atarionline.pl Koniec Atari VCS - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime20 Dec 2022 zmieniony
     
    Sami kopią sobie grób niestety...

    ->link<-
    • 2: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime20 Dec 2022
     
    Czy to nie jest tak ze większość konsoli sprzedawanych od kilku lat to po prostu komputery PC x86 albo ARM z customowym systemem operacyjnym (Linux)? Na YT można znaleźć filmy jak zainstalować system Atari VCS na zwykłym laptopie.
    • 3: CommentAuthoras...
    • CommentTime20 Dec 2022
     
    Do EU nie sprzedają, pisałem, dopytywałem, ale stwierdziłem że mi się po prostu nie chce.
    • 4: CommentAuthorpajero
    • CommentTime20 Dec 2022
     
    Amazon nie wyśle.

    Nie - 20% to za mało obniżki. Ma parametry z 2016r. Specjalnie kupować nie chcę, może przez "okazję".
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime20 Dec 2022 zmieniony
     
    przez chwilę były w gamestopie po stówce, niestety zagapiłemsię
    a to chyba byłby max ilebym na tą pamiątke wydał... jak nie poumieramy na zawały całkiem to za jakieś 15 lat będzie to poszukiwany artefuckt :)
    • 6:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime20 Dec 2022
     
    Czemu mnie to nie dziwi?
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime20 Dec 2022
     
    Dyletanci "jadący" na marce. To już nie te czasy, że wszystko z logo "/|\" wyprzedawało się w mig. :P
    • 8: CommentAuthoras...
    • CommentTime20 Dec 2022
     
    Są zabawki co Atari co sprzedaję się w mig (nie mylić z migiem ;) )..
    334euro i znika zanim ktoś napisze że jest.
    • 9: CommentAuthoras...
    • CommentTime20 Dec 2022
     
    A to dopiero "pół" tego co potrzeba do Atari
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime20 Dec 2022
     
    Pewnie masz na myśli F030 albo coś do niego itp. ale ta pseudozabawka VCS w tej wersji nie miała prawa się dobrze sprzedawać. :)
    • 11:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime21 Dec 2022
     
    Jakby wypuścili remake Falcona, STE czy odchudzonego Lynxa, to pewnie by zarobili fortunę. A tak za kilka miesięcy będzie po firmie znowu... I pomyśleć, że to Infogrames - wydawca tylu fajnych tytułów... :( Swoją drogą to Francuzi.

    Jakkolwiek zmroziło mnie, jak przeczytałem info z Wikipedii:

    "Atari – francuski producent i wydawca gier komputerowych. Siedziba firmy znajduje się we francuskim mieście Lyon. Koncern został założony w 1983 roku przez Bruno Bonnella i Christophe’a Sapeta jako Infogrames."

    JPRDL...
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Dec 2022 zmieniony
     
    @Alex: Atari nie porzuca VCS całkowicie - zarówno nowego jak i starego. Na nowe nadal będą powstawały gry i Atari będzie wspierać autorów, natomiast seria nowych gier jak i reedycje na poczciwe Atari 2600 (wydawana pod labelem "Atari XP") nadal będzie się ukazywała. A trzeba przyznać, że to są naprawdę piękne wydania:





    Natomiast siedziba Atari mieści się na Madison Avenue w Nowym Jorku.
    • 13: CommentAuthorBanan
    • CommentTime21 Dec 2022
     
    • 14: CommentAuthorurborg
    • CommentTime21 Dec 2022
     
    Przychód ze sprzedaży 2,4 mln dolarów. Cena konsoli 300$. To by oznaczało że sprzedali nieco ponad 8000 konsol. Czyli chyba mniej więcej tyle co Falconów. Faktycznie to może być biały kruk poszukiwany w przyszłości przez kolekcjonerów. Nikt chyba nie spodziewał się że ten sprzęt stanie się konsolą do gier w którą da się w cokolwiek sensownego pograć i na którą będą wydawane nowe gry. Niemniej jednak zarabianie na sentymencie do marki i odcinanie kuponów od popularności dawnych konsol Atari w tym wypadku okazało się chyba wyjątkowo nieudane.
    • 15: CommentAuthorAdam
    • CommentTime21 Dec 2022
     

    Wikipedia:

    (...) Siedziba firmy znajduje się we francuskim mieście Lyon.

    Grey:

    (...) siedziba Atari mieści się na Madison Avenue w Nowym Jorku.

    Zależy o której firmie z "Atari" w nazwie mówisz, bo jest ich trochę :) Jeśli dobrze rozumiem, grupa Atari SA ma formalnie siedzibę we Francji i podlega francuskiemu prawu, natomiast ma dużo spółek zależnych i większość z nich faktycznie ma siedzibę w USA - tutaj link do raportów finansowych Atari SA, można w nich zobaczyć listę spółek zależnych: ->link<-

    Ostatni raport: ->link<-
    • 16:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime21 Dec 2022
     
    Ja jednak uważam, że informacja w Wikipedii jest źle zredagowana i wprowadza w błąd. Powinno być napisane, że forma została założona w USA przez wiadomo kogo, a dopiero później przejęta przez Infogrames.
    • 17:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime21 Dec 2022
     
    @Alex: może to jakaś kwestia poprawności, na podobnej zasadzie, na której pierwszego Matrixa nakręciły siostry Wachowskie, a w Incepcji rolę kobiecą grał Kanadyjski aktor Elliot Page...
  1.  
    End of VCS ?
    Does that mean they are now going to develop and sell the A8 ?
    But maybe I only have a deja-vu.
    • 19:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Dec 2022 zmieniony
     
    @urborg: "Zgodnie z oficjalnym raportem przychody Atari ze sprzedaży VCS i akcesoriów spadły z 2,3 miliona euro w zeszłym roku do 0,2 miliona euro w tym roku. Innymi słowy w ostatnich miesiącach sprzedało się nie więcej niż 10 000 egzemplarzy."

    W "ostatnich miesiącach", a VCS jest w sprzedaży od zeszłego roku. Szału sprzedażowego pewnie nie ma, ale mimo wszystko trochę się tych nowych VCS'ów rozeszło. Co do samego wykonania to uważam, że jest bardzo solidne (zwłaszcza kontrolery). Mam porównanie, ponieważ mam prawie wszystkie klony z serii Flashback - nie mają nawet startu do nowego VCS.

    Żródło: ->link<-
    • 20: CommentAuthoras...
    • CommentTime21 Dec 2022
     
    Chyba im się waluty pozamieniały, przecież "atari" nie chce sprzedawać do EU, więc jak oni to liczą w ojro.
    • 21:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime22 Dec 2022 zmieniony
     

    Alex:

    Ja jednak uważam, że informacja w Wikipedii jest źle zredagowana i wprowadza w błąd. Powinno być napisane, że forma została założona w USA przez wiadomo kogo, a dopiero później przejęta przez Infogrames.

    Ale ten artykuł w Wikipedii nie jest o amerykańskiej firmie Atari, ale o francuskiej firmie Infogrames, która w 2009 roku zmieniła nazwę na Atari SA i pod taką nazwą od tego czasu funkcjonuje. Gdyby było napisane tak jak Ty proponujesz to dopiero wtedy byłoby to wprowadzanie w błąd. Infogrames nie przejęło firmy Atari, bo firma Atari wówczas już nie istniała od paru lat. Infogrames jedynie kupiło prawa do znaków towarowych i własności intelektualnej firmy Atari Corp. Masz pomysł jak to lepiej opisać w Wikipedii?

    laoo:

    <nie nadaje się do cytowania>

    Zabierz swoje fobie z tego forum, proszę uprzejmie.
    • 22:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime23 Dec 2022 zmieniony
     
    [----] Ustawa z dnia 31 lipca 1981 r. o kontroli publikacji i widowisk. Dz.U. 1981 nr 20 poz. 99
    • 23:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime23 Dec 2022
     
    @Krotki - Wprowadza. Wiele marek przeżyło po różnych perturbacjach, ale to nie zmieni ich historii. A tutaj ewidentnie jest to źle napisane.
    • 24: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime23 Dec 2022
     
    Hmm ciekawe. W wikipedii stoi że premiera VCSa na Europę dopiero nastąpi i ma to być 28 grudnia 2022 roku.
    • 25:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime23 Dec 2022 zmieniony
     
    @Alex: Ale to nie jest artykuł o marce, ale o firmie, jednej konkretnej. Jak według Ciebie powinien wyglądać artykuł o firmie niegdyś zwanej Infogrames?

    (Na Wikipedii jest też osobny artykuł o amerykańskiej firmie Atari. Na angielskiej Wiki jest jeszcze lepiej - są osobne artykuły o starym Atari, Inc., o Atari Corporation, o Atari Games, o Atari Interactive będącym własnością Hasbro, o nowym Atari, Inc. znanym wcześniej jako GT Interactive, o Atari SA znanym wcześniej jako Infogrames, i o marce Atari jako takiej. Jeśli masz ochotę coś poprawić w polskiej Wikipedii to angielska wydaje się być dobrym wzorcem.)
    • 26:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime26 Dec 2022
     
    • 27:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime26 Dec 2022
     
    Może zróbmy zrzutkę i kupmy sobie Atari
    • 28: CommentAuthoras...
    • CommentTime26 Dec 2022
     
    @banshee997
    Pisałem sobie z "atari" jak był black friday i vcs był w zestawie za 239usd, nie widzieli szans na sprzedaż tego w Europie, nie udało mi się tego kupić.
    Skąd taki new że wejdą do EU?
    • 29: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime27 Dec 2022 zmieniony
     
    Nie wczytywałem się za mocno, ale taka data jest przy Release Day dla Europy tu: ->link<-

    Z tego co widzę zapis pochodzi z jakiejś większej broszury ale sprzed półtora roku, zatem pewnie takie były tylko plany.
    • 30:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Dec 2022
     
    • 31:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Dec 2022
     
    @as: postaram się sprowadzić parę egzemplarzy. rozmowy w toku.
    • 32: CommentAuthoras...
    • CommentTime28 Dec 2022
     
    @Grey, Spoko fajnie,
    było po 239usd, (plus jakiś vat/cło i przesyłka).W czarny piątek z przedłużeniem.

    Można to zrobić pollamerem i innymi i ich olać.
    Ja ich olałem.


    p.s.
    Na grupach fejskukowych wiele osób pytało co z EU, a oni nie znali odpowiedzi, cóż są klienci, a nie sprzedają.
    Marketing to mają "wręcz ujemny" A teraz wycofują się itd.
    Genialne rozwiązania :)
    • 33: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime28 Dec 2022
     
    A mi Dziadek Mróz przyniósł właśnie ATARI VCS
    • 34:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime28 Dec 2022
     
    @Jerzy72 gratulacje, ładny cacko
    • 35:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime28 Dec 2022
     
    @Jerzy72 daj znać, czy uda Ci się to uruchomić.
    • 36: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime28 Dec 2022 zmieniony
     
    Tak, wszystko działa. Założyłem u nich konto i pociągnęło aktualizacje. Pewnie dokupię jakiś pakiet gier.
    • 37: CommentAuthorpiter
    • CommentTime28 Dec 2022
     
    super! polecam zakupić naszą, rodzimą grę na VCS - Danger Scavenger :) ja jeszcze nie mam nowego VCSa, ale pewne ruchy zostały poczynione w kierunku naprawienia tego błędu ;)
    • 38: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime31 Dec 2022 zmieniony
     
    Była jakaś akcja promocyjna na koniec roku i zestawy były po 189 dolarów, ale wygląda na to że się wyprzedały.
    ->link<-
    • 39:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime31 Dec 2022
     
    $189 to dobra cena, czapka też wygląda fajnie
    • 40:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime31 Dec 2022
     
    a jednak wydałbym $190+podatek hehehe, za późno.
    • 41:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime31 Dec 2022
     
    Jest w promocji :)
    ->link<-
    • 42:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Jan 2023 zmieniony
     
    Wieści o śmierci obecnego ATARI są mocno przesadzone ;)









    ...a przekonacie się o tym już na najbliższej edycji Silly Venture! :)
    • 43: CommentAuthorstreak
    • CommentTime6 Jan 2023 zmieniony
     
    Atari 50 handheld wyglada mi na rebrading EVERCADE ORIGINAL/ XP, ale musze sie im przyjrzec bardziej..
    • 44: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime6 Jan 2023
     
    @streak, na tym handheld i mini arcade pisze ze to robi My Arcade
    ->link<-
    • 45:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Jan 2023 zmieniony
     
    • 46:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Jan 2023
     
    • 47: CommentAuthorRocky
    • CommentTime11 Jan 2023
     
    minuta 3:24
    • 48: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime11 Jan 2023
     
    mi się to wszystko jakoś nie podoba
    • 49:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Jan 2023
     
    Szczerze mówiąc mi na samym początku z tego co widziałem w necie też się nie podobało. Ale widząc to w realu i -przede wszystkim- jakość wykonania - zmieniłem zdanie.
    • 50: CommentAuthorstreak
    • CommentTime11 Jan 2023 zmieniony
     
    Widze po jakosci sprzetu ze jest fajnie.. ale co z tego ? Pointless quasi-console moglbym powiedziec. Znow nie wiadomo do kogo to wlasciwie jest kierowane. Tak samo jak Atari "Flaszbek" od 20 lat czy (kiedys) Ouya. Wszystko co widze to "celebracja marki Atari", nic wincyj. chyba jestem za stary jak na to co chca wcisnąc pod naszą ulubioną marką :). Zamiast budowac sensowny sklep i alternatywe do GOG/Steam to mamy pięć nowosci na krzyż i hejoo.. chyba sie starzeje :P.

    Update:
    Zresztą, to mi przypomina to samo co mielismy w 90s jesli chodzi o jaguara. Tramiel: "My robimy konsole, a gry sie same zrobią", no i sie robiły.. przeca mamy takie hity jak Fight For Life czy Bubsy od 1-osobowych studiów developerskich mieszczacych sie na strychu angielskich domostw :). Tu smierdzi mi tym samym zamysłem :). A to bedzie oznaczało ze po hurra optymizmie i tych 5 grach na krzyż, nic innego juz nie wyjdzie. Od strony fana Atari to kasa wyrzucona w retro-błotko. Lepiej by wyszli jakby nazwali to GOG Console (czy jakos tak) i dali 100% integracje ze sklepem naszego GOG'a (i wsparciem GOG'a), a o marce Atari zapomnieli. A tak jadą na tym kulawym znaczku. Celebrują 50 lat Atari, mimo ze od 20 lat Atari nie wiele ma juz wspólnego z ..Atari :P