atarionline.pl Gra "TONY" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime13 Jun 2024 zmieniony
     
    A musi być dla dzieci? To ma być wada?

    Ogólna stylizacja gry, konkretny wygląd bohatera sugeruje, że to też dla dzieci. Tylko że to opinia przeczytana na FB i nie pamiętam, kto to pisał.

    Wtórność - ile mamy gier w klimatach z Ameryki Południowej:
    - Montezuma's Revenge / Premilimary Monty,
    - Aztec.
    Pharaoh's Curse się nie liczy bo to Egipt. The Goonies to północna. Czyli mamy słownie dwa.


    Było na pewno kilka polskich gier (z okresu "renesansu" A8 w PL, lata 1991-1995) w klimacie "Preliminary", tylko teraz ich tytułów nie pomnę (Edit: wymieniam, to co kojarzę).
    Później np. Gorgh popełnił wspominaną w tym wątku gierkę z lekka już zapomnianą "The Rescue Expedition" - klimaty a'la Indiana Jones - to już czasy bardziej współczesne. :]

    Starsze:
    Montezuma's Revenge
    Montezuma 2: Again!
    Preliminary Monty 16K
    Deimos
    Fluid-Kha
    Gold Hunter
    Zdenda's Montezuma
    Tusker
    Aztec
    ...
    • 2: CommentAuthortakron27
    • CommentTime13 Jun 2024
     
    ;-P tak na to patrząc, to większa połowa komnatówek/labiryntówek, że snujesz się korytarzami pod ziemią albo w jakimś budynku.
    mi jedynie przeszkadza za szybko przewijający się komiks.
    • 3: CommentAuthorsdsi
    • CommentTime13 Jun 2024
     
    Również dostałem powiadomienie w inpost o przygotowywanej przesyłce z Retronics :)

    Ciekawy jestem jaka to wersja będzie na tym cardridżu - 1.0 (z brakiem możliwości zmiany kolorów) czy późniejsza; podobno docelowo ma być to wersja 1.3 (u Borsuka na kanale YT było info)?

    Z wersji cyfrowej nie mam jak skorzystać bo to tylko chyba do avg cart wejdzie :)

    Pozdrowienia
    • 4: CommentAuthorVLX
    • CommentTime13 Jun 2024
     
    Jak ktoś jako dorosły próbuje ocenić co dla dziecka jest straszne a co nie, to się może zdziwić. Moja mała córka ostatnio wynudziła się przy parku jurajskim, bo było za mało trupów i dopingowała dinozaury przy polowaniu na ludzi. Hm...
    • 5: CommentAuthorxangel
    • CommentTime13 Jun 2024 zmieniony
     
    Wczoraj zakupiłem Tonego 1.2 i spokojnie na SIC! wchodzi, a jak wiemy SIC! jest Super Inexpensive :)
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime13 Jun 2024 zmieniony
     
    @Dracon: Spójrzmy:
    - The Rescue Expedition - Dr.Livingstone, Africa, przykro mi,
    - Fluid-Kha - Egipt! odpada,
    - Gold Hunter - złoto jest w studni, a studnia nigdziebądź
    - Deimos - czy ktoś ma oryginalną dyskietkę albo kasetę z wkładką-instrukcją?
    - Tusker - ruiny zamku, cmentarz, zaginiony las (zaginiony????), adept ninja w drodze po ukochaną.
    No ale:
    - Montezuma 2: Again!
    - Zdenda's Montezuma
    to są właśnie tak zarzucane Tony'emu wtórności.
    A:
    - Preliminary Monty 16K / Montezuma's Revenge
    - Aztec
    to już sam wymieniałem.

    Czyli podsumowując mamy 2 gry oryginalne (Preliminary Monty i Montezuma's Revenge liczę za jedną), 2 wtórne i dwie nieokreślone, chociaż Tusker wprost mówi o zamku, a Deimos też na piramidy nie wygląda, ale załóżmy - 3 oryginalne. Tony jest czwarty.
    Nie za wiele.

    Edit: Laura wygląda mi jeszcze na Amerykę Południową.
    • 7: CommentAuthorDope
    • CommentTime13 Jun 2024
     
    W Deimos w instrukcji jest mowa o średniowiecznym zamku, więc na pewno nie jest to Ameryka Południowa.
    • 8: CommentAuthormono
    • CommentTime14 Jun 2024
     
    Czyli Tony jest trzecią grą dziejącą się w Ameryce Pd.
    • 9: CommentAuthorDope
    • CommentTime14 Jun 2024
     
    Jeszcze Aztec Challenge
    • 10:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime14 Jun 2024
     
    Chat głupot napisał:

    River Raid nie jest osadzona w żadnym konkretnym miejscu geograficznym.

    Czyli może w Chile?
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Jun 2024 zmieniony
     

    mono:

    Wtórność - ile mamy gier w klimatach z Ameryki Południowej:
    - Montezuma's Revenge / Premilimary Monty,
    - Aztec.
    Pharaoh's Curse się nie liczy bo to Egipt. The Goonies to północna. Czyli mamy słownie dwa.

    Nie chcę być upierdliwy, ale wg SJP do określenia "wtórny" wystarczy już jeden "prototyp". :P
    ->link<-
    Nie jest to aż tak wielka wada, bo przecież ileż to sprzedaje się podobnych gier, ale w lepszej oprawie, z dłuższą fabułą, itp. :)
    • 12: CommentAuthorstreak
    • CommentTime14 Jun 2024
     
    Z moich testow na pixel'u:

    Jest zdecydowanie jedna rzecz ktora mnie irytuje w tonym:

    Sytuacja kiedy ubijasz wroga, a on znika. Jest to bardzo slaby efekt. Przydalaby sie jakas animka, albo chociaz cos co bylo w Rick'u czyli po zabiciu wroga , wrog opada w dol poza ekran. To samo ze smiercia tonego np w locie , zamiast animacji zamiany w trupka, moglby tez spadac "w dol" a nie zamieniac sie w trupka wiszac w powietrzu.

    moje 3 grosze..
    • 13: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime14 Jun 2024
     
    @streak dziekuje za uwagi, ja zbieram wszystkie opinie by w Tony 2 byly uwzglednione
    • 14:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime14 Jun 2024
     
    @rafaldudek
    wkleiłem w kilku miejscach i wszędzie od razu pisałem abyś się nie gniewał, ale pobawiłem się dzisiaj twoją grafiką. Głównie po to aby potestować moją technikę i sposób na podkolorowywanie copperem grafiki na Amidze. Oceń jak wychodzi.
    Nie mam zamiaru Cię poprawiać bo grafika wyszła Super! Przy okazji Gratulacje wydania fajnej gry!

    więc ... pobawiłem się dzisiaj jak mogło by to wyglądać lekko podkolorowane Copprem na Amidze
    ->link<-
    • 15: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime14 Jun 2024
     
    @crrn piekne.. nie chcesz dolaczyc do projektu ?
    • 16: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime14 Jun 2024
     
    @crrn na Amige, myslalem ze to Atari, no ja raczej szukam speca kodera co zrobi mi to co atari jaguar w pelnym kolorze na Amige CD32 badz AGA tu screen z jaga
    • 17:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime14 Jun 2024
     
    @rafaldudek
    Dzięki Rafał za propozycję ale mam rozgrzebane chyba ze 4 własne projekty, które dopominają się dokończenia. Wasza grafika na CD32 bardzo ładna - widziałem gdzieś wcześniej. To co ja zrobiłem to tylko "podkolorowanie" poziomymi liniami rastra czyli coś co Amiga daje "za darmo". W Atari 8bit to by w sumie też zadziałało - dość podobnie jak rozumiem.
    • 18: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime14 Jun 2024 zmieniony
     
    @crrn, rozumiem. Twój wpis oznacza aktualizację Tony na Amidze, gdzie znajdą się twoje sugestie. Każdy kupujący wie, że będą dostępne aktualizacje gry, ale tylko te, które nie zmieniają rozgrywki. Ja nadal szukam kodera na Amigę, który zrobi kopię jaguarowej wersji, skroll, paralaksa i kolory, Jeśli ktoś ma czas i chęci, to zachęcam do kontaktu
    • 19:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime15 Jun 2024
     
    @rafaldudek
    mój wpis nie oznacza żadnej aktualizacji. Ot tak sobie trenowałem kolorowanie i ciekowaść jak by Twoja grafika wyglądała pokolorowana tym sposobem, ale jeśli chcecie się w kolejnych wersja zasugerować tym sposobem kolorowania to będzie mi miło.
    Gdzie można zobaczyć wersję jaguarową? a może pracujesz też nad wersją na PC? też bym chętnie zobaczył.
    • 20: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime15 Jun 2024
     
    @crrn ale ten link widzial Pawel a on bardzo odbiera wszystko osobiscie i pisal mi wczesniej niz ty do mnie na tym forum ze on to moze zrbic i zrobi... moze i dobrze choc ja uwazam ze mono jest najpiekniejsze
    • 21: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime15 Jun 2024 zmieniony
     
    @crrn na PC nie bedzie... to takie moje widzimisie ktore nie rozumieja koderzy, dalem swobode ale mam swoje granice :P
    • 22: CommentAuthortebe
    • CommentTime15 Jun 2024
     
    "monochrome productions" do czegoś zobowiązuje :)
    • 23: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime15 Jun 2024
     
    @tebe taka nazwa bo takie bylo zalozenie: komiksowa gra mono... a gr8 daje duzo mozliwosci
    • 24:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime15 Jun 2024 zmieniony
     
    Gr8 Software faktycznie miało duże możliwości :-)
    • 25: CommentAuthorAzdul
    • CommentTime17 Jun 2024
     
    Dostałem przesyłkę z Retronics. Wersja 1.5 z pendrive śmiga na MiST - dziękuję Vladimir. Wersja na cartridge to chyba też 1.5 - bo spacja przełącza paletę kolorów.

    Trochę się namęczyłem żeby Atari 600 XL + Ultimate 1MB FJC zobaczyło cartridge - ale chyba włączenie BASIC-a pomogło. Na Atari 130 XE bez 'nieautoryzowanych modyfikacji' - poszło od razu.
    • 26: CommentAuthortakron27
    • CommentTime18 Jun 2024
     
    w wersji 1.2 też przełącza kolory. a taka wersja 1.5 nie jest dostępna do pobrania. nie ma changeloga.
    kuurcze, autor, czemu nigdzie nie 'w napisach' czy gdzie nie jest podane która to wersja programu?
    • 27:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime18 Jun 2024
     
    Pewnie i na itch.io się wkrótce pojawi 1.5 czy jakakolwiek bieżąca wersja...
    • 28:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime22 Jun 2024
     
    Film miał premierę w dniu dzisiejszym, autor opisuje bugi od planszy numer 3 - może warto się skontaktować i dopytać o wersję i detale?

    ->link<-
    • 29: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime22 Jun 2024
     
    juz poprawione, kupujacy maja caly czas dostep do aktualizacji
    • 30:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime22 Jun 2024
     
    @rafaldudek

    Wpisz komentarz pod filmem z wyjaśnieniem sytuacji i poproś autora o przypięcie.
    Na razie sądząc po niektórych komentarzach jest to dla niektórych osób (błędy) powód do hmm... narzekań.

    I z góry uprzedzam, że nie warto prosić autora filmu o modyfikację opisu - tam mało kto zagląda i żeby przeczytać trzeba go rozwinąć. Przypięty komentarz załatwia sprawę i np. ja jako widz odebrałbym bardzo pozytywnie udzielanie się twórcy w komentarzach.
    • 31: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime22 Jun 2024 zmieniony
     
    skasowałem zbędną wiadomość
    • 32: CommentAuthorhsimpson
    • CommentTime24 Jun 2024
     
    Na itch.io są nadal stare wersje. Kiedy jest szansa na aktualne wersje?
    • 33:
       
      CommentAuthorpopmilo
    • CommentTime25 Jun 2024
     
    Nowa wersja jest na Itch.io !
    Przepraszam, że nie zaktualizowałem tego wcześniej...
    To moja pierwsza opublikowana gra, wciąż się uczę :)
    Zawsze możesz napisać do mnie osobiście, jeśli masz jakieś problemy z grą.

    Cześć!
    • 34: CommentAuthorRocky
    • CommentTime25 Jun 2024
     
    Czy te carty z grą są aktualizowalne?
    • 35:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime25 Jun 2024 zmieniony
     
    @popmilo
    Thanks! Can you also provide a changelog, please?
    Would be easier to understand what's already fixed, what to report, etc.
    Version number on title screen wouldn't harm, either ;-)

    @Rocky
    Z tego co mi wiadomo z poziomu Atari nie są niestety.
    • 36:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime27 Jun 2024
     
    Kumpel zrobił cover ścieżki dźwiękowej :) Polecam do posłuchania: ->link<-
    • 37: CommentAuthordhor
    • CommentTime28 Jun 2024
     
    @Wolfen
    To świetny cover ścieżki muzycznej z wersji dla c64, zatem bardzo złej (pixele są mniej białe) i tym samym cover trafia do worka tych 'gorszych' ;) Podziwiam i gratki.
    • 38: CommentAuthorRocky
    • CommentTime28 Jun 2024
     
    Jedno mnie martwi..

    Produkcja sprowadzona do możliwości graficznych Atari.
    Dlaczego to właśnie wersja z Atari nie jest najlepsza.. znowu C64 bryluje (przemycili dodatkowy kolor w serduszkach i ekwipunku, dodatkowe menu konfiguracji..)
    • 39: CommentAuthortebe
    • CommentTime28 Jun 2024
     
    bo w C64 mają to w gratisie, a na Atari trzeba się tego nauczyć a to strasznie boli
    • 40:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Jun 2024
     
    I jeszcze ta muzyka Gilmore'a... Utrapienie z tym C64 ;-)
    • 41: CommentAuthorJosé Pereira
    • CommentTime28 Jun 2024 zmieniony
     
    ZX Spectrum seems that is also going to be:

    • 42: CommentAuthortebe
    • CommentTime28 Jun 2024
     
    no z tym ZX Spectrum to oszukują, muzyka powinna iśc z beepera
  1.  
    Maybe 128K using Yamaha sound chip similar to CPC and ST?
    • 44: CommentAuthorVidol
    • CommentTime30 Jun 2024
     
    Co by było gdyby Tony używał sprajtów
    • 45: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime30 Jun 2024
     
    Wyglądało by to zapewne średnio, bo duchy mają za małą rozdzielczość. O ile na statycznym obrazku to może być w miarę ok (jak wyżej), to ruch komplikuje sprawę.
    • 46: CommentAuthortebe
    • CommentTime30 Jun 2024
     
    jeśli użyć PMG w kolorze tła, to mozna ukryć 'wystające' piksele, wcześniej grafikę trzeba przełączyć na inwers

    no ale to wiedza tajemna więc cicho sza...
    • 47: CommentAuthorVidol
    • CommentTime1 Jul 2024
     
    Ruch obiektów w pionie nie stanowi problemów. Natomiast jeśli chodzi o ruch poziomy to widzę 2 możliwości:
    1. Postać porusza się o 2 piksele hiresu,
    2. Każdą fazę animacji rysujemy podwójnie "normalnie" i przesuniętą o 1 piksel i pod każdą z nich podkładamy inny wzór sprajta.
    • 48: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime1 Jul 2024
     
    @tebe: nie taka tajemna, w kilku produkcjach to jest użyte (sam też użyłem ;) ).
    Ale zgadzam się, nie za często się to widzi na ekranie.
    • 49: CommentAuthordhor
    • CommentTime1 Jul 2024
     
    Gadacie i gadacie, zamiast użyć swoich mocy i zrobić Tony'ego 2 z interakcją jak w Ricku :)
    • 50:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime1 Jul 2024
     
    w skorczu mieliśmy przesuwanie obiektów co 2 pixele, żeby podkolorowanie szprajtami nie wyłaziło, ale kiedyś dla oszczędności na próbę to wyłączyliśmy i w zasadzie nie ma różnicy. tzn. oczywiście jest, jeśli się człowiek wgapia, ale sprawa jest pomijalna i znacznie mniej widoczna, niż attribute clash na spektrusiu.