atarionline.pl Strona o Robbo - dyskusja - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorprzyjazn
    • CommentTime15 Mar 2010
     
    Ponieważ dyskusja trochę potrwa - postanowiłem przenieść ją na osobny wątek by nie zaśmiecać wątku o RobboNG.
    Poniżej dla przypomnienia początek dyskusji:

    Przyjazn:
    @golem14, rav, hlipoz
    To może ustalimy co ze stronką? Żeby się nie dublować, a stronka miała sens, chciałbym by jak najwięcej osób uczesticzyło w tworzeniu. Może więc zamiast zwykłej stronki, wrzucę tam jakieś wiki i każdy z nas będzie mógł opisywać nie tylko gry, ale mechanizmy, etc. Co wy na to?

    Kaz:
    No, ale na wikipedii czy atariki trzeba utrzymywac pewna konwencje i ograniczac sie do informowania, podczas gdy na wlasnej stronie mozna zrobic duzo wiecej.
    Tak wiec jestem za korzystaniem ze struktury wiki, ale jesli chodzi o to czy miescic sie w ramach gotowego serwisu (wikipedia, atariki) - to zalezy od tego, co ma byc na stronie. Jezeli tylko same suche informacje - to wystarcza, jesli cos wiecej - to dedykowana strona.

    MaW:
    Kaz, na wiki możesz uruchomić panel dyskusyjny dla każdego artykułu

    Kaz:
    No i?
    Bedziesz tam na przyklad umieszczal artki fanow na temat Robbo? Zamiescisz tam pliki? Zamiescisz kopie gier z Robbo Konstruktora, ktorych status w swietle prawa nie jest znany? Oglosisz w razie czego konkurs?
    • 2: CommentAuthorprzyjazn
    • CommentTime15 Mar 2010
     
    Wszystko zależy co miałoby się na tej stronie znajdować.
    Teoretycznie na Wiki też można ogłaszać konkursy, pliki, etc. - oczywiście w takim wypadku na osobnym Robbo Wiki.
    Gdyż jeśli miałoby się to znajdować na atariki to byłyby tylko same informacje.

    Tutaj pytanie do forumowiczów - co chcielibyście by tam było?
    Myślę, że jak określimy cele to wtedy podejmnie się decyzję o formie.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Mar 2010
     
    No wiec wlasnie - zdecydowac musza Ci, ktorzy beda dodawac tam tresci, a nie Ci, ktorzy maja tylko duzo pomyslow na tresc :D.
    • 4: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime15 Mar 2010
     
    a ja sobie mysle, ze na poczatek warto by bylo rozwinac to: ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime15 Mar 2010
     
    ale nic nie szkodzi na przeszkodzie, bo postawić wordpressa z wiki na jednym serwerze
    • 6: CommentAuthorneurocyp
    • CommentTime15 Mar 2010
     
    Ja bym chciał (do czego będę się tez starał jakoś przyczynić), by na stronie znalazł się dokładny opis algorytmów użytych w Robbo, tak by ułatwić wszystkim chętnym na portowanie taką możliwość.
    fajnie byłoby mieć też kawałek, gdzie każdy mógłby podesłać swoje plansze, gdzie pozostali czytelnicy/uczestnicy mogliby oceniać te plansze:) Robbo to dobra gra, warto ją pielęgnować tak długo jak się da:)
    • 7: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime15 Mar 2010
     
    Z algorytmami raczej nie pomogę, ale może w jakiś inny sposób. Może gdy gotowy będzie jakiś szkielet strony to uda mi się znaleźć gdzieś pole do własnej aktywności (na tyle na ile czas pozwoli).
    Pomysł z rankingiem plansz bardzo dobry. Przydałoby się jedno miejsce gdzieby to wszystko lądowało (myślę tu o planetach do klasycznego Robbo i do RNG).
    • 8: CommentAuthorneurocyp
    • CommentTime15 Mar 2010
     
    każdy ciągnie często w swoją stronę, więc ja bym chciał dodać, że można by umieszczać też plansze do GNU Robbo:)
    • 9:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime15 Mar 2010
     
    Cytat dnia:
    "No to weźmy się i zróbta" jak mawiali starzy komuniści.
    ____
    Jak to był ktoś ładnie powiedział: "jest Atariki, każdy może się zarejestrować i rozbudować artykuł o Robbo" (łącznie z podtematami: "silniki Robbo", "algorytmy Robbo" itp).
    Gdybym chciał widzieć jakąkolwiek podstronę AOL o Robbo, to raczej jako stronę o ulubionej grze stworzonej przez fanów. Może nie tak rozbudowaną jak np www.deusex.pl ale coś w tym stylu. Opisy Robbo, Robbo Konstrktora, map, ciekawostki itp.

    Podoba mi się styl AtariOnline. Chce napisać artykuł to go pisze i podsyłam Kazowi. Jak jest OK to go puszcza, jak nie, to się poprawia albo wywala. Bez zobowiązań... i tego bym się trzymał przy podstronie o Robbo. Zgromadzić parę artykułów o Robbo i zobaczyć czy da się z tego skleić stronę.
    Robbo to nie jest temat rzeka, z którego można stworzyć Wielki Serwis Fanowski ze stałą redakcją i publikowanymi regularnie newsami. Nie oszukujmy się.

    Moja propozycja taka jak przy Robbo Forever - ustalamy deadline np za 2 miesiące, każdy kto ma ochotę tworzy do tego terminu jakiś art o Robbo, jeśli zbierze się z tego coś wartościowego, można zrobić stronę, jeśli nie - to pal licho słomiany zapał i wykonywanie roboty rękami innych.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Mar 2010
     
    Golem14 - dobrze powiedziane. Ale prosba o konkretne dzialania zazwyczaj zabija takie dyskusje ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime15 Mar 2010
     
    Mam tego świadomość.
    Przypomina to dyskusje magów z Niewidocznego Uniwersytetu w Ankh-Morpork. Dużo krzyku i biegania w koło gdy tymczasem historia dzieje się gdzieś indziej.
    Nie bez kozery też zahaczyłem wyżej o ton komunistycznego agitatora. Przez 45 lat w tym kraju nic innego nie robiono oprócz planowania i wymyślania idei, które realizować mieli inni. Zostało nam to chyba w genach.
    Jedyna dobra metoda to samemu coś napisać i spróbować opublikować.
    • 12: CommentAuthorprzyjazn
    • CommentTime16 Mar 2010
     
    Jak zauważyliście - wiele pomysłów, ale brak konkretów :-) Dlatego też powracam do mojego pierwotnego pomysłu. Stworzę stronkę, opublikuję, a jak ktoś będzie chętny to podeśle nowe opisy, ja je wrzucę, uzupełnię, itp. .
    • 13:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime16 Mar 2010
     
    I bardzo dobrze, jedyny konstruktywny pomysł! Ja tam nic nie deklaruje, ale coś mam na myśli. Zobaczę co wrzucisz to sobie zweryfikuje moje pomysły.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Mar 2010
     
    Ze swej strony moge uaktualnic spis nowinek i watkow na forum, ktore tyczyly sie Robbo:

    ->link<-

    i podrzucic je na planowana strone.
    • 15: CommentAuthorprzyjazn
    • CommentTime7 Apr 2010 zmieniony
     
    Pragnę poinformować, iż zaczątek strony już istnieje. Jeszcze mam dużo pracy nad wszystkimi opisami, zrzutami ekranu, graficzkami, itp. Ale jak wiadomo - nie od razu Kraków zbudowano. Czasu możę trochę i mało, ale najważniejsze, że chęci mam i systematycznie będę wrzucał nowe elementy :-)
    Dlatego też stronkę udostępniam, a jeśli ktoś ma jakieś uwagi albo byłby chętny pomóc - proszę o kontakt.


    Dla przypomnienia: ->link<-
    • 16: CommentAuthorprzyjazn
    • CommentTime7 Sep 2010
     
    Najnowsza informacja - po wielu bojach z PmWiki udało mi się je trochę opanować.

    Nastąpiło kilka zmian:
    - każdy może edytować Robbo Wiki,
    - możliwy upload obrazków do artykułów,
    - poprawione kodowanie polskich znaczków.

    Więc od dziś użytkowanie strony od strony edycji będzie łatwiejsze. Dlatego będę mógł skupić się wreszcie na zawartości strony.
    • 17: CommentAuthorprzyjazn
    • CommentTime14 Sep 2010
     
    Małe niedopatrzenie - zapomniałem ostatnio włączyć upload plików oraz tworzenie nowych storn dla każdego.

    Dodałem takżę sekcję - "Plansze Graczy" - jeśli ktoś ma ochotę może tam dorzucić nowe plansze.
    • 18: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime26 Sep 2010
     
    Chcę tam wrzucić swoją planszę ale nie wiem jak :-((
    Klikam na Attach i dalej Przeglądaj wskazując na swój plik atr ale to nie działa.
    • 19: CommentAuthorprzyjazn
    • CommentTime28 Sep 2010 zmieniony
     
    Dokonfigurowałem - dodałem kilka rozszerzeń plików, zwiększyłem maksymalny rozmiar pliku do 200kB.

    Upload robimy dla danej strony - w tym przypadku "PlanszeGraczy". Jeśli jest problem - jest on wypisany przed polem wyboru pliku, jeśli wgrany - jego nazwa pokazuje się na dole. Proszę to sprawdzać, bo niektóre znaczki są z nazw usuwane.

    Aby dodać plik - zapamiętujemy nazwę, dajemy edit i wpisujemy, np.:

    [[(Attach:)Robbo demo.atr]]

    lub

    [[Attach:Robbo demo.atr | tekst_linku]]

    W ten sposób stworzy się link, pod którym dostępny będzie Twój plik. Pierwszy sposób - pokazuje nazwę pliku jako link, drugi - tekst zamiast nazwy pliku.

    Jeśli ktoś będzie miał problemy lub brakować będzie jakiegoś typu pliku - proszę zgłaszać.
    • 20: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime5 Oct 2010
     
    Wrzuciłem swoją planetę. Solucje mile widziane ( filmiki można wrzucać tu - ->link<- )

    @przyjazn
    Czy filmiki z solucjami można wrzucać też do RobboWiki ?
    • 21:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime5 Oct 2010 zmieniony
     
    ->link<-
    a mi chrome zgłasza zagrożenie przy przechodzeniu z głównej...
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Oct 2010
     
    Wkrotce beda kolejne nowe plansze Robbo do wrzucenia. Yosh dziala, Poklik dziala, Miwal dzialal wczesniej :)

    ->link<-
    • 23: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime6 Oct 2010
     
    No to widzę, że Robboświat żyje póki my żyjemy! :-)
    W niedługim czasie mam zamiar wrzucić solucje dwóch przykładowych etapów Robbo Lutry (chyba przydałby się jednak osobny wątek do solucji). Chodzi o to, że luterańskie :-) etapy są tak zaprojektowane, że dają rozmaite możliwości ich ukończenia. Jestem ciekawy jak inni przeszli te planety i porównanie tych solucji z zamysłem i wyobrażeniem Miwala gdy je projektował (jeśli jeszcze pamięta).
    • 24: CommentAuthorprzyjazn
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    hlipoz: dodałem formaty AVI i WMV, jeśli inne są potrzebne - podaj które.

    anonymus: nie używam Chrome i nie mam go u siebie. Ale postaram się to sprawdzić.

    A tak ogólnie to zaniedługo wrzucę grafiki wszystkich poziomów, w sumie je mam, tylko muszę przejść Robbo by dobrać odpowiednie murki. Jeśli ktoś ma save'y z każdej planety to będzie szybciej :-)
    • 25: CommentAuthorrav
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    @przyjazn:

    Czy chodzi Ci o save'y z oryginalnego Robbo? Jeśli tak to ja takowe posiadam (pod Atari800Win) - używałem ich przy testowaniu RobboNG. Daj znać to podrzucę.

    Jak by co, to mam też rozkminione, które murki są w którym levelu.
    • 26:
       
      CommentAuthorPoklik
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    Co do grafik wszystkich poziomów to swego czasu Gieniowski powyciągał plansze z Robbo (jak i wielu przeróbek) i przekonwertował je do formatu .rmp ( ->link<- ). Format jest kompatybilny z kreatorem, więc może to wam nieco ułatwić robienie zdjęć całym planszom.
    W załączniku przesyłam paczkę z mapami .rmp z NewRobbo.
    • 27: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    @przyjazn
    Jeśli o mnie chodzi to avi mi wystarczy.
    Ale mam jedno pytanie. Moje pliki z solucjami zajmują około 10MB. Czy będzie je można w tym rozmiarze wrzucać na RobboWiki?
    Na AOL to działa tak, że wrzucam avi na YouTube'a a na forum podaję tylko linka.

    @rav
    No właśnie. Jak tam projekt RobboNG? Żyw? ;)
    • 28: CommentAuthorrav
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    @hlipoz:

    Żyw, żyw... :) Powolutku idzie do przodu. Niestety, ostatnio strasznie mało czasu wolnego mam, więc prace ostro zwolniły :/

    W międzyczasie zrobiłem port na Androida, dorobiłem kawałek menusów, napisałem też importer do RMP'ków dzięki czemu RobboNG potrafi wciągać pliki generowane przez Robbo Kreator'a Poklika.

    Jeśli chcesz zobaczyć w jakim kierunku to idzie, to wypróbuj wersję z załącznika. Z góry zaznaczam, że jest to wersja rozwojowa, więc mogą dziać się dziwne rzeczy :)

    Od jakiegoś czasu zbieram się do wypuszczenia obiecanej niegdyś wersji do testowania... Może do końca października się wyrobię :)
    • 29: CommentAuthorprzyjazn
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    @hlipoz:
    Odnośnie ile miejsca mogę zająć to pytanie do Kaz'a albo kogoś kto zajmuje się hostingiem. Ja tylko korzystam dzięki uprzejmości atarionline.pl
    Ew. tak jak piszesz - wrzucaj filmiki na YouTube a na wiki tylko linka.

    @rav:
    Program do plansz, kolorów już mam i tylko przypisanie murków, niemniej jeśli masz jakiekolwiek informacje lub pliki to chętnie skorzystam.
    • 30:
       
      CommentAuthorPoklik
    • CommentTime9 Oct 2010 zmieniony
     
    Przyjazn: o murkach w oryginalnym Robbo wspominałem już tutaj: ->link<-
    W skrócie: jest 14 murków, wzorek murka zależy tylko od numeru planszy a sam wzorek jest zmieniany co 4 plansze, co oznacza, że plansza nie może mieć dowolnie wybranego wzorka murka (tak jak to jest w Robbo Konstrukorze).
    Tutaj masz listę poszczególnych murków:


    Załączam także paczkę (~8MB) ze wszystkimi, 1344 mapami z 41 gier Robbo zapisanymi jako obrazki png + ogólne informacje o poszczególnych grach w txt. Może do czegoś ci się przydadzą :)
    • 31: CommentAuthorprzyjazn
    • CommentTime9 Oct 2010 zmieniony
     
    @Poklik:
    Co do samych murków mam już dawno opanowane :-)
    Dzięki wielkie za graficzki. Przydadzą się przy moich opracowaniach. A co do reszty gier - to jeśli pozwolisz to mogę je umieścić na Robbo Wiki.
    • 32:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime9 Oct 2010
     
    "Witryna pod adresem robbo.atarionline.pl zawiera elementy pochodzące z witryny greatrow.ru prawdopodobnie zawierającej złośliwe oprogramowanie, które może zaszkodzić komputerowi lub w inny sposób działać bez zgody użytkownika. Samo odwiedzenie witryny zawierającej złośliwe oprogramowanie może spowodować zainfekowanie komputera.
    Więcej informacji na temat problemów występujących we wskazanych elementach znajduje się na stronie Strona diagnostyczna Safe Browsing dla domeny greatrow.ru.
    Więcej informacji na temat ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem w internecie."
    Nie wiem skąd, co i gdzie są te linki, ale pojawia się taka informacja.
    • 33: CommentAuthorenerfree
    • CommentTime9 Oct 2010
     
    Jeszcze Alex.
    • 34: CommentAuthorprzyjazn
    • CommentTime10 Oct 2010
     
    @anonymus:
    Sprawdziłem - dzięki za komunikat. Coś dopisało się do index.php, także może coś się wdarło na server? Kod już usunąłem.

    @Kaz: Można prosić o sprawdzenie? A przy okazji zmianę hasła do konta/FTP?
    • 35:
       
      CommentAuthorPoklik
    • CommentTime10 Oct 2010
     
    Przyjazn:
    "A co do reszty gier - to jeśli pozwolisz to mogę je umieścić na Robbo Wiki."
    Odpowiedź jest chyba oczywista. Weź tylko pod uwagę to, że w grach opartych w oryginale na silniku Robbo (czyli tam gdzie jest więcej niż 32 plansze, z wyjątkiem Robbo Forever) a nie Konstruktora nie są wyświetlane wszystkie bloczki (są gdzieniegdzie tekstowe etykiety z id pola).
    • 36: CommentAuthorprzyjazn
    • CommentTime11 Oct 2010
     
    Tak, widziałem. Ja swój programik dostosowałem, tak aby wyświetlał element który w Robbo się tam znajduje. Fajny pomysł z otoczką by pokazać kolor ramki - chyba to dorobię.
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Mar 2011
     
    Wyglada na to, ze kolega Mirek zniknal, a wraz z nim podstrona o Robbo. Dzieki Boberowi udalo sie strone przywrocic:

    robbo.atarionline.pl

    Ale widac, ze potrzeba tam podzialac i zapdejtowac wiele informacji. Ktos chetny do poprowadzenia projektu?
    • 38: CommentAuthorbolo
    • CommentTime26 Mar 2011
     
    Kaz wchodze na powyzsza stronke i niektore odnosniki sa zabezpieczone haslem.
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Mar 2011
     
    To stwierdzenie faktu. A jakie jest pytanie?
    • 40: CommentAuthorbolo
    • CommentTime27 Mar 2011
     
    Pytanie brzmi jakie jest haslo?
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Apr 2011 zmieniony
     
    Przeczytaj prosze strone glowna robbo.atarionline.pl . Haslo jest podane, wymaga tylko podstawowej znajomosci gry :)