atarionline.pl Ponownie "Krakowskie Retrospekcje" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorkiender
    • CommentTime10 Sep 2022 zmieniony
     
    Tradycyjnie jesienią zapraszamy na kolejne wydanie Krakowskich Retropspekcji. Będzie to już okrągła dziesiąta edycja tej imprezy! Spotykamy się żeby pograć, podłubać przy starych sprzętach, pooglądać demka, a przede wszystkim pogadać i spędzić czas w doborowym towarzystwie. Impreza jest otwarta zarówno dla „weteranów’ retrospekcji jak i nowych bywalców. Przybywajcie całymi rodzinami 

    Retrospekcje odbędą się tam gdzie zwykle czyli w sali konferencyjnej w biurowcu „Miastoprojekt” Kraków przy ul.Kraszewskiego 36 (obok stadionu Cracovii). Zejście schodkami w dół przy lokalu gastronomicznym, na lewo od głównego wejścia do biurowca. Miejsca jest sporo, powinno się zmieści około 30 stanowisk tak więc szykujcie swoje zasilacze.

    Czas: 29 października (sobota) 2022 od godziny 15.00 do 2.00 w nocy w niedzielę czyli jakieś 11 godzin dobrej zabawy.

    Miejsce: Kraków, ul. Kraszewskiego 36, sala konferencyjna w przyziemiu budynku – wejście od strony ulicy po schodkach w dół przez lokal gastronomiczny (po lewej stronie od frontu budynku)

    Koszty: wejściówka w cenie 10zł od osoby zarówno dla przynoszących swoje komputery jak i pozostałych. Jest to opłata za koszty wynajmu lokalu. Wszystkie panie i młodzież do lat 15 wchodzą jak zwykle za darmo

    Prowiant: do sali konferencyjnej przylega lokal gastronomiczny. Będzie więc można kupić piwo, paluszki i ciepłe posiłki (od godziny 16.00 do 23.00)

    Parking: przed budynkiem jest dużo miejsca do parkowania z tym, że do godziny 20.00 w sobotę obowiązuje płatna strefa, aktualnie jest to 5zł za godzinę.

    Komputery: Zapewnimy kilka maszyn, ale jak zwykle liczymy na uczestników i ich niezawodne 8/16-bitowce. Wszystkim osobom chcącym przynieść swoje maszyny udostępniamy stoły i prąd (zabierzcie przedłużacze). Dajcie wcześniej znać mailowo, że potrzebne jest wam miejsce

    Kontakt: mkiendra@gmail.com, FB/Messenger – Marcin Kiendra

    Wydarzenie na facebooku:https://www.facebook.com/events/3359679047587378/?ref=newsfeed

    Link do zdjęć z poprzednich edycji:http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?pid=299419#p299419


    Regulamin:
    1. Każdy z uczestników zobowiązany jest pilnować swojego komputera/konsoli. Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne szkody w tym zakresie
    2. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyproszenia z terenu imprezy osób będących pod mocnym wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz zakłócających przebieg spotkania
    3. Nie ma możliwości spania na terenie imprezy. Lokal musi zostać opuszczony do godziny 2.00 w nocy
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Nov 2022
     
    Krótka, ale treściwa i klimatyczna relacja wideo kolegi Dawida:

    • 3:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime21 Nov 2022 zmieniony
     
    Świetny filmik. Są też równie świetne zdjęcia, o "tutej"
    • 4: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime22 Nov 2022
     
    Będę sławny :D Zacznę rozdawać autografy, wizytować zakłady pracy...
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Nov 2022 zmieniony
     
    Zawsze ciekawił mnie powód (powody), że kobiety (a czasem i młodzież) nie płacą za wejściówki. Na różne imprezy, nie tylko tu.
    • 6: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Nov 2022
     
    podejrzewam, że to może motywować kobiety do dołączania do typowo męskich zajęć, takich jak retro komputery na przykład
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    Wpisane już w kalendarz AOL od paru dni: 14 października 2023 roku ponownie odbędą się w Krakowie Retrospekcje organizowane przez Marcina Kiendrę i ekipę. W tym samym miejscu co poprzednie edycje.
    • 8:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    @jhusak - Mnie też :)
    • 9: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime1 Sep 2023
     
    Taaa, w tym samym czasie jest RetroStrzecha w Katowicach, niezbyt fajnie się to złożyło. Nawet wczoraj słyszałem jak RetroBorsuk prosił o przesunięcie tej imprezy, żeby nie kolidowała z Krakowem...

    Trzeba będzie wybierać, zapewne wybiorę Retrospekcje.
  1.  
    Fajnie, Retrospekcje zawsze miło wspominam.
    Do zobaczenia!
    • 11:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime1 Sep 2023
     
    @jhusak, @Alex - sprawa jest prosta - chodzi o usunięcie przeszkody w postaci "ale jak to idziesz na imprezę? będziecie tam pewnie wódkę pili i obce niewiasty oglądali, a niedajboże rozmawiali z niemi?". Dobra, Krysiu, choćmy razem, poznam Cię z moimi kolegami od wó.. znaczy starych kompiuterów.
    • 12: CommentAuthorkiender
    • CommentTime7 Sep 2023
     
    Biorąc pod uwagę datę Krakowskich Retrospekcji nic nie wiedziałem na temat równoległej imprezy, a nawet byłem pierwszy z ogłoszeniem w necie. Zresztą to był jedyny wolny termin w tym czasie na wynajem sali.
    • 13: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime7 Sep 2023
     
    @kiender - w Twoim przypadku jest dokładnie jak piszesz - termin ustalony dawno. Poza tym - nie ma się co przejmować, bo wszystkim się nie dogodzi :)

    Ja się wybieram do Ciebie. Jak zwykle zresztą. Mam nadzieję tym razem porozmawiać choć chwilę.