu rzeczy, trzeba wyprowadzić projekt na prostą. Powodzenia.
    • 29:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime20 May 2023
     
    Tutaj chyba produkcja miała/ma się odbywać w Polsce?
    • 30: CommentAuthornowy80
    • CommentTime20 May 2023
     
    Nie śledzę szczegółów realizacji projektu, pamiętam z materiałów z YT, że rozważano przygotowanie form w Chinach . Jeśli przygotowanie form wtryskowych oraz kolejne etapy realizowane są na miejscu, to pewnie znacząco uproszcza to sprawę.
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Jul 2023
     
    Jest nowy komunikat na fejsie:

    ->link<-

    Drodzy Wspierający,
    30 czerwca po długich i wyczerpujących staraniach nastąpiła zmiana u steru i na pokładzie! Sprawdzony w trakcie kampanii zespół jest znowu razem i zabiera się do pracy! Niestety forma prawna, pod jaką prowadzony jest projekt rządzi się swoimi prawami, (jest to spółka z o.o.) więc potrzebujemy chwili na załatwienie formalności i odgruzowanie. Przerwy w komunikacji, których doświadczyliście, były spowodowane brakiem porozumienia co do informacji, które mogą Wam być przekazywane. Dlatego kolejny raz możemy jedynie przeprosić za ciszę, ale mieliśmy po prostu związane ręce. Macie pełne prawo do złości i niezadowolenia, ale uwierzcie, że dzielimy te uczucia z Wami od miesięcy. Niezmiennie wierzymy w powodzenie Unithora, dlatego świadomi ogromu pracy i trudności podejmujemy rękawicę. Ponieważ projekt był przez tyle miesięcy w zawieszeniu w pierwszej kolejności wznawiamy rozmowy z dostawcami i podwykonawcami.

    P.S. Zgodnie z prawem pieniędzmi spółki nie mogą być opłacane, i nigdy nie były, działania związane z personalnym sporem pomiędzy wspólnikami. Załoga UNI-joy