atarionline.pl Nowe procki 6502 :) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime5 May 2023 zmieniony
     
    Z pewną taką nieśmiałością zamówiłem u Chinola miesiąc temu i przyszły! Nowiutkie procki 6502 wyprodukowane przez MOS Technology. Niecałe osiem złotych sztuka :)
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 May 2023
     
    1609 to nie takie nowiutkie :)
    • 3:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime5 May 2023
     
    Nowiutkie z magazynu ;) Wiadomo, że wyprodukowane na początku XVII wieku :D
    • 4:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime5 May 2023
     
    A sprawdzałeś już czy nie jest tak, że nowe/prawidłowe są tylko nadruki na kościach....
    • 5:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime5 May 2023
     
    Jeszcze nie, ale po weekendzie sprawdzę :)
    • 6:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime5 May 2023 zmieniony
     
    Na moje oko, to mają równo zeszlifowaną górę i przybite nowe nadruki.
    A w środku siedzi randomowy 40to nóżkowy scalak (może nawet sprawny :) ).

    3 różne wzory obudowy dla tego samego okresu produkcji? - nie wierzę.

    Ale nadruki ładnie zrobili, to fakt.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 May 2023 zmieniony
     
    A zmywają się acetonem? Poza tym mają te dziury róznej grubości, a to wyklucza tę samą produkcję. A ten na dole jest ugryziony.
    • 8:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime5 May 2023 zmieniony
     
    Ostatnio podobno potrafią tak zrobić, że nadruk się nie zmywa.
    Biznes lepszy niż karty microSD 2TB za 5$ :) - bo w takie już mało kto wierzy.

    Chłopaki się nakombinowali żeby ładnie było. Wydaje mi się, że oryginalnie logo MOS nigdy nie było w innym kolorze :)
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 May 2023
     
    Z tymi kartami, to jak każdy kupił 1 kartę (a pewnie każdy kupił), to parę miliardów kart poszło. Ja z ciekawości taki pendrajw kupiłem, i miał 8GB, chociaż mówił 64 GB.
    • 10:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime5 May 2023
     
    Ja też kiedyś kupiłem dwa pendrajwy 128GB wiedząc (po cenie), że to będą fejki :)
    Zrobiłem reklamację na Ali i oddali mi kasę (chcieli żebym odsyłał, ale napisałem im, że jak odeślę to kogoś innego oszukają :) ).
    Zarobiłem nawet jakieś 2zł na różnicach kursowych. A ruskim softem przeprogramowałem sobie te peny na prawdziwe 8GB i nawet jakiś czas używałem, ale strasznie wolne były.
    • 11:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime5 May 2023
     
    Fakt, nadruki trochę dziwne, ale zobaczymy :) W razie czego zwróca kasę i tyle :D

    BTW: Ja mam taką fejkową kartę microSD i chętnie bym ją przeprogramował jeśli można ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime5 May 2023 zmieniony
     
    Tak patrzę raz jeszcze na nadruki. Moim zdaniem logo MOS może się zmyć (sitodruk), ale reszta jest kulturalnie "laserowana" :) - ładna robota.
    Ale mogli dać różne daty skoro laserowali, było by jeszcze profesjonalniej :P

    Co do fejkowych kart, to lata temu to przeprogramowywałem, softu już nie mam, ale jak poszukasz to znajdziesz.
    • 13:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime2 Sep 2023
     
    Update: Wszystkie trzy procki pięknie śmigają :) Jak widać, nie takie Chinole złe, jak ich malują :D
    • 14: CommentAuthortebe
    • CommentTime2 Sep 2023
     
    to teraz zamów 1000 szt ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime2 Sep 2023
     
    A no co mi tyle? :D
    • 16: CommentAuthortebe
    • CommentTime2 Sep 2023
     
    będziesz się o to pytać jak procki będą po 40 zł
    • 17:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime2 Sep 2023
     
    Czyli mówiesz "brać"? :)
    • 18: CommentAuthoras...
    • CommentTime3 Sep 2023
     
    @Tebe ale tu Warszawa, a nie warszafka.
    • 19: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime3 Sep 2023
     
    Czyli to legitne 6502 jako część zamienna? Do jakich modeli Atari będzie okej?

    Procki chyba się nie psuły tak łatwo jak pamięci, jaką mają mniej więcej żywotność? Nie psują się pewno od leżakowania, kilka sztuk dobrze mieć (przydasie).
    • 20:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime3 Sep 2023
     
    To są prawdziwe 6502 czyli pasują do Atari 400/800. Do innych potrzebny adaper.
    • 21: CommentAuthorgolomolo
    • CommentTime4 Sep 2023
     
    A testował ktoś prawdziwie nowiutkie i nadal produkowane procesory przez WDC: np. w obudowie DIP W65C02S6TPG-14 ? Z opisu wynika, że jest kilka subtelnych różnic w ilości cykli przy niektórych trybach adresowania, no i oczywiście brak sygnału HALT, bo to oryginalny 6502. Ale za to otrzymujemy 14MHz. Cena jednak wyższa niż chińskie bo w MOUSER to 45zł.
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Sep 2023
     
    Ktoś już popełnił "przejściówkę" do 65c02, widziałem to raz na Grawitacji jak się tym Sikor bawił. Może jego zapytać trzeba.

    ...no i programy xxl'a mogą na tym niedziałać, choć to pomijalny margines jest ogolnie.
    • 23: CommentAuthortebe
    • CommentTime5 Sep 2023 zmieniony
     
    Atari XL/XE Sally to 65C02 CPU Adapter
    ->link<-

    działa ale z płytami XL

    Adapter from MOS 6502 to 6502C (SALLY)
    ->link<-