atarionline.pl SIDE3 gryzie się z Ultimate 1MB - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime6 Jan 2023
     
    Mam problem po zakupie SIDE3.
    Po włożeniu SIDE3 do gniazda cartridge menu U1MB się "kaszani" i zawiesza.

    Pomyślałem, że może mam za stary firmware U1MB (z 2020), bo SIDE3 niedawno zakupiłem od Lotharka, więc zrobiłem upgrade wszystkiego (z ULTIMATE.ROM).

    Nie pomogło, a teraz dodatkowo nie mogę odpalić UFLASH.XEX pod Spartą, bo pisze mi "Memory Conflict".
    "X UFLASH.XEX" też nie pomaga.
    • 2:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime6 Jan 2023
     
    Hmm. Wygląda, że i inne cartridge się sypią i innych programów pod SDX nie mogę załadować z tego samego powodu.
    SysInfo raportuje 40K pamięci. Czyżby mi się pamięć zepsuła?

    To tyle w kwestii coraz mniej real Atari :(
    • 3:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime6 Jan 2023 zmieniony
     
    Po pierwsze, U1MB wymaga firmware dopasowanego do Side3, żeby wszystko działało poprawnie. Właściwy znajdziesz na stronie FJC. Po drugie, zwykle trzeba wymienić jedną kość na płycie na wersję F (bodajże 74ls08 na 74f08).
    • 4:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime6 Jan 2023
     
    Dzięki Peri Noid.
    Okazało się, że zły wybrałem OS w U1MB i inne carty już działają, pamięć się pojawiła i mogę odpalać programy.

    Nadal nie działa SIDE3.
    Wydawało mi się, że właśnie załadowałem odpowiedni firmware do U1MB.
    Jeszcze sprawdzę, bo zabawa z Atari do 3 w nocy generuję więcej problemów niż rozwiązuje :)
    • 5:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime6 Jan 2023
     
    Zainstalowałem PBI SIDE3 BIOS oraz PLugin VBXE/SIDE 3/Covox/Stereo i cały czas podobnie. Wszystko się krzaczy.
    • 6:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime6 Jan 2023
     
    Jaki konkretnie komputer i jak masz zainstalowane U1MB? W sensie, gdzie masz podpięte sygnały?
    • 7:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime6 Jan 2023
     
    Atari 65xe z U1MB i VBXE. U1MB podpinał mi Lotharek, ja się na tym nie znam :(
    Sam dorabiałem wyjście Scart z VBXE tylko.
    • 8:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime6 Jan 2023
     
    Może Side mi się rozprogramowało, bo włączony self test z Side3 pokazuje czerwony drugi pasek ROMu?
    • 9:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime6 Jan 2023
     
    Czy w Atari masz kość 74LS08 wymienioną na 74F08? Jeszcze zaktualizuj samo Side3.
    • 10:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime6 Jan 2023
     
    Żeby zaktualizować SIDE3 muszę mieć działający loader, a samo włożenie SIDE3 zawiesza komputer :(

    Co do kości, to nie wiem, sprawdzę, choć nie wiem gdzie tej kości szukać na płycie.
    • 11:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime6 Jan 2023
     
    Chyba znalazłem kościstego, o którego Ci chodziło:
    • 12:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime6 Jan 2023
     
    Między PIA a Pokeyem są dwie kostki, to jedna z nich. Side3 można zaktualizować na gołej maszynie bez niczego więc jeśli masz jakiekolwiek inne Atari, możesz go użyć do tej czynności.
    • 13:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime6 Jan 2023
     
    Zmiana tego układ to niestety mus.
    • 14:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime6 Jan 2023
     
    A dlaczego, jaki ma wpływ na funkcjonowanie Atarki?
    • 15:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime6 Jan 2023
     
    Między innymi taki właśnie. Chodzi bodajże o wpływ na propagację zegara O2.
    • 16:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime9 Jan 2023
     
    No właśnie nie mam innej Atarki, żeby w ogóle wypróbować czy to moje SIDE3 działa na innej, najlepiej bez U1MB.

    Jak to rozwiązać, gdzieś są publiczne Atarki w Warszawie dostępne? ;)
    • 17:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime9 Jan 2023
     
    Jak w W-wie to możesz do mnie na Kabaty podjechać, posprawdzamy.
    • 18:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime12 Jan 2023
     
    Dzięki za miłą propozycję, kontynuacja na priv.
    • 19: CommentAuthorZaqu
    • CommentTime12 Jan 2023
     
    Ewentualnie Falenica jak bliżej. ;-)
    Nieprawda że mus wymieniać te kość. U mnie i s3 i u1mb działają bez problemu.
    Chociaż na początku miałem. Problem z samym U1mb. Jest mój wątek.
    Skończyło się flaszem kości u1mb na programatorze.
    • 20:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime20 Nov 2023
     
    Hej,
    wróciłem do tematu i próbuję uruchomić stabilnie SIDE3 z moją Atarką (65XE, U1MB, VBXE).

    Z wielką pomocą Peri Noida, udało się w ogóle wejść do Loadera, zobaczyć menu, załadować obraz karta.
    Pomogła wymiana 74LS08 na 74F08, za co jeszcze raz, tym razem publicznie bardzo dziękuję Peri Noidowi.

    Natomiast nadal są pewne niestabilności, które nie pozwalają na użytkowanie tego urządzenia:
    - potrafi się skaszanić obraz zarówno w loaderze, jak i menu U1MB
    - menu U1MB się zmienia samo, jakby klawisze strzałek lewo-prawo się same naciskały.
    - po załadowaniu DOS, migają kreseczki po ekranie.

    To wszystko na tyle wcześnie po włączeniu komputera, że o stabilnej pracy nie może być mowy.
    Czy ktoś miał jeszcze taki problem?
    Może powinienem zrobić to co Zaqu pisze (flash U1MB)?

    T.
    • 21: CommentAuthorpaptak
    • CommentTime20 Nov 2023 zmieniony
     
    Ja miałem takie dziwne efekty gdy pamięć flash w moim U1MB była uszkodzona. Po wymianie wszystkie problemy znikły. A działy się naprawdę dziwne rzeczy. Takie dziwne kreseczki o których wspominasz to był standard. Dziwne zwiechy, niedziałanie losowych klawiszy albo opcji menu itp. Podczas flashowania przy pomocy UFLASH programowanie wykrzaczało się w losowych momentach albo nie przechodziło weryfikacji. Układ podmieniłem z innego jeszcze nie zamontowanego U1MB. Nie ma z tym problemu bo jest w podstawce.
    • 22:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime20 Nov 2023
     
    Z tą uszkodzoną pamięcią to na spokojnie. Trzeba załadować tester pamięci ze SIO z wyjętym Side3 i przetestować - założę się, że nic złego nie wykaże.

    Większym problemem jest stan Phi2 - w obecności Side3 v.3.1 lub 3.2 bywa wesoło i jest to znany problem. Czasami pomaga wymiana procesora na innego producenta (nie popatrzyłem jaki @George ma - moja wina). W pesymistycznym przypadku można próbować działać z Phi2fixerem od Lotharka (by Piotrek Kaczorowski) ale poprawna instalacja tego to orka - wymaga wylutowania kilku nóżek i poprowadzenia dodatkowych kabli.

    Jak ja się cieszę, że mam Side3 v.3.0 :-D
    • 23:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime20 Nov 2023 zmieniony
     
    Jaki konkretnie tester pamięci masz na myśli - chętnie potestuję.

    SIDE3 - mam wersję 3.1 wg naklejki na płytce.

    To pewnie ten fixer: ->link<-

    Ja mam ten procek:
    • 24:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime20 Nov 2023 zmieniony
     
    O, masz Meksykańca... No to pierwsza rzecz do sprawdzenia - zamienić go na NCR albo innego producenta. Meksykańce są na pierwszym miejscu sprawiających problemy w przypadku U1MB+Side3.

    Co do testera to polecam ten: ->link<-

    Tak, to ten fikser. Ale to nie jest uniwersalne panaceum, trzeba wiedzieć co się robi. No i najpierw trzeba podmienić procesor.
    • 25:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime20 Nov 2023
     
    Przetestowałem i wygląda, że wszystkie banki OK.

    Powiem szczerze, że zaczynam mieć dość tej zabawy.
    Spodziewałem się, że kupię SIDE3 i będzie działać.
    Napisałem do Lotharka.
    Równie dobrze, to ja mogę oddać to rozszerzenie, odsprzedać albo wyrzucić.

    Nie muszę tego mieć, aż tak, żeby całą Atarynkę przerabiać.
    • 26: CommentAuthorpigula
    • CommentTime20 Nov 2023
     
    To dogadaj się z Lotharkiem i wymień sobie na side2. Bedzie dzuałalo bez zarzutu lub kup AVG Carta.
    Fi2fixer też może Ci sprawy nie rozwiązać. Ja mam jedną atarkę z fixerem + sram + 1umb + vbxe i na niej nie dziala mi prawidlowo ideplus... side2 i avg śmiga bez zarzutu..
    • 27:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime20 Nov 2023 zmieniony
     
    To raczej od razu iść w AVG bo Side2 nie odpala CAR-ów, a o to @George'owi chodzi (jeśli dobrze zrozumiałem).

    @George, podjedź jeszcze raz. Wylutujemy procesor, założymy inny i może się okaże, że będzie git. A jak nie to coś się wymyśli. Tylko bez "psucia" hydry tym razem bo mi ciśnienie skoczyło (nic jej się nie stało, poprzestawiała się, już odkręciłem).
    • 28:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime21 Nov 2023
     
    Tak, chodziło mi o odpalanie cartride'y.

    Cieszę się, że Hydra jednak działa.
    • 29:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Nov 2023 zmieniony
     

    George:

    Natomiast nadal są pewne niestabilności, które nie pozwalają na użytkowanie tego urządzenia:
    - potrafi się skaszanić obraz zarówno w loaderze, jak i menu U1MB
    - menu U1MB się zmienia samo, jakby klawisze strzałek lewo-prawo się same naciskały.


    Miałem identycznie i już po wymianie na 74F08 i szybsze PIA - szlag mnie trafiał ;-)
    Problem znikł po innym ułożeniu tej szerokiej taśmy do U1MB, która u mnie wchodziła poskładana (pozginana) pod samo U1MB, a także pod tę drugą, węższą.
    Musiały być niesamowite interferencje. Docelowo pewnie dobrze byłoby też skrócić te taśmy do niezbędnego minimum.
    Tak jak na załączonym zdjęciu jest OK. A jak miałem włożoną tę taśmę z prawej pod U1MB to działy się takie cuda jak opisujesz, losowe znaczki w menu U1MB i zwiechy, zwłaszcza przy podłączonym SIDE3.
    • 30: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Nov 2023
     
    U1MB jest dość czuły na te tasiemki, u mnie największym problemem były te "wtyki" do podstawek. Wystarczy to ruszyć i cyrk gotowy, a jak już działa to nie dotykać i jest dobrze ;)
    • 31: CommentAuthormrroman
    • CommentTime22 Nov 2023
     
    Też miałem problem z tą taśmą, bodajże jak wisiała nad procem. Ale jak ją przełożyłem, to wszystko zaczęło działać. A tak to po jakimś czasie od włączenia kompa następowała zwiecha.
  1.  
    Kolejny argument żeby pozostać przy stokowym atari:)
    • 33: CommentAuthorpigula
    • CommentTime24 Nov 2023
     
    Zawsze można wykonać taśmę samemu (idc daje się poprawnie bez większych problemów zacisnąć w imadle), z drugiej strony dobrać tylko odpowiednią długość taśmy i wlutować w miejsce mmu oraz ROM. Generalnie jak patrzę na to zdjęcie, to nie jest to najbardziej komfortowe umiejscowienie dla Ultimate. Ja swoje egzemplarze zawsze montowałem i w kolejnych płytach będę montował nad modulatorem.
  2.  
    No przeca mówię, jeszcze jeden argument żeby nie grzebać w atari.
    • 35: CommentAuthorpigula
    • CommentTime25 Nov 2023
     
    Dla mnie więcej Ramu w Atari to podstawa... mocno usprawnia zabawę.
    • 36:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime25 Nov 2023
     
    Rozszerzanie komputerów jest dla obeznanych w temacie i gotowych na ewentualne problemy, a najlepiej umiejących się z nimi mierzyć i je rozwiązywać. Czyli nie dla każdego. Nie chcesz kłopotów - używaj stocka. Nikt nie broni. Im więcej rozszerzeń tym większa szansa, że trzeba będzie się wycofać. Nie pasuje - wracaj do stocka. HOWGH!
    • 37: CommentAuthoras...
    • CommentTime30 Nov 2023
     
    Autor,
    Savo jak dobrze mnie pamięć nie myli zrobił doktorat na tym czemu to nie działa.
    Czytałem kilka razy na disc ord itp.

    @Piotr napisz coś.
  3.  
    @As... - dziękuję za zaproszenie do dyskusji

    Szybkie 9 punktów o stabilności "modern retro" Atari:

    1. Krótsze przewody, eliminowanie pętli, które robią z kabli anteny na pewno pomaga w stabilności.

    2. Niwelowanie szumów poprzez:
    - zmianę pamięci na SRAM (uwaga na SRAM od Lotharka, który nam dodany pull-up 2.2k do 10k przy O2, co zmienia charakterystykę i może mieć wpływ na... IDE+?)
    - usunięcie Freddiego przy instalacji VBXE w XE
    - zmiana dławika+kondensatora na rezystor 470R przy kwarcu PAL (sprawdźcie ten wariant w schematach Jera)

    3. Zmiana 75LS08 na O2/Fixer na podstawie mojego labu produkowany u Lotharka również powinna poprawić sytuację. Układ spełnia dwa zadania:
    - działa tak samo jak 74xx08, czyli posiada 4 bramki AND, jednakże implementowane na one-gate'ach, które ograniczają bardzo mocno wprowadzanie dodatkowej pojemności do linii, do których są podłączone
    - dodatkowo dodawane są cztery kolejne bramki AND, które generują bliźniacze sygnały BO2, w celu separacji od układów na płycie i zmniejszenia pojemności. Jedna z tych bramek nie ma podłączonego kondensatora, który w innych miejscach zmiękcza charakterystykę CMOS do NMOS. Ta ostatnia bramka dedykowana jest do podłączania U1MB.

    4. Wymiana pozostałych układów LS na serię F, tj:
    - 74LS138 na 74F138
    - 74LS74 na 74F74
    - można nawet sobie 4050 na nowe podmienić
    Te zmiany polepszają działanie układów Atari, które są w NMOSie i mają przez to słabszą siłę wypychania sygnałów.

    5. Wymiana kondensatorów pomaga. Nie mówię o tym co robi KKrys, tylko normalnej wymianie kondensatorów, w tym:
    - 470uF - można spokojnie wymienić nawet na 1000uF Low ESR- tak jak w XEGS - ja mam takie fajne polimierowe Mousera, które mają 1.5cm wysokości. Normalne mają 2cm
    - pozostałe 4x 22uF na nowe Low ESR

    Low ESR - mają niską rezystancję wewnętrzną, tak więc mniej się grzeją i mniej szumią.

    6. Podstawki i układy:
    - dobre podstawki pomagają: TME - GOLD 40P i podobne.
    - jeśli używasz podstawek precyzyjnych, obowiązkowe jest wyczyszenie placionką układu, wyprostowanie nóżek, wyczyszczenie w IPA (idealnie myjka ultradźwiękowa - to wiadomo) - wtedy jest lepszy styk i mniejsze ryzyko zakłóceń spowodowane złym połączeniem mechanicznym.

    7. Niektóre karty (różnych producentów) są źle zlutowane i przy wyraźnej niestabilności trzeba im przelutować FPGA - ostatnio tak naprawiłem pod mikroskopem 4 VBXE'y. Ostatni, który mam do naprawy jak się zbliży rękę 15cm nad VBXE'm to zaczyna śmiecić po ekranie :D W sobotę przelutuję, myjka i będzie jak nowy.

    8. Wywalenie modulatora - zmiana na zamiennik KKrysa, albo wkróte nowe SAVO+/SAVO MAX - jak ktoś potrzebuje sygnał CVBS.

    9. W przypadku SIDE 3.1 ma znaczenie wersja Firmware'u oraz JAD'a. Wsad JAD 1.3 w SIDE 3.1 nie używa zewnętrznego PLL. Ostatnie wersje firmware'u 0.6x używają tak często różnych transferów DMA, że ten cart na komputerach z Rapidusem może zwariować. Ja posiadam 0.47, który był fabrycznie wgrany u Lotharka i wszystko jest ok. Miałem 800XL z Rapidusem z SIDe 3.1 z 0.69 no i w trybie Rapidusa miał nawet problemy z wczytaniem plików. FJC nie testuje tych firmware'ów z Rapidusem, bo się kiedyś tam obraził.
  4.  
    10. Można też PIA wymienić na nowe WDC PIA "N":
    ->link<-

    Nowe PIA są do 14Mhz i są w pełni kompatybilne z tymi z lat 80'tych w wersji NMOS. Generują mniejsze zakłócenia i wprowadzają mniejszą pojemności do linii na płycie głównej. Polecam.
    • 40:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Nov 2023
     
    I to jest kopalnia wiedzy.
  5.  
    @George,

    Tak na wstępie, to masz źle podłączony sygnał zegarowy do U1MB.

    O2 = PHI2 = φ2 - Phase 2 Clock
    BO2 = Buffered O2

    U1MB powinno być podłączone do BO2. Na schematach dostępnych w sieci jest to pomieszane. Jeśli oglądasz układ np. PIA, to tam jest pokazane, że wchodzi O2. Jeśli bierzesz schemat Atari, to jest BO2, ponieważ buforowany sygnał O2 jest głównym sygnałem zegarowym i to on jest doprowadzany do układów Atari.

    Dlaczego tak jest?

    O2 jest sygnałem wychodzącym z procesora Sally, a dokładnie nóżki #39. W związku z technologią NMOS posiada on również ograniczenia, takie jak:
    - maksymalnie jedno połączenie TTL
    - maksymalne obciążenie do 135pF

    Dlatego w komputerach Atari, gdzie potrzeba jest rozprowadzenia tego sygnału po wielu komponentach, jest on wzmacniany buforowaniem poprzez bramkę AND układu 74LS08 (czasem był montowany 74HCT08).

    Przy małej ilości dodatków w środku i na zewnątrz, jeśli nie działa U1MB podłączony do 74LS08, to należy wymienić układ na 74F08 (Fairchild logic - nie FAST), które działają wg specyfikacji do 125Mhz, ponieważ mają odchudzone konstrukcyjnie dodawanie pojemności (nie zwiększają pojemności pasożytniczej) do lini.

    Jeśli na lini BO2 zaczyna się dziać sporo, to należy albo wymienić układy na nowsze (PIA na WDC PIA, Pokey na PokeyMax, GTIA na Sophia 2), albo sobie zmienić 74xx08 na O2/Fixer. Ekstremalnie można powyciągać układy Atari, odgiąć im nóżki gdzie wchodzi O2 (w zasadzie BO2) i podczepić je do bliźniaczych sygnałów BO2 z O2/Fixera. To spowoduje, że BO2 na płycie będzie miała zredukowaną pojemność oraz separację układów między sobą.

    Dodatkowo O2/Fixer ma przewidziane wyjść BO2 bez dodatkowej pojemności. Sygnał mniej rachityczny (bardziej ostry prostokąt) będzie dla U1MB bardziej pożądany. Należy też pamiętać o tym, aby tak poprowadzić ten przewód, żeby nie był blisko jakiś innych krytycznych elementów narażonych na zakłócenia. Sygnał prostokątny w widmie jest przybliżany dużą ilością szeregu sinusów, co oznacza, że przy 5V amplitudzie będzie dość mocno siał na boki. Tak więc nie połóż go na złączu carta od środka, bo przestaną Ci carty chodzić ;)

    Procesory Rockwell (Mexico) są ok. Chociaż miejska legenda głosi, że najlepsze są NCR'y, tak jak i płyt XE ze złotą maską :)
  6.  
    BTW.. Nie reklamuję O2/Fixer, bo jest to korzystne dla mnie finansowo. Zrezygnowałem z wynagrodzenia, aby cenowo produkt był najtańszy i stabilizował obecne dodatki.
    • 43: CommentAuthorpigula
    • CommentTime30 Nov 2023
     
    Piotrek - dodam tylko jedno - w przypadku dorzucenia do Atarki SRAM'u - najnowsza wersja IDE2plus przestaje działać. Nie ma tutaj znaczenia, czy będziesz miał VBXE czy Zośke i czy założysz 02/Fixera.
    Mam w swoich zbiorach kilka Atarek na każdej zamontowanie SRAM'u kończy się kaplicą dla IDE2plus. Efekt jest taki, że nie można w ogóle wejść do bios'u tego urządzenia. AVG/SIDE2 i inne carty działają bez zarzutu... sypie się tylko ide2plus.
    Wyjęcie SRAMU i powrót do normalnych pamięci... rozwiązuje wszelakie problemy. Można sobie dokładać VBXE/Pokeymaxa/Zośke,Covoxa, Rapidusa - ide2plus to nie rusza
  7.  
    Cześć @pigula!

    Pamiętam ten problem. Pisałeś o tym na Discordzie.

    Wezmę w grudniu (o ile ma) od Simiusa IDE2Plus (może i Antonię) i sprawdzę co tam jest spsocone.

    Co do zasady nie powinno być specjalnej różnicy, ale sam jestem ciekaw w czym jest problem. Antonia też ma przecież SRAM.

    Sprezentuję mu przy okazji SRAM i O2/Fixera. Będzie też miał okazję sprawdzić.
    • 45:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime30 Nov 2023 zmieniony
     
    Jakby to powiedzieć... A u mnie działa. IDE+2 v.S, 800XL z U1MB i SRAM. Jedyne co się gryzie to Rapidus się nie chce podnieść więc musi być wyłączony (opcją U1MB) (nie przez konflikt ID w PBI bo to jest poprawnie ustawione). Ale samo IDE+2 działa bez problemu.
  8.  
    @Peri Noid,

    U Ciebie wszystko działa, oprócz telefonów przy domofonie ;)
    Masz tam Klatkę Faradaya więc muszą działać rozszerzenia :)
  9.  
    Przy okazji... na tym 800XL wszystko chodzi..
    • 48: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Nov 2023 zmieniony
     
    u mnie od lat stabilnie działa rapidus, u1mb, ide+, side2. Wszystko razem. Ale były drobne poprawki: o2 fixer od Simiusa, dodatkowa masa do U1MB i rapidus nie może nadmiernie się nagrzewać co dopiero ostatnio się ujawniło i to w zasadzie tylko na emulatorze ZX spectrum. Jest domniemanie, że nadmiernie rozgrzane cpld destabilizuje fast ram rapidusa.
    • 49:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime30 Nov 2023
     
    @pin: ty masz XE, u mnie jest XL. Pewnie bym to jeszcze dostabilizował przestawiając się w pełni na zegar z VBXE (w XE pozwala to wywalić Freddy'ego) ale nie chce mi się z tym walczyć. Na tym kompie używam Side2, nie IDE+2.
    • 50: CommentAuthoras...
    • CommentTime30 Nov 2023
     
    Pin, temat jest o side 3, nie side 2.